З 25 листопада до 10 грудня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівцівідбулася Всеукраїнська акці «16 днів проти насильства», з метою створення безпечного, підтримуючого освітнього середовища, збереження ментального здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
Акція охоплювала наступні дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Практичним психологом закладу спільно з фасилітаторами ЦНЦ «Аваліст» проведено активність «Гендерно-зумовлене насильство» із здобувачами освіти групи №5.
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою звернути увагу суспільства на цю проблему, практичним психологом проведено квест «Що я знаю про ВІЛ/СНІД?» з учнями І курсом.
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
Соціальний педагог та практичний психолог ознайомили молодь з інтерактивними іграми «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.
5 грудня – Міжнародний день волонтера
Відбулася зустріч у форматі «живої бібліотеки» із воєнною журналісткою Оксаною Коновальовою в приміщенні Резиденції молоді.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічку пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Соціальний педагог організувала брейн-ринг на тему: «Я маю право» для учнів І курсу.
Здобувачі освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці долучилися до благодійної акції зі збору монет #SuperCoins, метою якої є збір коштів для допомоги українським військовим, які постраждали внаслідок бойових дій. Акція передбачала збір монет та банкнот, які перебувають в обігу, номіналами 10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень. Отримані благодійні кошти були перераховані на рахунок Superhumans Center на потреби українських військових, які постраждали внаслідок бойових дій.
Майстерклас з ліплення глиною, організований БФ “СОС Дитячі Містечка”, учасниками якого стали діти та здобувачі освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.
За побажанням дітей вони створювали посуд, уподібнюючись до гончарів, вироби яких користувались попитом і в давнину і на сьогоднішній день(support).
Не у всіх виходило з першого і навіть з другого разу створити бажаний виріб, але завдяки наполегливості, старанням і допомозі майстрині художньої кераміки Христини Дмитращук все виходило.
Після цікавої бесіди про походження та значення орнаментів учасники захоплено працювали з глиною, поринаючи в безмежний світ творчості, не помічаючи як швидко плине час
Сміх, приємне спілкування та позитивні емоції наповнювали кімнату, деякі учасники знайшли нових друзів
Учасники знають, що керамічний посуд, виготовлений власноруч, — це не тільки новий предмет побуту у домі, а й потужне джерело енергії, адже виріб виготовлений для себе і з любов’ю.
Дякуємо СОС Дитячі Містечка Чернівці за запрошення на майстерклас ліплення глиною, а майстрині художньої кераміки Христині Григоращук за навички у роботі з глиною і чудову атмосферу, яка панувала на заході
Доброта — це те, що може побачити сліпий і почути глухий.
Марк Твен
13 листопада — Всесвітній день доброти — щире, чисте та світле свято, позбавлене усілякого політичного забарвлення та національних кордонів.
Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен.
Так в освітньому закладі соціальним педагогом та практичним психологом проведено серед учнів квест «Добро врятує світ», а з педагогами — бліц-інтервʼю «Стежками добра».
У наш, сьогодні, найскладніший час кожний у стані втоми, роздратування, страху, і саме в цей час шукаємо підтримку в людей, для яких «безкорислива допомога», «милосердя» та «чуйність» — це важливі складові життя. Адже, піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе. Дослідження підтверджують, що добрі справи й допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоровʼя: впливають на центри задоволення в мозку; підвищують рівень серотоніну та дофаміну; зменшують тривожність і стрес; сприяють залишатися соціально активними.
Щиро віримо та сподіваємося, що прояви доброти стануть Вашою щоденною звичкою, а це обов’язково допоможе зробити світ добрим, світлим, приємним!
ДОБРА БАГАТО НЕ БУВАЄ!
Дякуємо нашим юним журналістам Марії Туняк та Валентині Олексій за створення чудового відео.
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 30.09.2024 по 11.10.2024 відбулася соціально-психологічна декада «Правова свідомість підлітка – виклик сучасності» з метою підвищення загального рівня правової свідомості молоді. Відповідно було проведено такі заходи:
· мозковий штурм «Як навчитися самостійно відповідальності?», із здобувачами освіти ІІ курсу;
· бесіда-диспут “Твої права – твій надійний захист”, із здобувачами освіти І курсу;
· групова творча робота «Мої права в сучасному світі», серед здобувачів освіти, що проживають в гуртожитку;
· інформаційна зустріч, яка проходила в межах Програми CLEAR#Програма_CLEAR. Це програма дій та реагування на надзвичайні ситуації (CLEAR) впроваджується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID’s BHA)
Правосвідомість людини не виникає з моменту народження, вона формується поступово та триває по мірі дорослішання протягом всього життя людини.
СОС Дитячі Містечка Чернівці організував двічі кулінарний майстерклас для здобувачів освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.
У світі, де гаджети та віртуальна реальність взяли верх, дивовижно спостерігати за бурхливим зростанням інтересу підлітків до чогось іншого, такого, наприклад, як кулінарія. Здобувачі освіти разом з практичним психологом Одарка Софійчук Вищого професійного училища №3 м. Чернівці відвідали Кафе з історією “Ultra Бабуся” та приготували страву «Печеня по Буковинськи», під керівництвом досвідченого кухаря, яка працювала головним технологом в «Ультра Family» – одному з кращих кафе м. Словʼянська, Ірини Михайлівни.У Чернівцях майстриню називають бабуся Ірина.
Пані Ірина познайомила підлітків з автентичною українською кухнею та запропонувала доторкнутися до світу смаків, власноруч приготувати страву на кухні під її керівництвом.
Щиро дякуємо Благодійному фонду СОС Дитячі Містечка м. Чернівці ( а саме Анні Глібці) за підтримку внутрішньо переміщених осіб, учнів, батьки яких є або були учасниками бойових дій, осіб з інвалідністю та малозабезпечених сімей.
З метою проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо дотримання правил безпечної поведінки на дорозі, працівниками Патрульної поліції м. Чернівці Анною Хареною, старшим інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернівецькій області, капітаном поліції та Віталієм Чорним, інспектором відділу зв’язків з громадськістю, старшим лейтенантом поліції , 10.09.2024 проведено профілактичну зустріч з учнями І курсу Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.
Зустріч відбулася у рамках місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».
Працівники патрульної поліції розповіли про особливості роботи патрульної поліції, стосовно законодавства та безпеки дорожнього руху.
На останок запропонували учням приміряти “Drunk Busters Goggles” — це окуляри, які імітують вплив алкоголю на поведінку людини, щоб усі могли усвідомити ризики керування в нетверезому стані та зрозуміти небезпечний вплив алкоголю на водія. Одягнувши їх, спробували виконати певні вправи, які наочно показували, що п’яний водій за кермом — це вбивця!
Завдяки теплій та дружній атмосфері, зустріч була цікавою, результативною та пізнавальною.
Берегти, шанувати, а також передавати українські традиції з покоління в покоління – це найсвятіший обовʼязок кожного громадянина та громадянки України.
09 грудня педагоги та здобувачі освіти нашого закладу, з професій «Кравець, закрійник» та «Перукар (перукар-модельєр), манікюрник», долучилися до благодійного фестивалю «Амбасадор Дитинства», на якому продемонстрували майстер-класи з виготовлення оберегу Воїну-визволителю та плетіння українського елементу зачіски – коси! Прагнемо якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ!
У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася просвітницько-профілактична зустріч учнівської молоді з працівниками поліції: старшим інспектором, лейтенантом поліції Василем Оношка та поліцейською, сержантом поліції Діаною Рожко СЮП ВП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області Ювенальна поліція Чернівецькoї області
Спілкувалися про булінг, кібербулінг, а також обговорили різні форми домашнього та гендерно зумовленого насильства.
Правоохоронці вважають, що такі зустрічі створюють фундамент для формування в суспільстві нульової толерантності до насильства. Можливість обговорити проблему та проаналізувати негативні чинники, що її зумовлюють, дає великий превентивний ефект.
Здобувачі освіти отримали кваліфіковані відповіді на запитання. Було цікаво і повчально.
Практичний психолог освітнього закладу, Одарка Софійчук подякувала гостям за цікаву і змістовну інформацію, дружню атмосферу.
День Святого Миколая – казковий та святковий час для наших учнів, щедрий на усмішки і подарунки. Саме з цієї нагоди адміністрація закладу разом із Профспілковою організацією підготували подарунки для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти ВПО та учнів, батьки яких є або були учасниками бойових дій, дітей померлих учасників бойових дій.
Незважаючи на нелегкий та тривожний час для нашої країни, ми робимо усе можливе заради посмішок наших дітей!