Головна » Соціально-психологічна служба

Соціально-психологічна служба

e56fca5e5b0d

Травень 2024

Тижневик «Сімя, родина, Україна»

В рамках щорічної інформаційної кампанії «Моя родина унікальна» (з 10 травня по 15 травня 2024 року) у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом/в.о. соціального педагога Одаркою Софійчук проведено тижневик «Сім’я, родина, Україна».

Метою заходів було виховання гордості за свою родину, поваги до батьків; формування толерантного ставлення, поваги до родин одногрупників; формування уяви про життєвий ідеал родини.

В рамках тижневика було проведено ряд заходів:

 • фотоколаж «Традиції моєї родини»;
 • групову дискусію «Цінність сім’ї» на уроках курсу Етика і психологія сімейного життя;
 • зустріч обговорення «Хай доля береже мою родину й неньку Україну».

Варто зазначити, що щасливий союз сімї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

#ІнформаційнаКампаніяМояРодинаУнікальна    

#МояРодинаУнікальна2024

e56fca5e5b0d
Березень-Квітень 2024
Декада 
“Здоровий спосіб життя – майбутнє нації”

Учнівське самоврядування Вищого професійного училища №3 м. Чернівці створило відеоролик під назвою «Здоровий спосіб життя – майбутнє нації», в якому закликають дотримуватися простих шляхів формування здорового способу життя.
Відбулася зустріч-дискусія «Здоровим бути модно, стильно і красиво – це як?» між здобувачами освіти і практичним психологом Одаркою Софійчук на базі гуртожитка закладу. Завершили обговорення створенням колажу та обміном вражень щодо дискусії.

e56fca5e5b0d

Березень-Квітень 2024
Декада 
“Здоровий спосіб життя – майбутнє нації”

#декадаЗдоровийСпосібЖиття

«Якщо хочете виростити дитину щасливою – виростіть її здоровою» Ж.Ж. Руссо
З метою формування у підлітків мотивації до збереження психічного здоров’я як необхідної складової життєдіяльності успішної людини, у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці, практичним психологом, Одарка Софійчук, спільно з психологинею Наталією Цимбалюк Благодійний фонд «Рокада» Чернівці проведено зустріч-бесіду “Збереження психічного здоров’я учнів”.
☝️ Наталія Цимбалюк ( https://www.facebook.com/Nataly8369 ) окреслила основні рівні та форми психологічного втручання для підтримання та збереження психічного здоров’я в умовах війни, із застосуванням практичних вправ.
☝️ Одарка Софійчук окреслила підліткам правила збереження психічного здоров’я.
 Психологині зауважили, що профілактичний процес, який передбачає своєчасне попередження психоемоційного перенавантаження – дозволяє мандрувати шляхами, які ведуть до створення добра, краси і відкриття істини. Адже, здоров’я – провідне право дитини. Право на збереження і зміцнення упродовж всього життя.

e56fca5e5b0d

Березень-Квітень 2024
Декада 
“Здоровий спосіб життя – майбутнє нації”
У Вищому професійному училищу №3 м. Чернівці відбулася зустріч підлітків з представниками Чернівецького благодійного фонду “Нова сім’я” ЧБФ “Нова сім’я”
 Альона Бежан – виконавча директорка Фонду “Нова сім’я”, психологиня, радник міського голови з соціальних питань, ознайомила з основним завданням та специфікою діяльності фонду “Нова сім’я”, надала координати підліткам для соціально-психологічних послуг, які можна отримати у фонді.
Македон Андрій Іванович, психолог, психотерапевт ЧБФ «Новасім’я», провів групову бесіду з підлітками на тему: “Психоактивні речовини та їх вплив на здоров’я підлітка” з метою сформувати уявлення про згубний вплив вживання психоактивних речовин на здоров’я підлітків, необхідність відмови від пропозиції вживати шкідливі речовини, сприяти розвитку вмінню критично мислити, аналізувати та робити висновки щодо існуючих міфів про психоактивні речовини, виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Філіпова Ірина Іванівна, лікар-нарколог, приєдналася до зустрічі та запропонувала підліткам анонімно та конфіденційно пройти швидкий тест на виявлення антитіл на ВІЛ/СНІД.
Дякуємо представникам ЧБФ «Нова сім’я» за співпрацю з метою пропаганди ЗСЖ!
e56fca5e5b0d
Січень – Березень 2024
за програмою психосоціальної підтримки «The Helping Hand” (HH) «Рука допомоги» від HEKS/EPER
Влітку 2023 у м. Сучава, Румунія, практичний психолог училища, Одарка Софійчук, отримала можливість (за запрошенням Надія Макушинська) здобути навики роботи за програмою психосоціальної підтримки «The Helping Hand” (HH) «Рука допомоги» від HEKS/EPER, завдяки Organizatia Institutul Bucovina та Fundatia Heks/Eper Romania за підтримки Kirkens Nødhjelp, від авторки Solfrid Raknes
Протягом січня-березня 2024 року було сформовано учнівську групу із підлітків у межах якої застосовувалася цифрова гра «The Helping Hand” (HH) «Рука допомоги».
Відбулося 10 зустрічей за 10 темами з програми, під час яких, за допомогою віртуальних друзів, гравці проходили низку життєвих ігрових сценаріїв, що сприяють прийняттю позитивних рішень, вчилися розповідати про свої почуття та думки, а також просити про допомогу, коли це необхідно. Водночас гравці (здобувачі освіти) навчалися застосовувати гнучку когнітивно-поведінкову систему вирішення проблем, яку можна використовувати в усіх емоційно складних ситуаціях на всіх етапах життя.
✅Після завершення курсу програми, за результатами анкетування, можна стверджувати, що підлітки розвинули соціальні навички, підвищили обізнаність про автоматизоване мислення, розуміння негативних автономних думок та корисних думок, обізнаність щодо розпізнавання емоцій та способів їх висловлювання, а також про взаємозв’язок між ситуацією, почуттями, думками та поведінкою.
Вдячні за досвід і знання в рамках психосоціальної підтримки, благополуччя та психічного здоров’я у різних вікових групах та як самодопомога⭐️

e56fca5e5b0d

Лютий-Березень 2024
Партнерство та співпраця
  з Громадською організацією Аваліст у партнерстві з Міжнародною організацією Save the Children in Ukraine
в рамках проєкту “Безпечні школи та центри цифрової освіти на Західній Україні”
з теми “Безпечне спілкування в Інтернеті (тест Білборда та кохання в Інтернеті)”
Психологиня Вище професійне училище 3 міста Чернівці Одарка Софійчук спільно з фасилітаторами Елладою Минасовою, Валерією Сандуляк та супервайзером Вікторією Кашубаю Громадської організації Аваліст у партнерстві з Міжнародною організацією Save the Children in Ukraine в рамках проєкту “Безпечні школи та центри цифрової освіти на Західній Україні”, провели цикл зустрічей з теми “Безпечне спілкування в Інтернеті” (тест Білборда та кохання в Інтернеті) серед здобувачів освіти, які проживають у гуртожитку, на базі створеного даною організацією Цифрового Навчального Центру.
 Мета таких зустрічей – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, мотивувати поширювати цю інформацію у своєму середовищі, розвивати уважність, спостережливість, етичне спілкування в соціальних мережах.
 Під час квесту були розглянуті позитивні та негативні сторони глобальної мережі та з якою метою учні використовують послуги Інтернету. А також розглянули різні ситуації (за допомогою ігор, вправ вікторини), які можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, обговорили питання безпечної поведінки у Всесвітній мережі, потенційні загрози, випадки порушень прав особи та механізми її захисту.
 На завершення психологиня закладу Одарка Софійчук звернулася до підлітків: «Тож поки маєте можливість, не проміняйте реальне спілкування з близькими і друзями на віртуал. Колись цього може так не вистачати. І жодна мережа ніколи вам не компенсує цього спілкування»
 “Iнтернет, вiн не зближує. … Ми начебто разом, але кожен один. Iлюзiя спiлкування, iлюзiя дружби, iлюзiя життя”
Я. Вишневський.

e56fca5e5b0d

Березень 2024
 Практика ресурсності «Як я турбуюся про себе під час війни?» 
В рамках декади суспільно-гуманітарних дисциплін, практичним психологом закладу, Одарка Софійчук проведено практику ресурсності «Як я турбуюся про себе під час війни?» із всіма учасниками освітнього процесу. Психологиня спілкувалася з учням та зазначила, що якщо ми будемо якісно дбати про себе, свій емоційний і психологічний стан, ми зможемо з мінімальними втратами для себе, нашого життя і нервової системи впоратися з наслідками жахливих подій навколо. За результатами спілкування учні оформили колажі з власними ідеями, як турбуватися про себе під час війни.
Педагоги також поділилися своїми власними практиками, де черпають сили, щоб зберігати свій внутрішній ресурс і продовжувати працювати, підтримувати інших, волонтерити, щоб наблизити нашу ПЕРЕМОГУ
                                                 e56fca5e5b0d
Березень 2024
 Презентація власної авторської корекційно-розвивальної програми «Мʼякі навички (soft skills) як необхідна складова якісної професійної підготовки».
Вітаємо нашого практичного психолога, Одарка Софійчук та Світлану Харівську, практичного психолога ЧПЛСП, авторський колектив з перемогами (два перших місця) у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів «Нові технології у новій українській школі» у номінаціях «Корекційно-розвиткові програми» (2024), «Профілактичні програми» (2023)». Одарка Василівна та Світлана Василівна презентували власну авторську корекційно-розвивальну програму «Мʼякі навички (soft skills) як необхідна складова якісної професійної підготовки».
Вітаємо із досягненням на професійній ниві! Нових звершень!
                          e56fca5e5b0d
Лютий 2024
Щорічно, другий день другого тижня другого місяця року, в багатьох країнах відзначається Міжнародний день безпечного Інтернету . Він проходить під девізом “Разом за кращий Інтернет”.
Цей день проводиться з метою залучення до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, молодих користувачів. Задля цього у Вищому професійному училищі №3, м. Чернівці, соціальний педагог, Інна Максимюк, провела із учнями І курсу інтерактивне заняття «Безпека онлайн» з проходженням їх онлайн-стимулятора на платформі «Дія» – «Онлайн-безпека для підлітків. Як встигати за всіма трендами в інтернеті, робити це корисно та безпечно».
                                                      e56fca5e5b0d
Січень-Лютий 2024
Декада «Життя – найвища цінність»
Реалії життя кожного українця спонукають цінувати кожну хвилину життя, свою сім’ю та рідних. Ці обставини мотивують розвивати у здобувачів освіти внутрішній компас та ресурси, які допоможуть долати кризові ситуації. Саме тому, з 05 до 16 лютого 2024 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя – найвища цінність», у рамках якої практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк, залучили учнів І-ІІІ курсів до:
• Ігрофікованого онлайн-квесту «Живи без ілюзій»;
• Етичної бесіди «Ми – творці власного життя»;
• Інтерактивного заняття «Безпека онлайн»
• Тренінгового заняття «Власний простір».
                                                 e56fca5e5b0d
Грудень 2023
Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» 
    У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася зустріч здобувачів освіти з ведучими інформаційних сесій Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Зубатюк Маріяною та Антонюк Іванною, з програми дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR). Дана програма впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance).
     Мета зустрічі – привернути увагу підлітків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та освітньому середовищі, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми та гендерному насильству.
Запрошені гості нагадали здобувачам освіти, що такі заходи повинні спонукати їх до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, сприяти вихованню в них людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків.
ВБО «Конвіктус Україна»
є партнерською організацією Глобал Ком’юнітіз та реалізує проєкт «Розбудова системи кейс-менеджменту випадків ГЗН, підтримки та інформування у місцях компактного проживання ВПО у Чернівецькій громаді» у межах програми CLEAR на території Чернівецької громади.
Дякуємо за співпрацю представникам Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» в м. Чернівці.

                       e56fca5e5b0d

Листопад – Грудень 2023

#ВсеукраїнськаКампанія#16ДнівПротиНасильства

Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства»

У такий непростий час, який наразі переживає наша країна, додержання права на захист від домашнього насильства не повинно вважатися другорядним. Так, у рамках Всукраїнської кампанії “16 днів проти насильства” (25 листопада до 10 грудня) практичний психолог Одарка Софійчук організувала та провела ряд заходів, заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.

Акція охоплювала наступні дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

 • Інформаційний захід «Гендерно-зумовлене насильство: як уникнути і протидіяти» із здобувачами освіти І курсу, практичним психологом закладу спільно з волонтерами ГО «Право на захист»;

Активність «Світ без насильства» із здобувачами освіти, які проживають в гуртожитку освітнього закладу, практичним психологом закладу спільно фасилітаторкими ЦНЦ«Аваліст»;

 • Відбулася зустріч здобувачів освіти з ведучими інформаційних сесій Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Зубатюк Маріяною та Антонюк Іванною, з програми дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR). Мета зустрічі – привернути увагу підлітків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та освітньому середовищі, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми та гендерному насильству.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою звернути увагу суспільства на цю проблему проведено квест «Молодь проти СНІДу» з групою №11 І курсу

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК ознайомила молодь з інтерактивними ігори «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.

5 грудня – Міжнародний день волонтера

NEEKA Ukraine Чернівецькою СССМ командою було організовано кулінарний майстер-клас із виготовлення страв європейської кухні для здобувачів освіти та дорослих ВПО, які проживають у гуртожитку. Учасники навчилися готувати страви європейської кухні: салат з куркою та перепелиними яйцями під сирним соусом, хумус, паштет з печінки з ягідним пате, мʼясні рулети зі шпинатом, вʼяленими помідорами, беконом та картопляним мусом, під керівництвом шеф-кухаря.

По завершенню майстер-класу учасники отримали дипломи, які підтверджують здобуття нових кулінарних навичок. Також всі учасники змогли продегустувати власно створені страви.

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Відбулася просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти І курсу із працівниками ювенальної превенції, відділу превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області Ювенальна превенція Чернівецького РУП. Під час зустрічі правоохоронці роз’яснили учням, що таке домашнє насильство та про те, як можна йому протидіяти, як можна захисти себе у випадку, якщо станете жертвою домашнього насильства, куди потрібно звертатися за допомогою. Нагадали й про такий вид насильства, як “булінг” та про те, яка буває відповідальність за різні прояви

e56fca5e5b0d

 

Листопад 2023
Міжнародний День толерантності
ТОЛЕРАНТНІСТЬ – ЦЕ РОЗУМІННЯ ТОГО, ЩО ЛЮДИНА МАЄ ПРАВО БУТИ НЕ ТАКОЮ, ЯК ІНШІ.
Практичний психолог Одарка Софійчук спільно з фасилітаторами Елладою Минасовою, Валерією Сандуляк та супервайзером Вікторією Кашубаю ГО “Аваліст” у партнерстві з Міжнародною організацією Save the Children in Ukraine в рамках проєкту “Безпечні школи та центри цифрової освіти на Західній Україні” 16.11.2023 провели серед здобувачів освіти, які проживають в гуртожитку, брейн-ринг «Толерантність – жити в мирі з собою та іншими», на базі створеного даною організацією Цифрового Навчального Центру.
Здобувачі освіти мали можливість ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ. Тож у ці дні, як ніколи, ми повинні толерантно ставитися до вибору інших.
Будьмо толерантними та прямуймо до нашої Перемоги!
e56fca5e5b0d
Жовтень 2023

 Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Щорічно, 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми
☝️Щоб привернути увагу до проблеми, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення молоді гостроти проблеми торгівлі людьми, навчити здобувачів освіти формувати навички безпечної поведінки під час подорожі,  у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці, практичним психологом Одаркою Софійчук, організовано інформаційну кампанію, в рамках якої проведено ряд заходів:
круглий стіл «Інформаційна безпека – як запобігти торгівлі людьми»
творча робота «Збираємо разом валізу за кордон»
 інтерактивна гра «Галопом по Європах».
Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії

 

e56fca5e5b0dЖовтень 2023 

День Ментального здоров’я (10 жовтня)
До дня Ментального здоров’я (10 жовтня) у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці, практичним психологом, Одарка Софійчук та соціальним педагогом, Інна Максимюк, із педагогами освітнього закладу проведений арт-терапевтичний майстер-клас «Розпис на тканині».
✅Ментальне (психічне) здоров’я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Арт-терапія допомагає зняти психічну напругу і стрес, подолати тривожність і страхи, допомагає впорядкувати думки, а також гармонізувати внутрішній стан людини.
Картини, створені педагогами- унікальні та не схожі одна на одну, адже за кожною з них ховається власна історія, власні мрії та бажання!
Арт-терапія заспокоює, це дуже важливо зараз, під час війни!

 

e56fca5e5b0d

Вересень 2023
Декада «Правові пріоритети здобувача освіти»
Кожна людина народжується для якоїсь справи. Кожен, хто ходить по землі, має свої обов’язки в житті (Ернест М. Хемінгуей).
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці, з метою підвищення загального рівня правової свідомості молоді, відбулася декада «Правові пріоритети здобувача освіти». В рамках декади проведено ряд заходів:
 • ▫️зустріч з працівниками Патрульної поліції у м. Чернівці;
 • ▫️групова творча «Мої права в сучасному світі»;
 • ▫️бесіда-диспут «Твої права – твій надійний захист»;
 • ▫️мозковий штурм «Як навчитися самостійно відповідальності?».
e56fca5e5b0de56fca5e5b0d
Травень 2023
Тижневик «Сім’я, батьківщина, Україна»
Тижневик «Сім’я, батьківщина, Україна», ставши для здобувачів освіти можливістю сказати своїм рідним наскільки вони пишаються ними. Під час його проведення, соціальний педагог Інна Максимюк , та практичний психолог Одарка Софійчук , ініціювали інформаційну кампанію «Моя батьківщина унікальна», завданнями якої були фото-челендж «Я пишусь…» – бути вдячним людям, які того варті – основа людської гідності та доброчесності та родинні дерева, які є генетичним кодом роду. Щасливий союз сім’ї та держави – необхідна запорука процвітання та добробуту її громадян.
e56fca5e5b0d
Квітень 2023
Майстер-клас «Техніки та практика психолого-педагогічного консультування»
Практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк ВПУ №3 взяли участь у майстер-класі «Техніки та практика психолого-педагогічного консультування» для фахівців психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти області та виступили спікерами з теми процесу у системі професійного (професійно-технічного) освіти (з досвіду роботи)»
e56fca5e5b0d
До Міжнародного дня протидії булінгу (День боротьби з цькуванням) соціальним педагогом Інна Максимюк, практичним психологом Одарка Софійчук проведено тренінг “Булінг: причини і наслідки” із учнями І курсу.
Захист прав і свобод, формування у здобувачів освіти ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки – це основна мета заходу.
e56fca5e5b0d
Квітень 2023

#тияк

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою Олени Зеленської та з метою інформаційного супроводження Ініціативи Міністерство культури та інформаційної політики України розроблено ряд візуальних та аудіовізуальних матеріалів. Основна місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців.
КОМУНІКАЦІЙНІ МАЙДАНЧИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
Підписуйтесь, будь ласка, на сторінки Програми. Допоможіть іншим дізнатися про цінність ментального здоров’я та піклування про нього

e56fca5e5b0d
Квітень 2023
Тиждень духовності
 
«Справді гуманна педагогіка – це та, яка в змозі залучити дітей до процесу творення самих себе».
Ш. Амонашвілі

Чи може людина жити без духовності? Може, але з великими труднощами, в стані деградації та з ризиком самознищення. Саме тому духовність дуже важлива для людини. В рамках тижневика в освітньому закладі було проведено ряд заходів:

 • флешмоб «Серце віддаю дітям», автори учнівське самоврядування;
 • онлайн-челендж учнівських малюнків, теми, які вони вибрали для своїх робіт, є дуже символічними: «Хай день починається з посмішки», «Пізнай собі»…
 • година спілкування «Основи християнської етики» викладач Марія Мацьопа.
У цей буремний час дуже важливо позитивно мислити і пізнавати власні можливості. Про це та інші аспекти духовного розвитку підлітка говорили в рамках Тижня духовності. Спільно обговорювали основні принципи та життєві цінності, трансцендентний та комунікативний характер духовності, що є неодмінною складовою буття людини.
e56fca5e5b0d
Квітень 2023
Соціально-психологічна декада “Ми та наше здоров’я”
Здорова людина – найдорогоцінніший здобуток природи (Т. Карлейль).
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася соціально-психологічна декада “Ми та наше здоров’я” з 27.03 по 3.04.2023 Соціальним педагогом Інна Максимюк та практичний психолог, Одарка Софійчук було проведено ряд заходів, які були спрямовані на формування відповідальності щодо власного життя та життя інших людей, усвідомлення своїх ціннісних пріоритетів та встановлення своїх життєвих цілей.

 

e56fca5e5b0d
Березень 2023
Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей)

#ГраНавчанняДобробут,  #GMWUkraine2023,  #PlanYourMoney,  #PlantYourFuture,  #GMW2023
Вище професійне училище долучилося до проведення Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, ініційований Національним банком України. Із 20 по 31 березня, педагоги закладу долучили учнів до відео з експертами НБУ, програми вебінарів GMW, фінансових ігор, а також провели уроки фінансової грамотності: «Мій перший бюджет»; «Витрати та заощадження»; «Кредит – мої права та обов’язки».

e56fca5e5b0d

Березень 2023

Участь у VI Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» від БФ «Щаслива лапа»

Практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк разом з учнівським самоврядуванням ВПУ №3 м. Чернівці взяли участь у VI Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» від БФ «Щаслива лапа». Педагоги та учні Вищого професійного училище №3 м. Чернівці передали благодійну допомогу (корм для тварин).
Окрім того, учні зробили фотосесію з тваринами для того, щоб через соціальні мережі знайти для них домівку.
Кожному з нас потрібно пам’ятати: у світі природи має панувати гармонія, кожен із нас відповідальний за збереження екосистеми, адже наші нащадки не повинні залишитися самотніми на планеті.
Разом ми зробимо цей світ добрішим!
e56fca5e5b0d
Березень 2023
Просвітницько-профілактична зустріч
  Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти з інспектором СЮП ВП Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, лейтенантом поліції Василем ОНОШКА.
Мета зустрічі – превентивна роз’яснювальна робота та попередження насильницьких зіткнень у молодіжному середовищі.

 

e56fca5e5b0d

Березень 2023

«Якщо в тебе нема жодного конфлікту, перевір, чи є в тебе пульс»

8 березня соціальний педагог, Інна Максимюк, у рамках декади суспільно-гуманітарних дисциплін провела із учнями І курсу групи №4 лекцію-обговорення «Конфлікти, їх подолання». Під час обговорення розглянули функції і принципи конфлікту як явища, що відіграє не тільки деструктивну, а й стабілізаційну роль: він робить чіткішими певні базові цінності суспільства, дозволяє різним суспільним групам краще пізнавати одне одного, і такий спосіб сприяє їх зближенню; конфлікт із зовнішнім ворогом допомагає підтримувати згуртованість суспільства загалом, що є дуже актуальним в умовах сучасності.

e56fca5e5b0d

Лютий 2023
День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету. Для підвищення цифрової компетентності здобувачі освіти та педагоги освітнього закладу доєдналися до всеукраїнського онлайн-марафону до Дня безпечного інтернету із подальшим проходженням веб-квесту. Також у рамках цього дня соціальний педагог, Інна Максимюк, провела із учнями І курсу інтерактивне заняття «Безпека онлайн».

e56fca5e5b0d

Лютий 2023
Декада «Цінність життя»
Війна заставила переосмислити цінності та своє життя в цілому. Зараз для більшості українців головною цінністю і скарбом є життя, сім’я та рідні, також ми почали цінувати своє житло, яке б воно не було, свій дім!
Ці обставини мотивують розвивати у здобувачів освіти внутрішній компас та ресурси, які допоможуть долати кризові ситуації.
З 30 січня до 11 лютого 2023 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Цінність життя», у рамках якої практичний психолог, Одарка Софійчук та соціальний педагог, Інна Максимюк, залучили учнів І-ІІІ курсів до:
• Інстаграм-завдання «Мої життєві пріоритети»
• Ігрофікованого онлайн-квесту «Живи без ілюзій»
• Інтерактивного заняття «Безпека онлайн»
• Розвивальної роботи за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», заняття №4 «Життєві цінності»

e56fca5e5b0d

Грудень 2022 

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.

Акція охоплювала наступні дати:

 • 25 листопада– Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Психологінею Наталією Цимбалюк БО “БФ Рокада” проведено психоедукаційний тренінг “Жінка та її права” із здобувачами освіти та молоддю ВПО віком від 18-20 років. Під час тренінгу обговорено, що таке гендерно зумовлене насильство, права жінок, як їх відстоювати та куди звертатися у разі порушення. Також під час бесіди розбирали міфи та факти та кейс-методи, а також грали у психоедукаційні ігри.

foto_1

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 • До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою звернути увагу суспільства на цю проблему соціальним педагогом Інною Максимюк було проведено акцію «Боротися з вірусом, а не з людьми» і квест «Обери життя» із здобувачами освіти І курсу.

foto_3 foto_2 foto_5

 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК ознайомила молодь з інтерактивними ігори «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.

e56fca5e5b0d

16.11.2022

Міжнародний день толерантності

Що таке “толерантність”? І як ми розуміємо “бути толерантними одне до одного”? Це справді важливе питання, у якому варто розібратися. Сьогодні, в Міжнародний день толерантності, здобувачі освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці провели соціальне опитування серед людей, різних за віком та сферою діяльності.
Автори задуму – учнівське самоврядування ВПУ3, практичний психолог Одарка Софійчук, соціальний педагог Інна Максимюк.

https://youtu.be/xBFgY86vubY

e56fca5e5b0d

21.10.2022

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

З 17.10.2022 по 21.10.22 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик, з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Проведено ряд заходів:

 • Лекція-брифінг «Торгівля людьми – порушення прав людини»
 • Відеолекторії «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство»
 • Круглий стіл з використанням інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри»
 • Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон»
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед підлітків «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку»

Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

zobrazhennya_viber_2022-10-21_11-58-17-757

 

e56fca5e5b0d

30.09.2022

Декада «Мої права – моє життя»

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 19.09.2022 по 30.09.2022 відбулася декада «Мої права – моє життя», мета – ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків. В рамках декади проведені заходи:

 • творча робота «Правовий вісник здобувача освіти ВПУ№3 м. Чернівці»
 • лекція-брифінг «Правила внутрішнього розпорядку здобувачів освіти ВПУ №3 м. Чернівці»
 • онлай-подорож «Долина прав і законів»

#ЗНАЙ#ПРАВА#ОБОВЯЗКИ#ГРОМАДЯНИНА#УКРАЇНИ#

e56fca5e5b0d
13.05.2022 
Тижневик «Сім’я, родина, Україна» 
До Міжнародного дня сім’ї (15 травня)  практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено тижневик «Сім’я, родина, Україна» в рамках якого організований фото-челендж “5 мов любові”, здобувачі освіти закладу поділилися своїми світлинами із найріднішими людьми.
У час важких змін і національного спротиву кожен українець розуміє, що сім’я – це найбільше щастя, яке людина може створити та має оберігати сама.

e56fca5e5b0d

11.02.2022
«Цінність життя»
Пріоритети у житті допомагають людині визначити, хто вона, що для неї, як для особистості, важливо. Саме цінності повинні визначати, у що нам варто вкладати енергію, ресурси і час.
Сенс цієї думки дає мотивацію розвивати у наших учнях внутрішній компас, за яким вони звірятимуть кожен свій крок.
З 31 січня до 11 лютого 2022 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Цінність життя», у рамках якої проведено:
• Соціальний проєкт «Цінності життя – це…»;
• Інтерактивне завдання «Дерево мого роду»;
• Онлайн-заняття з елементами тренінгу «Цінність родини»;
• Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»;
• Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», заняття №4 «Життєві цінності».
e56fca5e5b0d
08.02.2022
8 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого інтернету”.
З метою підвищити інформаційну компетентність, створити сприятливі умови до адаптації в інформаційному суспільстві, акцентувати увагу на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі, соціальним педагогом Інною Максимюк та практичним психологом Одаркою Софійчук проведено онлайн-зустрічі “Безпечна поведінка підлітків у цифровому просторі” з учнями І-ІІІ курсів.
e56fca5e5b0d

10.12.2021

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою формування вільного соціального простору без насильства у сім’ї щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, протидії корупції та торгівлі людьми, з 25.11 по 10.12 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася щорічна Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства». Шістнадцятиденний період акції охоплював наступні важливі дати:

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 •  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В рамках акції в освітньому закладі із здобувачами освіти було проведено ряд заходів:

 • перегляд відеоролика «Ми – проти насильства!», лекція-брифінг «Домашнє насильство: поняття, види, профілактика» за участі спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії Заліско
 • квест «Віл-правда та вигадки»
 • онлайн-подорож із ознайомлення інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри»

 

 • огляд книги Наталки Познюк-Хоменко «Волонтери: Сила небайдужих»

 

 • запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками

 

 

 • круглий стіл «Захист організаційно-правових, майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також підвищення ефективності співпраці з навчальними закладами міста Чернівці щодо соціальної роботи з учнівською та студентською молоддю даної категорії» проведений спеціалістом ЧМЦСС Ростиславою Ляхович

 

 

 • зустріч-лекція щодо питань корупції та її подолання за участі Оксани Меленко, кандидата юридичних наук, доцента кафедри публічного права та Наталії Волкової асистента кафедри публічного права ЧНУ ім. Ю. Федьковича

 

 

 • просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти, які проживають в гуртожитку з інспектором ювенальної превенції,  ЧРУП  ГУНП у Чернівецькій області лейтенантом поліції Оленою Кав’юк.

 

e56fca5e5b0d

16.11.2021

16 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності. Цього дня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено ряд заходів: флешмоб «Бути толерантним – круто!» з педагогами та Радою учнівського самоврядування, круглий стіл «Назустріч Толерантності» та просвітницько-профілактична програма “Вчимося розуміти та поважати інших” з учнями І курсу. Цими заходами учнівська та педагогічна громада освітнього закладу закликає шанувати рівність всіх людей, адже толерантність означає бути уважним до потреб, смаків та переконань іншої людини. Навіть якщо ця людина – випадковий перехожий.
Бути толерантним – означає розуміти, що кожна людина, яка живе на планеті, має свої права та особистий простір, які не повинні бути порушені. Важливо усвідомлення того, що всі люди різні, але кожен із них (не має значення, якого він віросповідання, національності, яку має політичну та громадянську позицію, як одягається, яку музику слухає тощо) має можливість жити так, як велить йому серце (звісно ж, якщо при цьому він сам не порушує нічиїх прав та свобод).

 

e56fca5e5b0d13.11.2021

Нижніми словами та добротою
можна на волосині вести слона. (М. Сааді)
13 листопада Всесвітній день Доброти (World Kindness Day)
У сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, а проявів доброти та турботи, як невід’ємної частини людської сутності, стає менше.
Тому учні Вищого професійного училища №3 міста Чернівці активно долучаються до міжнародного руху за доброту, щоб усвідомити самим і показати іншим, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний. Своє бачення добрих справ учні закладу демонструють у відеоролику (група №5)

e56fca5e5b0d25.10.2021

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

З 18.10.21 по 22.10.21 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадська позиція», з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки. В рамках тижневика Надія Кордяк (президент учнівського самоврядування) та Богдана Білак (віце-президент учнівського самоврядування) взяли участь у 2-х дводенних онлайн-тренінгів «Підвищення обізнаності вразливого дорослого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування». А також практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено ряд заходів:

 • Лекція-брифінг «Підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування» з учнями груп ТУ;
 • Перегляд відеолекторій «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу.
 • Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон» з учнями І-ІV курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-41-08-496zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-36-48-791zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-36-30-468zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-36-28-796zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-36-23-554zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-36-18-375zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-36-18-340zobrazhennya_viber_2021-11-01_11-35-57-619zobrazhennya_viber_2021-11-01_10-59-10-153

e56fca5e5b0d

Лекційно-просвітницькі заходи щодо попередження та недопущення булінгу (цькування)

«Не допускай проявів булінгу над собою. Імпульс Добра»

Основним завданням сучасної освіти є створення безпечного освітнього простору, а також  забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найкращою основою, щоб запобігти булінгу (цькуванню) в закладі освіти. З цією метою практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк із здобувачами освіти І курсу проведено лекційно-просвітницькі заходи щодо попередження та недопущення булінгу (цькування) «Не допускай проявів булінгу над собою. Імпульс Добра». Під час заходів основна увага приділялася з питань законодавчі акти України щодо протидії булінгу (цькуванню), відповідальність за цькування, як впоратися з ситуацією самостійно та ознайомлення із дитячими «гарячі» лінії.

Адже від того, в якій атмосфері перебувають здобувачі освіти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання вчитися,

приходити до закладу освіти.

 

e56fca5e5b0d

08.10.2021
Всесвітній дня психічного здоров’я
«Психічне здоров’я – основа щасливого життя людини»
До Всесвітнього дня психічного здоров’я (10 жовтня) практичним психологом та соціальним педагогом Вищого професійного училища №3 м. Чернівці проведено (очно та дистанційно) круглий стіл «Психічне здоров’я – основа щасливого життя людини» із здобувачами освіти І-ІІІ курсів. Психічне здоров’я — це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних і тих, що відносяться до навколишнього середовища, факторів. Психологічно здорова людина – це перш за все людина життєрадісна і весела, відкрита і така, що пізнає себе і навколишній світ не лише розумом, але і відчуттями, інтуїцією. Вона повністю приймає саму себе і при цьому визнає цінність і унікальність людей, що оточують її. Її життя наповнене сенсом, знаходиться в постійному розвитку. Таким чином, можна сказати, що «ключовим» словом для опису психологічного здоров’я є «гармонія», або «баланс».
Бережіть психічне здоров’я! Адже це запорука щасливого життя і довголіття!

 

 

e56fca5e5b0d

30.09.2021
Декада “Мої права – моє життя”
У Вищому професійному училищі √3 м. Чернівці з 20.09.2021 по 30.09.2021 практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк проведено декаду “Мої права – моє життя” серед здобувачів освіти І-ІV курсів. У рамках декади проведені такі заходи:
– брейн-ринг “Правові орієнтири”,
– флешмоб “Правила внутрішнього розпорядку здобувачів освіти”,
– інста-завдання “Знаємо і поважаємо права особисті та оточуючих”. Також серед підлітків було розповсюджено пам’ятки “9 способів стати більш відповідальними”.
Усі заходи були спрямовані на підвищення правової освіти учнів, формування в них свідомого ставлення до норм права та законності.
 • Інформаційно-просвітницька виставка «День сім’ї»
 • Інформаційна кампанія «Моя родина унікальна»
 • Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція.», заняття №9 «Як будувати стосунки з іншими», №10 «Сім’я і довіра».
e56fca5e5b0d

30.04.2021

Проєкт від Офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

“Здоров’я без сорому”

30.04.2021 учні І-ІІ курсів Вищого професійного училища №3 м. Чернівці взяли онлайн-участь у проєкті від Офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) “Здоров’я без сорому” із підвищення обізнаності з основ здоров’я та гігієни для учнів, а саме попередженню поширення COVID-19.

e56fca5e5b0d

Участь у XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі

 шкільних малюнків «Мої права»

Цікаві конкурси це те, де ми можемо себе реалізувати та проявити, тому учні Вищого професійного училища №3 м. Чернівці подали свої творчі роботи на Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права» у номінації “Старша група. Індивідуальна робота (малюнки)”, який проходитиме у місті Києві.

Бажаємо успіху!!!

e56fca5e5b0d

09.04.2021

Соціально-психологічна декада «Ми та наше здоров’я»

Здоров’я – це розумне використання потенціалу організму, стиль життя та звички.

Вважається, що приблизно на 50% здоров’я визначає спосіб життя – умови праці, звички, харчування, моральне і психологічне навантаження, матеріально-побутові умови, взаємовідносини в сім’ї тощо. На 20% здоров’я залежить від генотипу (спадковості) і на 20% – від стану природного середовища. Тому завжди треба пам’ятати, а бажано ще й притримуватися здорового способу життя.

Саме під гаслом «Ми та наше здоров’я» у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 29.03.2021 по 09.04.2021 пройшла декада із формування навичок здорового способу життя. У рамках декади проведено:

 • Інста-завдання «Що для мене моє здоров’я?»
 • Лекція-брифінг «Модель здоров’я сучасної людини. Нове обличчя»

 

 

 • Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»
e56fca5e5b0d
25.03.2021
 
#Безпечна поведінка в цифровому просторі#
У зв’язку із зростанням кількості випадків небезпечної поведінки серед підлітків, у тому числі «ризикованих челеджів», обумовлених впливом соціальних мереж в Інтернеті у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці  проведено, заступником директора з навчально-виховної роботи Оксаною Скоробогач, соціальним педагогом Інною Максимюк та практичним психологом Одаркою Софійчук курс лекцій серед педагогів та учнів щодо підвищення обізнаності та компетентності безпечної поведінки в цифровому просторі, оволодіння правилами безпечної поведінки і формування компетентності про наслідки ризикованої поведінки. Батькам надіслані рекомендації як розпізнати та попередити небезпечну поведінку в цифровому середовищі, ідентифікувати небезпечні челеджі, як формувати конструктивні, довірливі взаємостосунки з підлітками.

Батькам надіслані рекомендації як розпізнати та попередити небезпечну поведінку в цифровому середовищі, ідентифікувати небезпечні челеджі, як формувати конструктивні, довірливі взаємостосунки з підлітками.

e56fca5e5b0d

05.03.2021

У людини два життя, і друге починається тоді,

 коли ми розуміємо, що життя лише одне.

Том Хідлстон.

Онлайн-тренінги «Життєві цінності і здоров’я»

Сучасний світ змінює традиційні уявлення про цінності життя, як складову розвитку особистості. Така пертурбація часто призводить до невизначеності молодих людей та пошуку себе у різних соціальний групах чи мережах.

Так, практичним психологом Одаркою СОФІЙЧУК та соціальним педагогом Інною МАКСИМЮК проведено онлайн-тренінги «Життєві цінності і здоров’я» з учнями щодо ставлення молоді до життя як найвищої людської цінності, що відображається в усвідомленні безпеки життя, пошуку сенсу життя, організації повноти життя на основі творчості та життєвого оптимізму, розвитку життєвої компетентності, створюючи для них можливості гідної людської самореалізації в сучасному проблемному соціумі.

e56fca5e5b0d

05.02.2021

Декада «Життя – найвища цінність»

Сенс життя в красі і силі прагнення до цілей,

і потрібно, щоб кожен момент буття мав свою високу мету.

Максим Горький

Кожна особистість неповторна, її життєвий шлях має свій яскравий, притаманний тільки їй відтінок. Розуміння цієї істини дає поштовх розвивати у наших учнях відповідальність щодо власного життя, усвідомлення цінності пріоритетів та поставлених цілей.

З 25 січня до 05 лютого 2021 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя – найвища цінність», у рамках якої проведено:

 • Флешмоб серед педагогічного колективу «Моє життя….»;
 • Виставка учнівських робіт «Життя – найвища цінність»;
 • Онлайн-заняття з елементами тренінгу «Цінність родини» із учнями ІІІ курсу;
 • Тренінг-курс «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу»;
 • Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», заняття №4 «Життєві цінності».

e56fca5e5b0d

 

10.12.2020

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.

Акція охоплювала наступні дати:

25 листопада– Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Відбулася лекція-брифінг (онлайн) «Насилля у сучасному світі. Як себе захистити?» за участю спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії ЗЕЛІСКО із здобувачами освіти І курсу (за допомогою Zoom). #протинасильства#

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

До 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, учнівське самоврядування разом із соціальним педагогом та практичним психологом Вищого професійного училища №3 м. Чернівці створили відеоролик з метою привернення уваги щодо проблеми ВІЛ/СНІДу, розвитку відповідальності за власну поведінку і здоров’я.

https://youtu.be/svyAEeYLOq4

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК здійснила онлайн-подорож із ознайомлення інтерактивних ігор «Галопом по Європах» та «Рожеві окуляри» серед учнів ІІІ курсу, з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.

 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.

Соціальний педагог Інна МАКСИМЮК провели (онлайн) круглий стіл “Ми маємо право бути собою!” (основні положення Конвенції ООН про права людини) з учнями І курсу.

Вище професійне училище √3 м. Чернівці долучилося до онлайн-марафону #Дійпротинасильства#, що проходить з ініціативи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.

https://youtu.be/1cnoowcPhfY

 

e56fca5e5b0d

30.10.2020

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

З 26.10.20 по 30.10.20 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся (дистанційно) тижневик, з метою не лише дати підліткам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Проведено онлайн ряд заходів:

 • Лекція-брифінг «Торгівля людьми – порушення прав людини» – з учнями І курсу, груп ТУ.
 • Відеолекторії «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу СПТУ.
 • Cтворення єдиної пам’ятки «Валіза для виїзду за кордон» з учнями І-ІV курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

 

 

e56fca5e5b0d

25.09.2020

 Декада

«Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці»

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 15.09.2020 по 25.09.2020 проведена декада «Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ№3 м. Чернівці», мета – ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків. Відповідно було проведено такі заходи із здобувачами освіти І-VI курсів:

 • лекція-брифінг «Правила внутрішнього розпорядку здобувачів освіти ВПУ №3 м. Чернівці» (Zoom)
 • онлай-подорож «Долина прав і законів» (Zoom)
 • кросворд від Феміди (Классрум)
 • інста-завдання «Намалювати символами права та обов’язки дитини» (Інстаграм)
 • розповсюдження пам’яток «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» (Viber)

#ЗНАЙ#ПРАВА#ОБОВЯЗКИ#ГРОМАДЯНИНА#УКРАЇНИ#

 

e56fca5e5b0d

10.06.2020

Психологічна підготовка здобувачів освіти до ЗНО-2020

Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до тестування

Тестування – це серйозне психологічне випробування тому завдання психолога, педагогів та батьків допомогти здобувачам освіти психологічно налаштувати їх на успіх. Тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.

Так, практичний психолог Вищого професійного училища №3 м. Чернівці Одарка Софійчук поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.

e56fca5e5b0d

27.09.2019

Декада

«Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці»

Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком.

 Г.Лакордер

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 16.09 по 27.09.2019 відбулася декада «Знай та дотримуйся прав і обов’язків здобувача освіти ВПУ №3 м. Чернівці» з метою ознайомити молодь з основними положеннями Конвенції про права дитини; сформувати уявлення про взаємозв‘язок прав і обов‘язків та дати зрозуміти, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки. Відповідно було проведено такі заходи:

 • Оформлено колаж «Я людина, Я здобувач освіти» щодо прав і обов’язків здобувача освіти – радою учнівського самоврядування.
 • Перегляд презентації «Я маю право знати свої права» серед здобувачів освіти ІІІ-ІV курсів – практичним психологом Одаркою Софійчук.
 • Година спілкування «Правове виховання» серед здобувачів освіти І курсу – соціальним педагогом Інною Максимюк.
 • Виховна година «Правила внутрішнього трудового розпорядку здобувача освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці» – класними керівниками та майстрами виробничого навчання І-V курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед підлітків «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності» – соціально-психологічною службою.

Права і обов’язки людини — природні можливості що забезпечують її життя, гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя.

 

e56fca5e5b0d

17.05.2019

Психологічна підготовка здобувачів освіти до ЗНО/ДПА

Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до тестування.

Тестування – це серйозне психологічне випробування тому завдання психолога, педагогів та батьків допомогти здобувачам освіти психологічно налаштувати їх на успіх. Тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.

Так, практичний психолог Вищого професійного училища №3 м. Чернівці Одарка Василівна Бечка із здобувачами освіти груп № 6,8,11 провела майстер-клас «Я успішно здам тестування!». Поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО/ДПА із застовуванням практичних вправ: «Анкета чіткого виконання», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу.

 

На замітку батькам!
Шановні батьки, психологічна підтримка – це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі ЗНО/ДПА. Підтримувати свою дитину – значить вірити в нього. Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!». Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, обіймів, тощо.

 

e56fca5e5b0d

19.04.2019

Акція «Синя стрічка квітня»

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. З метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, розкрити питання нерозривної єдності прав і обов’язків, повідомити адреси і телефони, за якими слід звертатись по допомогу в освітньому закладі проведено акцію «Синя стрічка квітня» – як заклик до суспільства про недопущення насильства над дітьми та необхідність оберігати їхнє дитинство.

 

 

e56fca5e5b0d

29.03.2019

Місячник формування здорового способу життя

 «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

З 01.03.2019 по 29.03.2019 проводився місячник з учнями І – IІІ курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • інформаційно-просвітницька виставка «Здоров’я – найвища цінність життя»;
 • інтерактивний флеш моб “Здоров’я – наш пріоритет” у якому прийняли участь учні І-ІІІ курсу, із метою висловити своє ставлення до власного здоров’я, популяризація здорового харчування та спорту, відмова від шкідливих звичок;
 • відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” серед учнів І курсу СПТУ та ТУ із метою пропаганди здорового способу життя;
 • відвідування Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1;
 • лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Кокоячука Б.З. на тему “Вживання ПАР та молодь” із учнями ІІ курсу;
 • лекторій представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.

Людство з давніх-давен усвідомило ціну здоров’я. Через розуміння цінності здоров’я і руйнівних наслідків хвороб та шкідливих звичок випливає думка про необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я.

Саме під гаслом «Здоров’я – наш пріоритет» у рамках місячника «Молодь обирає здоровий спосіб життя» в освітньому закладі проведений інтерактивний флеш моб, у якому учні за допомогою самостійно відзнятого відео висловили своє ставлення до власного здоров’я, популяризували переваги здорового харчування та спорту, вказали на наслідки від шкідливих звичок.

За результатами голосування обрано найкращих:

І місце – колектив групи №4

ІІ місце – колектив групи №2

                колектив групи №1

ІІІ місце – колектив групи №10

                колектив групи №6

                колектив групи №22

Посилання:

https://youtu.be/tgzirkdgDKM

https://youtu.be/rrnJTCPtAQw

https://youtu.be/ulGscnBheYM

https://youtu.be/JtMWBdhj4t0

e56fca5e5b0d

21.03.2019

Акція #шкарпетуйся

Сьогодні, 21 березня, увесь світ відзначає Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Учні та педагоги нашого закладу долучилися до акції #шкарпетуйся , під час якої одягнули та прив’язали на сумки яскраві, різнокольорові шкарпетки, продемонструвавши свою підтримку “Дітям Сонця”.

e56fca5e5b0d

22.02.2019

Тижневик

протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми та надати інформацію про правилами безпечного виїзду за кордон, працевлаштування.

Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:

 • Інформаційно-просвітницька виставка «Протидія торгівлі людьми!»
 • Лекція-брифінг на тему: «Торгівля людьми – порушення прав людини» – з учнями І курсу, груп ТУ за участю тренера Чернівецького громадського об’єднання «Сучасник плюс» Ігнатьєвої А.М.
 • Програма виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” з учнями І курсу, груп СПТУ.
 • Відеолекторії на тему: «Життя на продаж», «Дитяче трудове рабство» в групах І курсу СПТУ та ТУ.
 • Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» серед учнів груп IІ, ІV курсів.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’яток серед учнівської молоді на тему: «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку» .

 

 

e56fca5e5b0d

11.02.2019

e56fca5e5b0d

23.01.2019

Семінар-практикум «Я крокую до майстерності»

Важко переоцінити роль справжнього педагога.

 Він не лише і не стільки джерело інформації,

скільки духовна опора дитини, її реальний ідеал.

(М. Амосов)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці 23.01.2019 року практичним психологом Бечкою Одаркою Василівною у доброзичливій, невимушеній атмосфері проведено семінар-практикум на тему: «Я крокую до майстерності» з педагогами, які атестуються, відповідно до річного плану роботи практичного психолога на 2018-2019 навчальний рік.

Мета зустрічі – психологічний супровід викладачів та майстрів виробничого навчання під час атестаційного періоду.

Семінар-практикум був побудований у два етапи: теоретичний і практичний. Під час теоретичного блоку практичний психолог розповіла, як стати «Ідеальним педагогом», а саме:

 • структуру професійного розвитку педагога;
 • зовнішність як «візитна карта» педагога;
 • педагогічний такт;
 • мова тіла педагога на занятті;
 • імідж педагога.

Практичний блок «Ідеальний педагог власними руками» характеризувався виконанням практичних вправ:

 • «Портрет педагога-майстра»
 • «Кошик сміття»
 • «П’ять найважливіших якостей педагога-майстра»

На завершення практичний психолог Одарка Василівна звернулася до педагогів з побажанням творчості та нових ідей у роботі, які допоможуть стати «Ідеальним педагогом».

 

e56fca5e5b0d

28.12.2018

Місячник «Живи в світі, де є ВІЛ»

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 03.12.2018 по 28.12.2018 р. проводився місячник “Живи в світі, де є ВІЛ” з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • Квест “ВІЛ – правда та вигадки” серед учнівського колективу, який орієнтований на ознайомлення та профілактику ВІЛ/СНІДу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей;
 • Просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми», мета якої – пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
 • Інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В.;
 • Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., задля інформування учнів про методи профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • Лекторій “Здоров’я дівчини”, за участю лікаря-гінеколога Корнякової А.І. КМУ “Чернівецька обласна дитяча лікарня №2;
 • Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • Настільна гра “Галопам по Європах”, проведена практичним психологом Бечкою О.В. з метою інформування про можливі ризики при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожування;
 • Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями.

 

e56fca5e5b0d

10.12.2018

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Мета акції — привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся в рамках Всеукраїнської акції Шістнадцятиденний період заходів проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Акція охоплювала наступні дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Практичний психолог Бечка О.В. організувала зустріч учнів І курсу із інспектором ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюком В.В., в рамках якої обговорювалися питання актуалізації гострих проблем домашнього насильства, захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в українському суспільстві

1-1 1-2

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Соціальний педагог Максимюк І.М. провела квест «Віл-правда та вигатки» серед учнів І-ІІІ курсів, який спрямований на підвищення рівня знань молоді з питань, які пов’язані з ВІЛ/СНІДом та толерантності по відношенню до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою.

2-1 2-2

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

Практичний психолог Бечка О. В. серед учнів ІV курсу провела гру «Галопам по Європах», з метою уникнення можливих ризиків потрапляючи в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування та подорожуючи.

3

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Учнівське самоврядування підготувало вислів з метою привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя; нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

4-1 4-2 4-3

5 грудня

Міжнародний день волонтера

Учнівське самоврядування закупило та розмалювали іграшки для дітей Донбасу для створення добрих справ, допомоги та волонтерства.

5-2 5-1 5-3

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Учнівське самоврядування запалило свічку пам’яті з метою вшанування 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками.

6-1

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

Серед педагогів та учнів групи №1 та №11 було проведено лекторій «Протидія корупції» за участі юриста ІППОЧО Антонюка Ю.І.

7-1 7-2

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Під керівництвом практичного психолога Бечки О.В. учні групи №9 та №16 відвідали правоосвітнє турне «Долаючи вершини права: від народження до повноліття» у відділі абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка за участі інспектора ювенальної превенції Шевченківського відділення поліції Белокуренко Т.Л. та інспектора сектору зав’язків з громадкістю УПП, ст. лейтенанта поліції Ізбора О.В.

8-2 8-1

Найвищою цінністю будь якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека

e56fca5e5b0d

30.11.2018

 Місячник «На терезах Феміди»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

 (Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2018 відбувся місячник «На терезах Феміди» з метою вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд заходів:

 • Кінолекторій «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І курсу
 • Правова вікторина «Право в світі підлітка» для учнів І-IV курсів
 • Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку
 • Круглий стіл «Права і обов’язки дитини в України» з учнями І курсу групи №3
 • Лекторій «Відповідальність підлітків за правопорушення та злочин» за участі працівника ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції Пазюка В.В. з учнями І курсу груп №4 та №15
 • Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів «Права і обов’язки дітей»
 • Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів»

Виховні години «Права і свобода людини і громадянина», «Я – громадянин України» провели класні керівники та майстри виробничого навчання з учнями І-IV курсів щодо формування в учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших.

e56fca5e5b0d

16.11.2018

День толерантності

Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.

Кофі Аннан

У Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці відзначили Міжнародний день толерантності. Практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом МаксимюкІ.М. було оформлено фотозону та фотовиставку «Толерантність врятує світ!». А також запропонували взяти участь у флешмобі за допомогою долоньок із визначенням «Що таке толерантність?».

Розпочала флешмоб директор О.В.Нікішина та зазначила що «Толерантність – це співчуття», термін, що використовується для позначення широкого кола терпимого ставлення до способу життя та говорить про те, що необхідно цінувати в кожній людині особистість і поважати її думку, почуття та переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.

Учнівське самоврядування створило символ толерантності «сплетені руки» та розповсюджували серед педагогів та учнів міні пам’ятки у вигляді смайликів під назвою «Будьмо толерантними!»

e56fca5e5b0d

26.10.2018

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці з 22 по 26 жовтня 2018 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу який провела соціальний педагог Максимюк І.М. з метою пропаганди здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
 2. Виставка творчих робіт (колаж) учнів І курсу СПТУ “Ми відповідальні за своє життя”.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.

e56fca5e5b0d

18.10.2018

Круглий стіл

«Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра»

до Європейського дня проти торгівлі людьми

 «Зміни мислення і ти зміниш своє життя»

Брайан Трейсі

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з метою підвищити обізнаність молоді, щодо безпечної міграції, явища торгівлі людьми та основних способів її запобігання.

Під час зустрічі учнівській молоді було запропоновано мозковий штурм  «Що таке торгівля людьми?», показ презентації «Торгівля людьми в Україні. Основні дефініції. Огляд масштабів», перегляд фільму «Життя на продаж» з обговоренням, зв’язок з гарячою лінію «527» та інтерактивну гру «Галопом по Європах».

По закінченню круглого столу відбувся зворотній зв’язок, де кожен із учасників висловлював власну думку про враження від заходу.

Практичний психолог та соціальний педагог зауважили, що важливо бути завбачливим у виборі працевлаштування, уникати спокуси здобуття легких грошей, довіряти своє життя пересічним, щоб не потрапити в залежність та безвихідь трудової та інших видів експлуатації.

e56fca5e5b0d

28.09.2018

Соціально-психологічна декада 

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Справжні закони покояться в людській природі;

хто діє всупереч їм, той відчуває на собі наслідки цього.

А. Ейнзідель

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 17.09 по 28.09.2018 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків». Було проведено такі заходи:

 • Оформлено колаж «Острів знань» з учнівських робіт груп І-V курсів щодо прав, обов’язків та зобов’язань учнями училища.
 • Інтерактивну бесіду «Запобігання злочинності серед неповнолітніх» з учнями І курсу за участі Малика І.І. та Пазюка В.В. працівників ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення  та розповсюдження пам’ятків серед учнів «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності».

e56fca5e5b0d

23.05.2018

Психологічна підготовка учнів до ЗНО

Важлива не кількість знань, а їх якість.

Можна знати дуже багато, не знаючи найголовнішого

Лев Толстой

Знання з певних предметів є запорука високої оцінки. Однак важливою є і психологічна готовність учнів опанування себе в екстремальних ситуаціях, гідно виходити зі складного становища. Дехто має такі навички, але все ж більшість учнів відчуває непереборний страх перед ЗНО, перед атмосферою, в якій буде відбуватися іспит.

Для того, щоб подолати стресовий стан, який може виникнути під час підготовки, або складання ЗНО практичний психолог Бечка О.В. провела з учнівськими групами №5,7,18 круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Психологічні аспекти підготовки учнів до ЗНО – останні штрихи» з використанням вправ: «Анкета чіткого виконання», «Я успішно здам ЗНО, завдяки…», «Слова підтримки», «Програмування долі», «Квадратне дихання», «Прогноз погоди», релаксаційні вправи із візуалізацією символів, що знімають психічну напругу. На завершення практичний психолог поділилася психологічними рекомендаціями та підказками для успішної здачі ЗНО.

Пам’ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе!!!

e56fca5e5b0d

30.04.2018

 «Синя стрічка квітня»

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Захист прав дітей, їхнього благополуччя є одним із основних завдань освітнього процесу сучасності. Акція «Синя стрічка квітня» – це заклик до суспільства про запобігання насильства над дітьми, необхідність оберігати їхнє дитинство.

У рамках тижневика “Синя стрічка квітня” учнівська молодь училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів сині стрічки – символ небайдужості та захисту дітей від жорстокого поводження. Оформили просвітницько-інформаційну виставку «Стоп – насильству!» та розповсюдили серед учнів та педагогів інформаційні буклети “Зупинимо насилля”.

Давайте всі разом  створимо власний світ, в якому панує любов і немає насильства!!!

e56fca5e5b0d

12.04.2018

 Семінар-практикум «Наркоманія: мода, спосіб життя, смерть»

            Наркотики — одна з глобальних проблем сучасності

 Учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці групи №6 з практичним психологом Бечкою О.В. з метою допомогти молодим людям усвідомити масштаби шкоди наркотиків для здоров`я людини та сформувати негативне ставлення до наркотичних речовин, відвідали семінар-практикум на базі ЮФ ЧОНБ ім.М.Івасюка в рамках Школи соціальної адаптації підлітка «Пізнай себе».

 На зустріч із учнями ВПУ №3 завітали лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Любов Василівна Бачук та практичний психолог Михайло Анатолійович Горук.

Любов Василівна дала учням чітке визначення поняття «наркоманія» та, спираючись на багату професійну практику, розповіла до чого може призвести захоплення шкідливими звичками. Також спеціаліст порадила, куди можна звертатися за консультацією у разі виникнення проблеми.

Михайло Анатолійович, моделюючи ситуацію, підказав учням, як сказати «НІ!», коли пропонують наркотики.

 Бібліотекар Ірина Хліповська підготувала для слухачів тематичну виставку «»За здоровий спосіб життя».

 Студенти мали змогу висловити свою думку та отримати відповіді на питання, які їх хвилюють.

e56fca5e5b0d

30.03.2018

Місячник формування здорового способу життя

 «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

З 01.03.2018 по 30.03.2018 проводився місячник з учнями І – IV курсів, метою якого було: формування принципів здорового способу життя, відповідальної поведінки, збереження репродуктивного здоров’я, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі та попередження негативних явищ серед підлітків.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • Відеолекторії “Вплив алкоголю на 3 органи людини”, “Вплив наркотиків на організм”, “Куріння”, “Що буде якщо кинути палити прямо зараз?” проведені соціальним педагогом Максимюк І.М. серед учнів І курсу, групи №10,22 з метою пропаганди здорового способу життя;
 • Екскурсії до Музею патологічної анатомії на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини при Обласній клінічній лікарні №1, з учнями І курсу, групи №10,20,19,24 спільно із соціальним педагогом Максимюк І.М.;
 • Лекторій за участю лікаря-нарколога КМУ “Чернівецького обласного наркологічного диспансеру” Лазука І.І. на тему “Молодь і ПАР” із учнями І курсу, груп №16,19;
 • Інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М з учнями І курсу, груп №16,9 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • Лекторій лікаря-гінеколога КМУ “Міська поліклініка №5” Нехаєвої І.А. та представників ГО “Дім Надії”на тему “Здоров’я молоді”, із учнями І курсу, груп №24,21;
 • Психологом Бечка О.В. оформлено фотоколаж «За здоровий спосіб життя», до участі долучилися усі групи І-ІV курсів;
 • Корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • Розвивальна робота за програмою “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” проведена соціальним педагогом Максимюк І.М. із учнями І курсу, груп № 10,19,16
 • Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

e56fca5e5b0d

19.02.2018

Тижневик протидії насильству та торгівлі людьми

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Коли життя йде повним ходом, все ж визнач, куди саме вона прямує.

Валентина Бєднова

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбувся тижневик протидії насильству та торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з метою не лише дати учасникам конкретні знання з питань протидії торгівлі людьми, а й сприяти зміні їхнього ставлення до проблеми, забезпечення формування морально-етичних засад відповідальної поведінки.

Протягом тижневика практичним психологом Бечкою О.В. та соціальним педагогом Максимюк І.М. було проведено ряд виховних заходів:

 1. Круглий стіл «Свідомий вибір сьогодні – надійний успіх завтра» з групою №11.
 2. Відеолекторій «Життя на продаж» з аналізом та обговорення в групах №19 та №20, І курсу СПТУ.
 3. Презентація «Проблема торгівлі людьми в Україні: основні поняття, статистика, наслідки» (використання мозкового штурму) з групою №11, ІІ курсу СПТУ.
 4. Інтерактивні ігри «Галопам по Європах» та «Рожеві окуляри» з групами №9, 10, 16, 20, 22.

Учням груп І курсу практичним психологом виготовлено та розповсюджено пам’ятки «Плануєте виїхати за кордон? Подбайте про свої права та безпеку».

Проблема нелегальної міграції і торгівлі людьми останнім часом набули надзвичайного поширення у структурі міжнародної міграції, постійно змінюючись та удосконалюючись.

e56fca5e5b0d

28.12.2017

Місячник

«Живи в світі, де є ВІЛ»

У Вищому професійному училищі № 3 м. Чернівці з 01.12.2017 по 28.12.2017 р. проводився місячник «Живи в світі, де є ВІЛ» з метою формування відповідальної поведінки, проведення первинної та вторинної просвітницько-профілактичної роботи в учнівському середовищі.

Протягом місячника відбулися такі заходи:

 • акція «Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми» у рамках якої учнівське самоврядування училища виготовили та розповсюдили серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності;
 • просвітницько-інформаційна виставка «Боротися з вірусом, а не з людьми» оформлена практичним психологом Бечкою О.В., метою якої є пропаганда толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
 • інформаційно-мультимедійний практикум “Школа проти СНІДу” проведений практичним психологом Бечкою О.В. серед учнів ІІ курсу, груп №1,6,8,11;
 • інтерактивне заняття “Маршрут безпеки” проведений соціальним педагогом Максимюк І.М та практичним психологом Бечкою О.В., з учнями І курсу, груп №9,16,24 задля інформування методів профілактики інфікування ВІЛ та ІПСШ;
 • корекційно-відновлювальна робота за програмою «Дорослішай на здоров’я» проведена практичним психологом Бечка О.В. з учнями що проживають в гуртожитку;
 • лекторій за участю лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” та Благодійного Фонду “Дім Надії”, центру кризової вагітності на тему “Здоров’я дівчини”, серед учнів І курсу, груп №9, 10,16,19;
 • тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ, проведений соціальним педагогом Максимюк І.М.

 

 

e56fca5e5b0d

30.11.2017

  Місячник «На терезах Феміди»

Людина відповідальна за те, що вона є.

Автор Жан Поль Сартр

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 01.11 по 30.11.2017 відбувся місячник «На терезах Феміди», метою якого було сприяння розуміння підлітками основних моделей поведінки, усвідомлення відповідальності за наслідки своєї поведінки; розвиток навичок впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояння тиску.

Протягом місячника проведено ряд заходів:

 1. Тематичні виховні години з учнями І-ІІІ курсі щодо формування правової позиції, що потребує постійного вдосконалення – провели класні керівники та майстри виробничого навчання.
 2. Кінолекторії на теми: «Конвенція про права дитини», «Знайомство з судом», «Європейський суд з прав людини», «Права дитини в Україні» продемонстровано учням І-ІІІ курсів соціальним педагогом Максимюк І.М. та практичним психологом Бечкою О.В.
 3. Лекторій на тему: «Закон та право в світі підлітка» за участі працівника поліції Малика І.І. з учнями І курсу груп СПТУ.
 4. Правова вікторина «Право в світі підлітка» – практичний психолог Бечка О.В.
 5. Корекційно-відновлювальну та розвивальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з метою формування у підлітків розуміння важливості емоцій у житті людини, створення умов для розуміння унікальності природи емоцій і почуттів з учнями, що проживають в гуртожитку проведено психологом Бечкою О.В.
 6. Бесіда на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ в молодому віці, їх наслідки» у рамках надання соціальних послух дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа – соціальний педагог Максимюк І.М. спільно із спеціалістом відділу соціального менеджменту Ляхович Р.М. ЧМЦСССДМ.
 7. Виготовлення та розповсюджено пам’яток для учнів на тему: «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»практичний психолог Бечка О.В.
 8. Ознайомлення класних керівників та майстрів в/н з практичними рекомендаціями: «Виховання дисциплінованості та відповідальності учнів» – практичний психолог Бечка О.В.

В училищі діють куточки «Психолог і Я», Скарбниця психологічних знань та соціально-психологічний екран які щомісячно оновлюються інформацією особистого розвитку та саморозвитку учня, педагога та батьків.

Правове виховання – виховна діяльність училища, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості на навичок і звичок правомірної поведінки учнів.

e56fca5e5b0d

16.11.2017

Позаурочний захід до Дня толерантності

«Назустріч Толерантності»

Толерантність – це взаємодія, заснована на терпимості та повазі до інших.

Станіслав Єжи Лєц.

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці практичним психологом та соціальним педагогом проведено позаурочний захід до Дня толерантності на тему: «Назустріч толерантності», метою якого було формування ціннісних установок толерантного спілкування, навичок толерантної поведінки, звичок. На заході поєднано теоретичну частину (історія виникнення поняття “толерантності”) та практичну частину із використанням навичок для формування толерантного ставлення один до одного, своєї поведінки.

Учні виступили із творчими роботами про різні принципи толерантності на основі літературних і життєвих історій, висновками яких стали пелюстками “Квітки толерантності”.

Завершенням заходу став «Мішечок порад» як стати більш толерантним: Пам’ятай одне! Почніть з себе і весь ваш життєвий шлях наповниться гармонією, посмішками, яскравим сонцем над головою, щирими враженнями, хорошими відгуками від оточуючих. І тоді життя не пройде марно і ви з гідністю можете себе називати Людиною!

e56fca5e5b0d

27.10.2017

Тижневик

“Молодь і проблема вживання шкідливих звичок”

У Вищому професійному училищі №3 м Чернівці  з 23 по 27 жовтня 2017 р. проводився тижневик “Молодь і проблема вживання шкідливих звичок” з метою формування в учнів відповідальної поведінки, пропаганди здорового способу життя та усвідомлення своєї відповідальності за здорове покоління.

Протягом тижневика відбулися такі заходи:

 1. Відеолекторій “Обирай здоровий спосіб життя” з учнями І курсу груп №20,21,22,16, що провела соціальний педагог Максимюк І.М. метою якого є пропаганда здорового способу життя та роз’яснення як негативні звички впливають на організм людини.
 2. Лекторій лікаря-гінеколога Нехаєвої І.А. КМУ “Міська поліклініка №5” на тему “Здоров’я дівчини” із учнями І курсу груп №10,19.
 3. Тренінг-курс “Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу” з учнями І курсу СПТУ та ТУ.
 4. Поповнення просвітницько-інформаційних стендів тематичними повідомленнями на збереження здорового способу життя.

 

e56fca5e5b0d

29.09.2017

Соціально-психологічна декада

«Формування правової культури учнів та відповідальність батьків»

Бережи порядок, і порядок збереже тебе.

(Латинський вислів)

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 18.09 по 29.09.2017 відбулася соціально-психологічна декада «Формування правової культури учнів та відповідальність батьків».

Мета декади — формування в учнів правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою. З цією метою було проведено практичним психологом та соціальним педагогом такі виховні заходи:

 • Лекторії на тему: «Права та обов’язки учня ВПУ№3 м. Чернівці» з учнями І курсу (групи 9,10,16,19,20,21,22,24).
 • Інтерактивну бесіду на тему: «Покарання неповнолітніх, як наслідок вживання шкідливих звичок» з учнями І курсу (групи 9,19) за участі працівника поліції Малика І.І. Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області.
 • Корекційно-відновлювальну роботу за програмою «Дорослішай на здоров’я» з тем: «Відповідальний вибір» та «Відповідальна поведінка» з учнями, що проживають в гуртожитку.
 • Виготовлення та розповсюдження пам’ятків серед учнів на теми «Права і обов’язки учня ВПУ№3» та «9 способів стати відповідальнішими – як навчитися самостійно відповідальності»
 • Оновлення стендів інформацією щодо формування правосвідомості учнів.

Правосвідомість, як частина світогляду людини, відображає тільки ті явища, які регулюються нормами права, включаючи почуття громадянськості і високої відповідальності особистості за свої вчинки і поведінку.

 

e56fca5e5b0d

28.04.2017     

Тижневик гендерного виховання «Моє майбутнє доросле життя»

Дуже небагато людей живе сьогоденням.

 Більшість готується жити пізніше.
Дж. Свіфт

Майбутнє починається сьогодні. Так кажуть дорослі і мудрі люди, за плечима яких довге, насичене різними подіями життя. Так, наші сьогоднішні вчинки мають значний вплив на наш завтрашній день, кожне наступне рішення вирішує долю наступних років. Кожне слово, кожна подія, кожна думка є визначною для майбутнього.

З метою формування відповідального ставлення до власного дорослого життя та збереження особистого здоров’я у навчальному закладі проведено такі інформаційно-просвітницькі заходи:

 • Лекторій на тему: «Наркотики, шлях у безодню» за участі лікаря-нарколога Лазука І.І. Чернівецького наркологічного диспансеру з учнями груп №4 та №8.
 • Бесіда на тему: «Статеве дозрівання дівчат» за участі лікаря-гінеколога Корнякової А.І. Обласної дитячої клінічної лікарні з учнями І курсу, групи СПТУ №1.
 • Інтерактивне заняття “Світ без негативу”(колаж) з учнівськими групами І курсу, СПТУ № 1,5,11 – соціальний педагог І.М. та психолог Бечка О.В.
 • Круглий стіл “5 мов Любові” за участі тренера Всеукраїнської благодійної організації “АСЕТ” Карась О.В. з учнями І курсу, груп СПТУ №1,6,8,11.
 • Психологом Бечкою О.В. проведені тренінгові заняття з теми «Гендерні стереотипи та поведінка людини» та «Торгівля людьми, як порушення прав людини» з учнями, що проживають в гуртожитку;
 • Психологом Бечкою О.В. оформлено виставку творчих робіт учнівської молоді з теми «Моє майбутнє доросле життя».

Любіть себе в інших, бо ваше життя – в інших і без них воно – ніщо.

(Леру)

Архіви

Категорії