Головна » Соціально-психологічна служба

Соціально-психологічна служба

e56fca5e5b0d

19.05.2021

Соціально-психологічний тижневик  «Родина, освіта, добробут»

У Вищому професійному училищі №3 пройшов тиждень «Родина, освіта, добробут», задля розвитку усвідомленості у молодих людей цінності сім’ї як основи добробуту людства. Адже з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

У рамках тижня проведено:

 • фото-челендж «П’ять мов любові»

«Скажи слова любові та подяки»

«Проведи час з рідними так, щоб вони відчули твою любов»

«Зроби приємний сюрприз, подарунок»

«Обійми рідних»

«Допоможи рідним»

 • Інформаційно-просвітницька виставка «День сім’ї»
 • Інформаційна кампанія «Моя родина унікальна»
 • Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція.», заняття №9 «Як будувати стосунки з іншими», №10 «Сім’я і довіра».
e56fca5e5b0d

30.04.2021

Проєкт від Офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

“Здоров’я без сорому”

 

30.04.2021 учні І-ІІ курсів Вищого професійного училища №3 м. Чернівці взяли онлайн-участь у проєкті від Офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) “Здоров’я без сорому” із підвищення обізнаності з основ здоров’я та гігієни для учнів, а саме попередженню поширення COVID-19.

 

 

 

 

e56fca5e5b0d

Участь у XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі

 шкільних малюнків «Мої права»

Цікаві конкурси це те, де ми можемо себе реалізувати та проявити, тому учні Вищого професійного училища №3 м. Чернівці подали свої творчі роботи на Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права» у номінації “Старша група. Індивідуальна робота (малюнки)”, який проходитиме у місті Києві.

Бажаємо успіху!!!

e56fca5e5b0d

09.04.2021

Соціально-психологічна декада «Ми та наше здоров’я»

Здоров’я – це розумне використання потенціалу організму, стиль життя та звички.

Вважається, що приблизно на 50% здоров’я визначає спосіб життя – умови праці, звички, харчування, моральне і психологічне навантаження, матеріально-побутові умови, взаємовідносини в сім’ї тощо. На 20% здоров’я залежить від генотипу (спадковості) і на 20% – від стану природного середовища. Тому завжди треба пам’ятати, а бажано ще й притримуватися здорового способу життя.

Саме під гаслом «Ми та наше здоров’я» у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 29.03.2021 по 09.04.2021 пройшла декада із формування навичок здорового способу життя. У рамках декади проведено:

 • Інста-завдання «Що для мене моє здоров’я?»

 

 

 • Лекція-брифінг «Модель здоров’я сучасної людини. Нове обличчя»

 

 

 • Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»

 

 

e56fca5e5b0d
25.03.2021
 
#Безпечна поведінка в цифровому просторі#
У зв’язку із зростанням кількості випадків небезпечної поведінки серед підлітків, у тому числі «ризикованих челеджів», обумовлених впливом соціальних мереж в Інтернеті у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці  проведено, заступником директора з навчально-виховної роботи Оксаною Скоробогач, соціальним педагогом Інною Максимюк та практичним психологом Одаркою Софійчук курс лекцій серед педагогів та учнів щодо підвищення обізнаності та компетентності безпечної поведінки в цифровому просторі, оволодіння правилами безпечної поведінки і формування компетентності про наслідки ризикованої поведінки. Батькам надіслані рекомендації як розпізнати та попередити небезпечну поведінку в цифровому середовищі, ідентифікувати небезпечні челеджі, як формувати конструктивні, довірливі взаємостосунки з підлітками.

Батькам надіслані рекомендації як розпізнати та попередити небезпечну поведінку в цифровому середовищі, ідентифікувати небезпечні челеджі, як формувати конструктивні, довірливі взаємостосунки з підлітками.

e56fca5e5b0d

05.03.2021

У людини два життя, і друге починається тоді,

 коли ми розуміємо, що життя лише одне.

Том Хідлстон.

Онлайн-тренінги «Життєві цінності і здоров’я»

Сучасний світ змінює традиційні уявлення про цінності життя, як складову розвитку особистості. Така пертурбація часто призводить до невизначеності молодих людей та пошуку себе у різних соціальний групах чи мережах.

Так, практичним психологом Одаркою СОФІЙЧУК та соціальним педагогом Інною МАКСИМЮК проведено онлайн-тренінги «Життєві цінності і здоров’я» з учнями щодо ставлення молоді до життя як найвищої людської цінності, що відображається в усвідомленні безпеки життя, пошуку сенсу життя, організації повноти життя на основі творчості та життєвого оптимізму, розвитку життєвої компетентності, створюючи для них можливості гідної людської самореалізації в сучасному проблемному соціумі.

e56fca5e5b0d

05.02.2021

Декада «Життя – найвища цінність»

Сенс життя в красі і силі прагнення до цілей,

і потрібно, щоб кожен момент буття мав свою високу мету.

Максим Горький

Кожна особистість неповторна, її життєвий шлях має свій яскравий, притаманний тільки їй відтінок. Розуміння цієї істини дає поштовх розвивати у наших учнях відповідальність щодо власного життя, усвідомлення цінності пріоритетів та поставлених цілей.

З 25 січня до 05 лютого 2021 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя – найвища цінність», у рамках якої проведено:

 • Флешмоб серед педагогічного колективу «Моє життя….»;
 • Виставка учнівських робіт «Життя – найвища цінність»;
 • Онлайн-заняття з елементами тренінгу «Цінність родини» із учнями ІІІ курсу;
 • Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»;
 • Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», заняття №4 «Життєві цінності».

 

 

e56fca5e5b0d

 

10.12.2020

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.

Акція охоплювала наступні дати:

25 листопада– Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Відбулася лекція-брифінг (онлайн) «Насилля у сучасному світі. Як себе захистити?» за участю спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії ЗЕЛІСКО із здобувачами освіти І курсу (за допомогою Zoom). #протинасильства#

 

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

До 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, учнівське самоврядування разом із соціальним педагогом та практичним психологом Вищого професійного училища №3 м. Чернівці створили відеоролик з метою привернення уваги щодо проблеми ВІЛ/СНІДу, розвитку відповідальності за власну поведінку і здоров’я.

https://youtu.be/svyAEeYLOq4

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК здійснила онлайн-подорож із ознайомлення інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри» серед учнів ІІІ курсу, з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.

 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.

Соціальний педагог Інна МАКСИМЮК провели (онлайн) круглий стіл “Ми маємо право бути собою!” (основні положення Конвенції ООН про права людини) з учнями І курсу.

Вище професійне училище √3 м. Чернівці долучилося до онлайн-марафону #Дійпротинасильства#, що проходить з ініціативи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.

https://youtu.be/1cnoowcPhfY

 

e56fca5e5b0d

30.10.2020

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

З 26.10.20 по 30.10.20 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся (дистанційно) тижневик, з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Проведено онлайн ряд заходів:

 • Лекція-брифінг «Торгівля людьми – порушення прав людини» – з учнями І курсу, груп ТУ.
 • Відеолекторії «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу СПТУ.
 • Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон» з учнями І-ІV курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

 

 

e56fca5e5b0d

25.09.2020

 

Декада

«Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці»

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 15.09.2020 по 25.09.2020 проведена декада «Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ№3 м. Чернівці», мета – ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків. Відповідно було проведено такі заходи із здобувачами освіти І-VI курсів:

 • лекція-брифінг «Правила внутрішнього розпорядку здобувачів освіти ВПУ №3 м. Чернівці» (Zoom)
 • онлай-подорож «Долина прав і законів» (Zoom)
 • кросворд від Феміди (Классрум)
 • інста-завдання «Намалювати символами права та обов’язки дитини» (Інстаграм)
 • розповсюдження пам’яток «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» (Viber)

#ЗНАЙ#ПРАВА#ОБОВЯЗКИ#ГРОМАДЯНИНА#УКРАЇНИ#

 

e56fca5e5b0d

 

 

10.06.2020

Психологічна підготовка здобувачів освіти до ЗНО-2020

Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до тестування

Тестування – це серйозне психологічне випробування тому завдання психолога, педагогів та батьків допомогти здобувачам освіти психологічно налаштувати їх на успіх. Тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.

Так, практичний психолог Вищого професійного училища №3 м. Чернівці Одарка Софійчук поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.

e56fca5e5b0d

08.05.2020

«Молодь обирає здоровий спосіб життя» (в умовах карантину)

Виклики сьогодення вимагають від нас уважніше ставитися до себе, свого здоров’я та майбутнього. Ця істина спонукає учнівський та педагогічний колектив, навіть в умовах онлайн-спілкування, взяти активну участь у цікавих заходах, які пропагують збереження власного життя:

 1. Дискусія «Запланований вибір, що це?»;
 2. Відеофлешмоб “Щодля мене моє здоров’я”;
 3. Проєкт «Буковинська молодь обирає здоров’я»:
 • «Екологічний пензлик» – онлайн майстер-клас акварельного живопису «Цвіт магнолії»;
 • Соціальний плакат «Я обираю здоров’я» – майстер-клас «Як зробити якісний соціальний плакат»;
 • «Цитатник здоров’я» – пропаганда здоров’я, чистоти, екології, гігієни через фото із цитатою;
 • «Фітнес вдома – інстаграм порадник» – онлайн тренування, які проводили досвідчені ментори

 

e56fca5e5b0d24.02.2020

Конкурс соціальних відеороликів «Байдужість вбиває»

“Боягузтво та байдужість – найбільші вади людини”
Булгаков

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся І етап Обласного конкурсу соціальних відеороликів «Байдужість вбиває» основним меседжем якого було донести, що наша байдужість руйнує кожного з нас, робить незрячими, глухими до біди іншого та дозволяє розповсюджуватися цькуванню та агресії.
Рішенням журі училищного конкурсу, серед 11 представлених відеоробіт груп № 1, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 20, визначено переможців:
І місце – група № 5 та №10
ІІ місце – група №7 та №12
ІІІ місце – група №14

Посилання:

https://youtu.be/YgkE9XdTIi8

https://youtu.be/JtMWBdhj4t0

https://youtu.be/ulGscnBheYM

e56fca5e5b0d

07.02.2020

Декада «Життя – найвища цінність»

З 27 січня по 07 лютого 2020 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк провели декаду «Життя – найвища цінність», мета якої допомогти учням визначати для себе ціннісні пріоритети та встановлювати життєві цілі, усвідомлювати відповідальність щодо власного життя та життя інших людей.
У рамках декади в освітньому закладі із учнями І-V курсів проведено:
• всеукраїнський конкурс «Знавці Біблії»;
• колаж «Життя найвища цінність»;
• лекторій спеціалістів БФ «Дім Надії» «Відповідальність за власне життя та життя інших»;
• кріглий стіл з елементами тренінгу «Цінність родини»;
• тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»;
• розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

 

e56fca5e5b0d

11.12.2019

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

 Найвищою цінністю будь якої держави, у тому числі й України,

є людина, її життя і здоров’я,

честь і гідність, недоторканність та безпека.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 25 листопада до 10 грудня 2019 року проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яку з 1991 року підтримує міжнародна спільнота. Більш ніж 100 країн світу активізують у цей період свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.

Акція охоплювала наступні дати:

 • 25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Відбувся лекторій «Види і форми насильства в сім’ї. Попередження домашнього насильства» за участю спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії ЗЕЛІСКО із здобувачами освіти груп №11 та №21.

 • 1 грудняВсесвітній день боротьби зі СНІДом

– Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК та соціальний педагог Інна МАКСИМЮК організували акцію “Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми”;

– члени учнівського самоврядування оформили виставку «Боротися з вірусом, а не з людьми»;

 – соціальний педагог Інна МАКСИМЮК провела квест «Віл-правда та вигадки» серед учнів І-ІІІ курсів, спрямований на підвищення рівня знань молоді з питань, пов’язаним з ВІЛ/СНІДом та толерантністю  до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою.

 • 2грудняМіжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК із здобувачами освіти групи №11 провела гру «Галопом по Європах», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.

 • 3 грудняМіжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Учнівське самоврядування оформило просвітницько-інформаційну виставку «Ми – є. Ми – рівні!» з метою привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя; нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

 • 5 грудняМіжнародний день волонтера

Майстри виробничого навчання розпочали волонтерську роботу щодо пошиття швейних виробів для притулку у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації.

 

 • 6 грудняВшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.

12

 • 9 грудняМіжнародний день боротьби з корупцією

Відбулася зустріч здобувачів освіти І курсу із працівниками ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області Іваном МАЛИКОМ та Владиславом ПАЗЮКОМ з метою проведення лекторію «Попередження насильства та жорстокості в учнівському середовищі».

 • 10 грудняМіжнародний день прав людини

Соціальний педагог Інна МАКСИМЮК і члени учнівського самоврядування провели круглий стіл з елементами тренінгу “Ми маємо право бути собою!”, на якому розглянули основні положення Конвенції ООН про права людини та їх використання у реальних життєвих ситуаціях.

 

e56fca5e5b0d

10.12.2019

День прав людини (Human Rights Day)

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Cаме у цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.

Тому, соціальний педагог Інна Максимюк і члени учнівського самоврядування провели круглий стіл з елементами тренінгу “Ми маємо право бути собою!”, на якому розглянули основні положеннями Конвенції ООН про права людини та як їх можна використати у реальних життєвих ситуаціях.

e56fca5e5b0d

09.12.2019

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці 3 25.11 по 09.12.2019 пройшов фотоконкурс соціальної реклами «Знай. Розпізнай. Дій.», у якому здобувачі освіти закладу змогли проявити своє ставлення до проблематики насильства, цькування, жорстокості та профілактику цих явищ, інформувати через фотографію про проблему та методи запобігання усім видам насильства, в тому числі, булінгу.
За результатами фотоконкурсу визначено кращі роботи:
Група №2
Група №5
Група №10
Група №20
Група №11

e56fca5e5b0d

13.11.2019

Позаурочний захід до Всесвітнього дня Доброти

“Доброта – краса людської душі”

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці 13.11.2019 практичним психологом Одаркою СОФІЙЧУК було проведено відкритий позаурочний захід до Всесвітнього дня Доброти “Доброта – краса людської душі”. Ведучі заходу закликали всіх присутніх озирнутися навколо себе, усвідомити, що ми є частиною суспільства, яке повинно вірити в добро, постійно його творити і примножувати. Під час заходу здобувачі освіти групи №7 згадували відомі прислів’я, легенди, пісні про доброту. Родзинкою свята стало відео про добрі справи учнів і педагогів нашого училища. На завершення яскравими барвами учасники заходу разом із директором училища Олесею НІКІШИНОЮ створили символ Доброти. Олеся Валентинівна звернулася до всіх учасників та гостів заходу із словами про те, що основою будь-яких добрих справ є любов.
Хай Любов завжди буде у вашому серці, любіть і творіть добро!

e56fca5e5b0d

13.11.2019 р.

ТВОРИ ДОБРО!

Протягом тижня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці тривала акція “Твори добро” (збір благодійної допомоги), ініційована практичним психологом Одаркою СОФІЙЧУК.

А 13 листопада, у Всесвітній день Доброти, Одарка Василівна разом із здобувачами освіти нашого закладу відвідали Місто Добра (кризовий центр матері і дитини) для передачі зібраного: жіночого та дитячого одягу, взуття, продуктів харчування, засобів гігієни, іграшок, книг.

Учасники акції мали змогу постілкуватися із координаторами центру, а особливо приділити увагу діткам.
Такі заходи допомогають молоді краще зрозуміти зміст життя!!!
Відзначаючи 13 листопада Всесвітній день Доброти разом зі своїми друзями, колегами або самостійно, намагайтеся залишатися по-справжньому доброзичливою, привітною і милосердною людиною.

e56fca5e5b0d

22.10.2019

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

 Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини.

Стаття 149 КК України

 Сучасне рабство може торкнутися, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Постраждалі живуть серед нас, але часто залишаються невидимими.

З метою підвищення обізнаності у молоді, щодо безпечної міграції, явища торгівлі людьми та основних способів її запобігання, так у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик з 15.10.19 по 18.10.2018 до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18.10.2019), у якому практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк дотрималися алгоритму:

Знай

(статистику, історію постраждалих)

 • інформаційно-просвітницька виставка «Валіза для виїзду за кордон!»;
 • виготовлення та розповсюдження пам’яток «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

Розумій

(міфи про торгівлю людьми, ризики при виїзді за кордон, факти із відео «Життя на продаж»)

 • проведення ігор «Галопом по Європах», «Рожеві окуляри» серед здобувачів освіти І курсу ТУ;
 • перегляд відеофільму «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» серед здобувачів освіти І курсу.

Дій

(захисти себе, розкажи друзям, звернись по допомогу)

 • круглий стіл з елементами тренінгу «Торгівля людьми – порушення прав людини» із здобувачами освіти групи № 11, І курсу;
 • програма виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» із здобувачами освіти І курсу.

 

e56fca5e5b0d

10.10.2019

Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року,

з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я

(World Federation for Mental Health).

психічне здоров’ястан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільство.

психічне здоров’яце набагато більше ніж просто відсутність психічних захворювань.

психічне зоров’яце все те, що ми всі бажаємо мати, причому незалежно від того, чи знаємо ми всі що це таке.

10.10.2019 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці до всесвітнього дня психічного здоров’я проведена година спілкування «Психологічне здоров’я особистості» практичним психологом Одаркою Софійчук із здобувачами освіти І курсу групи №5, яка поставши собі за мету подарувати учасникам позитивні емоції, адже саме завдяки їм людина відчуває себе щасливою.

Коли ми говоримо про щастя, душевний спокій, радість або задоволенність, ми говоримо про психічне здоров’я.

e56fca5e5b0d

27.09.2019

Декада

«Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці»

Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком.

 Г.Лакордер

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 16.09 по 27.09.2019 відбулася декада «Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці» з метою ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків та дати зрозуміти, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки. Відповідно було проведено такі заходи:

 • Оформлено колаж «Я людина, Я здобувач освіти» щодо прав і обов’язків здобувача освіти – радою учнівського самоврядування.
 • Перегляд презентації «Я маю право знати свої права» серед здобувачів освіти ІІІ-ІV курсів – практичним психологом Одаркою Софійчук.
 • Година спілкування «Правове виховання» серед здобувачів освіти І курсу – соціальним педагогом Інною Максимюк.
 • Виховна година «Правила внутрішнього трудового розпорядку здобувача освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці» – класними керівниками та майстрами виробничого навчання І-V курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед підлітків «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» – соціально-психологічною службою.

Права і обов’язки людини — природні можливості що забезпечують її життя, гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя.

 

e56fca5e5b0d

17.05.2019

Психологічна підготовка здобувачів освіти до ЗНО/ДПА

Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до тестування.

Тестування – це серйозне психологічне випробування тому завдання психолога, педагогів та батьків допомогти здобувачам освіти психологічно налаштувати їх на успіх. Тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.

Так, практичний психолог Вищого професійного училища №3 м. Чернівці Одарка Василівна Бечка із здобувачами освіти груп № 6,8,11 провела майстер-клас «Я успішно здам тестування!». Поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО/ДПА із застовуванням практичних вправ: «Анкета чіткого виконання», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу.

 

На замітку батькам!
Шановні батьки, психологічна підтримка – це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі ЗНО/ДПА. Підтримувати свою дитину – значить вірити в нього. Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!». Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, обіймів, тощо.

 

e56fca5e5b0d

 

19.04.2019

Акція «Синя стрічка квітня»

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. З метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, розкрити питання нерозривної єдності прав і обов’язків, повідомити адреси і телефони, за якими слід звертатись по допомогу в освітньому закладі проведено акцію «Синя стрічка квітня» – як заклик до суспільства про недопущення насильства над дітьми та необхідність оберігати їхнє дитинство.

 

 

e56fca5e5b0d

29.03.2019

Місячник формування здорового способу життя

 «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

З 01.03.2019 по 29.03.2019 проводився місячник з учнями І – IІІ курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • інформаційно-просвітницька виставка «Здоров’я – найвища цінність життя»;
 • інтерактивний флеш моб “Здоров’я – наш пріоритет” у якому прийняли участь учні І-ІІІ курсу, із метою висловити своє ставлення до власного здоров’я, популяризація здорового харчування та спорту, відмова від шкідливих звичок;
 • відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” серед учнів І курсу СПТУ та ТУ із метою пропаганди здорового способу життя;
 • відвідування Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1;
 • лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Кокоячука Б.З. на тему “Вживання ПАР та молодь” із учнями ІІ курсу;
 • лекторій представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.

Людство з давніх-давен усвідомило ціну здоров’я. Через розуміння цінності здоров’я і руйнівних наслідків хвороб та шкідливих звичок випливає думка про необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я.

Саме під гаслом «Здоров’я – наш пріоритет» у рамках місячника «Молодь обирає здоровий спосіб життя» в освітньому закладі проведений інтерактивний флеш моб, у якому учні за допомогою самостійно відзнятого відео висловили своє ставлення до власного здоров’я, популяризували переваги здорового харчування та спорту, вказали на наслідки від шкідливих звичок.

За результатами голосування обрано найкращих:

І місце – колектив групи №4

ІІ місце – колектив групи №2

                колектив групи №1

ІІІ місце – колектив групи №10

                колектив групи №6

                колектив групи №22

Посилання:

https://youtu.be/tgzirkdgDKM

https://youtu.be/rrnJTCPtAQw

https://youtu.be/ulGscnBheYM

https://youtu.be/JtMWBdhj4t0

e56fca5e5b0d


21.03.2019

Акція #шкарпетуйся

Сьогодні, 21 березня, увесь світ відзначає Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Учні та педагоги нашого закладу долучилися до акції #шкарпетуйся , під час якої одягнули та прив’язали на сумки яскраві, різнокольорові шкарпетки, продемонструвавши свою підтримку “Дітям Сонця”.

 

 

e56fca5e5b0d

22.02.2019

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми та надати інформацію про правилами безпечного виїзду за кордон, працевлаштування.

Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:

 • Інформаційно-просвітницька виставка «Протидія торгівлі людьми!»
 • Лекція-брифінг на тему: «Торгівля людьми – порушення прав людини» – з учнями І курсу, груп ТУ за участю тренера Чернівецького громадського об’єднання «Сучасник плюс» Ігнатьєвої А.М.
 • Програма виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” з учнями І курсу, груп СПТУ.
 • Відеолекторії на тему: «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу СПТУ та ТУ.
 • Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» серед учнів груп IІ, ІV курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді на тему: «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку» .

 

e56fca5e5b0d

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

plakat_stop_buling_novyj

 

e56fca5e5b0d

11.02.2019

e56fca5e5b0d

23.01.2019

Семінар-практикум «Я крокую до майстерності»

Важко переоцінити роль справжнього педагога.

 Він не лише і не стільки джерело інформації,

скільки духовна опора дитини, її реальний ідеал.

(М. Амосов)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці 23.01.2019 року практичним психологом Бечкою Одаркою Василівною у доброзичливій, невимушеній атмосфері проведено семінар-практикум на тему: «Я крокую до майстерності» з педагогами, які атестуються, відповідно до річного плану роботи практичного психолога на 2018-2019 навчальний рік.

Мета зустрічі – психологічний супровід викладачів та майстрів виробничого навчання під час атестаційного періоду.

Семінар-практикум був побудований у два етапи: теоретичний і практичний. Під час теоретичного блоку практичний психолог розповіла, як стати «Ідеальним педагогом», а саме:

 • структуру професійного розвитку педагога;
 • зовнішність як «візитна карта» педагога;
 • педагогічний такт;
 • мова тіла педагога на занятті;
 • імідж педагога.

Практичний блок «Ідеальний педагог власними руками» характеризувався виконанням практичних вправ:

 • «Портрет педагога-майстра»
 • «Кошик сміття»
 • «П’ять найважливіших якостей педагога-майстра»

На завершення практичний психолог Одарка Василівна звернулася до педагогів з побажанням творчості та нових ідей у роботі, які допоможуть стати «Ідеальним педагогом».

 

e56fca5e5b0d

28.12.2018

Місячник

«Живи в світі, де є ВІЛ»

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 03.12.2018 по 28.12.2018 р. проводився місячник “Живи в світі, де є ВІЛ” з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • Квест “ВІЛ – правда та вигадки” серед учнівського колективу, який орієнтований на ознайомлення та профілактику ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей;
 • Просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми», мета якої – пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
 • Інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В.;
 • Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., задля інформування учнів про методи профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • Лекторій “Здоров’я дівчини”, за участю лікаря-гінеколога Корнякової А.І. КМУ “Чернівецька обласна дитяча лікарня №2;
 • Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • Настільна гра “Галопам по Європах”, проведена практичним психологом Бечкою О.В. з метою інформування про можливі ризики при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожування;
 • Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями.

 

e56fca5e5b0d

10.12.2018

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Мета акції — привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся в рамках Всеукраїнської акції Шістнадцятиденний період заходів проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Акція охоплювала наступні дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Практичний психолог Бечка О.В. організувала зустріч учнів І курсу із інспектором ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюком В.В., в рамках якої обговорювалися питання актуалізації гострих проблем домашнього насильства, захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в українському суспільстві

1-1 1-2

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Соціальний педагог Максимюк І.М. провела квест «Віл-правда та вигатки» серед учнів І-ІІІ курсів, який спрямований на підвищення рівня знань молоді з питань, які пов’язані з ВІЛ/СНІДом та толерантності по відношенню до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою.

2-1 2-2

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Бечка О. В. серед учнів ІV курсу провела гру «Галопам по Європах», з метою уникнення можливих ризиків потрапляючи в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожуючи.

3

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Учнівське самоврядування підготувало вислів з метою привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя; нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

4-1 4-2 4-3

5 грудня

Міжнародний день волонтера

Учнівське самоврядування закупило та розмалювали іграшки для дітей Донбасу для створення добрих справ, допомоги та волонтерства.

5-2 5-1 5-3

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Учнівське самоврядування запалило свічку пам’яті з метою вшанування 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками.

6-1

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

Серед педагогів та учнів групи №1 та №11 було проведено лекторій «Протидія корупції» за участі юриста ІППОЧО Антонюка Ю.І.

7-1 7-2

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Під керівництвом практичного психолога Бечки О.В. учні групи №9 та №16 відвідали правоосвітнє турне «Долаючи вершини права: від народження до повноліття» у відділі абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка за участі інспектора ювенальної превенції Шевченківського відділення поліції Белокуренко Т.Л. та інспектора сектору зав’язків з громадкістю УПП, ст. лейтенанта поліції Ізбора О.В.

8-2 8-1

Найвищою цінністю будь якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека

e56fca5e5b0d

30.11.2018

 Місячник «На терезах Феміди»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

 (Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2018 відбувся місячник «На терезах Феміди» з метою вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:

 • Кінолекторій «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І курсу
 • Правова вікторина «Право в світі підлітка» для учнів І-IV курсів
 • Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку
 • Круглий стіл «Права і обов’язки дитини в України» з учнями І курсу групи №3
 • Лекторій «Відповідальність підлітків за правопорушення та злочин» за участі працівника ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюка В.В. з учнями І курсу груп №4 та №15
 • Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів «Права і обов’язки дітей»
 • Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів»

Виховні години «Права і свобода людини і громадянина», «Я – громадянин України» провели класні керівники та майстри виробничого навчання з учнями І-IV курсів щодо формування в учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших.

e56fca5e5b0d

16.11.2018

День толерантності

Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.

Кофі Аннан

У Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці відзначили Міжнародний день толерантності. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом МаксимюкІ.М. було оформлено фотозону та фотовиставку «Толерантність врятує світ!». А також запропонували взяти участь у флешмобі за допомогою долоньок із визначенням «Що таке толерантність?».

Розпочала флешмоб директор О.В.Нікішина та зазначила що «Толерантність – це співчуття», термін, що використовується для позначення широкого кола терпимого ставлення до способу життя та говорить про те, що необхідно цінувати в кожній людині особистість і поважати її думку, почуття та переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.

Учнівське самоврядування створило символ толерантності «сплетені руки» та розповсюджували серед педагогів та учнів міні пам’ятки у вигляді смайликів під назвою «Будьмо толерантними!»

e56fca5e5b0d

26.10.2018

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці з 22 по 26 жовтня 2018 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу який провела соціальний педагог Максимюк І.М. з метою пропаганди здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
 2. Виставка творчих робіт (колаж) учнів І курсу СПТУ “Ми відповідальні за своє життя”.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.

e56fca5e5b0d

18.10.2018

Круглий стіл

«Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра»

до Європейського дня проти торгівлі людьми

 «Зміни мислення і ти зміниш своє життя»

Брайан Трейсі

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з метою підвищити обізнаність молоді, щодо безпечної міграції, явища торгівлі людьми та основних способів її запобігання.

Під час зустрічі учнівській молоді було запропоновано мозковий штурм  «Що таке торгівля людьми?», показ презентації «Торгівля людьми в Україні. Основні дефініції. Огляд масштабів», перегляд фільму «Життя на продаж» з обговоренням, зв’язок з гарячою лінію «527» та інтерактивну гру «Галопом по Європах».

По закінченню круглого столу відбувся зворотній зв’язок, де кожен із учасників висловлював власну думку про враження від заходу.

Практичний психолог та соціальний педагог зауважили, що важливо бути завбачливим у виборі працевлаштування, уникати спокуси здобуття легких грошей, довіряти своє життя пересічним, щоб не потрапити в залежність та безвихідь трудової та інших видів експлуатації.

e56fca5e5b0d

28.09.2018

Соціально-психологічна декада 

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Справжні закони покояться в людській природі;

хто діє всупереч їм, той відчуває на собі наслідки цього.

А. Ейнзідель

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 17.09 по 28.09.2018 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків». Було проведено такі заходи:

 • Оформлено колаж «Острів знань» з учнівських робіт груп І-V курсів щодо прав, обов’язків та зобов’язань учнями училища.
 • Інтерактивну бесіду «Запобігання злочинності серед неповнолітніх» з учнями І курсу за участі Малика І.І. та Пазюка В.В. працівників ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення  та розповсюдження пам’ятків серед учнів «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності».

e56fca5e5b0d

23.05.2018

Психологічна підготовка учнів до ЗНО

Важлива не кількість знань, а їх якість.

Можна знати дуже багато, не знаючи найголовнішого

Лев Толстой

Знання з певних предметів є запорука високої оцінки. Однак важливою є і психологічна готовність учнів опанування себе в екстремальних ситуаціях, гідно виходити зі складного становища. Дехто має такі навички, але все ж більшість учнів відчуває непереборний страх перед ЗНО, перед атмосферою, в якій буде відбуватися іспит.

Для того, щоб подолати стресовий стан, який може виникнути під час підготовки, або складання ЗНО практичний психолог Бечка О.В. провела з учнівськими групами №5,7,18 круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Психологічні аспекти підготовки учнів до ЗНО – останні штрихи» з використанням вправ: «Анкета чіткого виконання», «Я успішно здам ЗНО, завдяки…», «Слова підтримки», «Програмування долі», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу. На завершення практичний психолог поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.

Пам’ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе!!!

e56fca5e5b0d

30.04.2018

 «Синя стрічка квітня»

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. Акція «Синя стрічка квітня» – це заклик до суспільства про запобігання насильства над дітьми, необхідність оберігати їхнє дитинство.

У рамках тижневика “Синя стрічка квітня” учнівська молодь училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів сині стрічки – символ небайдужості та захисту дітей від жорстокого поводження. Оформили просвітницько-інформаційну виставку «Стоп – насильству!» та розповсюдили серед учнів та педагогів інформаційні буклети “Зупинимо насилля”.

Давайте всі разом  створимо власний світ, в якому панує любов і немає насильства!!!

e56fca5e5b0d

12.04.2018

 

Семінар-практикум «Наркоманія: мода, спосіб життя, смерть»

            Наркотики — одна з глобальних проблем сучасності

 Учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці групи №6 з практичним психологом Бечкою О.В. з метою допомогти молодим людям усвідомити масштаби шкоди наркотиків для здоров`я людини та сформувати негативне ставлення до наркотичних речовин, відвідали семінар-практикум на базі ЮФ ЧОНБ ім.М.Івасюка в рамках Школи соціальної адаптації підлітка «Пізнай себе».

 На зустріч із учнями ВПУ №3 завітали лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Любов Василівна Бачук та практичний психолог Михайло Анатолійович Горук.

Любов Василівна дала учням чітке визначення поняття «наркоманія» та, спираючись на багату професійну практику, розповіла до чого може призвести захоплення шкідливими звичками. Також спеціаліст порадила, куди можна звертатися за консультацією у разі виникнення проблеми.

Михайло Анатолійович, моделюючи ситуацію, підказав учням, як сказати «НІ!», коли пропонують наркотики.

 Бібліотекар Ірина Хліповська підготувала для слухачів тематичну виставку «»За здоровий спосіб життя».

 Студенти мали змогу висловити свою думку та отримати відповіді на питання, які їх хвилюють.

e56fca5e5b0d

30.03.2018

Місячник формування здорового способу життя

 «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

З 01.03.2018 по 30.03.2018 проводився місячник з учнями І – IV курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • Відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” проведені соціальним педагогом Максимюк І.М. серед учнів І курсу, групи №10,22 з метою пропаганди здорового способу життя;
 • Екскурсії до Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1, з учнями І курсу, групи №10,20,19,24 спільно із соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • Лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Лазука І.І. на тему “Молодь і ПАР” із учнями І курсу, груп №16,19;
 • Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М з учнями І курсу, груп №16,9 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • Лекторій лікаря-гінеколога КМУ “Міська поліклініка №5” Нехаєвої І.А. та представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу, груп №24,21;
 • Психологом Бечка О.В. оформлено фотоколаж «За здоровий спосіб життя», до участі долучилися усі групи І-ІV курсів;
 • Корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • Розвивальна робота за програмою “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” проведена соціальним педагогом Максимюк І.М. із учнями І курсу, груп № 10,19,16
 • Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

e56fca5e5b0d

19.02.2018

Тижневик протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Коли життя йде повним ходом, все ж визнач, куди саме вона прямує.

Валентина Бєднова

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою не лише дати учасникам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд виховних заходів:

 1. Круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з групою №11.
 2. Відеолекторій «Життя на продаж» з аналізом та обговорення в групах №19 та №20, І курсу СПТУ.
 3. Презентація «Проблема торгівлі людьми в Україні: основні поняття, статистика, наслідки» (використання мозкового штурму) з групою №11, ІІ курсу СПТУ.
 4. Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» з групами №9, 10, 16, 20, 22.

Учням груп І курсу практичним психологом виготовлено та розповсюджено пам’ятки «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

Проблема нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у структурі міжнародної міграції, постійно змінюючись та удосконалюючись.

e56fca5e5b0d

28.12.2017

Місячник

«Живи в світі, де є ВІЛ»

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 01.12.2017 по 28.12.2017 р. проводився місячник «Живи в світі, де є ВІЛ» з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • акція «Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми» у рамках якої учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності;
 • просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми» оформлена практичним психологом Бечкою О.В., метою якої є пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
 • інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В. серед учнів ІІ курсу, груп №1,6,8,11;
 • інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., з учнями І курсу, груп №9,16,24 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена практичним психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • лекторій за участю лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” та Благодійного Фонду “Дім Надії”, центру кризової вагітності на тему “Здоров’я дівчини”, серед учнів І курсу, груп №9, 10,16,19;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

 

 

e56fca5e5b0d

30.11.2017

  Місячник «На терезах Феміди»

Людина відповідальна за те, що вона є.

Автор Жан Поль Сартр

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2017 відбувся місячник «На терезах Феміди», метою якого було сприяння розуміння підлітками основних моделей поведінки, усвідомлення відповідальності за наслідки своєї поведінки; розвиток навичок впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояння тиску.

Протягом місячника проведено ряд заходів:

 1. Тематичні виховні години з учнями І-ІІІ курсі щодо формування правової позиції, що потребує постійного вдосконалення – провели класні керівники та майстри виробничого навчання.
 2. Кінолекторії на теми: «Конвенція про права дитини», «Знайомство з судом», «Європейський суд з прав людини», «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І-ІІІ курсів соціальним педагогом Максимюк І.М. та практичним психологом Бечкою О.В.
 3. Лекторій на тему: «Закон та право в світі підлітка» за участі працівника поліції Малика І.І. з учнями І курсу груп СПТУ.
 4. Правова вікторина «Право в світі підлітка» – практичний психолог Бечка О.В.
 5. Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з метою формування у підлітків розуміння важливості емоцій у житті людини, створення умов для розуміння унікальності природи емоцій і почуттів з учнями, що проживають в гуртожитку проведено психологом Бечкою О.В.
 6. Бесіда на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ в молодому віці, їх наслідки» у рамках надання соціальних послух дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа – соціальний педагог Максимюк І.М. спільно із спеціалістом відділу соціального менеджменту Ляхович Р.М. ЧМЦСССДМ.
 7. Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів на тему: «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»практичний психолог Бечка О.В.
 8. Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями: «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів» – практичний психолог Бечка О.В.

В училищі діють куточки «Психолог і Я», Скарбниця психологічних знань та соціально-психологічний екран які щомісячно оновлюються інформацією особистого розвитку та саморозвитку учня, педагога та батьків.

Правове виховання – виховна діяльність училища, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості на навичок і звичок правомірної поведінки учнів.

e56fca5e5b0d

16.11.2017

Позаурочний захід до Дня толерантності

«Назустріч Толерантності»

Толерантність – це взаємодія, заснована на терпимості та повазі до інших.

Станіслав Єжи Лєц.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено позаурочний захід до Дня толерантності на тему: «Назустріч толерантності», метою якого було формування ціннісних установок толерантного спілкування, навичок толерантної поведінки, звичок. На заході поєднано теоретичну частину (історія виникнення поняття “толерантності”) та практичну частину із використанням навичок для формування толерантного ставлення один до одного, своєї поведінки.

Учні виступили із творчими роботами про різні принципи толерантності на основі літературних і життєвих історій, висновками яких стали пелюстками “Квітки толерантності”.

Завершенням заходу став «Мішечок порад» як стати більш толерантним: Пам’ятай одне! Почніть з себе і весь ваш життєвий шлях наповниться гармонією, посмішками, яскравим сонцем над головою, щирими враженнями, хорошими відгуками від оточуючих. І тоді життя не пройде марно і ви з гідністю можете себе називати Людиною!

e56fca5e5b0d

27.10.2017

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці  з 23 по 27 жовтня 2017 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу груп №20,21,22,16, що провела соціальний педагог Максимюк І.М. метою якого є пропаганда здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
 2. Лекторій лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” на тему “Здоров’я дівчини” із учнями І курсу груп №10,19.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.

 

e56fca5e5b0d

29.09.2017

Соціально-психологічна декада

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

(Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 18.09 по 29.09.2017 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків».

Мета декади — формування в учнів правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою. З цією метою було проведено практичним психологом та соціальним педагогом такі виховні заходи:

 • Лекторії на тему: «Права та обов’язки учня ВПУ№3 м. Чернівці» з учнями І курсу (групи 9,10,16,19,20,21,22,24).
 • Інтерактивну бесіду на тему: «Покарання неповнолітніх, як наслідок вживання шкідливих звичок» з учнями І курсу (групи 9,19) за участі працівника поліції Малика І.І. Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з тем: «Відповідальний вибір» та «Відповідальна поведінка» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед учнів на теми «Права і обов’язки учня ВПУ№3» та «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»
 • Оновлення стендів інформацією щодо формування правосвідомості учнів.

Правосвідомість, як частина світогляду людини, відображає тільки ті явища, які регулюються нормами права, включаючи почуття громадянськості і високої відповідальності особистості за свої вчинки і поведінку.

 

e56fca5e5b0d

28.04.2017     

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик гендерного виховання «Моє майбутнє доросле життя»

Дуже небагато людей живе сьогоденням.

 Більшість готується жити пізніше.
Дж. Свіфт

Майбутнє починається сьогодні. Так кажуть дорослі і мудрі люди, за плечима яких довге, насичене різними подіями життя. Так, наші сьогоднішні вчинки мають значний вплив на наш завтрашній день, кожне наступне рішення вирішує долю наступних років. Кожне слово, кожна подія, кожна думка є визначною для майбутнього.

З метою формування відповідального ставлення до власного дорослого життя та збереження особистого здоров’я у навчальному закладі проведено такі інформаційно-просвітницькі заходи:

 • Лекторій на тему: «Наркотики, шлях у безодню» за участі лікаря-нарколога Лазука І.І. Чернівецького наркологічного диспансеру з учнями груп №4 та №8.
 • Бесіда на тему: «Статеве дозрівання дівчат» за участі лікаря-гінеколога Корнякової А.І. Обласної дитячої клінічної лікарні з учнями І курсу, групи СПТУ №1.
 • Інтерактивне заняття “Світ без негативу”(колаж) з учнівськими групами І курсу, СПТУ № 1,5,11 – соціальний педагог І.М. та психолог Бечка О.В.
 • Круглий стіл “5 мов Любові” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В. з учнями І курсу, груп СПТУ №1,6,8,11.
 • Психологом Бечкою О.В. проведені тренінгові заняття з теми «Гендерні стереотипи та поведінка людини» та «Торгівля людьми, як порушення прав людини» з учнями, що проживають в гуртожитку;
 • Психологом Бечкою О.В. оформлено виставку творчих робіт учнівської молоді з теми «Моє майбутнє доросле життя».

Любіть себе в інших, бо ваше життя – в інших і без них воно – ніщо.

(Леру)

Архіви

Категорії