Головна » Міжнародна співпраця

Міжнародна співпраця

ПЕРЕЙМАЄМО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

Візит міжнародних партнерів
На виконання плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Чернівецької області відповідно до укладених міжнародних угод з 10 по 15 червня 2019 року відбувся візит міжнародних партнерів з Прибалтики. У рамках візиту делегації фахівців Ризького технікуму туризму та творчої індустрії та Каунаського центру торгівлі та промисловості Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти Чернівецької області проведено панельну дискусію на тему: «Забезпечення взаємовигідної співпраці надавачів освітніх послуг та замовників кваліфікованих кадрів». Практична частина заходу включала огляд-знайомство з провідними професійно-технічними закладами м. Чернівці.
За результатами проведених заходів розроблені напрями подальшої співпраці системи професійно-технічної освіти області з закладами-партнерами: Каунаським центром торгівлі та промисловості та Ризьким технікумом туризму та творчої індустрії.

bezymyannyj

25.05.2019

Міжнародна співпраця з Латвією

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області щодо  участі у міжнародних обмінах делегаціями здобувачів освіти та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з 25 травня по 02 червня 2019 року відбулася поїздка в Латвію до Ризького технікуму туризму та творчої індустрії (Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, (RTRIT).

Заступник директора з НВР Дребіт Н.І. та викладач спецдисциплін Гончарюк О.М., здобувачі освіти Вищого професійного училища № 3 м.Чернівці з кваліфікації «технік-конструктор» Савчук Ю., Бобик М., Чеговець Г. (група 18) увійшли в склад делегації. Робочою метою було поглиблення міжнародних зв’язків у системі професійної освіти України та Латвії (Угода про співпрацю у сфері освітньої діяльності від 5 грудня 2017).

27 травня 2019 року програма з міжнародного учнівського та викладацького обміну розпочалася із ознайомлення з матеріально-технічною базою Ризького технікуму туризму та творчої індустрії: навчальних лабораторій дизайну, САПР, СПА, приготування їжі, бібліотеки, начальних кабінетів.

28 травня 2019 року відбулися майстер-клас з виготовлення мозаїки , як елементу оздоблення одягу.

29 травня 2019 відбулися майстер-клас з пейчворку – виготовлення прикраси у техніці «орігамі».

30 травня 2019 року:

  • спільне відвідування Gastro market Riga, де учасники програми ознайомилися з національними стравами різних країн;
  • організована екскурсія у Modes Muzejs (Сучасний музей мод для дітей і дорослих), де представлена виставка одягу 80-х років ХХ-го сторіччя відомих світових дизайнерів. Також здобувачі освіти відвідали Dekoratīvi lietišķās mākslas muzeju (Музей декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Риги), де представлені вироби з текстилю, кераміки і фарфору, металу, дерева, скла, шкіряні вироби та вироби з колекцій дипломних робіт студентів

31 травня 2019 року відбулося закриття програми та вручення міжнародних сертифікатів.

1 червня 2019 року для української делегації організована екскурсія у Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas Muzejs (Латвійський етнографічний музей), де мали змогу переглянути зібрані з усіх 4 етнографічних регіонів Латвії приклади селянських дворів, майстерень, вітряків, кузень і печей, церков, таверни. Таверна працює на території музею і сьогодні та частувала гостей національними латвійськими стравами.

Програма міжнародного обміну делегаціями здобувачів освіти та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти сприяє  взаємозбагаченню кращих українських та європейських практик і професійних стандартів, а також поглибленню міжнародних зв’язків у системі професійної освіти України та Латвії; підвищенню престижу робітничих професій і розвитку національної професійної освіти шляхом гармонізації і взаємозбагачення кращих українських та європейських практик і професійних стандартів.

bezymyannyj

27 березня 2019 року завершився Міжнародний конкурс молодих професіоналів «Learn, Know, Do, Can, Show» у провідному закладі RTRIT, Riga, Latvia, у якому брала участь делегація закладів професійно-технічної освіти Чернівецької області. Менеджмент та освітня логістика здійснювалася Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти Чернівецької області (директор Микитюк С.М.)
Учні Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій (директор Олеся Нікішина) Лоліта Мойса та Яна Чернієвич виборювали призові місця у номінації «Мода і стиль» і посіли почесне 3 місце. Пишаємося здобутками нашої команди, бажаємо щасливого повернення!

bezymyannyj

Багато чого не зробиш, поки не вивчишся,

але багато треба зробити, щоб вивчитись.

Сучасний ринок праці вимагає  уміння швидко орієнтуватись у потребах та вимогах  модних сучасних тенденцій України. Це вимагає виховання перспективної, конкурентоспроможної, творчої молоді, тому у Вищому професійному училищ № 3 м.Чернівці створені комфортні умови для професійного зростання учнів та професійного самоудосконалення викладачів та майстрів виробничого  навчання .

Однією із  сходинок професійного росту є  організація майстер-класів. У своїй роботі намагаємось вивчати досвід не лише вітчизняних сфер ринку праці, але й зарубіжних. Так, вже вдруге в училищі проводиться майстер-клас представником  служби німецької економіки з міжнародної співпраці Sеnior Experten Service паном Віллібальдом Цахерлєм.

Метою роботи являється спонукання  до Міжнародної економічної співпраці. Служба являється незалежною і некомерційною організацією. Даний проект субсидується урядом Німеччини та Фондом Роберта Боша. Фінансову підтримку діяльності також надають великі промислові підприємства Німеччини та Фондом Роберта Боша.

Експерти володіють багаторічним досвідом  роботи, багатим життєвим досвідом і бажають передати свій професійний досвід країнам, що прагнуть розвитися.

У процесі роботи Пан Цахерль ознайомив педагогів творчої групи з побудовою креслень деталей чоловічого та жіночого одягу за європейською удосконаленою методикою на основі методики Мюллера, з побудовою креслень жіночої сукні, чоловічого піджака за своєю методикою, яка впроваджена на багатьох   європейських підприємствах, що спеціалізуються на виготовленні класичного та сучасного одягу, а також ознайомив з сучасними методами перевірки креслення деталей виробу.

На високому професійному рівні проведено майстер-клас з вивчення сучасних виробничих технологій перукарської справи представником Міжнародної асоціації сучасних технологій та дизайну з перукарської справи з Німеччинифрау Інгеборг Бехлє.

Майстер-клас  ще не завершений. Робота продовжується над засвоєнням сучасних виробничих технологій.

Третій блок семінарських завдань було присвячено розробці конструкцій капюшонів ,яку очолила Анна Ліза Корфф – провідний експерт міжнародної фірми SES. Темою занять було передбачено опрацювання теоретичного та практичного матеріалу щодо зміни базових лекал жіночих плечових виробів на фігури, які мають відхилення по повноті.  Під  керівництвом фрау Корфф було розроблено додатки для уможливлення спрощення роботи, економії  часових та трудових ресурсів майстрів виробничого навчання швейного профілю під час роботи з нетиповими фігурами.

Архіви

Категорії