Головна » Позаурочна робота

Category Archives: Позаурочна робота

Зі всіх чеснот і достоїнств душі найбільша гідність – доброта(Ф. Бекон).
Напередодні Дня святого Миколая Вище професійне училище №3 м. Чернівці щорічно намагається обдаровувати діток подарунками та піклується про тих, хто цього потребує. Цьогоріч добродійники (здобувачі освіти та батьки) обрали 3 листа-прохання діток, якими поділилася наша чарівниця Марта Левченко МІСТО ДОБРА Центр доброти для мами і дитини. Дівчатка та хлопчики в листах розповіли про свої добрі вчинки та справи, висловили заповітні бажання і мрії. Листи дітей різнились один від одного, однак усіх їх об’єднувала потреба доброти, тепла, уваги і любові.
Саме тому виникло велике бажання стати для них чарівниками.
Людина створена для добра. Вона живе у людському суспільстві, а тому повинна нести у цей світ чистоту своєї душі, бути відкритою у думках, чесною у діях, милосердною і чуйною.
Найулюбленіше свято дітей – Святого Миколая. Вони з нетерпінням чекають щедрого чарівника, а особливо чекають цього свята ті, які позбавлені батьківського піклування та батьківської ласки. Щоб подарувати часточку добра і теплоти профком училища організував акцію до Дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти закладу.
Прагнення до нового – перша потреба людської уяви (Ф. Стендаль)
А ви вже приготувалися зустрічати яскраво і весело Новорічно-Різдвяні свята?
Викладач Вищого професійного училища 3 міста Чернівці Катерина Яковлева провела з учнями Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів 3 цікаві майстер-класи з виготовлення новорічних іграшок з фетру та сніговиків. 🌲⛄. Працювали весело, креативно і плідно, спілкувалися про вибір майбутніх професій, родинні традиції та уподобання. Результатом усі задоволені.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою формування вільного соціального простору без насильства у сім’ї щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, протидії корупції та торгівлі людьми, з 25.11 по 10.12 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася щорічна Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства». Шістнадцятиденний період акції охоплював наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  •  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

(більше…)

#українськахустка

7 грудня – День української хустки – нове і наразі не формальне свято. Постало воно кілька років тому з ініціативи, що народилася у Вінниці. Хустку, зазвичай, вважають символом прихильності, любові, вірності, прощання та скорботи. Цей незмінний аксесуар є частиною української культурної спадщини. Шануємо традиції – цінуємо українське!
5 грудня у світі відзначають Міжнародний День Волонтера – Іnternacional Voluntееr Day.
Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство — духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину (джерело – АрміяINFORM).
Вище професійне училище №3 міста Чернівці постійно бере участь у різноманітних акціях і заходах, ініційованих волонтерами Буковини. Також, до відзначення Міжнародного Дня Волонтера, у закладі були проведені інформаційні години спілкування, перегляд фільмів, фотогалерея, огляд книги Наталки Позняк-Хоменко “Волонтери: Сила небайдужих”.

“Збережи пам’ять. Збережи правду”

26 листопада 2021 року, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, Вище професійне училище 3 міста Чернівці долучилося до обласної інформаційної кампанії “Збережи пам’ять. Збережи правду”:
– бібліотекарем училища Людмилою Безпалою була розгорнута інформаційно-документальна виставка “Трагедія, про яку маємо пам’ятати”,
– класні керівники та майстри в/н груп 1-2 курсів провели з учнями години спілкування “Ми вижили і не скорилися”,
– викладач історії України Володимир Бевцик організував з групами 2-3 курсів перегляд відеоролика “Голодомор – помста за свободу”.
27 листопада о 16.00 годині педагоги та учні запалили Свічку Пам’яті, згадуючи тих, хто загинув під час голодоморів… 🙏🖤🕯️

Трагедія , про яку маємо пам ятати

 

 1

 

27 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

27 листопада відповідно до Указу Президента України від 26.11.1998 № 1310/1998 в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів. Також у цей день відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-IX відзначаються 100-ті роковини від початку масового штучного голоду 1921 – 1923 років в Україні і 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946 – 1947 років в Україні.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей.

(більше…)

День Гідності та Свободи
Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 872  21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
З метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, у Вищому професійному училищі √3 м. Чернівці відбулися просвітницько-тематичні заходи:
🔸години спілкування «Від Революції гідності до Країни гідності»;
🔸бесіди-дискусії «Ми гідні жити в мирі та свободі»;
🔸 перегляд відео «Назустріч свободі»;
🔸огляд книг «Майдан. Україна. Шлях до Свободи»;
🔸інформаційний перегляд літератури «Це наші сльози, наша радість, це наша гідність та любов».
#МиГідніНашоїУкраїни
16 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності. Цього дня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено ряд заходів: флешмоб «Бути толерантним – круто!» з педагогами та Радою учнівського самоврядування, круглий стіл «Назустріч Толерантності» та просвітницько-профілактична програма “Вчимося розуміти та поважати інших” з учнями І курсу. Цими заходами учнівська та педагогічна громада освітнього закладу закликає шанувати рівність всіх людей, адже толерантність означає бути уважним до потреб, смаків та переконань іншої людини. Навіть якщо ця людина – випадковий перехожий.
Бути толерантним – означає розуміти, що кожна людина, яка живе на планеті, має свої права та особистий простір, які не повинні бути порушені. Важливо усвідомлення того, що всі люди різні, але кожен із них (не має значення, якого він віросповідання, національності, яку має політичну та громадянську позицію, як одягається, яку музику слухає тощо) має можливість жити так, як велить йому серце (звісно ж, якщо при цьому він сам не порушує нічиїх прав та свобод).

Архіви

Категорії