Головна » Новини бібліотеки
Category Archives: Новини бібліотеки
У бібліотеку училища надійшли підручники з англійської мови, HELBLING LANGUAGES:
Martyn Hobbs, Julia Starr Keddle “ FOR REAL”:
INTERMEDIATE:
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK +LINKS
- STUDENT’S BOOK
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK
- LINKS
- TESTS AND RESOURCES
- TEACHER”S BOOK
PRE – INTERMEDIATE:
- STARTER + STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK +LINKS
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK +LINKS
- STARTER
- LINKS
ELEMENTARY:
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK +LINKS
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK
- STARTER
- LINKS
BEGINER:
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK +LINKS
- STUDENT’S BOOK AND WORKBOOK
- LINKS
- TEACHER”S BOOK
WITH CLASS AUDIO CD
#НПВБуковина2023#ДеньПамятіЗахисників2023
29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину.
Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства.
Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько- української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях повинен бути тим символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Адже Україна для кожного із загиблих воїнів – це є сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити.
За матеріалами Інтернет (Матеріали Українського Інституту національної пам’ яті, фото вільного доступу)
18 травня – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки.
Це поки неофіційне свято, а історія його появи абсолютно випадкова.
День вишиванки в Україні – історія свята.
Всесвітній день вишиванки – молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.
Ідею провести свято у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. За її словами, сталося це випадково:
«На перерві в університеті я зустріла свого друга Ігоря, який прийшов у вишиванці на пару, і я робила це час від часу, і мої друзі робили, але ми разом ніколи не збиралися. І я запропонувала нам одночасно одягнутися у вишиванки і запросити наших найближчих друзів».
Так з’явився Всесвітній день вишиванки. Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.
Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.
У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.
Презентація «Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа”
ukrayinashevchenkova-kvitne-bo-vyshyvana-u-neyidusha-1
За матеріалами Інтернет
Книга “Світ Біблії” присвячена культурі, історії,
релігії та політичній ситуації Ізраїлю біблійних часів.
Це одночасно унікальний навчальний посібник для тих, хто вивчає біблійні на науки, цікава дослідницька праця для тих,
кому цікаве історичне тло діяльності Ісуса Христа, а також вичерпне впровадження в біблійне середовище.
Книга містить ілюстрації та карти.
37 РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
Сьогодні 37 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.
У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.
І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років.
Сьогодні, 26.04.2023р. в бібліотеці училища бібліотекар Беспала Л.Д. провела інформаційну подорож ілюстративно – книжковою виставкою «Чорнобиль – скорбота людської пам’яті».
Викладач історії Бевцик В.Г.провів інформаційну годину до дня вшанування Чорнобильської трагедії в бібліотеці закладу для здобувачів освіти групи №10.
НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ
У бібліотеку училища надійшли навчальні посібники загальнотехнічного спрямування , автори:
«ОСНОВИ БЕЗПЕЧНОЇ ПРАЦІ»
Навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної)освіти
Схвалено для використання в освітньому процесі.
У навчальному посібнику викладено основні питання безпеки праці та здоров’я працівників під час трудової діяльності. Особливу увагу звернено на зміни до законодавчих та нормативних актів з охорони праці. Визначено принципи превентивних заходів – запобігання небезпек, їх усунення на стадії виникнення ,захист та профілактичні заходи, особливості надання до медичної допомоги. Надано інформацію про виробничий травматизм та профілактику нещасних випадків.
Рекомендовано як навчальний посібник з предмета «Охорона праці» для здобувачів освіти та викладачів, майстрів виробничого навчання під час підготовки за робітничими професіями усіх напрямів в закладах професійної (професійно – технічної) освіти.
Чернявська В.О, Дуброва Н.Й.
Основи безпечної праці: навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної освіти / В.О.Чернявська, Н.Й. Дуброва. – Київ: ТОВ. «ПРОПАПІР», 2023. – 240 с.
А.ГУРЖІЙ, Л.ВОЗНЕНКО, Н.ПОВОРОЗНЮК, В.САМСОНОВ
Навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної)освіти
Схвалено до використання в освітньому процесі
У навчальному посібнику викладено основні поняття, пов’язані з інформаційними технологіями. Розглянуто принципи роботи й будову комп’ютера, функціонування і характеристики окремих пристроїв і їхню взаємодію в процесі роботи. Проаналізовано методи оброблення інформації за допомогою комп’ютерів. Наведено алгоритми роботи процесора, пам’яті і пристроїв введення – виведення інформації. Теоретичні положення проілюстровано численними прикладами.
Видання призначено для здобувачів професійної (професійно – технічної) освіти.
Гуржій А.М.
Основи інформаційних технологій: навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної освіти / А.М.Гуржій, Л.І.Возненко, Н.І.Поворознюк, В.В.Самсонов. – Київ: Літера ЛТД, 2023. – 288с.
А.КУДІНОВА, І.КУЛАГА, К. ЛОПУХ
«ОСНОВИ ЕКОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ»
Навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної)освіти
Схвалено до використання в освітньому процесі
У навчальному посібнику розкрито сутність і особливості економічних явищ та економічної діяльності, охарактеризовано ринки та ринкові структури, основні засади підприємницької діяльності, принципи суспільного відтворення і економічного розвитку.
Навчальний посібник адресований здобувачам професійної (професійно – технічної) освіти, буде корисним викладачам економічних дисциплін, а також тим, хто самостійно вивчає економіку і підприємництво
Кудінова А.
Основи економічних знань: навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної освіти / А.Кудінова, І.Кулага,
К. Лопух. – Київ: ВЦ»Академія», 2023. – 208с. : іл.
ЩО ПОЧИТАТИ У 2023 РОЦІ
Підбірка книг українського видавництва, які вийшли у 2023 році.
21 березня – Всесвітній день поезії
Поезія – це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка.
Альфонс де Ламартін
Анотація “Ліна Костенко: Триста поезій”
До книги Ліни Костенко — улюбленої української поетеси кінця другого — початку третього тисячоліття — увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості — від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.
Збірка віршів – книга, яку хочеться перечитувати знову і знову, адже світ поезії – такий таємничий, незвіданий і винятковий водночас! Ми можемо лише щиро дивуватися, коли з-під пера майстра з’являється цілий усесвіт, а рими сплітаються в надзвичайно витончене мереживо. Вірші про кохання, філософська лірика, поезії про любов до Батьківщини – твори на різний смак і тому мають багатьох поціновувачів. Особливо, коли мова заходить про творчість Ліни Костенко.
Нехай бурхливе джерело поезії наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій .
За матеріалами Інтернет
20 березня – Міжнародний День Щастя
Тема щастя хвилювала людей в усі часи. Бути щасливим – це головна мета кожного з нас. Кожна людина повинна сама знайти своє розуміння щастя.
Щастя – це вічна дорога земна,
Щастя – це літо, зима і весна,
Щастя– це сонце, злива і сніг,
Щастя – це пісню ділити на всіх,
Щастя – це віра в добро і любов,
Щастя – це музика вільних дібров,
Щастя – це друзі і рідний твій дім,
Щастя – це світ, подарований всім.
«Щастя – це трикутник, а в нім три сторони: віра, надія, любов» (Богдан Ігор – Антонич)
«Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами: як риба у воді, так ми у ньому, і воно біля нас шукає нас самих» (Г.Сковорода)
«Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя, але щасливіший, хто вміє користуватися ним» (Г.Сковорода)
«Той, хто сам щасливий, може дати щастя й іншим.» (Жюльен Офре де Ламетрі )
Тарас Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник
Тарас Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю
Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ .
Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він , 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми – життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.