Головна » Новини бібліотеки

Category Archives: Новини бібліотеки

 

29 січня. Крути – бій за майбутнє України

 

             Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

                                                                                                 І ту гарячу кров святу

                                                                                                 Повік Вкраїні не забути

 

Крути – один з найтрагічніших символів національного поступу українців до власної державності.

Крути – це символ і віра. Влучно кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

(більше…)

 

27 січня

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – “Аушвіц-Біркенау”.

(більше…)

Нові  надходження (підручники, навчальні посібники), (2022р.)

У бібліотеку училища надійшли підручники:

  • Практикум з інтегрованого навчання англійської мови / уклад.: В.А. Мартинюк, С.М. Микитюк. – Чернівці: Видавничий Дім «Родовід», 2017.- 196с.

Практикум складається з 38 тематичних модулів, що містять завдання з чотирьох видів мовленнєвої діяльності. Посібник забезпечує інтегрований підхід до навчання англійської мови з опорою на аудіювання автентичних текстів, поданих у трирівневій презентації (повільній, середній, звичайний темп спілкування носіїв мови). Практикум стане у нагоді тим, хто викладає або вивчає англійську мову загального спрямування, а також готується до екзаменів, олімпіад і тестів з англійської мови на рівні А-2, В-1 відповідно до європейських стандартів оцінювання.

(більше…)

День Соборності (22 січня)

В день соборності та злуки,

З заходу на схід.

Всі візьмемося за руки

  Бо один ми рід.

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси.

Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

(більше…)

15.01.1992р. Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну України

 

     Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна», якому у майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу. Поширення цього вірша серед українофільських гуртків, щойно об’єднаних у Громаду сталося миттєво. Проте, вже 20 жовтня того ж року шеф жандармів князь Долгоруков дає розпорядження вислати Чубинського «за вредное влияние на умы простолюдинов» на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції.

(більше…)

З НОВИМ, 2022 РОКОМ та РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

З Новим роком! З добрим роком

Що ступа невтомним кроком

На вкраїнську землю рідну,

Мирну, гарну і привітну,

Добру, щедру і щасливу,

І багату , і красиву!

 

 

 

За матеріалами Інтернет (фото вільного доступу)

Книги, які допоможуть ще більше відчути атмосферу

Різдва і Нового року та можуть стати гарним

подарунком на свята.

  • «Дари волхвів» О. Генрі
  • «Різдвяна історія» Чарлз Діккенс
  • «Ніч перед Різдвом» Микола Гоголь
  • «Містерія Різдва» Соломія Савка«
  • Львів, смаколики, Різдво»
  • «РіздвоДжоанни», Джоанна Басфорд 

(більше…)

Національний тиждень читання

В нашій державі відбувся національний тиждень читання під гаслом «Знайди книжку», який проходив з 13 по 19 грудня та ініційований українським інститутом книги.

Бібліотека Вищого професійного училища №3 та більшість її читачів приєдналися до проведення загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання».

(більше…)

13 –  19 ГРУДНЯ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ

ЧИТАННЯ

 

ЗНАЙДИ СВОЮ КНИЖКУ!

ОТЖЕ, ЧИТАЙМО!

Національний тиждень читання – це період особливої уваги до читання та місця книги в сучасному цифровому  і швидкому житті.

Дуже часто від особистого вибору кожного українця залежить читати чи не читати, що читати, що придбати, а за чим піти в бібліотеку, що подарувати близьким і друзям на свята.

 Хай читачів в Україні  стає більше з кожним днем.

Архіви

Категорії