Головна » Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування

Рада учнівського самоврядування

Вищого професійного училища №3 м. Чернівці

 

Звіт за 2017-2018 н.р. президента

Ради учнівського самоврядування

Вищого професійного

училища №3 м. Чернівці

Двойних Іванни

 

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці діє Рада учнівського самоврядування – міжгрупове об’єднання.

Робота учнівського самоврядування спрямована на формування особистості з глибоко – усвідомленою громадянською позицією. Забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом залучення їх до активної та систематичної участі у вирішенні важливих питань училища.

Рада учнівського самоврядування Вищого професійного училища №3 м. Чернівці створена і діє на принципах добровільності і гласності, гуманізму, демократичності, зорієнтованості на позитивні соціальні дії, самостійності, рівноправності його членів.

Рада керується у своїй діяльності Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законом України „Про професійно-технічну освіту”, Законом України „Про молодіжні та дитячі громадські організації”, загальними положеннями, чинним законодавством.

Основна мета учнівського самоврядування – виховувати в учнів активну життєву позицію.

Учнівське  самоврядування працює згідно плану роботи та графіка засідань Ради учнівського самоврядування.

Структура Ради учнівського самоврядування

http://www.vpu3.cv.ua/wp-content/uploads/2018/11/Dvojnyh-I.O.-4.ppt

Протягом 2017-2018 н.р відбулося згідно графіка 10 засідань учнівського самоврядування (щомісячно).

Кожна з комісій Ради учнівського самоврядування під керівництвом президента Ради учнівського самоврядування організувала та взяла участь у таких заходах:

Комісія освіти, науки, культури, навчання і творчості:

Участь у відзначенні Дня партизанської слави (вересень 2017)

Участь у заходах , присвячених Дню Гідності та Свободи

(листопад 2017)

Провела години спілкування до Дня захисника України (жовтень 2017)

Участь у святкуванні Дня української писемності та мови

(листопад 2017)

Участь у відзначенні Дня Соборності України та бою під Крутами

(січень 2018)

День Чорнобильської трагедії

(квітень 2018)

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

(лютий 2018)

Участь у проведенні конкурсу театрально-художнього читання творів Т.Шевченка

(травень 2018)

Комісія освіти, науки, культури, навчання і творчості ініціювала проведення  щороку традиційного Дня учнівського самоврядування, який проходить напередодні Дня працівника освіти. У  цей день учні виконують обов’язки педагогів:

проводять уроки,

виконують інші важливі доручення.

  Комісія внутрішніх справ та зв’язків з громадськістю, прес-центр:

у 2017-2018н.р. організувала та взяла участь у зустрічі із ветеранами війни, учасниками бойовий дій до Дня «Пам’яті та примирення», перемоги над нацизмом у ІІ Світовій Війні.

у 2017-2018н.р. взяла участь у проведенні круглого столу “Робота для молоді” у приміщенні конференцзалу  готелю “Буковина», основна тематика зустрічі “Працевлаштування молоді”: виклики, права та можливості”.

Комісія дотримання правил поведінки та відвідування занять, санітарного стану приміщень, контроль за організацією харчування:

Протягом 2017-2018н.р. активно допомагала здійснювати контроль за зовнішнім виглядом учнів, відвідування пар, дисципліною на уроках та перервах, чергування учнів у кабінетах, майстернях та училищі;

контролювала санітарний стан у кабінетах та майстернях, дотримання гігієнічного режиму в їдальні;

здійснювала контроль за дотриманням учнями правил поведінки в училищі;

організовувала та контролювала проведення днів благоустрою прилеглих до училища території та Центрального парку культури імені Т.Шевченка.

Комісія навчально-виробничої роботи, фахово-трудових та новітніх технологій :

протягом 2017-2018н.р. активно брала участь у створенні та демонстрації колекцій одягу та зачісок,

допомагали в організації та проведенні конкурсів фахової майстерності та учнівських олімпіадах.

Комісія охорони здоров’я та спорту:

у 2017-2018н.р. організувала та сприяла у проведенні «Дня здоров’я» та «Посвяти першокурсників» у Музеї просто неба.

Комісія суспільно-корисних справ, волонтерського руху та милосердя

протягом 2017-2018н.р. брала участь у таких акціях:

Акція «Добро пригоршнями», зі збору пластикових кришечок для реконструкції втрачених частин тіла поранених у бойових діях для відтворення анатомічно-ідентичних фрагментів на 3-Д принтері. Частина харчового пластику пішла на імпульсне протезування кінцівок або окремих деталей протезів.

Підтримали Всеукраїнську акцію «Браслет нескорених» та виготовили плетені браслети зі стрічок у національних синьо-жовтих кольорах, які вручили чоловічому колективу училища та захисникам України під час відзначення свята Покрови в Чернівецькій обласній філармонії.

2017-2018н.р.взяла участь у проведені акції «Червона стрічка – символ порозуміння з Віл-інфікованими людьми» в рамках якої учнівським самоврядуванням було виготовлено та розповсюджено серед педагогів і учнів червоні стрічки – символ небайдужості та толерантності.

сприяла у організації та проведенні акції «Доброта» до дня Святого Миколая:

відвідали КМУ “Обласний спеціалізований будинок дитини» м. Чернівці та подарували дитячі засоби гігієни;

взяли участь у акції «Допоможи св. Миколаю прийти до сиріт», у рамках якої вручили подарунки учням підготовчого класу Микуличанської СЗОШ-інтернат №1;

відвідали сім’ї Героїв м. Чернівці, які загинули в зоні проведення АТО, та привітали їхніх дітей із днем Миколая;

відвідали сім’ю дитини-інваліда, учня спеціальної школи №3 м. Чернівці та вручили адресну допомогу для придбання одягу та взуття.

у 2017-2018н.р. організовано та проведено акцію «Збережемо життя захисників».

Зібрано грошову допомога у сумі 4000,00 грн для закупівлі осколочних бронежилетів (кивларові майки), для захисників 5-го окремого штурмового батальйону Української добровольчої Армії.

Організовано та проведено акцію «16 днів проти насильства», а саме виготовили малюнки з теми “Я проти насильства” для дітей притулку м. Чернівці Служби у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації.

Організували та провели акцію «Допоможемо воїну АТО», а саме, було зібрано і передано 15 коробок із продуктами харчування (макарони, крупи, олія, солодощі, консерви, консервація), ліками (знеболюючі таблетки), господарськими товарами (мило, одноразові станки, пральний порошок, малюнки та листи для 8-го окремого гірничо-штурмового батальйону м. Попасне. Луганської області.

Кожне щомісячне засідання оформлюється протокольно.

План  роботи учнівського самоврядування за 2017-2018н.р. виконано у повному обсязі.

Цінність учнівського самоврядування Вищого професійного училища № 3 міста Чернівці полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків, у результаті чого підвищується їхня громадянська активність, самосвідомість, життєва компетентність.

Рада учнівського самоврядування

 Вищого професійного училища №3 м. Чернівці

 Виховання — велика справа: ним вирішується доля людини…

Нове, щоб бути дійсним, має історично розвинутися із старого, —

і в цьому законі полягає важливість виховання,

і ним же зумовлюється важливість тих людей,

які беруть на себе священний обов’язок бути вихователями дітей.

В. Г. Бєлінський

  

Наші діти…Саме їм жити в ХХІ столітті,породжувати справу попередніх поколіньзабезпечувати прогрес людського суспільства. Нові умови життя вимагають нових підходів до виховання молоді.

Одним із основних завдань органів управління системою професійно-технічної освіти (Закону України „Про професійно-технічну освіту”) є сприяння розвитку самоврядування у навчальних закладах, активізація молодіжного руху за здоровий спосіб життя та поширення кращого досвіду з профілактики запобігання негативним проявам серед дітей і молоді.

Актуальність учнівського самоврядування зумовлена необхідністю виховання особистості, яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь та навичок, але й має здатність активно включатися у демократичні процеси, що відбуваються в нашій країні.

Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати, як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості. Самоврядування забезпечує участь учнів у різноплановій, різноманітній та глибоко змістовній роботі навчального закладу, притягує їх до управління справами колективу, допомагає їм зрозуміти свої права та обов’язки, формує у них почуття керівника спочатку у групі, а потім в училищі, місті, державі.

Рада учнівського самоврядування створена і діє на принципах добровільності і гласності, гуманізму, демократичності, зорієнтованості на позитивні соціальні дії, самостійності, рівноправності його членів.

Рада керується у своїй діяльності Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законом України „Про молодіжні та дитячі громадські організації”, чинним законодавством.

Метою Ради учнівського самоврядування є:

  1. Активізація процесу діяльності органів учнівського самоврядування на рівні училища, участь молоді в прийнятті рішень.
  2. Захист прав та інтересів учнів на різних рівнях.
  3. Всебічна реалізація учнями своїх інтересів, здібностей, прав та свобод на засадах загальнолюдських цінностей.
  4. Створення умов для самореалізації учнівської молоді, залучення її до участі у прийнятті рішень.
  5. Налагодження контактів, обмін інформацією, координація дій учасників ради та реалізація спільних проектів.
  6. Розвиток творчого потенціалу дітей та юнацтва, захист їх прав та інтересів, залучення до участі у громадському житті.

Завданнями Ради учнівського самоврядування є: об’єднання підлітків для добрих, корисних, цікавих справ, розвиток їх творчих здібностей; формування в учнів організаторських вмінь, підвищення соціально активності молодого покоління; здійснення діяльності, спрямованої на задоволення соціальних, економічних, творчих, духовних та інших інтересів; сприяння культурному розвитку, духовному збагаченню молоді; розвиток власного „Я” кожної дитини, допомога молоді знайти себе в колективі, самовизначитись; підтримка ініціатив творчих об’єднань щодо вдосконалення навчання, виховання дітей, організації дозвілля.

Рада учнівського самоврядування працює згідно плану та графіку засідань на 2018-2019 н.р., що затверджені директором навчального закладу.

Отже, цінність учнівського самоврядування Вищого професійного училища № 3 міста Чернівці полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків, у результаті чого підвищується їхня громадянська активність, самосвідомість, життєва компетентність.

Цікаві  зустрічі…

14 листопада, на передодні відзначення в Україні Дня Гідності та Свободи, відбулася зустріч членів Ради учнівського самоврядування Вищого професійного училища №3 міста Чернівці з активістами, учасниками подій Революції Гідності та бойових дій на Сході України, волонтерами, побратимами національно-патріотичного військово-спортивного традиційно-християнського вишкільного  табору  «Добринівці», керівником ГЕО «Медичний координаційний центр «Допомога військовим» Лесею Хомко.

Учасники зустрічі розмірковували про сьогодення, минуле та майбутнє України, виокресливши основну спільну мету – підняття національно-патріотичного рівня молодого покоління та суспільства в цілому.

Єднаймося заради добрих справ

Учні та педагоги Вищого професійного училища № 3 м.Чернівці відвідали доброчинну мистецьку виставку «Буковинський Giving Tuesday», яка відбулася 19 лютого о 16:00 годині  у приміщенні  Буковинського Медіа-Центру  Belle Vue (вул. Ольги Кобилянської, 2).

Захід провели творчі учні Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки задля підтримки учениці Професійно-технічного училища №8 Пуюл Ірини Вікторівни, яка сильно травмувалася і потребує тривалого лікування. Напередодні Рада учнівського самоврядування ВПУ № 3 м.Чернівці ініціювала збір благодійних коштів, які були передані родичам Ірини.

Благодійна  акція є демонстрацією всьому учнівству закладів професійної (професійно-технічної) освіти краю, як об’єднавши зусилля можна зробити щасливішими тих, хто потребує нашої допомоги, теплоти або просто уваги.

  Навіть маленький внесок, зроблений з любов’ю, подарує  іскру милосердя і  добра родині, яка цього потребує.

 

28.02.2019

“Ми не успадкували природу від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей” – слова, якими кожен з нас повинен спілкуватися з природою. Стверджуючи правильність цього вислову учні і працівники Вищого професійного училища № 3 м.Чернівці підтримали акцію “Ми за обмеження поліетилену!”. Зробимо нашу Землю чистішою.

01.03.2019

1 березня, учні групи № 18 відвідали літературно-музичний захід “Я залишив вам снів своїх красу”, присвячений 70-річчя видатного митця Буковини Володимира Івасюка.

Архіви

Категорії