Головна » Соціально-психологічна служба

Соціально-психологічна служба

e56fca5e5b0d

10.12.2018

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Мета акції — привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся в рамках Всеукраїнської акції Шістнадцятиденний період заходів проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Акція охоплювала наступні дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Практичний психолог Бечка О.В. організувала зустріч учнів І курсу із інспектором ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюком В.В., в рамках якої обговорювалися питання актуалізації гострих проблем домашнього насильства, захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в українському суспільстві

1-1 1-2

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Соціальний педагог Максимюк І.М. провела квест «Віл-правда та вигатки» серед учнів І-ІІІ курсів, який спрямований на підвищення рівня знань молоді з питань, які пов’язані з ВІЛ/СНІДом та толерантності по відношенню до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою.

2-1 2-2

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Бечка О. В. серед учнів ІV курсу провела гру «Галопам по Європах», з метою уникнення можливих ризиків потрапляючи в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожуючи.

3

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Учнівське самоврядування підготувало вислів з метою привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя; нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

4-1 4-2 4-3

5 грудня

Міжнародний день волонтера

Учнівське самоврядування закупило та розмалювали іграшки для дітей Донбасу для створення добрих справ, допомоги та волонтерства.

5-2 5-1 5-3

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Учнівське самоврядування запалило свічку пам’яті з метою вшанування 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками.

6-1

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

Серед педагогів та учнів групи №1 та №11 було проведено лекторій «Протидія корупції» за участі юриста ІППОЧО Антонюка Ю.І.

7-1 7-2

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Під керівництвом практичного психолога Бечки О.В. учні групи №9 та №16 відвідали правоосвітнє турне «Долаючи вершини права: від народження до повноліття» у відділі абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка за участі інспектора ювенальної превенції Шевченківського відділення поліції Белокуренко Т.Л. та інспектора сектору зав’язків з громадкістю УПП, ст. лейтенанта поліції Ізбора О.В.

8-2 8-1

Найвищою цінністю будь якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека

e56fca5e5b0d

30.11.2018

 Місячник «На терезах Феміди»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

 (Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2018 відбувся місячник «На терезах Феміди» з метою вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:

 • Кінолекторій «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І курсу
 • Правова вікторина «Право в світі підлітка» для учнів І-IV курсів
 • Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку
 • Круглий стіл «Права і обов’язки дитини в України» з учнями І курсу групи №3
 • Лекторій «Відповідальність підлітків за правопорушення та злочин» за участі працівника ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюка В.В. з учнями І курсу груп №4 та №15
 • Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів «Права і обов’язки дітей»
 • Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів»

Виховні години «Права і свобода людини і громадянина», «Я – громадянин України» провели класні керівники та майстри виробничого навчання з учнями І-IV курсів щодо формування в учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших.

e56fca5e5b0d

16.11.2018

День толерантності

Толерантність – це мистецтво жити

з іншими людьми та з іншими ідеями.

Кофі Аннан

У Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці відзначили Міжнародний день толерантності. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом МаксимюкІ.М. було оформлено фотозону та фотовиставку «Толерантність врятує світ!». А також запропонували взяти участь у флешмобі за допомогою долоньок із визначенням «Що таке толерантність?».

Розпочала флешмоб директор О.В.Нікішина та зазначила що «Толерантність – це співчуття», термін, що використовується для позначення широкого кола терпимого ставлення до способу життя та говорить про те, що необхідно цінувати в кожній людині особистість і поважати її думку, почуття та переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.

Учнівське самоврядування створило символ толерантності «сплетені руки» та розповсюджували серед педагогів та учнів міні пам’ятки у вигляді смайликів під назвою «Будьмо толерантними!»

e56fca5e5b0d

18.10.2018

Круглий стіл

«Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра»

до Європейського дня проти торгівлі людьми

 «Зміни мислення і ти зміниш своє життя».

Брайан Трейсі

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з метою підвищити обізнаність молоді, щодо безпечної міграції, явища торгівлі людьми та основних способів її запобігання.

Під час зустрічі учнівській молоді було запропоновано мозковий штурм  «Що таке торгівля людьми?», показ презентації «Торгівля людьми в Україні. Основні дефініції. Огляд масштабів», перегляд фільму «Життя на продаж» з обговоренням, зв’язок з гарячою лінію «527» та інтерактивну гру «Галопом по Європах».

По закінченню круглого столу відбувся зворотній зв’язок, де кожен із учасників висловлював власну думку про враження від заходу.

Практичний психолог та соціальний педагог зауважили, що важливо бути завбачливим у виборі працевлаштування, уникати спокуси здобуття легких грошей, довіряти своє життя пересічним, щоб не потрапити в залежність та безвихідь трудової та інших видів експлуатації.

e56fca5e5b0d

28.09.2018

Соціально-психологічна декада 

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Справжні закони покояться в людській природі;

хто діє всупереч їм, той відчуває на собі наслідки цього.

А. Ейнзідель

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 17.09 по 28.09.2018 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків». Було проведено такі заходи:

 • Оформлено колаж «Острів знань» з учнівських робіт груп І-V курсів щодо прав, обов’язків та зобов’язань учнями училища.
 • Інтерактивну бесіду «Запобігання злочинності серед неповнолітніх» з учнями І курсу за участі Малика І.І. та Пазюка В.В. працівників ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення  та розповсюдження пам’ятків серед учнів «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності».

e56fca5e5b0d

23.05.2018

Психологічна підготовка учнів до ЗНО

Важлива не кількість знань, а їх якість.

Можна знати дуже багато, не знаючи найголовнішого

Лев Толстой

Знання з певних предметів є запорука високої оцінки. Однак важливою є і психологічна готовність учнів опанування себе в екстремальних ситуаціях, гідно виходити зі складного становища. Дехто має такі навички, але все ж більшість учнів відчуває непереборний страх перед ЗНО, перед атмосферою, в якій буде відбуватися іспит.

Для того, щоб подолати стресовий стан, який може виникнути під час підготовки, або складання ЗНО практичний психолог Бечка О.В. провела з учнівськими групами №5,7,18 круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Психологічні аспекти підготовки учнів до ЗНО – останні штрихи» з використанням вправ: «Анкета чіткого виконання», «Я успішно здам ЗНО, завдяки…», «Слова підтримки», «Програмування долі», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу. На завершення практичний психолог поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.

Пам’ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе!!!

e56fca5e5b0d

30.04.2018

 «Синя стрічка квітня»

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. Акція «Синя стрічка квітня» – це заклик до суспільства про запобігання насильства над дітьми, необхідність оберігати їхнє дитинство.

У рамках тижневика “Синя стрічка квітня” учнівська молодь училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів сині стрічки – символ небайдужості та захисту дітей від жорстокого поводження. Оформили просвітницько-інформаційну виставку «Стоп – насильству!» та розповсюдили серед учнів та педагогів інформаційні буклети “Зупинимо насилля”.

Давайте всі разом  створимо власний світ, в якому панує любов і немає насильства!!!

e56fca5e5b0d

12.04.2018

 

Семінар-практикум «Наркоманія: мода, спосіб життя, смерть»

            Наркотики — одна з глобальних проблем сучасності.

 Учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці групи №6 з практичним психологом Бечкою О.В. з метою допомогти молодим людям усвідомити масштаби шкоди наркотиків для здоров`я людини та сформувати негативне ставлення до наркотичних речовин, відвідали семінар-практикум на базі ЮФ ЧОНБ ім.М.Івасюка в рамках Школи соціальної адаптації підлітка «Пізнай себе».

 На зустріч із учнями ВПУ №3 завітали лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Любов Василівна Бачук та практичний психолог Михайло Анатолійович Горук.

Любов Василівна дала учням чітке визначення поняття «наркоманія» та, спираючись на багату професійну практику, розповіла до чого може призвести захоплення шкідливими звичками. Також спеціаліст порадила, куди можна звертатися за консультацією у разі виникнення проблеми.

Михайло Анатолійович, моделюючи ситуацію, підказав учням, як сказати «НІ!», коли пропонують наркотики.

 Бібліотекар Ірина Хліповська підготувала для слухачів тематичну виставку «»За здоровий спосіб життя».

 Студенти мали змогу висловити свою думку та отримати відповіді на питання, які їх хвилюють.

e56fca5e5b0d

30.03.2018

Місячник формування здорового способу життя

 «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

З 01.03.2018 по 30.03.2018 проводився місячник з учнями І – IV курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • Відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” проведені соціальним педагогом Максимюк І.М. серед учнів І курсу, групи №10,22 з метою пропаганди здорового способу життя;
 • Екскурсії до Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1, з учнями І курсу, групи №10,20,19,24 спільно із соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • Лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Лазука І.І. на тему “Молодь і ПАР” із учнями І курсу, груп №16,19;
 • Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М з учнями І курсу, груп №16,9 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • Лекторій лікаря-гінеколога КМУ “Міська поліклініка №5” Нехаєвої І.А. та представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу, груп №24,21;
 • Психологом Бечка О.В. оформлено фотоколаж «За здоровий спосіб життя», до участі долучилися усі групи І-ІV курсів;
 • Корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • Розвивальна робота за програмою “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” проведена соціальним педагогом Максимюк І.М. із учнями І курсу, груп № 10,19,16
 • Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

e56fca5e5b0d

19.02.2018

Тижневик протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Коли життя йде повним ходом,

все ж визнач, куди саме вона прямує.

Валентина Бєднова

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою не лише дати учасникам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд виховних заходів:

 1. Круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з групою №11.
 2. Відеолекторій «Життя на продаж» з аналізом та обговорення в групах №19 та №20, І курсу СПТУ.
 3. Презентація «Проблема торгівлі людьми в Україні: основні поняття, статистика, наслідки» (використання мозкового штурму) з групою №11, ІІ курсу СПТУ.
 4. Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» з групами №9, 10, 16, 20, 22.

Учням груп І курсу практичним психологом виготовлено та розповсюджено пам’ятки «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

Проблема нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у структурі міжнародної міграції, постійно змінюючись та удосконалюючись.

e56fca5e5b0d

28.12.2017

Місячник

«Живи в світі, де є ВІЛ»

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 01.12.2017 по 28.12.2017 р. проводився місячник «Живи в світі, де є ВІЛ» з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • акція «Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми» у рамках якої учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності;
 • просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми» оформлена практичним психологом Бечкою О.В., метою якої є пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
 • інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В. серед учнів ІІ курсу, груп №1,6,8,11;
 • інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., з учнями І курсу, груп №9,16,24 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена практичним психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • лекторій за участю лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” та Благодійного Фонду “Дім Надії”, центру кризової вагітності на тему “Здоров’я дівчини”, серед учнів І курсу, груп №9, 10,16,19;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

 

 

 

e56fca5e5b0d

30.11.2017

  Місячник «На терезах Феміди»

Людина відповідальна за те, що вона є.

Автор Жан Поль Сартр

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2017 відбувся місячник «На терезах Феміди», метою якого було сприяння розуміння підлітками основних моделей поведінки, усвідомлення відповідальності за наслідки своєї поведінки; розвиток навичок впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояння тиску.

Протягом місячника проведено ряд заходів:

 1. Тематичні виховні години з учнями І-ІІІ курсі щодо формування правової позиції, що потребує постійного вдосконалення – провели класні керівники та майстри виробничого навчання.
 2. Кінолекторії на теми: «Конвенція про права дитини», «Знайомство з судом», «Європейський суд з прав людини», «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І-ІІІ курсів соціальним педагогом Максимюк І.М. та практичним психологом Бечкою О.В.
 3. Лекторій на тему: «Закон та право в світі підлітка» за участі працівника поліції Малика І.І. з учнями І курсу груп СПТУ.
 4. Правова вікторина «Право в світі підлітка» – практичний психолог Бечка О.В.
 5. Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з метою формування у підлітків розуміння важливості емоцій у житті людини, створення умов для розуміння унікальності природи емоцій і почуттів з учнями, що проживають в гуртожитку проведено психологом Бечкою О.В.
 6. Бесіда на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ в молодому віці, їх наслідки» у рамках надання соціальних послух дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа – соціальний педагог Максимюк І.М. спільно із спеціалістом відділу соціального менеджменту Ляхович Р.М. ЧМЦСССДМ.
 7. Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів на тему: «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»практичний психолог Бечка О.В.
 8. Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями: «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів» – практичний психолог Бечка О.В.

В училищі діють куточки «Психолог і Я», Скарбниця психологічних знань та соціально-психологічний екран які щомісячно оновлюються інформацією особистого розвитку та саморозвитку учня, педагога та батьків.

Правове виховання – виховна діяльність училища, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості на навичок і звичок правомірної поведінки учнів.

e56fca5e5b0d

16.11.2017

Позаурочний захід до Дня толерантності

«Назустріч Толерантності»

Толерантність – це взаємодія, заснована на терпимості та

 повазі до інших.

Станіслав Єжи Лєц.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено позаурочний захід до Дня толерантності на тему: «Назустріч толерантності», метою якого було формування ціннісних установок толерантного спілкування, навичок толерантної поведінки, звичок. На заході поєднано теоретичну частину (історія виникнення поняття “толерантності”) та практичну частину із використанням навичок для формування толерантного ставлення один до одного, своєї поведінки.

Учні виступили із творчими роботами про різні принципи толерантності на основі літературних і життєвих історій, висновками яких стали пелюстками “Квітки толерантності”.

Завершенням заходу став «Мішечок порад» як стати більш толерантним: Пам’ятай одне! Почніть з себе і весь ваш життєвий шлях наповниться гармонією, посмішками, яскравим сонцем над головою, щирими враженнями, хорошими відгуками від оточуючих. І тоді життя не пройде марно і ви з гідністю можете себе називати Людиною!

e56fca5e5b0d

27.10.2017

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці  з 23 по 27 жовтня 2017 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу груп №20,21,22,16, що провела соціальний педагог Максимюк І.М. метою якого є пропаганда здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
 2. Лекторій лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” на тему “Здоров’я дівчини” із учнями І курсу груп №10,19.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.

 

e56fca5e5b0d

29.09.2017

Соціально-психологічна декада

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

(Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 18.09 по 29.09.2017 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків».

Мета декади — формування в учнів правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою. З цією метою було проведено практичним психологом та соціальним педагогом такі виховні заходи:

 • Лекторії на тему: «Права та обов’язки учня ВПУ№3 м. Чернівці» з учнями І курсу (групи 9,10,16,19,20,21,22,24).
 • Інтерактивну бесіду на тему: «Покарання неповнолітніх, як наслідок вживання шкідливих звичок» з учнями І курсу (групи 9,19) за участі працівника поліції Малика І.І. Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з тем: «Відповідальний вибір» та «Відповідальна поведінка» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед учнів на теми «Права і обов’язки учня ВПУ№3» та «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»
 • Оновлення стендів інформацією щодо формування правосвідомості учнів.

Правосвідомість, як частина світогляду людини, відображає тільки ті явища, які регулюються нормами права, включаючи почуття громадянськості і високої відповідальності особистості за свої вчинки і поведінку.

 

e56fca5e5b0d

28.04.2017     

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик гендерного виховання «Моє майбутнє доросле життя»

Дуже небагато людей живе сьогоденням.

 Більшість готується жити пізніше.
Дж. Свіфт

Майбутнє починається сьогодні. Так кажуть дорослі і мудрі люди, за плечима яких довге, насичене різними подіями життя. Так, наші сьогоднішні вчинки мають значний вплив на наш завтрашній день, кожне наступне рішення вирішує долю наступних років. Кожне слово, кожна подія, кожна думка є визначною для майбутнього.

З метою формування відповідального ставлення до власного дорослого життя та збереження особистого здоров’я у навчальному закладі проведено такі інформаційно-просвітницькі заходи:

 • Лекторій на тему: «Наркотики, шлях у безодню» за участі лікаря-нарколога Лазука І.І. Чернівецького наркологічного диспансеру з учнями груп №4 та №8.
 • Бесіда на тему: «Статеве дозрівання дівчат» за участі лікаря-гінеколога Корнякової А.І. Обласної дитячої клінічної лікарні з учнями І курсу, групи СПТУ №1.
 • Інтерактивне заняття “Світ без негативу”(колаж) з учнівськими групами І курсу, СПТУ № 1,5,11 – соціальний педагог І.М. та психолог Бечка О.В.
 • Круглий стіл “5 мов Любові” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В. з учнями І курсу, груп СПТУ №1,6,8,11.
 • Психологом Бечкою О.В. проведені тренінгові заняття з теми «Гендерні стереотипи та поведінка людини» та «Торгівля людьми, як порушення прав людини» з учнями, що проживають в гуртожитку;
 • Психологом Бечкою О.В. оформлено виставку творчих робіт учнівської молоді з теми «Моє майбутнє доросле життя».

Любіть себе в інших, бо ваше життя – в інших і без них воно – ніщо.

(Леру)

Архіви

Категорії