Травень 2024
Тижневик «Сім’я, родина, Україна»
В рамках щорічної інформаційної кампанії «Моя родина унікальна» (з 10 травня по 15 травня 2024 року) у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом/в.о. соціального педагога Одаркою Софійчук проведено тижневик «Сім’я, родина, Україна».
Метою заходів було виховання гордості за свою родину, поваги до батьків; формування толерантного ставлення, поваги до родин одногрупників; формування уяви про життєвий ідеал родини.
В рамках тижневика було проведено ряд заходів:
- фотоколаж «Традиції моєї родини»;
- групову дискусію «Цінність сім’ї» на уроках курсу Етика і психологія сімейного життя;
- зустріч обговорення «Хай доля береже мою родину й неньку Україну».
Варто зазначити, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
#ІнформаційнаКампаніяМояРодинаУнікальна
#МояРодинаУнікальна2024
Учнівське самоврядування Вищого професійного училища №3 м. Чернівці створило відеоролик під назвою «Здоровий спосіб життя – майбутнє нації», в якому закликають дотримуватися простих шляхів формування здорового способу життя.
Відбулася зустріч-дискусія «Здоровим бути модно, стильно і красиво – це як?» між здобувачами освіти і практичним психологом Одаркою Софійчук на базі гуртожитка закладу. Завершили обговорення створенням колажу та обміном вражень щодо дискусії.
Листопад – Грудень 2023
#ВсеукраїнськаКампанія#16ДнівПротиНасильства
Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства»
У такий непростий час, який наразі переживає наша країна, додержання права на захист від домашнього насильства не повинно вважатися другорядним. Так, у рамках Всукраїнської кампанії “16 днів проти насильства” (25 листопада до 10 грудня) практичний психолог Одарка Софійчук організувала та провела ряд заходів, заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.
Акція охоплювала наступні дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
- Інформаційний захід «Гендерно-зумовлене насильство: як уникнути і протидіяти» із здобувачами освіти І курсу, практичним психологом закладу спільно з волонтерами ГО «Право на захист»;
Активність «Світ без насильства» із здобувачами освіти, які проживають в гуртожитку освітнього закладу, практичним психологом закладу спільно фасилітаторкими ЦНЦ«Аваліст»;
- Відбулася зустріч здобувачів освіти з ведучими інформаційних сесій Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Зубатюк Маріяною та Антонюк Іванною, з програми дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR). Мета зустрічі – привернути увагу підлітків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та освітньому середовищі, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми та гендерному насильству.
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою звернути увагу суспільства на цю проблему проведено квест «Молодь проти СНІДу» з групою №11 І курсу
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК ознайомила молодь з інтерактивними ігори «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.
5 грудня – Міжнародний день волонтера
NEEKA Ukraine Чернівецькою СССМ командою було організовано кулінарний майстер-клас із виготовлення страв європейської кухні для здобувачів освіти та дорослих ВПО, які проживають у гуртожитку. Учасники навчилися готувати страви європейської кухні: салат з куркою та перепелиними яйцями під сирним соусом, хумус, паштет з печінки з ягідним пате, мʼясні рулети зі шпинатом, вʼяленими помідорами, беконом та картопляним мусом, під керівництвом шеф-кухаря.
По завершенню майстер-класу учасники отримали дипломи, які підтверджують здобуття нових кулінарних навичок. Також всі учасники змогли продегустувати власно створені страви.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Відбулася просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти І курсу із працівниками ювенальної превенції, відділу превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області Ювенальна превенція Чернівецького РУП. Під час зустрічі правоохоронці роз’яснили учням, що таке домашнє насильство та про те, як можна йому протидіяти, як можна захисти себе у випадку, якщо станете жертвою домашнього насильства, куди потрібно звертатися за допомогою. Нагадали й про такий вид насильства, як “булінг” та про те, яка буває відповідальність за різні прояви
Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Жовтень 2023
- зустріч з працівниками Патрульної поліції у м. Чернівці;
- групова творча «Мої права в сучасному світі»;
- бесіда-диспут «Твої права – твій надійний захист»;
- мозковий штурм «Як навчитися самостійно відповідальності?».
#тияк
КОМУНІКАЦІЙНІ МАЙДАНЧИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
Підписуйтесь, будь ласка, на сторінки Програми. Допоможіть іншим дізнатися про цінність ментального здоров’я та піклування про нього
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb
Чи може людина жити без духовності? Може, але з великими труднощами, в стані деградації та з ризиком самознищення. Саме тому духовність дуже важлива для людини. В рамках тижневика в освітньому закладі було проведено ряд заходів:
- флешмоб «Серце віддаю дітям», автори учнівське самоврядування;
- онлайн-челендж учнівських малюнків, теми, які вони вибрали для своїх робіт, є дуже символічними: «Хай день починається з посмішки», «Пізнай собі»…
- година спілкування «Основи християнської етики» викладач Марія Мацьопа.
#ГраНавчанняДобробут, #GMWUkraine2023, #PlanYourMoney, #PlantYourFuture, #GMW2023
Вище професійне училище долучилося до проведення Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, ініційований Національним банком України. Із 20 по 31 березня, педагоги закладу долучили учнів до відео з експертами НБУ, програми вебінарів GMW, фінансових ігор, а також провели уроки фінансової грамотності: «Мій перший бюджет»; «Витрати та заощадження»; «Кредит – мої права та обов’язки».
Березень 2023
Участь у VI Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» від БФ «Щаслива лапа»
Березень 2023
«Якщо в тебе нема жодного конфлікту, перевір, чи є в тебе пульс»
8 березня соціальний педагог, Інна Максимюк, у рамках декади суспільно-гуманітарних дисциплін провела із учнями І курсу групи №4 лекцію-обговорення «Конфлікти, їх подолання». Під час обговорення розглянули функції і принципи конфлікту як явища, що відіграє не тільки деструктивну, а й стабілізаційну роль: він робить чіткішими певні базові цінності суспільства, дозволяє різним суспільним групам краще пізнавати одне одного, і такий спосіб сприяє їх зближенню; конфлікт із зовнішнім ворогом допомагає підтримувати згуртованість суспільства загалом, що є дуже актуальним в умовах сучасності.
Грудень 2022
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
З 25 листопада до 10 грудня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.
Акція охоплювала наступні дати:
- 25 листопада– Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Психологінею Наталією Цимбалюк БО “БФ Рокада” проведено психоедукаційний тренінг “Жінка та її права” із здобувачами освіти та молоддю ВПО віком від 18-20 років. Під час тренінгу обговорено, що таке гендерно зумовлене насильство, права жінок, як їх відстоювати та куди звертатися у разі порушення. Також під час бесіди розбирали міфи та факти та кейс-методи, а також грали у психоедукаційні ігри.
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
- До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою звернути увагу суспільства на цю проблему соціальним педагогом Інною Максимюк було проведено акцію «Боротися з вірусом, а не з людьми» і квест «Обери життя» із здобувачами освіти І курсу.
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК ознайомила молодь з інтерактивними ігори «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера
Не втрачаємо прекрасну можливість у важкі часи розбавити наші сірі будні захопливою підготовкою до свят, адже життя триває і наші дітки очікують казки… За ініціативи Олеся Нікішина (директора освітнього закладу) під керівництвом Одарка Софійчук (практичного психолога) та Інна Максимюк (соціального педагога) учні освітнього закладу згуртувалися і разом з дітками ВПО, які проживають у гуртожитку, виготовляли печиво власними руками, розмальовували та пригощали одне одного. Бажаємо, щоб Новий 2023 рік став роком ПЕРЕМОГИ для УКРАЇНИ.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Відбулася просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти І курсу із працівниками ювенальної превенції, відділу превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області Ювенальна превенція Чернівецького РУП. Під час зустрічі правоохоронці роз’яснили учням, що таке домашнє насильство та про те, як можна йому протидіяти, як можна захисти себе у випадку, якщо станете жертвою домашнього насильства, куди потрібно звертатися за допомогою. Нагадали й про такий вид насильства, як “булінг” та про те, яка буває відповідальність за різні прояви насильства.
16.11.2022
Що таке “толерантність”? І як ми розуміємо “бути толерантними одне до одного”? Це справді важливе питання, у якому варто розібратися. Сьогодні, в Міжнародний день толерантності, здобувачі освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці провели соціальне опитування серед людей, різних за віком та сферою діяльності.
Автори задуму – учнівське самоврядування ВПУ3, практичний психолог Одарка Софійчук, соціальний педагог Інна Максимюк.
21.10.2022
Тижневик
протидії насильству та торгівлі людьми
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
З 17.10.2022 по 21.10.22 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик, з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.
Проведено ряд заходів:
- Лекція-брифінг «Торгівля людьми – порушення прав людини»
- Відеолекторії «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство»
- Круглий стіл з використанням інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри»
- Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон»
- Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед підлітків «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку»
Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
30.09.2022
Декада «Мої права – моє життя»
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 19.09.2022 по 30.09.2022 відбулася декада «Мої права – моє життя», мета – ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків. В рамках декади проведені заходи:
- творча робота «Правовий вісник здобувача освіти ВПУ№3 м. Чернівці»
- лекція-брифінг «Правила внутрішнього розпорядку здобувачів освіти ВПУ №3 м. Чернівці»
- онлай-подорож «Долина прав і законів»
#ЗНАЙ#ПРАВА#ОБОВ’ЯЗКИ#ГРОМАДЯНИНА#УКРАЇНИ#
10.12.2021
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
З метою формування вільного соціального простору без насильства у сім’ї щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, протидії корупції та торгівлі людьми, з 25.11 по 10.12 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася щорічна Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства». Шістнадцятиденний період акції охоплював наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
В рамках акції в освітньому закладі із здобувачами освіти було проведено ряд заходів:
- перегляд відеоролика «Ми – проти насильства!», лекція-брифінг «Домашнє насильство: поняття, види, профілактика» за участі спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії Заліско
- квест «Віл-правда та вигадки»
- онлайн-подорож із ознайомлення інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри»
- огляд книги Наталки Познюк-Хоменко «Волонтери: Сила небайдужих»
- запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками
- круглий стіл «Захист організаційно-правових, майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також підвищення ефективності співпраці з навчальними закладами міста Чернівці щодо соціальної роботи з учнівською та студентською молоддю даної категорії» проведений спеціалістом ЧМЦСС Ростиславою Ляхович
- зустріч-лекція щодо питань корупції та її подолання за участі Оксани Меленко, кандидата юридичних наук, доцента кафедри публічного права та Наталії Волкової асистента кафедри публічного права ЧНУ ім. Ю. Федьковича
- просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти, які проживають в гуртожитку з інспектором ювенальної превенції, ЧРУП ГУНП у Чернівецькій області лейтенантом поліції Оленою Кав’юк.
16.11.2021
Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності. Цього дня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено ряд заходів: флешмоб «Бути толерантним – круто!» з педагогами та Радою учнівського самоврядування, круглий стіл «Назустріч Толерантності» та просвітницько-профілактична програма “Вчимося розуміти та поважати інших” з учнями І курсу. Цими заходами учнівська та педагогічна громада освітнього закладу закликає шанувати рівність всіх людей, адже толерантність означає бути уважним до потреб, смаків та переконань іншої людини. Навіть якщо ця людина – випадковий перехожий.
Бути толерантним – означає розуміти, що кожна людина, яка живе на планеті, має свої права та особистий простір, які не повинні бути порушені. Важливо усвідомлення того, що всі люди різні, але кожен із них (не має значення, якого він віросповідання, національності, яку має політичну та громадянську позицію, як одягається, яку музику слухає тощо) має можливість жити так, як велить йому серце (звісно ж, якщо при цьому він сам не порушує нічиїх прав та свобод).
13.11.2021
Нижніми словами та добротою
можна на волосині вести слона. (М. Сааді)
25.10.2021
Тижневик
протидії насильству та торгівлі людьми
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
З 18.10.21 по 22.10.21 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадська позиція», з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки. В рамках тижневика Надія Кордяк (президент учнівського самоврядування) та Богдана Білак (віце-президент учнівського самоврядування) взяли участь у 2-х дводенних онлайн-тренінгів «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування». А також практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено ряд заходів:
- Лекція-брифінг «Підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування» з учнями груп ТУ;
- Перегляд відеолекторій «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу.
- Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон» з учнями І-ІV курсів.
- Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».
Лекційно-просвітницькі заходи щодо попередження та недопущення булінгу (цькування)
«Не допускай проявів булінгу над собою. Імпульс Добра»
Основним завданням сучасної освіти є створення безпечного освітнього простору, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найкращою основою, щоб запобігти булінгу (цькуванню) в закладі освіти. З цією метою практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк із здобувачами освіти І курсу проведено лекційно-просвітницькі заходи щодо попередження та недопущення булінгу (цькування) «Не допускай проявів булінгу над собою. Імпульс Добра». Під час заходів основна увага приділялася з питань законодавчі акти України щодо протидії булінгу (цькуванню), відповідальність за цькування, як впоратися з ситуацією самостійно та ознайомлення із дитячими «гарячі» лінії.
Адже від того, в якій атмосфері перебувають здобувачі освіти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання вчитися,
приходити до закладу освіти.
- Інформаційно-просвітницька виставка «День сім’ї»
- Інформаційна кампанія «Моя родина унікальна»
- Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція.», заняття №9 «Як будувати стосунки з іншими», №10 «Сім’я і довіра».
30.04.2021
Проєкт від Офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
“Здоров’я без сорому”
30.04.2021 учні І-ІІ курсів Вищого професійного училища №3 м. Чернівці взяли онлайн-участь у проєкті від Офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) “Здоров’я без сорому” із підвищення обізнаності з основ здоров’я та гігієни для учнів, а саме попередженню поширення COVID-19.
Участь у XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі
шкільних малюнків «Мої права»
Цікаві конкурси це те, де ми можемо себе реалізувати та проявити, тому учні Вищого професійного училища №3 м. Чернівці подали свої творчі роботи на Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права» у номінації “Старша група. Індивідуальна робота (малюнки)”, який проходитиме у місті Києві.
Бажаємо успіху!!!
09.04.2021
Соціально-психологічна декада «Ми та наше здоров’я»
Здоров’я – це розумне використання потенціалу організму, стиль життя та звички.
Вважається, що приблизно на 50% здоров’я визначає спосіб життя – умови праці, звички, харчування, моральне і психологічне навантаження, матеріально-побутові умови, взаємовідносини в сім’ї тощо. На 20% здоров’я залежить від генотипу (спадковості) і на 20% – від стану природного середовища. Тому завжди треба пам’ятати, а бажано ще й притримуватися здорового способу життя.
Саме під гаслом «Ми та наше здоров’я» у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 29.03.2021 по 09.04.2021 пройшла декада із формування навичок здорового способу життя. У рамках декади проведено:
- Інста-завдання «Що для мене моє здоров’я?»
- Лекція-брифінг «Модель здоров’я сучасної людини. Нове обличчя»
- Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»
Батькам надіслані рекомендації як розпізнати та попередити небезпечну поведінку в цифровому середовищі, ідентифікувати небезпечні челеджі, як формувати конструктивні, довірливі взаємостосунки з підлітками.
У людини два життя, і друге починається тоді,
коли ми розуміємо, що життя лише одне.
Том Хідлстон.
Онлайн-тренінги «Життєві цінності і здоров’я»
Сучасний світ змінює традиційні уявлення про цінності життя, як складову розвитку особистості. Така пертурбація часто призводить до невизначеності молодих людей та пошуку себе у різних соціальний групах чи мережах.
Так, практичним психологом Одаркою СОФІЙЧУК та соціальним педагогом Інною МАКСИМЮК проведено онлайн-тренінги «Життєві цінності і здоров’я» з учнями щодо ставлення молоді до життя як найвищої людської цінності, що відображається в усвідомленні безпеки життя, пошуку сенсу життя, організації повноти життя на основі творчості та життєвого оптимізму, розвитку життєвої компетентності, створюючи для них можливості гідної людської самореалізації в сучасному проблемному соціумі.
05.02.2021
Декада «Життя – найвища цінність»
Сенс життя в красі і силі прагнення до цілей,
і потрібно, щоб кожен момент буття мав свою високу мету.
Максим Горький
Кожна особистість неповторна, її життєвий шлях має свій яскравий, притаманний тільки їй відтінок. Розуміння цієї істини дає поштовх розвивати у наших учнях відповідальність щодо власного життя, усвідомлення цінності пріоритетів та поставлених цілей.
З 25 січня до 05 лютого 2021 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя – найвища цінність», у рамках якої проведено:
- Флешмоб серед педагогічного колективу «Моє життя….»;
- Виставка учнівських робіт «Життя – найвища цінність»;
- Онлайн-заняття з елементами тренінгу «Цінність родини» із учнями ІІІ курсу;
- Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»;
- Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», заняття №4 «Життєві цінності».
10.12.2020
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
З 25 листопада до 10 грудня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.
Акція охоплювала наступні дати:
25 листопада– Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Відбулася лекція-брифінг (онлайн) «Насилля у сучасному світі. Як себе захистити?» за участю спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії ЗЕЛІСКО із здобувачами освіти І курсу (за допомогою Zoom). #протинасильства#
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
До 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, учнівське самоврядування разом із соціальним педагогом та практичним психологом Вищого професійного училища №3 м. Чернівці створили відеоролик з метою привернення уваги щодо проблеми ВІЛ/СНІДу, розвитку відповідальності за власну поведінку і здоров’я.
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК здійснила онлайн-подорож із ознайомлення інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри» серед учнів ІІІ курсу, з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.
Соціальний педагог Інна МАКСИМЮК провели (онлайн) круглий стіл “Ми маємо право бути собою!” (основні положення Конвенції ООН про права людини) з учнями І курсу.
Вище професійне училище √3 м. Чернівці долучилося до онлайн-марафону #Дійпротинасильства#, що проходить з ініціативи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.
30.10.2020
Тижневик
протидії насильству та торгівлі людьми
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
З 26.10.20 по 30.10.20 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся (дистанційно) тижневик, з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.
Проведено онлайн ряд заходів:
- Лекція-брифінг «Торгівля людьми – порушення прав людини» – з учнями І курсу, груп ТУ.
- Відеолекторії «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу СПТУ.
- Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон» з учнями І-ІV курсів.
- Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».
25.09.2020
Декада
«Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці»
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 15.09.2020 по 25.09.2020 проведена декада «Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ№3 м. Чернівці», мета – ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків. Відповідно було проведено такі заходи із здобувачами освіти І-VI курсів:
- лекція-брифінг «Правила внутрішнього розпорядку здобувачів освіти ВПУ №3 м. Чернівці» (Zoom)
- онлай-подорож «Долина прав і законів» (Zoom)
- кросворд від Феміди (Классрум)
- інста-завдання «Намалювати символами права та обов’язки дитини» (Інстаграм)
- розповсюдження пам’яток «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» (Viber)
#ЗНАЙ#ПРАВА#ОБОВ’ЯЗКИ#ГРОМАДЯНИНА#УКРАЇНИ#
10.06.2020
Психологічна підготовка здобувачів освіти до ЗНО-2020
Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до тестування
Тестування – це серйозне психологічне випробування тому завдання психолога, педагогів та батьків допомогти здобувачам освіти психологічно налаштувати їх на успіх. Тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.
Так, практичний психолог Вищого професійного училища №3 м. Чернівці Одарка Софійчук поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.
27.09.2019
Декада
«Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці»
Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком.
Г.Лакордер
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 16.09 по 27.09.2019 відбулася декада «Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці» з метою ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків та дати зрозуміти, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки. Відповідно було проведено такі заходи:
- Оформлено колаж «Я людина, Я здобувач освіти» щодо прав і обов’язків здобувача освіти – радою учнівського самоврядування.
- Перегляд презентації «Я маю право знати свої права» серед здобувачів освіти ІІІ-ІV курсів – практичним психологом Одаркою Софійчук.
- Година спілкування «Правове виховання» серед здобувачів освіти І курсу – соціальним педагогом Інною Максимюк.
- Виховна година «Правила внутрішнього трудового розпорядку здобувача освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці» – класними керівниками та майстрами виробничого навчання І-V курсів.
- Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед підлітків «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» – соціально-психологічною службою.
Права і обов’язки людини — природні можливості що забезпечують її життя, гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя.
17.05.2019
Психологічна підготовка здобувачів освіти до ЗНО/ДПА
Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до тестування.
Тестування – це серйозне психологічне випробування тому завдання психолога, педагогів та батьків допомогти здобувачам освіти психологічно налаштувати їх на успіх. Тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.
Так, практичний психолог Вищого професійного училища №3 м. Чернівці Одарка Василівна Бечка із здобувачами освіти груп № 6,8,11 провела майстер-клас «Я успішно здам тестування!». Поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО/ДПА із застовуванням практичних вправ: «Анкета чіткого виконання», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу.
На замітку батькам!
Шановні батьки, психологічна підтримка – це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі ЗНО/ДПА. Підтримувати свою дитину – значить вірити в нього. Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!». Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, обіймів, тощо.
19.04.2019
Акція «Синя стрічка квітня»
Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун
Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. З метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, розкрити питання нерозривної єдності прав і обов’язків, повідомити адреси і телефони, за якими слід звертатись по допомогу в освітньому закладі проведено акцію «Синя стрічка квітня» – як заклик до суспільства про недопущення насильства над дітьми та необхідність оберігати їхнє дитинство.
29.03.2019
Місячник формування здорового способу життя
«Молодь обирає здоровий спосіб життя»
З 01.03.2019 по 29.03.2019 проводився місячник з учнями І – IІІ курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.
Протягом місячника відбулися такі заходи:
- інформаційно-просвітницька виставка «Здоров’я – найвища цінність життя»;
- інтерактивний флеш моб “Здоров’я – наш пріоритет” у якому прийняли участь учні І-ІІІ курсу, із метою висловити своє ставлення до власного здоров’я, популяризація здорового харчування та спорту, відмова від шкідливих звичок;
- відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” серед учнів І курсу СПТУ та ТУ із метою пропаганди здорового способу життя;
- відвідування Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1;
- лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Кокоячука Б.З. на тему “Вживання ПАР та молодь” із учнями ІІ курсу;
- лекторій представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу;
- тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
Людство з давніх-давен усвідомило ціну здоров’я. Через розуміння цінності здоров’я і руйнівних наслідків хвороб та шкідливих звичок випливає думка про необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я.
Саме під гаслом «Здоров’я – наш пріоритет» у рамках місячника «Молодь обирає здоровий спосіб життя» в освітньому закладі проведений інтерактивний флеш моб, у якому учні за допомогою самостійно відзнятого відео висловили своє ставлення до власного здоров’я, популяризували переваги здорового харчування та спорту, вказали на наслідки від шкідливих звичок.
За результатами голосування обрано найкращих:
І місце – колектив групи №4
ІІ місце – колектив групи №2
колектив групи №1
ІІІ місце – колектив групи №10
колектив групи №6
колектив групи №22
Посилання:
21.03.2019
Акція #шкарпетуйся
Сьогодні, 21 березня, увесь світ відзначає Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Учні та педагоги нашого закладу долучилися до акції #шкарпетуйся , під час якої одягнули та прив’язали на сумки яскраві, різнокольорові шкарпетки, продемонструвавши свою підтримку “Дітям Сонця”.
22.02.2019
Тижневик
протидії насильству та торгівлі людьми
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми та надати інформацію про правилами безпечного виїзду за кордон, працевлаштування.
Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:
- Інформаційно-просвітницька виставка «Протидія торгівлі людьми!»
- Лекція-брифінг на тему: «Торгівля людьми – порушення прав людини» – з учнями І курсу, груп ТУ за участю тренера Чернівецького громадського об’єднання «Сучасник плюс» Ігнатьєвої А.М.
- Програма виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” з учнями І курсу, груп СПТУ.
- Відеолекторії на тему: «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу СПТУ та ТУ.
- Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» серед учнів груп IІ, ІV курсів.
- Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді на тему: «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку» .
11.02.2019
23.01.2019
Семінар-практикум «Я крокую до майстерності»
Важко переоцінити роль справжнього педагога.
Він не лише і не стільки джерело інформації,
скільки духовна опора дитини, її реальний ідеал.
(М. Амосов)
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці 23.01.2019 року практичним психологом Бечкою Одаркою Василівною у доброзичливій, невимушеній атмосфері проведено семінар-практикум на тему: «Я крокую до майстерності» з педагогами, які атестуються, відповідно до річного плану роботи практичного психолога на 2018-2019 навчальний рік.
Мета зустрічі – психологічний супровід викладачів та майстрів виробничого навчання під час атестаційного періоду.
Семінар-практикум був побудований у два етапи: теоретичний і практичний. Під час теоретичного блоку практичний психолог розповіла, як стати «Ідеальним педагогом», а саме:
- структуру професійного розвитку педагога;
- зовнішність як «візитна карта» педагога;
- педагогічний такт;
- мова тіла педагога на занятті;
- імідж педагога.
Практичний блок «Ідеальний педагог власними руками» характеризувався виконанням практичних вправ:
- «Портрет педагога-майстра»
- «Кошик сміття»
- «П’ять найважливіших якостей педагога-майстра»
На завершення практичний психолог Одарка Василівна звернулася до педагогів з побажанням творчості та нових ідей у роботі, які допоможуть стати «Ідеальним педагогом».
28.12.2018
Місячник «Живи в світі, де є ВІЛ»
У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 03.12.2018 по 28.12.2018 р. проводився місячник “Живи в світі, де є ВІЛ” з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.
Протягом місячника відбулися такі заходи:
- Квест “ВІЛ – правда та вигадки” серед учнівського колективу, який орієнтований на ознайомлення та профілактику ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей;
- Просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми», мета якої – пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
- Інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В.;
- Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., задля інформування учнів про методи профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
- Лекторій “Здоров’я дівчини”, за участю лікаря-гінеколога Корнякової А.І. КМУ “Чернівецька обласна дитяча лікарня №2;
- Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.;
- Настільна гра “Галопам по Європах”, проведена практичним психологом Бечкою О.В. з метою інформування про можливі ризики при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожування;
- Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями.
10.12.2018
16 днів проти насильства
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Мета акції — привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся в рамках Всеукраїнської акції Шістнадцятиденний період заходів проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Акція охоплювала наступні дати:
25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Практичний психолог Бечка О.В. організувала зустріч учнів І курсу із інспектором ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюком В.В., в рамках якої обговорювалися питання актуалізації гострих проблем домашнього насильства, захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в українському суспільстві
1 грудня
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Соціальний педагог Максимюк І.М. провела квест «Віл-правда та вигатки» серед учнів І-ІІІ курсів, який спрямований на підвищення рівня знань молоді з питань, які пов’язані з ВІЛ/СНІДом та толерантності по відношенню до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою.
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
Практичний психолог Бечка О. В. серед учнів ІV курсу провела гру «Галопам по Європах», з метою уникнення можливих ризиків потрапляючи в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожуючи.
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
Учнівське самоврядування підготувало вислів з метою привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя; нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
5 грудня
Міжнародний день волонтера
Учнівське самоврядування закупило та розмалювали іграшки для дітей Донбасу для створення добрих справ, допомоги та волонтерства.
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Учнівське самоврядування запалило свічку пам’яті з метою вшанування 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками.
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
Серед педагогів та учнів групи №1 та №11 було проведено лекторій «Протидія корупції» за участі юриста ІППОЧО Антонюка Ю.І.
10 грудня
Міжнародний день прав людини
Під керівництвом практичного психолога Бечки О.В. учні групи №9 та №16 відвідали правоосвітнє турне «Долаючи вершини права: від народження до повноліття» у відділі абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка за участі інспектора ювенальної превенції Шевченківського відділення поліції Белокуренко Т.Л. та інспектора сектору зав’язків з громадкістю УПП, ст. лейтенанта поліції Ізбора О.В.
Найвищою цінністю будь якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека
30.11.2018
Місячник «На терезах Феміди»
Бережи порядок, і порядок збереже тебе.
(Латинський вислів)
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2018 відбувся місячник «На терезах Феміди» з метою вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:
- Кінолекторій «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І курсу
- Правова вікторина «Право в світі підлітка» для учнів І-IV курсів
- Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку
- Круглий стіл «Права і обов’язки дитини в України» з учнями І курсу групи №3
- Лекторій «Відповідальність підлітків за правопорушення та злочин» за участі працівника ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюка В.В. з учнями І курсу груп №4 та №15
- Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів «Права і обов’язки дітей»
- Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів»
Виховні години «Права і свобода людини і громадянина», «Я – громадянин України» провели класні керівники та майстри виробничого навчання з учнями І-IV курсів щодо формування в учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших.
16.11.2018
День толерантності
Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.
Кофі Аннан
У Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці відзначили Міжнародний день толерантності. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом МаксимюкІ.М. було оформлено фотозону та фотовиставку «Толерантність врятує світ!». А також запропонували взяти участь у флешмобі за допомогою долоньок із визначенням «Що таке толерантність?».
Розпочала флешмоб директор О.В.Нікішина та зазначила що «Толерантність – це співчуття», термін, що використовується для позначення широкого кола терпимого ставлення до способу життя та говорить про те, що необхідно цінувати в кожній людині особистість і поважати її думку, почуття та переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.
Учнівське самоврядування створило символ толерантності «сплетені руки» та розповсюджували серед педагогів та учнів міні пам’ятки у вигляді смайликів під назвою «Будьмо толерантними!»
26.10.2018
Тижневик
“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”
У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці з 22 по 26 жовтня 2018 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.
Протягом тижневика відбулися такі заходи:
- Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу який провела соціальний педагог Максимюк І.М. з метою пропаганди здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
- Виставка творчих робіт (колаж) учнів І курсу СПТУ “Ми відповідальні за своє життя”.
- Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
- Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.
18.10.2018
Круглий стіл
«Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра»
до Європейського дня проти торгівлі людьми
«Зміни мислення і ти зміниш своє життя»
Брайан Трейсі
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з метою підвищити обізнаність молоді, щодо безпечної міграції, явища торгівлі людьми та основних способів її запобігання.
Під час зустрічі учнівській молоді було запропоновано мозковий штурм «Що таке торгівля людьми?», показ презентації «Торгівля людьми в Україні. Основні дефініції. Огляд масштабів», перегляд фільму «Життя на продаж» з обговоренням, зв’язок з гарячою лінію «527» та інтерактивну гру «Галопом по Європах».
По закінченню круглого столу відбувся зворотній зв’язок, де кожен із учасників висловлював власну думку про враження від заходу.
Практичний психолог та соціальний педагог зауважили, що важливо бути завбачливим у виборі працевлаштування, уникати спокуси здобуття легких грошей, довіряти своє життя пересічним, щоб не потрапити в залежність та безвихідь трудової та інших видів експлуатації.
28.09.2018
Соціально-психологічна декада
«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»
Справжні закони покояться в людській природі;
хто діє всупереч їм, той відчуває на собі наслідки цього.
А. Ейнзідель
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 17.09 по 28.09.2018 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків». Було проведено такі заходи:
- Оформлено колаж «Острів знань» з учнівських робіт груп І-V курсів щодо прав, обов’язків та зобов’язань учнями училища.
- Інтерактивну бесіду «Запобігання злочинності серед неповнолітніх» з учнями І курсу за участі Малика І.І. та Пазюка В.В. працівників ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
- Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку.
- Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед учнів «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності».
23.05.2018
Психологічна підготовка учнів до ЗНО
Важлива не кількість знань, а їх якість.
Можна знати дуже багато, не знаючи найголовнішого
Лев Толстой
Знання з певних предметів є запорука високої оцінки. Однак важливою є і психологічна готовність учнів опанування себе в екстремальних ситуаціях, гідно виходити зі складного становища. Дехто має такі навички, але все ж більшість учнів відчуває непереборний страх перед ЗНО, перед атмосферою, в якій буде відбуватися іспит.
Для того, щоб подолати стресовий стан, який може виникнути під час підготовки, або складання ЗНО практичний психолог Бечка О.В. провела з учнівськими групами №5,7,18 круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Психологічні аспекти підготовки учнів до ЗНО – останні штрихи» з використанням вправ: «Анкета чіткого виконання», «Я успішно здам ЗНО, завдяки…», «Слова підтримки», «Програмування долі», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу. На завершення практичний психолог поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.
Пам’ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе!!!
30.04.2018
«Синя стрічка квітня»
Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун
Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. Акція «Синя стрічка квітня» – це заклик до суспільства про запобігання насильства над дітьми, необхідність оберігати їхнє дитинство.
У рамках тижневика “Синя стрічка квітня” учнівська молодь училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів сині стрічки – символ небайдужості та захисту дітей від жорстокого поводження. Оформили просвітницько-інформаційну виставку «Стоп – насильству!» та розповсюдили серед учнів та педагогів інформаційні буклети “Зупинимо насилля”.
Давайте всі разом створимо власний світ, в якому панує любов і немає насильства!!!
12.04.2018
Семінар-практикум «Наркоманія: мода, спосіб життя, смерть»
Наркотики — одна з глобальних проблем сучасності
Учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці групи №6 з практичним психологом Бечкою О.В. з метою допомогти молодим людям усвідомити масштаби шкоди наркотиків для здоров`я людини та сформувати негативне ставлення до наркотичних речовин, відвідали семінар-практикум на базі ЮФ ЧОНБ ім.М.Івасюка в рамках Школи соціальної адаптації підлітка «Пізнай себе».
На зустріч із учнями ВПУ №3 завітали лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Любов Василівна Бачук та практичний психолог Михайло Анатолійович Горук.
Любов Василівна дала учням чітке визначення поняття «наркоманія» та, спираючись на багату професійну практику, розповіла до чого може призвести захоплення шкідливими звичками. Також спеціаліст порадила, куди можна звертатися за консультацією у разі виникнення проблеми.
Михайло Анатолійович, моделюючи ситуацію, підказав учням, як сказати «НІ!», коли пропонують наркотики.
Бібліотекар Ірина Хліповська підготувала для слухачів тематичну виставку «»За здоровий спосіб життя».
Студенти мали змогу висловити свою думку та отримати відповіді на питання, які їх хвилюють.
30.03.2018
Місячник формування здорового способу життя
«Молодь обирає здоровий спосіб життя»
З 01.03.2018 по 30.03.2018 проводився місячник з учнями І – IV курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.
Протягом місячника відбулися такі заходи:
- Відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” проведені соціальним педагогом Максимюк І.М. серед учнів І курсу, групи №10,22 з метою пропаганди здорового способу життя;
- Екскурсії до Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1, з учнями І курсу, групи №10,20,19,24 спільно із соціальним педагогом Максимюк І.М.;
- Лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Лазука І.І. на тему “Молодь і ПАР” із учнями І курсу, груп №16,19;
- Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М з учнями І курсу, груп №16,9 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
- Лекторій лікаря-гінеколога КМУ “Міська поліклініка №5” Нехаєвої І.А. та представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу, груп №24,21;
- Психологом Бечка О.В. оформлено фотоколаж «За здоровий спосіб життя», до участі долучилися усі групи І-ІV курсів;
- Корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
- Розвивальна робота за програмою “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” проведена соціальним педагогом Максимюк І.М. із учнями І курсу, груп № 10,19,16
- Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.
19.02.2018
Тижневик протидії насильству та торгівлі людьми
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
Коли життя йде повним ходом, все ж визнач, куди саме вона прямує.
Валентина Бєднова
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою не лише дати учасникам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.
Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд виховних заходів:
- Круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з групою №11.
- Відеолекторій «Життя на продаж» з аналізом та обговорення в групах №19 та №20, І курсу СПТУ.
- Презентація «Проблема торгівлі людьми в Україні: основні поняття, статистика, наслідки» (використання мозкового штурму) з групою №11, ІІ курсу СПТУ.
- Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» з групами №9, 10, 16, 20, 22.
Учням груп І курсу практичним психологом виготовлено та розповсюджено пам’ятки «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».
Проблема нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у структурі міжнародної міграції, постійно змінюючись та удосконалюючись.
28.12.2017
Місячник
«Живи в світі, де є ВІЛ»
У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 01.12.2017 по 28.12.2017 р. проводився місячник «Живи в світі, де є ВІЛ» з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.
Протягом місячника відбулися такі заходи:
- акція «Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми» у рамках якої учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності;
- просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми» оформлена практичним психологом Бечкою О.В., метою якої є пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
- інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В. серед учнів ІІ курсу, груп №1,6,8,11;
- інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., з учнями І курсу, груп №9,16,24 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
- корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена практичним психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
- лекторій за участю лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” та Благодійного Фонду “Дім Надії”, центру кризової вагітності на тему “Здоров’я дівчини”, серед учнів І курсу, груп №9, 10,16,19;
- тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.
30.11.2017
Місячник «На терезах Феміди»
Людина відповідальна за те, що вона є.
Автор Жан Поль Сартр
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2017 відбувся місячник «На терезах Феміди», метою якого було сприяння розуміння підлітками основних моделей поведінки, усвідомлення відповідальності за наслідки своєї поведінки; розвиток навичок впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояння тиску.
Протягом місячника проведено ряд заходів:
- Тематичні виховні години з учнями І-ІІІ курсі щодо формування правової позиції, що потребує постійного вдосконалення – провели класні керівники та майстри виробничого навчання.
- Кінолекторії на теми: «Конвенція про права дитини», «Знайомство з судом», «Європейський суд з прав людини», «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І-ІІІ курсів соціальним педагогом Максимюк І.М. та практичним психологом Бечкою О.В.
- Лекторій на тему: «Закон та право в світі підлітка» за участі працівника поліції Малика І.І. з учнями І курсу груп СПТУ.
- Правова вікторина «Право в світі підлітка» – практичний психолог Бечка О.В.
- Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з метою формування у підлітків розуміння важливості емоцій у житті людини, створення умов для розуміння унікальності природи емоцій і почуттів з учнями, що проживають в гуртожитку проведено психологом Бечкою О.В.
- Бесіда на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ в молодому віці, їх наслідки» у рамках надання соціальних послух дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа – соціальний педагог Максимюк І.М. спільно із спеціалістом відділу соціального менеджменту Ляхович Р.М. ЧМЦСССДМ.
- Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів на тему: «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» – практичний психолог Бечка О.В.
- Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями: «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів» – практичний психолог Бечка О.В.
В училищі діють куточки «Психолог і Я», Скарбниця психологічних знань та соціально-психологічний екран які щомісячно оновлюються інформацією особистого розвитку та саморозвитку учня, педагога та батьків.
Правове виховання – виховна діяльність училища, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості на навичок і звичок правомірної поведінки учнів.
16.11.2017
Позаурочний захід до Дня толерантності
«Назустріч Толерантності»
Толерантність – це взаємодія, заснована на терпимості та повазі до інших.
Станіслав Єжи Лєц.
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено позаурочний захід до Дня толерантності на тему: «Назустріч толерантності», метою якого було формування ціннісних установок толерантного спілкування, навичок толерантної поведінки, звичок. На заході поєднано теоретичну частину (історія виникнення поняття “толерантності”) та практичну частину із використанням навичок для формування толерантного ставлення один до одного, своєї поведінки.
Учні виступили із творчими роботами про різні принципи толерантності на основі літературних і життєвих історій, висновками яких стали пелюстками “Квітки толерантності”.
Завершенням заходу став «Мішечок порад» як стати більш толерантним: Пам’ятай одне! Почніть з себе і весь ваш життєвий шлях наповниться гармонією, посмішками, яскравим сонцем над головою, щирими враженнями, хорошими відгуками від оточуючих. І тоді життя не пройде марно і ви з гідністю можете себе називати Людиною!
27.10.2017
Тижневик
“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”
У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці з 23 по 27 жовтня 2017 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.
Протягом тижневика відбулися такі заходи:
- Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу груп №20,21,22,16, що провела соціальний педагог Максимюк І.М. метою якого є пропаганда здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
- Лекторій лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” на тему “Здоров’я дівчини” із учнями І курсу груп №10,19.
- Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
- Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.
29.09.2017
Соціально-психологічна декада
«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»
Бережи порядок, і порядок збереже тебе.
(Латинський вислів)
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 18.09 по 29.09.2017 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків».
Мета декади — формування в учнів правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою. З цією метою було проведено практичним психологом та соціальним педагогом такі виховні заходи:
- Лекторії на тему: «Права та обов’язки учня ВПУ№3 м. Чернівці» з учнями І курсу (групи 9,10,16,19,20,21,22,24).
- Інтерактивну бесіду на тему: «Покарання неповнолітніх, як наслідок вживання шкідливих звичок» з учнями І курсу (групи 9,19) за участі працівника поліції Малика І.І. Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
- Корекційно-відновлювальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з тем: «Відповідальний вибір» та «Відповідальна поведінка» з учнями, що проживають в гуртожитку.
- Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед учнів на теми «Права і обов’язки учня ВПУ№3» та «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»
- Оновлення стендів інформацією щодо формування правосвідомості учнів.
Правосвідомість, як частина світогляду людини, відображає тільки ті явища, які регулюються нормами права, включаючи почуття громадянськості і високої відповідальності особистості за свої вчинки і поведінку.
28.04.2017
Тижневик гендерного виховання «Моє майбутнє доросле життя»
Дуже небагато людей живе сьогоденням.
Більшість готується жити пізніше.
Дж. Свіфт
Майбутнє починається сьогодні. Так кажуть дорослі і мудрі люди, за плечима яких довге, насичене різними подіями життя. Так, наші сьогоднішні вчинки мають значний вплив на наш завтрашній день, кожне наступне рішення вирішує долю наступних років. Кожне слово, кожна подія, кожна думка є визначною для майбутнього.
З метою формування відповідального ставлення до власного дорослого життя та збереження особистого здоров’я у навчальному закладі проведено такі інформаційно-просвітницькі заходи:
- Лекторій на тему: «Наркотики, шлях у безодню» за участі лікаря-нарколога Лазука І.І. Чернівецького наркологічного диспансеру з учнями груп №4 та №8.
- Бесіда на тему: «Статеве дозрівання дівчат» за участі лікаря-гінеколога Корнякової А.І. Обласної дитячої клінічної лікарні з учнями І курсу, групи СПТУ №1.
- Інтерактивне заняття “Світ без негативу”(колаж) з учнівськими групами І курсу, СПТУ № 1,5,11 – соціальний педагог І.М. та психолог Бечка О.В.
- Круглий стіл “5 мов Любові” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В. з учнями І курсу, груп СПТУ №1,6,8,11.
- Психологом Бечкою О.В. проведені тренінгові заняття з теми «Гендерні стереотипи та поведінка людини» та «Торгівля людьми, як порушення прав людини» з учнями, що проживають в гуртожитку;
- Психологом Бечкою О.В. оформлено виставку творчих робіт учнівської молоді з теми «Моє майбутнє доросле життя».
Любіть себе в інших, бо ваше життя – в інших і без них воно – ніщо.
(Леру)