І етап конкурсу «Worldskills Ukraine»
з компетенцій «Технологія моди» та «Перукарське мистецтво»
Знання, вміння, досвід, адаптування, творчість, новизна – це невід’ємні поняття для сучасного компетентного працівника.
Свої знання вміння і навички 19 та 20 жовтня 2021 року показували здобувачі освіти Вищого професійного училища №3 м.Чернівці у відбірковому етапі конкурсу «Worldskills Ukraine».
Бажаємо переможцям успіхів в І етапі конкурсу «Worldskills Ukraine» з компетенції «Технологія моди»: Крістіні Пилишатій, Марії-Магдалині Іліуц, Мар’яні Хрестик; з компетенції «Перукарське мистецтво»: Дмитру Попеску, Руслані Андрійчук, Микиті Попюк та Катерині Держак.
Всеукраїнський конкурс “Прорив в легкій промисловості”
Колектив Вищого професійного училища № 3 м.Чернівці прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі “Прорив в легкій промисловості”. Участь у конкурсі – це можливість розкрити талант і творчість, майстерність і професіоналізм, а також представити свій заклад та Буковинський край на всю Україну. В конкурсі було заявлено 66 колекцій, у трьох номінаціях: ЕТНО; ФЕНТЕЗІ; STREET STYLE.
Щасливі тим, що журі високо оцінили творчу роботу Вищого професійного училища №3, яка здобула перемогу у номінації ЕТНО з колекцією «Легенда Карпат», колектив закладу виборов І місце.
Висловлюємо слова подяки всім, хто допомагав і всіляко підтримав нашу працю, переконані – це спільна перемога!!!
Переможці Всеукраїнського конкурсу #ПРОРИВ2021
в номінації ЕТНО:
1 місце- Вище професійне училище № 3 м. Чернівці
2 місце – «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну»
3 місце – Центр професійно-технічної освіти №1 м. Івано-Франківська
Генеральний спонсор конкурсу компанія SOFTORG.
#FashionGlobusUkraine
#SOFTORG
Всеукраїнський конкурс фахової майстерності
серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти
з професії “Перукар”
Ще одна перемога у скарбничну досягнень Вищого професійного училища №3 міста Чернівці!!!!
Вітаємо Анастасію Коваль , ученицю ІІ курсу 11 групи та її наставника, майстра виробничого навчання Сніжану Гакман, з 5 призовим місцем у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Перукар”. Конкурс проходив 13-15 квітня 2021 року на базі ДЗП(ПТ)О “Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі” у дистанційному режимі.
Зичимо всім здоров’я, досягнення цілей, віри у себе. Впевнено йдіть уперед і перемагайте!
Проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії “Перукар”
На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 17.03.2021 № 320 «Про організацію та проведення ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної)освіти у 2021 році», Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 26.03.2021 № 84«Про організацію та проведення ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти області у 2021 році» з використанням дистанційних технологій проведено ІІ етап Конкурсу з професії «Перукар». Конкурс передбачає виконання теоретичних та практичних завдань.
Виробнича практика,
з дотриманням карантинних вимог
Виробнича практика є обов’язковим завершальним етапом навчання і проводиться після засвоєння учнями теоретичного курсу навчання і проходження практики відповідно до освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки.
Виробнича практика проводиться з метою вдосконалення набутих знань, практичних навичок для досягнення встановленого рівня кваліфікації з відповідних професій, а також забезпечення професійної адаптації в трудових колективах
Основними завданнями проходження виробничої практики є:
- Закріплення, ,систематизація, поглиблення знань, одержання фахових умінь та навичок з професії;
- оволодіння сучасними формами та методами робочої професії;
- перевірка можливостей самостійної роботи в умовах конкретного підприємства, формування та закріплення практичних умінь та навичок під час виконання конкретних видів робіт;
- виховання потреби систематично поновлювати власні знання та творчо застосовувати їх на практиці.
Згідно робочих планів і програм здобувачі освіти груп №2,4 з професії «Кравець, закрійник» проходять виробничу практику на підприємствах, які проходять в умовах карантинних обмежень. Перед початком виробничої практики комісією закладу обстежено робочі місця. Кожне робоче місце відповідає встановленими вимогам.
На період з 01.09.2020р. по 18.09.2020р. проходять виробничу практику учні груп ІІ курсу СПТУ №2,4 у кількості 53 учнів на підприємствах міста та області. З них в межах міста 28 чоловік, за межами міста 25 чоловік.
Найбільша кількість учнів знаходиться на підприємствах: ТОВ «Буковина АСП» м.Чернівці – 7 осіб;
ФОП Лук’янова Г.В. м.Чернівці – 2 особи;
ТПК «Форум» Вижницький р-н – 1особа ПП БаланВ.І. с. Колінківці – 2 особи
Ательє по ремонту одягу м.Чернівці – 4 особи;
«Maxima» м.Чернівці – 2 особи;
Ательє «Бузок» м.Чернівці – 2 особи;
ПП Бовканюк Л.В. м.Чернівці – 1 особа;
ПП Тиміш К.І с. Коровія – 2 особи;
ПП Курилюк Н.П Івано-Франківська обл. ФОП Мажар П.Є. м Чернівці – 1 особа – 2 особи
Ательє ремонту та пошиву одягу с. Красноїльськ – 11 осіб
ФОП Слостьонов В.Ю. м Чернівці – 3 особи
ФОП Ковальчук І.П. м Коломия – 2 особи
Перед направленням на практику учні ознайомлюються з робочою програмою практики, орієнтовним планом її виконання, формою та порядком ведення щоденників-звітів. На учнів-практикантів на період проходження практики поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку та охорони праці, що діють на підприємстві, в установі та організації проходження цієї практики. Керівником практики від ПТНЗ призначаються майстри виробничого навчання для перевірки виконання учнями-практикантами програми і надання їм необхідної методичної допомоги.
Під час проходження практики учень вивчає діяльність підприємства згідно з програмним розподілом часу та графіком переміщення на робочих місцях У щоденнику практики відображається кожний робочий день учня з описом роботи, яка ним була виконана за цей час. Окрім цього, учень в останній місяць практики виконує кваліфікаційну пробну роботу, яку отримує перед виходом на практику.
Метою виконання індивідуальних завдань під час виробничої практики є вироблення учнями умінь та навичок самостійного розв’язання навчальних, дослідних та організаційних завдань. Виконання індивідуального завдання активізує діяльність учнів, розширює світогляд, підвищує ініціативу, робить проходження практики конкретнішим і спрямованим на більш якісну підготовку учня до державних кваліфікаційних іспитів.
Доповнюємо колекцію перемог
Професійний талант року – 2019
23 жовтня 2019 року на базі Професійно-технічного училища №8 пройшов ІІ етап конкурсу «Професійний талант року – 2019». Вище професійне училище 3 міста Чернівці гідно представила Христина Декун, здобувачка освіти IV курсу з професії «кравець, закрійник». Христина стала однією з переможців і посіла ІІ місце у конкурсі. Щиро вітаємо Христину і наставників, які допомагали їй впевнено крокувати до мети. Нових звершень, перемог і натхнення!
Конкурс колекцій молодих дизайнерів одягу «Альтернатива 2018»
17 квітня у Тернополі відбувся конкурс колекцій молодих дизайнерів одягу «Альтернатива» з метою виявлення нових талановитих творців сучасної і майбутньої моди, обміну творчим і практичним досвідом та національними традиціями.
Цьогоріч у конкурсі взяли участь більше 40 молодих дизайнерів, серед яких учні та студенти навчальних закладів України, які готують фахівців у сфері дизайну одягу та модельєрів-початківців.
За результатами I відбіркового туру, участь у конкурсі приймали близько 30 колекцій у номінаціях: Pret-a-porter, Folk, Pro-art та DeLux.
Модельна студія «STYLE», весь педагогічний та учнівський колектив Вищого професійного училища № 3 м.Чернівці повернулись з перемогою на Конкурсі колекцій молодих дизайнерів одягу «Альтернатива 2018».
1 місце колекція «VUTUNANKA» у номінації PRO-ART
1 місце колекція «Пудра шантальєзе» у номінації DE LUX
Всеукраїнський конкурс професійної майстерності
«Прорив легкої промисловості України»
З 14 по 16 березня 2018 року у Харкові відбувся фінал ІІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України». Учасниками конкурсу стали учні професійно-технічних училищ з 22 регіонів України. На розсуд журі представлено 31 колекцію одягу за номінаціями:
- Колекції для дитячих вокальних ансамблів;
- Сучасні колекції для працівників театрів та музеїв;
- Урочисті образи для солістки та солісту оперного театру.
Вище професійне училище № 3 м.Чернівці представило колекцію з 5 моделей одягу «ЕКСПРЕСІЯ» у номінації «Сучасні колекції для працівників театрів та музеїв». Колекція відзначена Дипломом лауреату конкурсу за елегантність, активну позицію та креативність.
За програмою проведення ІІІ Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України» відбувся семінар для педагогічних працівників професій легкої промисловості за темою «Сучасні технології у сфері пошиття одягу». Під час семінару розглядалися питання впровадження елементів дуальної форми навчання у ЗПО, презентовано «Інтерактивний навчальний посібник як ефективний навчальний ресурс у підготовці кваліфікованих робітників для швейної галузі», проведено майстер-клас «Актуальні напрями формування у сучасному дизайні одягу».
Снігова Королева Estel – 2017
06 грудня 2017року у м. Києві відбувся неймовірний, фантастичний, яскравий фінал Всеукраїнського конкурсу між студентами та учнями навчальних закладів у сфері перукарського мистецтва “Снігова Королева Estel – 2017”.
У конкурсі брали участь 27 найталановитіших молодих майстрів-перукарів з усієї України, які стали призерами обласного півфіналу.
Чернівецьку область представила призерка півфіналу, учениця Вищого професійного училища №3, Берлінська Діана.
За гармонійність створеного образу в номінації гламур, чистоту та складність виконання роботи, креативність авторської ідеї, яка відображалася у формі зачіски Берлінська Діана здобула І місце.
З 30 листопада по 2 грудня 2017 року вже вдруге відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE». Конкурс проводився у два етапи-регіональний та всеукраїнський. Представником Вищого професійного училища №3 м.Чернівці в компетенції «Технології моди» визначили креативну та надзвичайно талановиту ученицю Роговей Каталіну, яка навчається за спеціальністю «Моделювання та конструювання промислових виробів».
Конкурс відбувався у Київському вищому професійному училищі технологій та дизайну одягу за 4 модулями.
Модуль А – зразок тканини і аркуш формату А4 (3 од.) із шаблоном фігур, на яких необхідно виконати технічний малюнок блузи із зазначенням технологічних схем обробки для однієї моделі на вибір учасниці.
Модуль В – розкрій та виготовлення блузи із запропонованих лекал, використовуючи інноваційні методи обробки.
Модуль С – декорування блузи в романтичному стилі.
Модуль D – моделювання одягу методом наколювання однієї із трьох запропонованих моделей членами журі.
Роговей Каталіна посіла 2 призове місце, була нагороджена срібною медаллю та сертифікатом на 1000 грн. для навчання в МИСТЕЦЬКому ІНСТИТУТі ХУДОЖНЬОГО МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДИЗАЙНУ ІМЕНІ САЛЬВАДОРА ДАЛІ
Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить.
М.Форбс
З 10 травня по 12 травня 2017 року У ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» в м. Кам’янець-Подільський відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Перукар (перукар-модельєр)».
У змаганнях взяли участь переможці ІІ етапу конкурсу з 24 областей України.
Програма конкурсу складалася із теоретичного і практичного турів. Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів: «Перукарська справа», «Матеріалознавство», «Охорона праці», «Основи санітарії та гігієни», «Основи професійної етики та культури спілкування» шляхом виконання тестових завдань на персональному комп’ютері.
Практичний тур відповідав вимогам рівня кваліфікації «Перукар І класу» та передбачав виконання зачіски відповідно до модних тенденцій, обраної жеребкуванням з варіантів, що додавалися.
В ході практичного туру, при оцінюванні зачісок журі враховувало: дизайн, побудову композиції, складність роботи, чистоту та техніку виконання зачіски, відповідність модним тенденціям.
Учениця Вищого професійного училища № 3м.Чернівці Шешуряк Марія (група № 20) посіла 8 місце серед 24 учасників конкурсу.
Фінал Всеукраїнського конкурсу ЕСТЕЛЬ
«СНІГОВА КОРОЛЕВА 2016»
7 грудня 2016 року в Києві відбувся фінал наймасштабнішого в історії України Фестивалю перукарського мистецтва серед навчальних закладів ESTEL “СНІГОВА КОРОЛЕВА – 2016″. Протягом трьох місяців до нього готувалися конкурсанти Вищого професійного училища №3, серед яких достойно представила навчальний заклад переможець третього етапу конкурсу Мазилу Христина, стала дипломантом у фіналі Всеукраїнського конкурсу ЕСТЕЛЬ «СНІГОВА КОРОЛЕВА 2016»
Під час фіналу конкурсанти мали можливість побачити роботи провідних технологів-стилістів ESTEL, поринути в чарівливу атмосферу перукарського мистецтва.
Участь у подібних конкурсах дає можливість отримати безцінний досвід, новий заряд ентузіазму і натхнення на нові творчі перемоги.