Головна » Навчально-практичний центр

Навчально-практичний центр

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Відкриття НПЦ СТКД у ВПУ №3 м.Чернівці 

Навчально-практичний центр сучасних технологій крою та дизайну – нове сучасне освітнє середовище для підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника, – офіційно запрацював 15 лютого 2022 року у Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці.
У нашому закладі це вже другий навчально-практичний центр, а у Чернівецькій області – 12 подібний освітній проєкт, відкритий у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
НПЦ СТКД створений за рахунок коштів державного бюджету, обласного бюджету та спеціального фонду закладу загальною вартістю понад 2 мільйона гривень. Висловлюємо щиру подяку всім, хто допоміг реалізувати даний проєкт Міністерство освіти і науки України, Чернівецька обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецька міська рада, Управління освіти Чернівецької міської ради.
З початком роботи Центру привітати колектив закладу завітали почесні гості: заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко; директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сакрієр; помічниця народної депутатки України Олени Лис Руслана Клим; начальник відділу професійної та вищої освіти ДОН Чернівецької ОДА Лілія Бурченко; заступник міського голови Юрій Лесюк; голова Чернівецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Богдан Чортик; директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області Світлана Микитюк; директор приватного акціонерного товариства “Трикотажна фірма “Арніка” Тетяна Козлова; директор ТМ “MAXIMA” Марін Гуралюк; методисти НМЦПТО у Чернівецькій області, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Символічно, що відкриття НПЦ СТКД у ВПУ№3 м.Чернівці співпало з великим християнським святом Стрітення та напередодні Дня Єдності України. Мистецьким дарунком для всіх присутніх став виступ народної артистки України, солістки-вокалістки фольклорного дуету «Писанка» Оксани Савчук та демонстрація колекцій моделей одягу модельної студії “«STYLE» ВПУ№3 м.Чернівці.

Чернівецька обласна державна адміністрація 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=293825616072128&id=100063340743451

Професійна Освіта Чернівеччини

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=293802482741108&id=100063340743451

📣 15.02.2022 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулося відкриття Навчально-практичного центру сучасних технологій крою та дизайну. Центр створений за рахунок коштів державного бюджету, обласного бюджету та спеціального фонду закладу освіти загальною вартістю 2 млн. 213 тис 560 грн.
☝️ Метою створення НПЦ сучасних технологій крою та дизайну є забезпечення Чернівецької області професійними кадрами з швейної справи (закрійниками, конструкторами, модельєрами одягу) з умінням працювати в конструкторських та технологічних програмах.

✅ Головне завдання НПЦ сучасних технологій крою та дизайну полягає в здійсненні зв’язку між підприємствами, виробниками сучасного обладнання та швейними підприємствами для прискорення передачі інформації з впровадження прогресивних технологій у освітній процес та виробництво.
✅ НПЦ сучасних технологій крою та дизайну складається з лабораторії САПР і дизайну одягу та лабораторії техніки та технологій. НПЦ оснащений комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням САПР JULIVI для освітніх закладів,
плоттером для роздрукування лекал і розкладок, дигітайзером для оцифрування готових лекал.
✅ Лабораторія САПР та дизайну одягу здійснюватиме:
• розробку моделей одягу різноманітної складності та виготовлення повного комплекту лекал на програмному комплексі САПР;
• виготовлення на плотері комплектів, розкладок лекал одягу в натуральну величину в умовах промислового та індивідуального виробництва;
• послуги з виконання курсових і дипломних проектів на програмному комплексі САПР (для здобувачів освіти профільних ЗВО);
• виконання всього обсягу конструкторської підготовки виробництва одягу з тканини, трикотажу, шкіри;
• складання технологічної послідовності виготовлення швейних виробів у програмі АСУП;
• розрахунок витрат ниток та кромок згідно з методикою ЦНДІШП;
• розрахунок норм часу за галузевими нормативами;
• вимірювання довжин швів;
• розробку моделей одягу методом макетування;
• розробку колекцій моделей одягу в рамках роботи Модельної студії «STYLE».
✅ Лабораторія техніки та технологій здійснюватиме:
• впровадження в навчальний процес і виробництво передового практичного досвіду з новітніх прогресивних технологій швейного виробництва з використанням сучасного обладнання;
• апробацію сучасного швейного обладнання;
• вивчення принципів роботи швейної техніки;
• виконання лабораторно-практичних робіт з обладнання швейного виробництва.
Вітаємо колектив ВПУ №3 м. Чернівці з відкриттям НПЦ сучасних технологій крою та дизайну і бажаємо нових здобутків!

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій
Вищого професійного училища №3 м.Чернівці
2017-2020 рр.

npts-ssht-i-s-2021

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Діяльність Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій за 2017-2020 р.р. 

npts-ssht-vpu-3-m-chernivtsi-1

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Волонтерська діяльність під час карантину

Хто хоче приносити користь, той і з буквально

зв’язаними руками може зробити безодню добра.

(Ф. М. Достоєвський)

 

На базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій ВПУ №3 м. Чернівці, спільно з ГО “Гідність Буковини” та громадською діячкою Наталією Фрунзе, директор Олеся Нікішина, майстри в/н Софія Ваврінчук, Аліна Коротій, Марія Трут, Тетяна Романюк, Віра Нікуліна, Марія Григорчук, Галина Гриник та викладачі спеціальних дисциплін Наталія Дребіт, Людмила Берегій та Олеся Гончарюк виготовили захисний одяг для лікарів нашої області.

За кілька днів роботи виготовили:

  • захисні комбінезони багаторазового використання – 52 шт;
  • захисні комбінезони одноразового використання – 284 шт.

Підтримуємо лікарів у нелегкій боротьбі з епідемією COVID-19.

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Стажування педагогічних працівників

з професії “Швачка. Кравець.  Закрійник”

04.11.-08.11.2019 р. у Навчально-практичному центрі сучасних швейних технологій Вищого професійного училища №3 м. Чернівці проведено стажування педагогічних працівників з професії “Швачка. Кравець.  Закрійник”.  Темою навчання  було “Особливості обробки вузлів виробів чоловічого асортименту” та “Обробка виробів з використанням техніки” печворк””. Стажування проводили майстри в/н ВПУ №3 м. Чернівці: Коротій А. В.,  Гриник Г. С., Гайдук Л. М., Лужна Ю. С. та заступник директора з НВР Дребіт Н. І.

Педагогічні працівники ВПУ №3 та ПТУ №8 м.Чернівці, опрацювали повний курс навчання,  по завершенні отримали посвідчення та знак якості “Умілі ручки”.

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Стажування педагогічних працівників

з професії «Швачка. Кравець. Закрійник».

Знання, вміння, навички, застосування сучасного високопродуктивного обладнання, впровадження  нових технологій – основні важелі, що ставляться до професійної майстерності кваліфікованого робітника.

Стажування являється однією із основних форм удосконалення фахової майстерності  майстрів виробничого навчання, практичного вивчення сучасної техніки та технологій виробництва, організації праці, виробничого досвіду.

Саме тому на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці проведено стажування педагогічних працівників з професії «Швачка. Кравець. Закрійник» у період з 17.12. 2018 по 21.12.2018 р. Стажування складалось з теоретичної і практичної частин, де стажисти мали змогу розглянути основні сучасні та уніфіковані методи обробки вузлів жіночих виробів, обробляти окремі вузли, використовуючи сучасне швейне обладнання та створити макетним методом нові конструкції деталей одягу. Учасники стажування отримали нові знання, позитивні емоції та довідки про проходження стажування.

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Семінар–практикум для ПТНЗ швейного профілю

16.05.2018 р. відбувся семінар–практикум для ПТНЗ швейного профілю на тему: «Робота на сучасному швейному та прасувальному обладнанні НПЦ СШТ ВПУ №3 м. Чернівці» . У рамках діяльності Навчального–практичного центру сучасних швейних технологій на базі Вищого професійного училища №3 м.Чернівці було висвітлено такі питання:

  1. Виконання швів різного виду на  універсальних швейних машинах.
  2. Виконання швів різного виду на  спеціальних швейних машинах.
  3. Виконання операцій ВТО з використання парогенератора Silter SPR/MN 2002 та столу для прасування з вакуумним відсмоктуванням.
  4. Виготовлення кишені в швах двох видів на універсальних, спеціальних швейних машинах та обладнанні ВТО.

Учасники семінару-практикуму з цікавістю та натхненням виконували відповіді операції, вивчали особливості виконання операцій на кожній швейній машині.

По закінченню семінару-практикуму учасники отримали сертифікати.

 

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

З 18.12.2017 р. по 22.12.2017р. у НПЦ СШТ ВПУ № 3 м.Чернівці проводилось стажування педпрацівників.

Керівниками занять стажування призначено Дребіт Н.І., Берегій Л.О., Романюк Т.Г., Григорчук М.Т, Гончарюк О.М. Під час стажування стажери ознайомились із сучасним  обладнанням центру, його роботою. Проведено теоретичні та практичні заняття з тем:

  • Робота на швейному спецобладннані;
  • Розробка конструкцій конічних спідниць з використанням системи САПР;
  • Наколювання, як засіб пошуку форм.
  • Новітні методи обробки кишень у жіночому одязі.
  • Сучасні методи внутрішньої обробки жіночого одягу.

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

bezymyannyj

antique-frame-label-image-2-graphicsfairy

Відкриття навчально-практичного центру сучасних швейних технологій

 18 травня 2017 у Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру сучасних швейних технологій. У святі взяли участь почесні гості нашого міста, краю  Оксана Палійчук,  директор  Департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації; Ірина Ісопенко, заступник директора Департаменту освіти та науки; Лілія Бурченко, начальник  відділу фахової освіти  ліцензування, і атестації, позашкільної освіти та виховної роботи; Світлана Микитюк, в.о. директора навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області; Володимир Дутчак, голова обласної організації профспілки працівників освіти; Тетяна Козлова, директор Відкритого Акціонерного Товариства Трикотажної  фірми «Арніка»; Андрій Чернівецький, заступник директора товариства з додатковою відповідальністю «Трембіта»; Віталій Яновський, директор торгової марки «Слоновські»; технолог «Ательє мод» Тетяна Брещук;  Наталія Кисильова, начальник відділу організації профорієнтації та професійного навчання Чернівецького обласного центру Державної служби зайнятості.

Із вітальними словами до гостей заходу звернулася очільниця освітян Чернівецької області Оксана Палійчук.

Після насиченої концертної програми відбулося символічне перерізання  стрічки та огляд навчально-практичного центру сучасних швейних технологій.

Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій (НПЦ СШТ) планує здійснювати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації  педагогів, робітників швейної галузі за новітніми технологіями на сучасному обладнанні з використанням сучасних матеріалів.

Послуги Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій передбачають для роботодавців розробку моделей одягу різноманітної складності та виготовлення повного комплекту лекал на програмному комплексі САПР «Inventex»; виготовлення на плотері комплектів, розкладом лекал одягу в натуральну величину в умовах промислового та індивідуального виробництва.

Відкриття навчально-практичного центру

Архіви

Категорії