Головна » Новини

Category Archives: Новини

З НОВИМ, 2022 РОКОМ та РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

З Новим роком! З добрим роком

Що ступа невтомним кроком

На вкраїнську землю рідну,

Мирну, гарну і привітну,

Добру, щедру і щасливу,

І багату , і красиву!

 

 

 

За матеріалами Інтернет (фото вільного доступу)

Soft skills – важливі навички для будь-якої професії
Формуємо успішну особистість!
Soft skills – важливі навички для будь-якої професії. Творчість і креативність – запорука розвитку майбутнього кваліфікованого робітника.
Вимоги сьогодення – успішний учень, успішний випускник, успішна особистість.
Переконані: м’які навички(soft skills) – основа успішності!
Дякуємо за можливість бути учасниками даного педагогічного експерименту.
Зі всіх чеснот і достоїнств душі найбільша гідність – доброта(Ф. Бекон).
Напередодні Дня святого Миколая Вище професійне училище №3 м. Чернівці щорічно намагається обдаровувати діток подарунками та піклується про тих, хто цього потребує. Цьогоріч добродійники (здобувачі освіти та батьки) обрали 3 листа-прохання діток, якими поділилася наша чарівниця Марта Левченко МІСТО ДОБРА Центр доброти для мами і дитини. Дівчатка та хлопчики в листах розповіли про свої добрі вчинки та справи, висловили заповітні бажання і мрії. Листи дітей різнились один від одного, однак усіх їх об’єднувала потреба доброти, тепла, уваги і любові.
Саме тому виникло велике бажання стати для них чарівниками.
Людина створена для добра. Вона живе у людському суспільстві, а тому повинна нести у цей світ чистоту своєї душі, бути відкритою у думках, чесною у діях, милосердною і чуйною.
Найулюбленіше свято дітей – Святого Миколая. Вони з нетерпінням чекають щедрого чарівника, а особливо чекають цього свята ті, які позбавлені батьківського піклування та батьківської ласки. Щоб подарувати часточку добра і теплоти профком училища організував акцію до Дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти закладу.
Прагнення до нового – перша потреба людської уяви (Ф. Стендаль)
А ви вже приготувалися зустрічати яскраво і весело Новорічно-Різдвяні свята?
Викладач Вищого професійного училища 3 міста Чернівці Катерина Яковлева провела з учнями Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів 3 цікаві майстер-класи з виготовлення новорічних іграшок з фетру та сніговиків. 🌲⛄. Працювали весело, креативно і плідно, спілкувалися про вибір майбутніх професій, родинні традиції та уподобання. Результатом усі задоволені.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою формування вільного соціального простору без насильства у сім’ї щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, протидії корупції та торгівлі людьми, з 25.11 по 10.12 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася щорічна Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства». Шістнадцятиденний період акції охоплював наступні важливі дати:

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 •  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

(більше…)

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
(International Anti-Corruption Day).
9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею (джерело https://dsp.gov.ua/).
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася зустріч-лекція із Меленко Оксаною Володимирівною, кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри публічного права; Волковою Наталею Олександрівною, асистентом кафедри публічного права. Під час зустрічі учасники обговорили важливі питання щодо корупції та її подолання.
@Наталія Волкова https://m.facebook.com/100001036315365/

#українськахустка

7 грудня – День української хустки – нове і наразі не формальне свято. Постало воно кілька років тому з ініціативи, що народилася у Вінниці. Хустку, зазвичай, вважають символом прихильності, любові, вірності, прощання та скорботи. Цей незмінний аксесуар є частиною української культурної спадщини. Шануємо традиції – цінуємо українське!

Безпека на залізничному транспорті

Міністерство освіти і науки України надіслало до училища лист щодо попередження та недопущення травматизму на об’єктах залізничного транспорту.

У листі повідомляється, що за інформацією виробничого підрозділу «Чернівецька дистанція колії» регіональної філії «Львівська залізниця» (лист від 26.11.2021 № ПЧ-11-28/1710)  станом на 16.11.2021 на станціях, перегонах AT «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня важкості 381 стороння особа, у тому числі 223 зі смертельним наслідком. Серед травмованих 30 дітей віком до 16 років, із них 9 травмовано смертельно.

Унаслідок ураження електричним струмом травмовано 33 особи, із них 10 смертельно. Серед травмованих 17 дітей віком до 16 років, із них 2 травмовано смертельно.

Останнім часом почастішали випадки травмування дітей віком до 16 років внаслідок наїзду рухомого складу та ураження електричним струмом. Так, у жовтні-листопаді 2021 року травмовано 9 дітей, із них 3 – смертельно.

3 метою попередження та недопущення нещасних випадків, збереження життя та здоров’я підлітків Міністерство освіти і науки України пропонує ознайомити здобувачів освіти з роз’яснювальними роликами що розміщені на YouTube каналі за посиланнями:

 1. «Бережи себе» – https://youtu.be/vdlMFywC9Ms
 2. «Безпека на залізниці» – https://youtu.be/7GZ_XVY9neE
 3. «Безпека дітей на залізниці» (повна версія) – https://youtu.be/wyjDI97PyCU
 4. «3ірки про безпеку на залізниці» – https://www.youtube.com/watch?v=CV4lek9oMGU
 5. «Правила безпеки на залізниці» – https://youtu.be/gKZ5SHX2s_Q

 

5 грудня у світі відзначають Міжнародний День Волонтера – Іnternacional Voluntееr Day.
Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство — духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину (джерело – АрміяINFORM).
Вище професійне училище №3 міста Чернівці постійно бере участь у різноманітних акціях і заходах, ініційованих волонтерами Буковини. Також, до відзначення Міжнародного Дня Волонтера, у закладі були проведені інформаційні години спілкування, перегляд фільмів, фотогалерея, огляд книги Наталки Позняк-Хоменко “Волонтери: Сила небайдужих”.

Архіви

Категорії