Головна » Новини бібліотеки

Category Archives: Новини бібліотеки

День довкілля

День довкілля – Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією “Дерево — Життя” та іншими громадськими ініціативами…» згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98. Відзначається щорічно в третю суботу квітня.

Громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань. Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Природа – це найцінніший дар, котрий є зараз у людства. Завдяки їй ми маємо смачні овочі та фрукти, хліб на столі та молоко, чисту воду. Отже, слід берегти її, намагатися зробити все для того, щоб і наступні покоління змогли отримати все в гарному стані.

Читачам  бібліотеки  пропонуємо для читання:

2

Ткачук Г. Книжка про сміття.[Текст]. Г. Ткачук .- Львів .:Видавництво Старого Лева,2019.-132с.

Ця книжка про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, у найкращому разі, в кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету. Простіше кажучи, ця книжка про сміття — таку дивовижну річ, яку дуже легко створити, але якої неймовірно важко позбутися.

Детальніше:
Книжка про сміття: [Електронний ресурс]  // starylev – Електронні дані. –– Режим доступу: https://starylev.com.ua/knyzhka-pro-smittya  , мова укр.

 

 

Переглянути  інформацію про зберігання довкілля можна за цим посиланням:   https://youtu.be/IuJ_IPnhFaE

Переглянути буктрейлер «Червона книга України»  можна ось тут: https://youtu.be/bNsYbhdoQjc

 

 3

За матеріалами Інтернет (фото вільного доступу)

 

МИТЦІ СУЧАСНОСТІ

ОКСАНА КОЧЕРГАН

Усе життя закохана в слово

Бібліотека ВПУ №3 пропонує читачам ближче пізнати світле і щире слово Оксани Кочерган, з яким вона крокує по життю, щедро ділячись з тими, хто хоче його почути.

           ———-

Чого ввижається мені

Дитинство у однім вікні,

А з іншого вже старість вигляда?

Вже сріблить скроні сивина.

Роки біжать, як та вода,

Та я душею завжди молода.

(більше…)

Міжнародний день рідної мови

                           

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

(більше…)

Три цікаві факти про кожну область України

Бібліотека пропонує переглянути матеріали за цим посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=uXmC-NOC6f8

16 ЛЮТОГО  – ДЕНЬ ЄДНАННЯ

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Свято зовсім молоде і було впроваджене указом президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року. День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі.

Зазначається, що нове свято започатковане з метою посилення консолідації українського суспільства, а також зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світові нашу єдність», – наголосив президент нашої держави під час свого відеозвернення до українців 14 лютого.

14 лютого 

Міжнародний день дарування книг.

 2

Недаремно Міжнародний день дарування книг, що відзначається 14 лютого, поєднується з днем закоханих, адже дарування книги давно стало ознакою прояву поваги й любові до людини, якій вона дарується.

У День закоханих не можна оминути тему кохання.

Бібліотека пропонує почитати такі твори:

(більше…)

       Для ознайомлення               

 

Найцікавіші місця України

Без подиву та захоплення не обійтися…

Коротка інформація про деякі  гірські села, які залишають приємні спогади.

            Кожне з них – унікальне і незабутнє.

najtsikavishi-mistsya

 

29 січня. Крути – бій за майбутнє України

 

             Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

                                                                                                 І ту гарячу кров святу

                                                                                                 Повік Вкраїні не забути

 

Крути – один з найтрагічніших символів національного поступу українців до власної державності.

Крути – це символ і віра. Влучно кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

(більше…)

 

27 січня

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – “Аушвіц-Біркенау”.

(більше…)

Нові  надходження (підручники, навчальні посібники), (2022р.)

У бібліотеку училища надійшли підручники:

  • Практикум з інтегрованого навчання англійської мови / уклад.: В.А. Мартинюк, С.М. Микитюк. – Чернівці: Видавничий Дім «Родовід», 2017.- 196с.

Практикум складається з 38 тематичних модулів, що містять завдання з чотирьох видів мовленнєвої діяльності. Посібник забезпечує інтегрований підхід до навчання англійської мови з опорою на аудіювання автентичних текстів, поданих у трирівневій презентації (повільній, середній, звичайний темп спілкування носіїв мови). Практикум стане у нагоді тим, хто викладає або вивчає англійську мову загального спрямування, а також готується до екзаменів, олімпіад і тестів з англійської мови на рівні А-2, В-1 відповідно до європейських стандартів оцінювання.

(більше…)

Архіви

Категорії