Головна » Соціально-психологічна служба

Соціально-психологічна служба

30.11.2017

  Місячник «На терезах Феміди»

Людина відповідальна за те, що вона є.

Автор Жан Поль Сартр

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2017 відбувся місячник «На терезах Феміди», метою якого було сприяння розуміння підлітками основних моделей поведінки, усвідомлення відповідальності за наслідки своєї поведінки; розвиток навичок впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояння тиску.

Протягом місячника проведено ряд заходів:

 1. Тематичні виховні години з учнями І-ІІІ курсі щодо формування правової позиції, що потребує постійного вдосконалення – провели класні керівники та майстри виробничого навчання.
 2. Кінолекторії на теми: «Конвенція про права дитини», «Знайомство з судом», «Європейський суд з прав людини», «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І-ІІІ курсів соціальним педагогом Максимюк І.М. та практичним психологом Бечкою О.В.
 3. Лекторій на тему: «Закон та право в світі підлітка» за участі працівника поліції Малика І.І. з учнями І курсу груп СПТУ.
 4. Правова вікторина «Право в світі підлітка» – практичний психолог Бечка О.В.
 5. Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з метою формування у підлітків розуміння важливості емоцій у житті людини, створення умов для розуміння унікальності природи емоцій і почуттів з учнями, що проживають в гуртожитку проведено психологом Бечкою О.В.
 6. Бесіда на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ в молодому віці, їх наслідки» у рамках надання соціальних послух дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа – соціальний педагог Максимюк І.М. спільно із спеціалістом відділу соціального менеджменту Ляхович Р.М. ЧМЦСССДМ.
 7. Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів на тему: «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»практичний психолог Бечка О.В.
 8. Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями: «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів» – практичний психолог Бечка О.В.

В училищі діють куточки «Психолог і Я», Скарбниця психологічних знань та соціально-психологічний екран які щомісячно оновлюються інформацією особистого розвитку та саморозвитку учня, педагога та батьків.

Правове виховання – виховна діяльність училища, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості на навичок і звичок правомірної поведінки учнів.

e56fca5e5b0d

16.11.2017

Позаурочний захід до Дня толерантності

«Назустріч Толерантності»

Толерантність – це взаємодія, заснована на терпимості та

 повазі до інших.

Станіслав Єжи Лєц.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено позаурочний захід до Дня толерантності на тему: «Назустріч толерантності», метою якого було формування ціннісних установок толерантного спілкування, навичок толерантної поведінки, звичок. На заході поєднано теоретичну частину (історія виникнення поняття “толерантності”) та практичну частину із використанням навичок для формування толерантного ставлення один до одного, своєї поведінки.

Учні виступили із творчими роботами про різні принципи толерантності на основі літературних і життєвих історій, висновками яких стали пелюстками “Квітки толерантності”.

Завершенням заходу став «Мішечок порад» як стати більш толерантним: Пам’ятай одне! Почніть з себе і весь ваш життєвий шлях наповниться гармонією, посмішками, яскравим сонцем над головою, щирими враженнями, хорошими відгуками від оточуючих. І тоді життя не пройде марно і ви з гідністю можете себе називати Людиною!

e56fca5e5b0d

27.10.2017

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці  з 23 по 27 жовтня 2017 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу груп №20,21,22,16, що провела соціальний педагог Максимюк І.М. метою якого є пропаганда здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
 2. Лекторій лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” на тему “Здоров’я дівчини” із учнями І курсу груп №10,19.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.

 

e56fca5e5b0d

29.09.2017

Соціально-психологічна декада

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

(Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 18.09 по 29.09.2017 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків».

Мета декади — формування в учнів правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою. З цією метою було проведено практичним психологом та соціальним педагогом такі виховні заходи:

 • Лекторії на тему: «Права та обов’язки учня ВПУ№3 м. Чернівці» з учнями І курсу (групи 9,10,16,19,20,21,22,24).
 • Інтерактивну бесіду на тему: «Покарання неповнолітніх, як наслідок вживання шкідливих звичок» з учнями І курсу (групи 9,19) за участі працівника поліції Малика І.І. Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з тем: «Відповідальний вибір» та «Відповідальна поведінка» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед учнів на теми «Права і обов’язки учня ВПУ№3» та «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»
 • Оновлення стендів інформацією щодо формування правосвідомості учнів.

Правосвідомість, як частина світогляду людини, відображає тільки ті явища, які регулюються нормами права, включаючи почуття громадянськості і високої відповідальності особистості за свої вчинки і поведінку.

 

e56fca5e5b0d

28.04.2017     

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик гендерного виховання «Моє майбутнє доросле життя»

Дуже небагато людей живе сьогоденням.

 Більшість готується жити пізніше.
Дж. Свіфт

Майбутнє починається сьогодні. Так кажуть дорослі і мудрі люди, за плечима яких довге, насичене різними подіями життя. Так, наші сьогоднішні вчинки мають значний вплив на наш завтрашній день, кожне наступне рішення вирішує долю наступних років. Кожне слово, кожна подія, кожна думка є визначною для майбутнього.

З метою формування відповідального ставлення до власного дорослого життя та збереження особистого здоров’я у навчальному закладі проведено такі інформаційно-просвітницькі заходи:

 • Лекторій на тему: «Наркотики, шлях у безодню» за участі лікаря-нарколога Лазука І.І. Чернівецького наркологічного диспансеру з учнями груп №4 та №8.
 • Бесіда на тему: «Статеве дозрівання дівчат» за участі лікаря-гінеколога Корнякової А.І. Обласної дитячої клінічної лікарні з учнями І курсу, групи СПТУ №1.
 • Інтерактивне заняття “Світ без негативу”(колаж) з учнівськими групами І курсу, СПТУ № 1,5,11 – соціальний педагог І.М. та психолог Бечка О.В.
 • Круглий стіл “5 мов Любові” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В. з учнями І курсу, груп СПТУ №1,6,8,11.
 • Психологом Бечкою О.В. проведені тренінгові заняття з теми «Гендерні стереотипи та поведінка людини» та «Торгівля людьми, як порушення прав людини» з учнями, що проживають в гуртожитку;
 • Психологом Бечкою О.В. оформлено виставку творчих робіт учнівської молоді з теми «Моє майбутнє доросле життя».

Любіть себе в інших, бо ваше життя – в інших і без них воно – ніщо.

(Леру)

 

e56fca5e5b0d

19.04.2017

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці

відбулася акція «Синя стрічка квітня»

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. Акція «Синя стрічка квітня» – це заклик до суспільства про запобігання насильства над дітьми, необхідність оберігати їхнє дитинство.

З метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, розкрити питання нерозривної єдності прав і обов’язків, повідомити адреси і телефони, за якими слід звертатись по допомогу, у навчальному закладі проведено інформаційно-просвітницькі заходи:

 • У рамках акції “Синя стрічка квітня” учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів сині стрічки – символ небайдужості та захисту дітей від жорстокого поводження.
 • Психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М оформлено просвітницько-інформаційну виставку «Стоп – насильству!».
 • Зустріч із спеціалістом міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Заліско А.І. на тему “Сімейне насильство. Прояви. захист”.
 • Круглий стіл “5 мов Любові” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В.
 • Розповсюдження серед учнів інформаційних буклетів “Зупинимо насилля”.

Давайте всі разом  створимо власний світ, в якому панує любов і немає насильства!!!

e56fca5e5b0d

01.04.2017

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася просвітницько-профілактична кампанія

з питань пропаганди психічного здоров’я учнівської молоді

Добути і зберегти своє здоров’я може тільки сама людина. 

(М. Амосов)

Психічне здоров’я – це стан благополуччя, при якому людина здатна реалізовувати свій власний потенціал, справлятися зі звичайними життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також вносити вклад в життя своєї спільноти.

З метою формування ціннісного ставлення до свого життя, здоров’я, вміння цінувати себе як носія фізичних, духовних та соціальних сил у навчальному закладі психологом було проведено з 13.03.по 04.04.2017 такі заходи:

 1. На засіданні педагогічної ради психолог ознайомила педагогічних працівників щодо оформлення документації із зазначеної проблеми: журналу обліку звернень і повідомлень про жорстоке поводження з дітьми, або загрозу його вчинення, бланку повідомлень про дитину, яка постраждала, затверджену міжвідомчим наказом від 19.08.2014 №564/863/945/577 (лист МОНУ від 29.09.2014 №1/9-948); порядок взаємодії з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей (лист МОНУ від 28.10.2014 №1/9-557).
 2. Серед педагогів проведено моніторингове дослідження з мікроклімату в колективі – кількість педагогів взяло участь у анонімному анкетуванні становить 36 осіб.
 3. Психологом з учнівською молоддю І курсу груп СПТУ та ТУ проведенні такі години спілкування, як: «Психологічне здоров’я особистості», «Складові здоров’я», «Здоровий спосіб життя».
 4. З учнями, що проживають в гуртожитку проводилися тренінгові заняття з програми: «Особиста Гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» .
 5. Відбулися круглі столи з елементами тренінгу на теми:
 • «Здоров’я та репродуктивне здоров’я» – з учнями ІІ курсу СПТУ;
 • «Відповідальна поведінка. Модель зміни поведінки. Як сказати Ні!» – з учнями ІІІ курсу СПТУ.

В училищі діють куточки психологічної просвіти, які щомісячно оновлюються інформацією щодо особистого розвитку учня, педагога та батьків.

Ваше здоров’я — є результат любові до самого себе.

e56fca5e5b0d

31.03.2017

Місячник формування здорового способу життя

 «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

З 01.03.2017 по 31.03.2017 проводився місячник з учнями І – IV курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • Класні керівники та майстри в/н у навчальних групах провели виховні бесіди на теми:
 • Особиста гігієна і здоров’я.
 • Здоровий спосіб життя як умова збереження і зміцнення здоров’я.
 • Здорова молодь – здорова нація.
 • Здоров’я чоловіка та жінки.
 • Мій спосіб життя – здоров’я моєї сімї.
 • Здоровий спосіб життя – фундамент майбутньої сім’ї.
 • Негативний вплив алкоголю, тютюнопаління та наркотиків на здоров’я людини.
 • Твоє здоров’я в твоїх руках;
 • Лекторій лікаря-гінеколога КМУ “Міська поліклініка №5” Нехаєвої І.А. на тему “Здоров’я дівчини”, із учнями І курсу, груп №1,8;
 • Відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” проведені соціальним педагогом Максимюк І.М. серед учнів І курсу групи №6,14 з метою пропаганди здорового способу життя;
 • Екскурсії до Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1, з учнями І курсу групи №11,17 спільно із соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • Лекторії “Попередження шкідливих звичок” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В. з учнями І курсу, групи №17,12;
 • корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведені психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • 03 та 31.03.2017 – лекторії за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” на тему “Наркоманія амфітамінного типу”, “Як зберегти здоров’я молоді” із учнями І курсу груп №1,6,17;
 • оформлено показ стіннівок на тему «Молодь обирає здоровий спосіб життя», до участі долучилися усі групи І-ІV курсів;
 • 03.2017 – година спілкування “Психічне здоров’я підлітка” проведена психологом Бечка О.В. із учнями групи №1;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

 

e56fca5e5b0d

 

13.02.2017

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Коли життя йде повним ходом,

все ж визнач, куди саме вона прямує.

Валентина Бєднова

Сучасний український соціум, якому притаманні відкритість, багатофакторність, різноманітність впливів на людину, водночас забезпечує як розширення можливостей розвитку, так і певний спектр потенційних загроз.

Проблема нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у структурі міжнародної міграції, постійно змінюючись та удосконалюючись.

Сьогодні пріоритетом держави у цій сфері є активізація профілактичної роботи, спрямованої на розвиток правосвідомості молодого покоління, формування його активного, адаптивного життєвого стилю, відповідальності за власне життя, уміння об’єктивної оцінки суспільних небезпек (насильству, торгівлі людьми) з цією метою було проведено тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» серед учнівського колективу. Протягом тижневика було проведено ряд виховних заходів:

 1. Круглий стіл на тему: «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з групами №14 та №15, І курсу ТУ – за участі тренера, психолога громадської організації «Сучасник» Ігнатьєвої А.М., психолог Бечка О.В.
 2. Відеолекторій на тему: «Життя на продаж» з аналізом та обговорення в групах №1 та №6, І курсу СПТУ – соціальний педагог Максимюк І.М.
 3. Презентація на тему: «Проблема торгівлі людьми в Україні: основні поняття, статистика, наслідки» (використання мозкового штурму) з групою №18, ІІ курсу СПТУ – психолог Бечка О.В.
 4. Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» з групами №1, 3, 6, 14, 15, 18, 19 – психолог Бечка О.В. та соціальний педагог Максимюк І.М.
 5. Корекційно-відновлювальна робота з програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» із блоку І, заняття №1 та №2 «Розуміти себе» з учнями, що проживають в гуртожитку – психолог Бечка О.В.
 6. Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівських груп №1,6,14,15,18 на тему: «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку» – психолог Бечка О.В.

Основна роль заходів не лише дати учасникам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Ми прийшли в цей світ, щоб допомагати один одному

в нашій подорожі по життю.

Уїльям Джеймс

e56fca5e5b0d

 

09.02.2017

 

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Світова спільнота визначає проблему торгівлі людьми глобальною проблемою людства. З метою надання конкретних знань з питань протидії торгівлі людьми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки психологом Бечкою О.В. було розпочато тренінговий курс з програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» із блоку І заняття №1 та №2 «Розуміти себе» з учнями, що проживають в гуртожитку Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.

Під час тренінгової роботи використовувалися такі вправи, як «Якісні ініціали», анкета «Який я?», мозковий штурм «Що людині важливо знати про себе?», інформаційне повідомлення «Різновиди потреб людини».

На завершення учні висловили власну думку щодо важливості самопізнання для життєвого самовизначення особистості.

 

e56fca5e5b0d

26.01.2017

«Дорослішай на здоров’я»

Одним із завдань, які постають перед психологом училища є формування зрілої гармонійної особистості, досягнення підлітками психологічного комфорту, адекватна соціалізація підлітка, націленість його на створення сім’ї. Саме із цієї тематики психологом Бечкою О.В. було проведено тренінгове заняття за програмою «Дорослішай на здоров’я» на тему: «Моє майбутнє доросле життя» з учнями, що проживають в гуртожитку Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.

Під час тренінгової роботи використовувалися такі вправи, як: «Доросле життя», групове обговорення «Відповідальність дорослого життя» та інформаційні повідомлення. Учням було запропоновано об’єднатися у три групи і намалювати підлітковий, юнацький та дорослій вік людини. Кожній із груп було надано можливість виступити із творчими роботами. На завершення учні висловлювали власну думку чим повинен характеризуватися кожний віковий період особистості.

 

 

e56fca5e5b0d

19.01.2017

Корекційно-відновлювальна робота

Тренінг – це одночасно: цікавий процес пізнання себе та інших;

 спілкування; ефективна форма опанування знань;

 інструмент для формування умінь і навичок;

форма розширення досвіду.

У ІІ семестрі 2016-2017н.р. психологом Бечкою О.В. розпочато тренінгову роботу за програмами «Дорослішай на здоров’я» та «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з учнями що проживають в гуртожитку Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.

Метою тренінгових курсів є популяризація серед підлітків і молоді здорового способу життя й важливості цих аспектів для стану репродуктивного здоров’я у майбутньому; сприяння усвідомленню ними необхідності збереження та зміцнення здоров’я як важливої складової успішного дорослого життя; формування зрілої гармонійної особистості; досягнення підлітками психологічного комфорту; адекватна соціалізація підлітка; формування відповідального ставлення та мотивації до збереження сімейних цінностей, націленість його на створення сім’ї, закладання основ відповідального батьківства.

Під час тренінгової роботи використовуються такі методи та форми роботи, як: міні-лекції, презентації, мозковий штурм, групова робота, рольова гра, дискусії, аналіз ситуаційних  вправ та критичних випадків та ін.

 

 

e56fca5e5b0d

12.01.2017

«Педагогіка радить, досвід підказує»

Знання — як і небеса — належать усім.

Жоден педагог не має права приховувати їх від будь-кого,

хто про них просить. Викладання — мистецтво віддавати.

Абрахам Джошуа Гешель

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся семінар-практикум, на якому психологічна служба надала рекомендації як краще працювати із категорією учнів, що мають труднощі у міжособистісних зв’язках та потребують особливої уваги під час навчального процесу.

Соціальний педагог Максимюк І.М., підготувала для колег презентацію «Агресія. Причини і запобігання» за допомогою якої розкрила теоретичні основи причини виникнення агресії та конфліктності у спілкуванні. Психолог Бечка О.В. виступила із практичною роботою, підготувавши педагогічні задачі з метою сприяти розвитку творчої думки педагогічного колективу. На завершення працівники психологічної служби запропонували педагогічним працівникам релаксину роботу – «Внутрішній резерв, де його взяти?»

Робота психологічної служби з педагогічними працівниками відбулася ефективно, під час семінару учасники обмінювалися досвідом та мали змогу взяти у свою педагогічну скарбничку рекомендації щодо роботи із важкими підлітками.

Педагогічні працівники, – мають стати основною рушійною силою відродження та створення якісно нової національної системи освіти”. 

e56fca5e5b0d

28.12.2016

Місячник

«Живи в світі, де є ВІЛ»

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 01.12.2016 по 28.12.2016 проводився місячник «Живи в світі, де є ВІЛ» з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • 12.2016 – акція «Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми» у рамках якої учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності;
 • 12.2016 – просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми» оформлена соціальним педагогом Максимюк І.М та психологом Бечкою О.В., метою якої є пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
 • 12 по 21.12.2016 – інтерактивне заняття (колаж) “Живи в світі, де є ВІЛ” з учнями І курсу, групи №1,6,8,11,14,15,17 проведене соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • з 02.12 по 20.12.2016 – інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений психологом Бечкою О.В. серед учнів ІІ курсу, груп №3,5,7,18;
 • 12 по 27.12.2016 – інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та психологом Бечкою О.В., з учнями І курсу, груп №1,6.8,11,14,17 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • Корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я»:
 • 12.2016 – корекційне заняття № 5 «Дівчата і хлопці: взаємини»
 • 12.2016 – корекційне заняття №6 «Про те, як ти дорослішаєш?»
 • 12.2016 – корекційне заняття №7 «Репродуктивне здоров’я людини»
 • 12.2016 – корекційне заняття №8 «Що впливає на репродуктивне здоров’я людини?»
 • 12.2016 – корекційне заняття №9 «Коло проблем, або коли ми ризикуємо»
 • 12.2016 – корекційне заняття №10 «Мій захист – знання і обачність»
 • 12.2016 – корекційне заняття №11 «Поведінка людини та її вплив на здоров’я»
 • 12.2016 – корекційне заняття №12 «Гендерні стереотипи та поведінка людини»
 • 12.2016 – корекційне заняття №18 «Моє майбутнє доросле життя» проведені психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

02.12.2016

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначають у день прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами, яку було підписано 2 грудня 1949 року.

Указом Президента України “Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян”, підписаному в 2002 році, визначено, що боротьба проти торгівлі людьми (зокрема міжнародної) є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів України.

З метою ефективного попередження торгівлі людьми і протидії їй в Україні діє низка міжнародних організацій і мережа громадських об’єднань.

Так, Чернівецьке обласне громадське молодіжне об’єднання “Сучасник” тісно співпрацює з навчальним закладом і саме 2 грудня Ігнатьєва Альона Миколаївна, психолог-тренер провела серед учнівської молоді профілактичне заняття «Як не стати жертвою торгівлі людьми?». Учням було представлено відеоролик «Дитяча праця» та фільм «Життя на продаж», після чого відбулося обговорення, учням надано просвітницький матеріал (брошури, пам’ятки).

01.12.2016

Всесвітній день боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих

Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання і його профілактику.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці розпочався місячник «Живи в світі, де є ВІЛ», метою якого є формування в учнів навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я та толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

У рамках акції “Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми” учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності.

Психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М оформлено просвітницько-інформаційну виставку «Боротися з вірусом, а не з людьми».

Соціальним педагогом Максимюк І.М. проведено тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу.

 

30.11.2016

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся місячник

«На терезах Феміди»

Справжня відповідальність

буває тільки особистою.

Людина червоніє одна.

Ф. Іскандер

 

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2016 відбувся місячник «На терезах Феміди». Метою проведення місячника є сприяння розумінню підлітками основних моделей поведінки, усвідомленню відповідальності за наслідки своєї поведінки; розвивати навички впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояти тиску.

Протягом місячника проведено ряд заходів:

1) Класні керівники та майстри в/н провели тематичні виховні години з учнями І-ІІІ курсі щодо формування правової позиції, що потребує постійного вдосконалення.

2) Кінолекторії на теми: «Конвенція про права дитини», «Знайомство з судом», «Європейський суд з прав людини», «Права дитини в Україні» представлено учням І-ІІІ курсів соціальним педагогом Максимюк І.М. та психологом Бечкою О.В.

3) Правова вікторина: «Право в світі підлітка» – психолог Бечка О.В.

4) З учнями, що проживають в гуртожитку проведено психологом Бечкою О.В. корекційно-відновлювальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я», а саме:

 • заняття №3 «Емоційний світ людини»
 • заняття №4 «Міжособистісна привабливість: дружба, любов, симпатія» з метою формування у підлітків розуміння важливості емоцій у житті людини, створення умов для розуміння унікальності природи емоцій і почуттів, напрацювати навички адекватного прояву емоцій, розвивати навички саморегуляції.
 • Бесіда на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ в молодому віці, їх наслідки» в рамках надання соціальних послух дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа – соціальний педагог Максимюк І.М. спільно із спеціалістом відділу соціального менеджменту Ляхович Р.М. ЧМЦСССДМ.
 • Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів на тему: «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»психолог Бечка О.В.
 • Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями: «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів» – психолог Бечка О.В.

В училищі діють куточки «Психолог і Я», Скарбниця психологічних знань та соціально-психологічний екран які щомісячно оновлюються інформацією особистого розвитку та саморозвитку учня, педагога та батьків.

 

28.10.2016

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці  з 24 по 28 жовтня 2016 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу груп №12,14,17, що провела соціальний педагог Максимюк І.М.
 2. Тренінгові заняття “Що впливає на репродуктивне здоров’я”, проведені психологом Бечкою О.В. з учнями, що проживають у гуртожитку.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” проведений соціальним педагогом серед учнів І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поновлено психологом Бечкою О.В. просвітницько-інформаційні стенди тематичними повідомленнями за збереження здорового способу життя.

image-0-02-05-7a56f7f5e71080a533f9c84e2de2c5266d55f7dbc589e97be7368266b151a41c-v

 

07.10.2016

Соціально-психологічна декада

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 26.09 по 7.10.2016 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків».

Мета декади — виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, формувати зацікавленість учнів у вивченні Конвенції ООН про права дитини, виховувати свідому громадянську позиції.

Психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. проведено ряд заходів:

 • Лекторій з учнями І курсу ( груп 1,6,8,11,12,14,15,17) на тему: «Права та обов’язки учня ВПУ№3 м. Чернівці».
 • Годину спілкування на тему: «За різні правопорушення – відповідна відповідальність» з учнями, що стоять на внутрішньому обліку.
 • Корекційно-відновлювальні заняття за програмою «Дорослішай на здоров’я» на теми: «Відповідальний вибір» та «Відповідальна поведінка» з учнями, що проживають в гуртожитку з метою формування у підлітків вміння робити усвідомлений вибір щодо власної поведінки.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівського та педагогічного колективів щодо формування правової свідомості учнів.

Правове виховання – це складова частина виховного процесу в цілому. Але воно впливає не тільки на свідомість, але і на відповідальну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності суворого додержання закону, прав і обов’язків.