Головна » Новини бібліотеки

Category Archives: Новини бібліотеки

Бібліотечний урок      «Я у бібліотеці».

Ознайомлення з бібліотекою освітнього закладу.

Згідно плану роботи відбулися вересневі зустрічі першокурсників  у бібліотеці освітнього закладу. Бібліотекарем Л.Беспалою проведено бібліотечні уроки « Я у бібліотеці» для першокурсників груп №3,6,10.

Здобувачі освіти переглянули презентацію про діяльність бібліотеки, ознайомилися з літературою, електронним каталогом , електронною бібліотекою, сайтом бібліотекаря та розділом «Бібліотека» на сайті училища. Переглянули викладені матеріали  на відповідних розділах, отримали інформацію щодо користування бібліотекою, новітніх технологій у бібліотеці.

Всі здобувачі освіти були зацікавлені, одержали  виклик бажання стати активними користувачами та отримали підручники для навчання.

Радимо прочитати на канікулах

Усе про книжку «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву»

Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган – сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/schaslivi-ljudi-chitajut-knizhki-i-p-jut-kavu.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel

Усе про книжку «Їсти, молитися, кохати» 

 «Їсти, молитися, кохати» – надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману – письменниця Лізрозчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.

Детальніше: https://www.yakaboo.ua/ua/isti-molitisja-kohati.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel

 

За матеріалами Інтернет

Соціально важливі книги про відходи та сміття

В рамках акції « За чисте довкілля» та збереження екології бібліотека  закладу пропонує для читання педколективу та здобувачам освіти добірку цікавих і корисних книг, які налаштують на особисті зміни та навчать корисним порадам зі збереження довкілля.

 Книги про сміття та екологію наразі дуже популярні та важливі для застосування, бо така дивовижно проста у створенні, та надскладна у вирішенні проблема як сміття та забруднення торкається кожного з нас. У полі чи в місті, на воді чи навіть у повітрі — прояви загострення проблем екології вже помітні, тому головною метою людини сьогодення є збереження довкілля.

Вас може зацікавити

 

»Книжка про сміття.»

Книжки про сміття для дітей молодшого та середнього шкільного віку допоможуть цікаво опанувати важливі знання з екології та проблеми відходів, доступно та наочно зрозуміти терміни та навчитись розрізняти відходи та сміття. Яку користь людство може отримати від шкідливого сміття? Що таке Zero Waste, та як цей термін можна з користю застосувати вдома та школі?  Під соковитою обкладинкою видання «Книжка про сміття» юних читачів (можливо, і їх батьків) чекають корисні поради щодо сміття, які неодмінно треба застосувати!

»Жити із зеленим серцем.»

Книги про захист навколишнього середовища неодмінно розглядаються в контексті життя людини, адже саме від нас залежить стан довкілля та власного здоров’я.

 Подбай про себе і планету» – це довершений посібник «зеленого» способу життя, мета якого – позбавити кожного з нас токсичних речей та звичок, які впливають на довкілля. Сторінки цієї книги, подібно корінню дерев, містять купу пунктів, засвоєння яких стане підґрунтям для зцілення планети. Вплив різних матеріалів та хімічних засобів, косметичних, засобів гігієни, авторка детально й доступно поєднала з порадами щодо оселі та харчування, розробивши ґрунтовну працю, націлену на здорове та щасливе майбутнє кожного.

»Сміттєва революція.»

Книги з екології захопливо занурять у пізнавальну історію, що подарує нові  цікаві знання та жагу до продовження читання. На яскравих сторінках книги «Сміттєва революція»  читачів чекають безліч цікавих фактів та відкриттів, які не лише пояснюють, як захистити нашу планету від сміття, а й стануть провідниками у світі науки!

Що відбувається зі сміттям, яке ми кожен день викидаємо?  Куди зникають всі ті речі, які нам більше не потрібні? Зазвичай, ми просто позбуваємось зайвих речей, тим самим забруднюючи планету. Проте не хвилюйтесь, адже змінити життя на краще може кожен з нас, достатньо знати, як влаштований світ навколо та піклуватись про наш спільний будинок — Землю. Якщо ти хочеш дізнатися, звідки береться вода, яку ти п’єш, чим небезпечна шерстяна шапка та як твій старий телефон може захистити тропічні ліси, то не марнуй час, та пірнай у читання!

»Дім – нуль відходів».

Чи можливо опанувати стиль життя, такий собі «натуральний дзен», де кожен з нас не продукує більше літрової банки сміття, не купує зайвого та насолоджується мінімалізмом? Книга про захист природи та щасливе життя в сучасному світі «Дім — нуль відходів» від засновниці міжнародного руху життя без сміття — це 310 сторінок лайфхаків, які надихають на внутрішні зміни та допоможуть заощаджувати ресурси та гроші. Після застосування порад авторки, кожен з нас зможе відчути полегшення у власному оточенні, та вплинути на здоров’я Землі в цілому.

 « Сміття і люди».

Книга про природничі науки, зокрема біологію та   антропологію, помножена на людську психологію та гострі проблеми світових відходів, сплелися в історію невід’ємної риси людського існування — сміття. Праця Томаса Гілланда Еріксена  «Сміття і люди» – це влучна, дивовижно розумна та дійсно актуальна для сучасного суспільства книга, адже сучасні темпи споживання та нехтування екологічними нормами, замовчування теми сміття та історичне підґрунтя проблеми відходів автор розглядає та аналізує через культурну та соціальну призму, шукаючи шляхи перетворення сміття у щось корисне.

Читайте також:

 Книжки про екологію та захист довколишнього середовища

Книжки, що допоможуть стати еко-френдлі

Усе, що треба знати про кліматичні зміни.

 Книжки про глобальне потепління, екологію та віруси

 

                                                                                                         За матеріалами Інтернет

В бібліотеці училища викладач хімії, біології та екології  Дмитро Данелюк  разом з бібліотекарем Людмилою Беспалою провели пізнавальну інформаційно – екологічну годину  для здобувачів освіти групи №2  «Збережемо довкілля разом», де оглянули матеріали природничої тематики та літературу по екології. Здобувачі освіти були  захоплені  книгами «Червона книга України- тваринний світ», «Червона книга України – рослинний світ, «Зелена книга України», «Це моя Україна – природоохоронні території України», «Знай. Люби. Бережи».

26 березня

Сьогодні – День Національної гвардії України: легендарні військові підрозділи вже 10 років стоять на захисті України

Десять років на захисті Україницьогоріч минула десята річниця створення Національної гвардії України. Це військове формування з правоохоронними функціями, має свою історію, власні бойові нагороди та своїх Героїв, якими пишається уся держава та світ.

Нацгвардійці пліч-о-пліч з іншими формуваннями Сил оборони вже 10 років виконують завдання на всіх «найгарячіших» напрямках. При цьому в 2014-му воїни НГУ одними з перших зупиняли гібридну російську агресію. Звільнили Харківську ОДА, вели оборонні бої за Слов’янськ, звільняли інші населені пункти в районі АТО, серед яких Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, обороняли Маріуполь. У 2019-2020 роках гвардійці тримали оборону в районі Світлодарської дуги.

На початку повномасштабного вторгнення бійці Нацгвардії обороняли і звільняли Київщину, Чернігівщину, Сумщину. Вели бої на сході, обороняючи Рубіжне, Сєвєродонецьк, Бахмут. Брали участь в успішному контрнаступі на Харківщині та деокупації Херсонщини. Станом на 26 лютого 2024 року від початку повномасштабного вторгнення підрозділи НГУ ліквідували понад 5,5 тис. окупантів.

З нагоди заснування Національної гвардії України, висловлюємо велику шану й вдячність кожному нацгвардійцю за щоденну службу й стійкість в боротьбі, за збережену незалежність, за права, свободи й безпеку українців!

Схиляємо голови у пам’ять тих, хто віддав життя у боях з ворогом. Ці воїни завжди будуть для нас Героями, Україна завжди пам’ятатиме їхній подвиг.

Слава Національній гвардії України! Слава Україні!

5 українських поетів, чиї вірші особливо на часі сьогодні

21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії. З нагоди чудового свята, яке надихає читати й перечитувати улюблені вірші, пропонуємо добірку українських авторів та авторок, чия лірика сьогодні звучить особливо на часі, адже є втіленням вільного українського духу.

Богдан-Ігор Антонич

Народився Бог на санях
в лемківськім містечку Дуклі.
Прийшли лемки у крисанях
і принесли місяць круглий…

Рядки цієї фантастичної колядки ви, скоріше за все, чули не один раз. В її основі — поезія Богдана-Ігоря Антонича зі збірки “Три перстені”, яка вийшла 1934 року у Львові. Поезія переносить у таємничий і містичний світ українських Карпат, де, згідно із задумом поета, серед гуцулів, лемків та бойків народився Ісус. За багато років по смерті поета український кобзар Василь Жданків поклав вірші на музику, і так рядки Богдана-Ігоря Антонича перетворилися на колядку, відому кожному українцю.

Поезію Богдана-Ігоря Антонича, якого називали “найбільшим після Франка поетом”, доречно перечитувати в часи і смутку, і емоційного піднесення. Поет вільно володів різними формами втілення поетичної думки, від класичного сонета до модерного верлібру. Антонича називали поетом-містиком: його поезія ні на що не схожа, символічна, її цікаво розгадувати. Особливої цінності його постаті надає той факт, що, оскільки у підрадянській Україні Богдан-Ігор Антонич був заборонений як аполітичний поет-містик, в Україну він певною мірою повернувся тільки в 1990-ті роки. Рекомендуємо розпочати — чи продовжити — знайомство зі збіркою “Три перстені”.

Василь Стус

rdl

Моя Україна забула

Сміятись. Вона гомонить.

Моя Україна не вщухла

Од прагнення жить…

Будь-які рядки Василя Стуса, одного з найважливіших представників дисидентського руху, сьогодні на часі, але поезія “Моя Україна”, написана 1960 року, звучить особливо проникливо, бо це один із найінтимніших його віршів, присвячених Україні.

Стус увійшов у світову історію як дисидент, правозахисник, політв’язень, борець за незалежність України, а в історію літератури — як тонкий, блискучий, вишуканий і чесний поет. Українці вдячні йому зокрема і за те, що у 1960-ті роки, навчаючись в аспірантурі Інституту літератури ім. Шевченка, він написав низку статей про письменників Розстріляного відродження, фактично повертаючи їх до життя — та до контексту української літератури. Саме Стус повернув із забуття непересічну лірику Володимира Свідзінського та раннього Павла Тичину (згодом ці літературні розвідки будуть додані до судової справи проти Стуса). Кожною своєю статтею він відстоював право на українську мову та культуру: “Митець потрібен своєму народові та й усьому світові тільки тоді, коли його творчість поєднується з криком його нації”, — писав Стус.

Якщо ви тільки відкриваєте для себе Стуса або хочете відкрити заново, то рекомендуємо звернути увагу на збірку “Стус: палімпсести”, що вийшла у видавництві “А-ба-ба-га-ла-ма-га” в серії “Українська поетична антологія”.

Володимир Сосюра

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу, і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Тонкий романтик, палкий лірик, закоханий в Україну, експресивний поет — Володимир Сосюра мав увагу та любов і своїх сучасників, і наступних поколінь. Про це зокрема писали і його колеги — наприклад, Микола Зеров відзначав, що Сосюра “талановитий і свіжий, інколи курйозний, завжди експансивний і щирий, Володимир Сосюра належить до поетів, за якими ходить популярність, яких знає, визнає й вітає “масовий”, “широкий” читач”.

Справжнє щастя, що сьогодні маємо свободу читати вірш  “Любіть Україну” таким, яким він був задуманий поетом.

Ліна Костенко

hzh

Ми воїні. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.

Ці рядки з історичної поеми “Берестечко”, присвяченої подіям 1651 року, коли під Берестечком сталася поразка війська Богдана Хмельницького. Передусім цікаво читати цей текст сучасним українцям, які, на жаль, просто зараз стали свідками жахливої війни. 94-річна

Ліна Костенко — не просто найулюбленіша, а ще й найповажніша українська поетеса, яка за своє життя написала три романи та випустила понад 10 збірок поезії. Візьміть будь-яку її збірку — отримаєте задоволення та натхнення. Найповніше зібрання Ліни Костенко за останні 30 років — це збірка “Триста поезій” видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” .

Сергій Жадан

uv

Чекають вечора люди, схожі на равликів,
так гірко сплять на вокзалах, так глибоко.
Ламана лінія кордону, мов соснова гілка.
Дорога важка, коли несеш на спині свій дім і своє минуле.

В кінці 2022 року поет, прозаїк, волонтер і громадський діяч Сергій Жадан отримав Премію миру від німецької асоціації видавців — це поважна нагорода, яку свого часу здобували Герман Гессе, Сьюзен Зонтаґ, Орхан Памук, Маргарет Етвуд, тобто письменники, чий вплив на громадську думку значно ширший за межі літератури.

Для усього світу саме Сергій Жадан, чиї твори перекладені багатьма мовами, сьогодні є гучним голосом України, а для нас, українців, ще й певним моральним орієнтиром та прикладом того, що творча людина насправді ніколи не може бути поза політикою.

Війна, що триває в Україні з 2014 року, так чи інакше є центральною темою творчості Жадана — вона присутня як в його прозі (роман “Інтернат”), так і в драматургії (“Хлібне перемир’я”), звісно, вона пронизує і поезію Жадана — чи то любовна лірика, чи потужна громадянська поезія. Радимо звернутися насамперед до збірки “Список кораблів”, що вийшла 2020 року у видавництві Meridian Czernowitz.

“Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність”, — так описує її видавець Святослав Померанцев, а нам залишається тільки додати, що це, мабуть, найніжніша збірка Жадана.

За матеріалами Інтернет (Культура, Д.Слободянюк)

21 березня Всесвітній день поезіі

Загострене перо… Чорнильниця скляна

І ллється слів струмок, мов промінь у віконце

Поезіяце дух! Й доступна лиш вона

Тому, хто по життю іде у серці з сонцем.

 

                                                                     (Олександр Афонін)

Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО, Всесвітній день поезії був призначений на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року.

Формально всі найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, оскільки саме там розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

Поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання.

Поезія формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

 Поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

День поезіїце ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини. Відображення і дзеркало суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення до поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості

                                                                               З Всесвітнім Днем поезії ! 

                                              

 

                                          

 

      За матеріалами Інтернет

 

Сьогодні, учні групи 4 разом з класним керівником Леся Гончарюк та бібліотекарем училища Людмилою Беспалою відвідали Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка.
Він вийшов з того благословенного куточка співучої буковинської землі у гомінливий світ, щоб стати весняним парусом української пісні. Софія Ротару
 У цьому році відзначається 75-років від дня народження відомого поета-пісняра.
Учні мали змогу познайомитися з цікавими моментами життя та творчості Володимира Івасюка та відвідали виставку, присвячену стилю музиканта. На виставці представлено багато речей із його гардероба, а також фото, де Івасюк у цьому одязі, що було надзвичайно цікаво майбутнім кравцям, закрійникам.

У рамках декади суспільно-гуманітарних дисциплін, здобувачами освіти ВПУ 3, групи 5, 7, 11, 3, 9, 10, до 210 річниці від Дня народження Т. Шевченка підготовлено стіннівки про життя та творчість українського Кобзаря.

Свіча вічності

(до 210-ї річниці від дня народження Т.Шевченка)

(1814-2024)

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

М.Палієнко

 

У березні 2024 року  виповнюється 210 років від дня народження великого українського поета та легендарної постаті національної культури – Тараса Шевченка.

І це цілком зрозуміло, бо він, його життя і творчість стали символом української ідентичності.

Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

     Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.

       Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. Шевченко Т.Г. був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом. Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури. «Заповіт» Великого Кобзаря перекладено більш ніж 100 мовами світу.

        Тарас Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів.

          В Україні і на всіх континентах світу  Шевченкові встановлено понад тисячу двісті пам’ятників. До них  приходять сотні тисяч людей, щоб віддати свою пошану Кобзареві.

ЗАПОВІТ

Як  умру, то поховайте        

Мене на могилі                                              

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу… отойді  я

І лани і гори —

Все покину, і полину

До самого Бога

Молитися… а до того

Я не знаю Бога.

Поховайте та вставайте,  

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

І мене в сем’ї великій,

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

Вислови відомих людей про Т. Г. Шевченка

 Є. Маланюк

Не поет – бо це ж до болю мало,

Не трибун – бо це лиш рупор мас,

І вже менш за все – «Кобзар Тарас»

Він, ким зайняло і запалало.

О. Вишня

«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».

Є. Сверстюк

«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…».

І.Франко

«Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – це ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя».

Джон Ф. Кеннеді

«Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вклад у культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».

Микола Палієнко

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

 

 

 У бібліотеці училища розгорнуто інформаційні матеріали до 210 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Свіча Вічності»,  де здобувачі освіти, педколектив та інші  користувачі бібліотеки мають можливість переглянути їх.

Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар

Архіви

Категорії