Головна » Новини

Category Archives: Новини

Шанувати своє коріння, своє рідне і неповторне – це основна тема виставки курсових та дипломних робіт студентів Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка , що оформлена у Буковинському центрі культури і мистецтв. 
Експозиція виставки наповнена виробами, які демонструють різні старовинні техніки українського народного мистецтва, художнього ткацтва, вишивки та художнього моделювання одягу. Сьогодні, учні груп 9 та 14 разом з педагогами училища, долучилися до виставки.
Дякуємо організаторам за запрошення на цікавий мистецький захід.
“Ваш стиль – наші наліпки!”
Fantasy Craft – це міні-компанія, яка принесе вам магію кольорів та тепла від сердець дітей та дорослих.
“Ми спеціалізуємося на виробництві термоналіпок та м’яких іграшок, але незвичайних!
Наша місія створювати термоналіпки та м’які іграшки виготовлені з ваших унікальних малюнків, що створюють атмосферу тепла та веселих моментів для наших клієнтів,” — зазначають учасники міні-компанії з Вище професійне училище 3 міста Чернівці

21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

                                

В бібліотеці училища розгорнуто інформаційні матеріали до Міжнародного дня рідної мови «Слово наше рідне – слово українське» та діє ознайомлення та огляд літератури.

Цьогоріч Україна уже вдесяте в умовах війни з рф, що спричинила десятки тисяч жертв, вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні.
Події 20 лютого 2014 року стали кульмінацією Революції Гідності – того дня в центрі столиці України загинула найбільша кількість людей – учасників мирних протестів. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року назвали Героями Небесної Сотні.
 З метою належного вшанування подвигу учасників Революції гідності, передусім увічнення пам‘яті Героїв Небесної Сотні, у Вищого професійному училищі будо проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів.
Разом переможемо!
💙💛Слава Україні!
Героям слава!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови“

Слова росли із грунту, мов жито.  Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона мені свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова”.      Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті.

Ця всесвітня подія відзначається щороку 21 лютого, а засновницею свята виступила ЮНЕСКО. Своєю особливою мовою будь-яка етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку. На жаль, 43% мов зараз перебувають під загрозою цілковитого зникнення. Що два тижні припиняє своє існування мова одного з народів світу. 40% людей не мають змоги отримати освіту рідною мовою, а це є дуже важливим фактором формування національної свідомості.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ В ІСТОРІЇ

  • 1999

21 лютого стало Міжнародним днем рідної мови згідно з рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО.

  • 2002 15 лютого

Це свято офіційно визнано Генеральною Асамблеєю ООН.

  • 2006 19 лютого

В Австралії, в місті Сідней відкрили пам’ятник, присвячений борцям за права рідної мови всього світу.

  • 2007 16 травня

ООН в своїй резолюції закликала держави сприяти захисту та збереженню всіх мов, які існують у світі.

  • 2008

Був проголошений ООН Міжнародним роком мов.

  • 2019

ООН проголосила цей рік Міжнародним роком мов корінних народів.

Рідна мова — та, яку людина сприймає з дитинства, не вивчаючи її спеціально. Зазвичай це мова, якою спілкувалися в родині, мова матерів та батьків.

 В нашій країні державною мовою є українська, але й інші мови, щонайменше в кількості півтора десятка, є рідними для частини громадян. Міжнародний день рідної мови наша держава почала відзначати у 2002 році.

Щоб віддати шану своїй рідній мові, цього дня варто дізнатися про неї щось нове з кількох цікавих та пізнавальних книг.

 Рідна мова — українська, про неї можна дізнатися нове, цікаве та пізнавальне з книг, які бібліотека пропонує для читання.

Це можуть бути, наприклад,

  • «Про українську мову й українську справу» Михайла Грушевського,

 

  • «Правда про походження української мови » Костянтина Тищенка,

 

  • «Рідна мова. Науково-популярне видання» Івана Огієнка

 

  • «Буквар миру» Григорія Сковороди.

Яку мову вважають найдавнішою?

З усіх відомих людству «задокументованих» мов найдавнішою є шумерська мова. Шумери залишили після себе письмові свідчення, які датуються 3000-ми роками до нашої ери. На жаль, мови, які існували до писемності, сучасній науці невідомі.

До якої мовної сім’ї належить мова українців?

Українська мова належить до найчисленнішої — індоєвропейської сім’ї та входить до її слов’янської групи.  

Скільки різновидів є в українській мові?

В українській мові є три основні різновиди наріччя: північне, південно-східне й південно-західне. Кожне з них має в своєму складі ще по кілька говорів. Загалом їх нараховується 14, але цей перелік не включає перехідних говорів та деяких особливих діалектів, наприклад, лемківського.

Мова росте елементарно разом з душею народу.

                                                                            Іван Франко

 

 

 

 

За матеріалами Інтернет

«Життя – найвища цінність»
Реалії життя кожного українця спонукають цінувати кожну хвилину життя, свою сім’ю та рідних. Ці обставини мотивують розвивати у здобувачів освіти внутрішній компас та ресурси, які допоможуть долати кризові ситуації.
Саме тому, з 05 до 16 лютого 2024 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя –найвища цінність», у рамках якої практичний психолог, Одарка Софійчук, та соціальний педагог, Інна Максимюк, залучили учнів І-ІІІ курсів до:
• Ігрофікованого онлайн-квесту «Живи без ілюзій»;
• Етичної бесіди «Ми – творці власного життя»;
• Інтерактивного заняття «Безпека онлайн»;
• Тренінгового заняття «Власний простір».
Здобувачі освіти Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці доєдналися до благородної справи пам’яті Героїв Небесної Сотні активістів та борців за Незалежну і Вільну Україну. Герої Небесної Сотні пройшли перший бій у війні, яка триває і донині, тому ми повинні пам’ятати їх героїчний вчинок.

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Вони співали «Ще не вмерла…» і вмирали…
Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…
Їм янголи обличчя прикривали…
А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

     Сьогодні ми згадуємо ще одну трагічну сторінку в непростій історії України – День Героїв Небесної Сотні. Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни, котрі захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє України.

     Революція Гідності змінила Україну і кожного громадянина. Ті буремні події 2014 року навчили всіх бути небайдужими, брати на себе відповідальність і відстоювати незалежність своєї країни до останнього подиху.

     Вже сьогодні ми із жалем констатуємо, що боротьба на Майдані стала лише початком людських втрат. Багато наших мужніх співвітчизників вирушили захищати нашу Україну від ворога окупанта. Ми віримо, що перемога буде за нами, бо ми боронимо свою землю, рідну країну.

Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що зробили для нас. Сьогодні вони дивляться на нас з небес і думають – не дайте злу перемогти, адже Україна і нині в сльозах, на її захист у війні з російським агресором стають тисячі й тисячі патріотів своєї держави, борються за її єдність та цілісність. Тому ми не маємо морального права здаватися, не маємо морального права не

боротися, адже нам сам Бог велів захищати свою Батьківщину.

 Схиляємо голови перед подвигом тих, хто ціною власного життя відстояв право держави йти демократичним шляхом.

     Вічна і світла пам’ять патріотам, Героям Небесної Сотні, що загинули в боротьбі за нашу свободу…

                            Герої не вмирають! Памятай відважних

                                     Слава Україні

 

Перелік методично – інформаційних джерел, присвячених вшануванню памяті Героїв Небесної сотні та трагічним подіям на Майдані дивись за посиланням:

           https://drive.google.com/drive/folders/1XYuXBpLvB87Mmo7q1fu2HKFhyd9uFW3

Перелік інформаційних джерел,присвячених вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотніта трагічним подіям на Майдані

Небесна сотня: пам’ятізагиблим на Євромайдані [Електронний ресурс].   – Режим доступу: http://nebesnasotnya.com.ua/
Євромайданвід початку і до кінця: https://ua.krymr.com/a/ukraina-ce-evropa-euromaidan-timeline/29615328.html
Майдан: Як усе було/ http://maydan18-20feb.com.ua/?tag=video

(більше…)

#НашаЄдність і підтримка – наш головний шлях до перемоги
З метою запобігання несвідомому втягуванню неповнолітніх у протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України, можливим особливо тяжким наслідкам на залізничному транспорті, у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з доведенням до учасників освітнього процесу, роз’яснювальну роботу в усіх навчальних групах про:
– ризик прихованого використання супротивником неповнолітніх осіб на шкоду державній безпеці України;
– можливі негативні наслідки для обороноздатності держави і безпеки пасажирських перевезень через виконання «завдань» з пошкодження обладнання залізниці;
– кваліфікацію пошкоджень обладнання залізниці та тяжкість кримінальної відповідальності за вчинення таких діянь, що передбачена статтями 113* «Диверсія», 258 «Терористичний акт», 277 «Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів» Кримінального кодексу України.

15 лютого на базі ПТУ №3 відбулися змагання xv обласних спортивних ігор

серед здобувачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з бадмінтону.

Команда гравців в складі:

1.Постолатій Рахела гр. 15

2. Гуцуляк Марія гр. 14

посіли III призове місце

Вітання спортсменам. Бажаємо нових перемог!!!

Архіви

Категорії