Головна » Новини

Category Archives: Новини

З ВІРОЮ В МАЙБУТНЄ!

Підготовка кваліфікованого робітника, конкурентоздатного на ринку праці, робітника, що відповідає вимогам сучасного виробництва та роботодавця базується на виконанні та дотриманні певних сходинок навчання. Однією із таких є проходження виробничої практики на підприємствах. Для окремих освітніх груп (6,8,15,16 групи) ВПУ №3 м.Чернівці І семестр 2022/2023н.р. саме і розпочався з виробничої діяльності на підприємствах міста та області, де здобувачі освіти закріплювали  свої практичні навички, вміння, знання через виконанням практичних робіт, апробацію сучасного обладнання та пристроїв для робіт різного виду;  вдосконалювали, освоювали  та закріплювали їх на практиці; виготовляли вироби різного асортименту: військова амуніція, натільна  білизна, вироби святково

го призначення, галантерейні вироби, верхній одяг, ремонтні роботи різної складності .

Здобувачі освіти проходили виробничу практику на ПрАТ «Трикотажна фірма «Арніка», ФОП Ковальчук, ФОН Кваснюк, ФОП Швайко, ФОП Побережний, ФОП Смірнова, ФОП Мажар, ФОП Магас, ФОП Пратко та ін.

 


«Увага! Діти на дорозі!»

Новий 2022-2023 навчальний рік в освітньому закладі розпочався проведенням місячника з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму «Увага! Діти на дорозі!». І все це не випадково, адже сучасний світ, із його насиченістю автошляхів та вулиць, повний небезпек для пішоходів.

 Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму у межах місячника «Увага ! Діти на дорозі!» впродовж вересня у закладі освіти відбулись ряд заходів:

 • єдиний урок з безпеки дорожнього руху із залученням представників Управління Патрульної поліції м. Чернівці;
 • години спілкування «Знай та вивчай правила дорожнього руху»;
 • перегляд навчальних фільмів з безпеки дорожнього руху;
 • бесіди з учасниками освітнього процесу, щодо збереження дорожньої інфраструктури;
 • батьківські збори щодо використання у темну пору доби світло відбивних елементів на одязі.

Упродовж місячника «Увага! Діти на дорозі!» здобувачі освіти отримали важливу інформацію, яка допоможе їм зберегти своє життя та не потрапити в біду.

 

13 вересня День перукаря!

Сьогодні, 13 вересня, професійне свято в Україні відзначають фахівці, які створюють стиль людини за допомогою зачіски — ПЕРУКАРІ🌷💇‍♀️💇‍♂️
Історія виникнення негласної традиції святкування дня перукаря невідома, але вже не перший рік 13 вересня українські перукарі отримують привітання.
Привітати людей, які роблять світ кращим, завжди приємно і корисно.
З професійним днем вас!
Ми радісно вітаєм
І, з повагою до вас!
Успіхів, щастя і натхнення бажаєм!
У майстерності злітайте лише вгору,
Кращими будьте в своїй справі!

Все працює завдяки нам!

#профтехосвіта Одним із завдань реформи професійної (професійно-технічної) освіти є популяризація робітничих професій. У межах цього завдання Міністерство освіти і науки України запустило комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам» (https://thanks-to-us.in.ua), що спрямована змінити ставлення підлітків та дорослих до професійної освіти. Все буде Україна! Все буде П(ПТ)О!

https://youtu.be/5sW2tjVHSLI

Вище професійне училище №3 м. Чернівці

продовжує набір на навчання 

Перелік професій

На базі 11 класів:

 • “Кравець, закрійник”  (термін навчання – 2 роки);
 • “Перукар (перукар-модельєр)”   (термін навчання 1 рік).

 

Вступ до освітнього закладу здійснюється без вступних іспитів та без ЗНО.

Міжнародний Олімпійський день

23 червня 2022 року в Центральному парку Чернівців відбулися заходи до Міжнародного Олімпійського дня, який відзначають в день заснування Міжнародного Олімпійського комітету.

Для всіх присутніх буковинські олімпійці провели гімнастику, після якої відбувся масовий забіг, участь  в якому приймали учні групи №10 Чеботарева Настя та Варварчук Елізавета і група №8  Светенка Кароліна нашого освітнього закладу.

Кожний учасник символічного забігу отримав сертифікат та пам’ятний подарунок.

Також організаторами розіграли призи серед учасників Олімпійського дня, відповідно до їхніх реєстраційних номерів.

Вище професійне училище №3 м. Чернівці долучилося до Всеукраїнського флешмобу «З пухнастими до перемоги».
Мета флешмобу – підтримка духу українців!
У своїх відео здобувачі освіти із своїми чотирилапими друзями підтримують одне одного та закликають всіх щиро вірити у перемогу!

Участь у thebattle «SoftSkills – сучасні навички успішності» 

16 червня 2022 року, за наукового супроводу науково-педагогічних працівників кафедри професійної і вищої освіти ДЗВО “Університет менеджменту освіти” НАПН України (завідувач кафедри доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва) команда Вищого професійного училища №3 м. Чернівці «ЛІТО» взяла участь у thebattle «SoftSkills – сучасні навички успішності» на приз ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» (ВАПП).

Команди педагогів ЗП(ПТ)О п’яти областей України – Кіровоградської, Одеської, Сумської, Харківської та Чернівецької є учасниками педагогічного експерименту регіонального рівня з теми «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі ЗП(ПТ)О».

Учасників інтелектуального батлу привітали: Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, Катерина Мірошниченко, президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» (ВАПП), Інна Краснощок, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук, доцент, науковий керівник експериментального педагогічного майданчика.

Модератор заходу Вікторія Купрієвич, доцент кафедри професійно і вищої освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент розпочала  хвилиною мовчання вшанування пам’яті загиблих у війні із рашизмом.

Команда «Л(ідерство) І(нновації) Т(ворчість) О(ригінальність)» у складі: Олеся Нікішина (директор ВПУ №3 м.Чернівці), капітан; члени команди ‒ Наталія Кундій (методист ВПУ №3 м.Чернівці), Наталія Дребіт (старший майстер ВПУ №3 м.Чернівці), Світлана Микитюк (директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області) граючий тренер, – продемонстрували інноваційні технології формування soft skills в учнів ЗП(ПТ)О, що є важливим фактором їх успішної підготовки до самореалізації як у майбутній професійній діяльності, так і в інших сферах життєдіяльності.

Серед команд педагогів, а саме: ПЛ сфери постуг і торгівлі м. Кропивницький, Одеський ПЛ сфери послуг Південноукраїнського НПУ імені К.Д. Ушинського; РЦПО швейного виробництва і сфери послуг Харківської області; Сумське ВПУ будівництва і дизайну перемогу у батлі здобула команда «ЛІТО» м. Чернівці.

Тримаємо стрій. Наближаємо перемогу. Все буде Україна! Все буде ПТО!

 

Адміністрація Вищого професійного училища 3 м.Чернівці висловлює вдячність благодійній організації Save the Children UK за надання шкільних рюкзаків діткам внутрішньо переміщених осіб, які проживають в гуртожитку освітнього закладу. Дякуємо за турботу і тепло!

Майстер-класи з професій швейного та перукарського спрямувань

В рамках проведення тижня професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області, Вище професійне училище №3 м. Чернівці підготувало  майстер-класи з професій швейного та перукарського спрямувань, які об’єднанні у відео на тему:

– «Створення образу українки – берегині в реаліях сьогодення»

https://fb.watch/don80nBo1q/

 • «Виготовлення квітів»
 • «Виготовлення медичних аптечок»
 • «Виготовлення плащів-дощовиків для ЗСУ»
 • «Виготовлення шоперів»
 • «Виготовлення медичних нош для ЗСУ»

Архіви

Категорії