Головна » Новини бібліотеки

Новини бібліотеки

Акція «Читай вголос»

«Читання – це один з витоків

 мислення і розумового розвитку»

                                                                                                                                                                                                                                                              В.А.Сухомлинський

Уже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн.

У ВПУ 3 м.Чернівці учні та педагогічний колектив  приєдналися до акції «Читай вголос». У бібліотеці училища діє інформаційна  книжкова виставка  нових надходжень літератури, де учні  та педагоги мають можливість прочитати фрагмент з вибраного твору разом.

Все це спонукає молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорити зміст твору, поділитися враженнями та думками щодо прочитаного, надихає учнів просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття сприяє поповненню словникового запасу.

Інтерв’ю “Чи любити Ви читати”

До уваги користувачів бібліотеки!

Нові надходження літератури:

 1. Технології дистанційного професійного навчання. Методичний посібник / [   О.В.Базелюк, О.М.Спірін, Л.М. Петренко, А.А. Каленський, Л.А.Майборода]. – Житомир: «Полісся», 2018. – 160с.; іл.
 2. Проєктна діяльність учнів професійно – технічних навчальних закладів: тренінг- курс: навчальний посібник / [ В.М. Аніщенко, М.В.Артюшина, Т.М.Герлянд, Н.В.Кулалаєва, М.М.Шимановський та ін.]; за заг. ред. Н.В.Кулалаєвої. – Житомир: «Полісся», 2018. – 180с.
 3. Сучасні моделі професійної освіти і навчання в країнах Європейського Союзу: порівняльний досвід : монографія / [ В.О.Радкевич, Л.П.Пуховська, О.В. Бородієнко, О.П.Радкевич, Н.В.Базелюк та ін.]; за заг.ред.В.О.Радкевич.- Житомир:»Полісся», 2018. – 208с.
 1. Кравець.Технологія виготовлення одягу: підручник для здобувачів професійної ( професійно – технічної) освіти /Н.В.Батраченко, І.В.Заряжко. – Київ: Літера ЛТД,2019. – 288с.
 2. Технологія виготовлення столової, постільної білизни, штор, ламбрекенів та аксесуарів: навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної) освіти / Є.С. Царьова. – Київ: Літера ЛТД, 2019. – 160с.
 3. Навчально – методичний посібник: Методика реалізації Українського правопису в новій редакції у закладах загальної середньої освіти /В.М.Терещенко, А.О. Панченков. – Харків: Соняшник, 2019. – 256с.

 

 

21 лютого – День рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства.

Співпраця  бібліотеки ВПУ № 3 з  обласною книгозбірнею ім. М.Івасюка

Першокурсники  ВПУ № 3 відвідали  обласну бібліотеку ім. М.Івасюка з метою ознайомлення з її історією та сьогоденням, її бібліотечними ресурсами: книгами, періодичними виданнями (друкованими та на електронних носіях), інформаційними технологіями та спектром різноманітних послуг.

 З 15 вересня по 26 жовтня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук бібліотеки проходив «Місячник знань», в рамках якого відбулися екскурсії обласною книгозбірнею, проведені огляди літератури, періодичних видань: «Абетка першокурсника», «Журнали – джерело інтелектуальної свободи».

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня  2019р. у Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці з відзначення пам’ ятної  дати Всесвітнього дня бібліотек відбулись наступні заходи:

 1. Фотовиставка (крилаті вислови про книгу, бібліотеку та читання)
 2. Сучасний читач. Який він? Якою я бачу сучасну бібліотеку?(Відповіді здобувачів освіти та педколективу)
 3. Бліц- опитування викладачів та здобувачів освіти про книгу в моєму житті
 4. Презентації «Найбільші бібліотеки світу», «Сучасні незвичайні бібліотеки»
 5. Флешмоб здобувачів освіти з гаслом «ЧИТАТИ», своїм прикладом показуючи, що читати модно та цікаво.

 

Презентація бібліографічного покажчика

«Буковинському вічу – 100 років (1918-2018)»

31 жовтня 2018 року  учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці групи № 15 разом з бібліотекарем Беспалою Л.Д. відвідали Чернівецьку обласну універсальну наукову   бібліотеку ім. М. Івасюка, де з нагоди відзначення 100-літнього ювілею визначної історичної дати відбулася  презентація бібліографічного покажчика  «Буковинському вічу – 100 років», виданого у видавництві «Букрек» за сприяння обласної державної адміністрації в рамках  «Регіональної програми забезпечення інформаційних потреб населення області…».

Презентувала видання співавтор-укладач, завідувач відділу наукової інформації та бібліографії обласної книгозбірні Олександра Гаврилюк, яка зазначила, що матеріали посібника відображають історичні та архівні документи, монографії, публікації з книг, періодичних видань про листопадові події на Буковині 1918 року. Хронологічні рамки покажчика  –1918-2018 рр., вміщує 628 бібліографічних записів, згрупованих за окремими розділами.  При підготовці використано наукову, довідкову та художню літературу, бібліографічні покажчики і періодичні видання з фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка, а також світлини з приватної фотоколекції дослідника історичних подій 1918-1921 років на Буковині Володимира Старика.

Учні мали нагоду переглянути відеофрагмент з фільму “Бранці Центральної Європи” науково-пізнавальної програми «Невідома Україна”. Нариси нашої історії» про події на Буковині восени 1918 року.

Метою заходу є виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, усвідомлення єдності українських земель, пам’яті та поваги до учасників державотворчих процесів в Україні.

Архіви

Категорії