Головна » Новини бібліотеки

Новини бібліотеки

ЯКІ МУЗЕЇ МОЖНА ВІДВІДАТИ

Під час карантину світові та українські музеї відкрили онлайн-доступ до низки своїх експозицйі.

 Tvoemisto.tv пропонує підбірку музеїв та виставок, які можна відвідати не виходячи з дому.

 

 

Світові музеї

Насамперед варто заглянути у Google Arts & Culture, що налічує понад 1200 віртуальних екскурсій, як-от Metropolitan Museum of Art в Нью-Йорку, Uffizi Gallery у Флоренції, Van Gogh Museum у Амстердамі тощо.

Ермітаж у Санкт-Петербурзі пропонує відвідати п’ятигодинну віртуальну екскурсію. Національний музей Мадриду виклав у мережу віртуальну екскурсію  з  виставкою робіт Рембрандта, яка мала б відбутися 24 травня, але її скасували. Каталог інтерактивних шоу також має Замок Ріволі у провінції Турин, Італія.

Серед іншого, онлайн можна відвідати французький Лувр, музей Ватикану, Галерею Альбертіна, музеї історії мистецтва та сучасного мистецтва у Відні, британську галерею Тейт, британський музейнаціональну галерею Британії, національну галерею в Афінах, музей Пікассо у Барселоні, баварський нацмузей, берлінську галерею, німецький історичний музей, музей Тіссена-Борнеміси в Мадриді.

Українські музеї

Популярний «Укрзалізниці» Ukraine WOW тепер також доступний онлайн. У віртуальному турі можна побачити експозицію в 3D-форматі. Онлайн-відвідувачі зможуть побачити книгу «Апостол» 1574 року, останній автопортрет Казимира Малевича, скульптури Олександра Архипенка та «Українську абетку» Георгія Нарбута просто у смартфоні. А ще ознайомитися з сотнями вау-фактів про Україну.

На сайті museums.authenticukraine.com.ua можна відвідати віртуальний тур Шевченківським Гаєм у Львові, музеями народної архітектури і побуту в Ужгороді, Києві, Переяславі-Хмельницькому, Мамаєву Слободу в Києві, резиденцію Богдана Хмельницького в Чигирині та Запорізьку Січ.

Проєкт газети «День» Україна Incognita зібрав у одному місці кілька десятків музеїв по всій Україні, серед яких Острозький замок, музей Гуцульщини в Коломиї, музей у Трипіллі, музей гетьманства, музей скла у Львові, музей-садиба Івана Котляревського в Полтаві, музей археології в Батурині та багато інших.

Музеї Львівщини

На сайті Львівської ОДА можна переглянути онлайн-тур 25-ма обласними музеями, зокрема:

  • Меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові;
  • Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» у Львові;
  • Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові;
  • Історико-меморіальний музей полковника Євгена Коновальця у Зашкові;
  • Музей Слави Стецько в Юшківцях;
  • Меморіальний комплекс «Борцям за волю України» у Стрию;
  • Меморіальний музей-садиба родини Бандерів у Стрию;
  • Музей-садиба Степана Бандери у Воляі Задеревацькій;
  • Народний музей визвольної боротьби ОУН і УПА у Кавсько;
  • Музей гетьмана Петра Сагайдачного у Кульчицях;
  • Музей визвольної боротьби у Чукві;
  • Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шухевича у Грімному;
  • Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі»;
  • Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка у Львові;
  • Львівський музей історії релігії у Львові;
  • Музей «Староскварявський іконостас ХVІ-ХVІІІ ст.»;
  • Музей Арсенал у Львові;
  • Кам’яниця Корнякта у Львові;
  • Відділ давньої історії України у Львові;
  • Музей-садиба родини Антоничів у Бортятині;
  • Меморіальний музей Олекси Гасина-Лицаря, генерал-хорунжого УПА у Конюхові;
  • Музей Новітніх Героїв у Рудках;
  • Музей історії національно-визвольної боротьби ОУН і УПА 40-60-х років ХХ століття у Самборі;
  • Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького;
  • Українське мистецтво ХХ ст., відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького;
  • Сектор «Літературний Львів першої половини ХІХ – ХХ ст.»;
  • Львівський історичний музей.

Корисні посилання:

Екскурсії онлайн – топ-10 найкращих віртуальних екскурсій …

www.unian.ua › … ›

Музеї онлайн – Україна Incogn

incognita.day.kyiv.ua › exposi…

Віртуальні екскурсії музеями України.

Не виходячи з дому: віртуальні екскурсії музеями і не тільки …

bazilik.media › ne-vykhodiac…

Віртуальні тури на сайті музею дають змогу відвідувачам самостійно вирушати на екскурсію окремими залами й розглядати експонати.

Віртуальний тур українськими музеями просто неба

museums.authenticukraine.com.ua › …

Ласкаво просимо у віртуальний тур українськими музеями просто неба

Віртуальна екскурсія по музеях світу

lib.if.ua › publish2009

14 віртуальних музеїв світу – MoeMisto.ua

moemisto.ua › 

 20 музеев со всего мира, которые можно увидеть онлайн …rubryka.com › 

Карантин з користю. Відтепер музеї та виставки на … – АСС

acc.cv.ua › news › chernivtsi

Топ-10 найкращих віртуальних екскурсій в Україні – Уніан

www.unian.ua › … ›

20-muzeev-so-vsego-myra-kotorye-mozhno-uvydet-onlajn

206 років від дня народження Михайла Юрійовича Лермонтова 

(1814-1841, російського письменника, поета)

Михайло Лермонтов народився 3 (15) жовтня 1814 року в сім’ї офіцера, виховувався бабусею, так як рано втратив матір. Майже все своє дитинство Лермонтов провів у неї в садибі в Тархани. Саме бабуся надала найкращу початкову освіту Лермонтову.

1 вересня 1828 року Лермонтова зарахували півпансіонером до Московського університетського благородного пансіону, одного з найкращих навчальних закладів Росії. Він отримує гуманітарну освіту, яку доповнює самостійним читанням, пише перші вірші.

Восени 1830 р. М. Ю. Лермонтов вступає до Московського університету на етично-політичне відділення. Незадоволення навчанням призвело до того, що Лермонтов залишив університет у 1832 р.

Після навчання в університеті він два роки провів у школі гвардійських підпрапорщиків Петербурга.

У 1834 році почав служити у гусарському полку в Царському селі.

Популярність до поета приходить разом з виходом вірша «Смерть поета» (1837), присвяченого смерті Олександра Пушкіна. За цей твір Лермонтов був заарештований і відправлений на заслання. Завдяки старанням бабусі і наближеного до імператора Василя Жуковського покарання вдалося трохи пом’якшити. dovidka.biz.ua По дорозі на Кавказ Лермонтов на місяць зупиняється в Москві. Тоді ж було написано твір Лермонтова «Бородіно» (1837) до річниці битви.

Під час кавказького заслання творчість Лермонтова тільки розквітає, він починає займатися живописом. Завдяки клопотанням бабусі повертається до Петербурга, відновлюється на службі.

До початку 1839 р. Лермонтов зближується з редакцією «Вітчизняних записок»

За дуель з сином французького посла Е. Барантом поет знову відправлений на заслання на Кавказ (1840), де бере участь у військових діях.

У П’ятигорську, повертаючись з другого заслання, Лермонтов зустрів старого товариша Мартинова. Той, образившись на злий жарт поета, викликає Лермонтова на дуель. 15 (27) липня 1841 на цій дуелі у 26 років Лермонтов загинув.

Лірика Лермонтова має властивість відчуженості, тяжіння до вічності. Найголовніші твори Лермонтова: «Парус» (1831), «Маскарад» (1835), « Боярин Орша» ( 1835-1836 ) , «Мцирі» (1839), «Бородіно» (1837), «В’язень» (1837), «Демон» (1839), «Герой нашого часу» ( 1838-1840 ) вважаються шедеврами літератури.

За матеріалами  Інтернет ( https://book-small-town.jimdofree.com)

14 жовтня, в християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День Захисника України, День козацтва та День створення Української Повстанської Армії.

День Захисника України офіційно встановлений 14 жовтня 2014 року Указом Президента «…З метою вшанування мужності та героїзму захисників Незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості».

Як відомо, з давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

Сучасні українські письменники не можуть бути осторонь подій, які відбуваються у нашій країні, а тому з під їх пера виходять  книги, які через людські долі та характери відображають реальну картину сьогодення. Ці твори просякнуті патріотизмом і боротьбою, вони правдиві і драматичні. Читаючи їх, щемить душа, але вони спонукають нас до переосмислень, пізнання, гартують дух та невимовну повагу до захисників рідної землі.

Радимо  невелику добірку саме таких книг до Дня захисника України :

 Лойко С.  «Аеропорт» – якісно написаний нон-фікшн, пронизливий репортаж, гіркий текст, що його мусить прочитати кожен українець   Головна лінія роману розгортається протягом останніх п’яти днів з більш ніж 240-денної оборони аеропорту. Це той період, коли автор безпосередньо був у бойових умовах поряд з українськими військовими.    За сюжетом книги разом з кіборгами в Аеропорту знаходиться американський фотограф, який з певних причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Через його очі, немов у калейдоскопі, в перервах між боями, читач бачить всю історію  знищення Аеропорту.

   Вдовиченко  Г.   « Маріупольський процес»    …Я бачив пекло, бо я був під Іловайськом. Усі мої побратими загинули, а то були люди зі щирого золота. Мене врятувала дівчина з-під Маріуполя, яка любила розмальовувати контурні карти й сидіти на черешні.  Письменниця дуже майстерно змогла передати стосунки двох людей, які знаходяться по різні боки війни: полоненого бійця та сепаратистки.   За словами Володимира Лиса, це роман про пізнання людини людиною, про ламання стереотипів щодо “західників” і “східняків про звичайні людські почуття, про відкриття через це пізнання самого себе, світу та перемогу цих почуттів над жорстокістю  війни.

    Шкляр В. Найгарячіша книга автора  «Чорне сонце»     

Автор книги називає її думою. А ще “найгарячішим” твором, адже він про воїнів, які тримають у свої дужих руках молоде українське сонце, глибоко відчувають коріння рідної землі, міцний зв’язок із своїми прабатьками, і тому Чорне сонце не спалило їх душ.

До цієї книжки, окрім “Чорного Сонця”, увійшли твори “Танець під чортову дудку”, “Крук – птаха нетутешня”, “Останній шанс Захара Скоробагатька”, “Високі гори у Ялті”, “Цілком таємні історії”.   Можна сказати, що з одного боку, це повість, написана з натури, а з іншого – художній твір. Це не документалістика, у творі передано дух… І це головне.

За матеріалами Інтернет ( УКРІНФОРМ)

10 найкращих онлайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою

На теренах інтернету присутні тисячі онлайн-бібліотек з мільонами електронних книжок. Найбільше пощастило американцям, в яких є Amazon і Barnes&Noble, де можна знайти будь-яку з існуючих книжок. Не гірше ситуація і в російськомовному сегменті, де електронні бібліотеки працюють не перший десяток років.

А що робити українцю, який бажає почитати улюблену книжку рідною мовою? Виявляється, за останні роки в Україні з’явилося кілька дуже цікавих онлайн-бібліотек, які спеціалізуються на книжках українською мовою.

 Тож, якщо ви хочете читати книжки рідною мовою, то обов’язково прочитайте нашу добірку 10 найкращих онлайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою.

Бібліотека української літератури “УкрЛіб”

http://www.ukrlib.com.ua/

Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована на зламі тисячоліть – в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури. За допомогою цього проекту засновники намагаються популяризувати українську мову і культуру та плекати любов до рідної літератури новим поколінням.

У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”.

На головній сторінці вказано “Книгу дня”, яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ “Видатні діячі української літератури”, де можна ознайомитись з біографіею та найкращими творами українських письменників. Також можна поцікавитись, які саме книжки зараз читають інші відвідувачі УкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу “Рейтинг творів”, де вказані твори дня, найбільш популярні книжки та останні надходження до бібліотеки.

Книжки можна читати безпосередньо на сайті, або завантажити в найбільш прийнятному форматі: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.

Українська електронна бібліотека “Libruk”

https://libruk.com.ua/

На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи – українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що без сумніву сподобається молодим українським авторам.

На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як “Автори за місцем народження”. В цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі.

Всі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті.

Окрім цього, книжки можна читати за допомогою інтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяє налаштувати під себе відображення тексту та запам’ятовує останню прочитану сторінку.

Книжкове братерство “Флібуста”

http://flibusta.is/stat/lang/uk

Книжкове братерство Флібуста – це одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на його сторінках можна знайти книги будь-якого жанру на всіх європейсьских мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською мовою потрібно скористатися відповідним розділом, або вказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.

Головна перевага Флібусти в порівнянні з іншими онлайн-бібліотеками полягає в тому, що на її сторінках присутні найновіші книжки. До кожного тома додається фото обкладинки, оцінки та коментарі тих, хто вже прочитав книжку. Знайти щось цікаве допоможе розширений пошук та численні рейтинги, до яких включено “Книжки дня”, “Книжки тижня”, а також “Найпопулярніші книжки”, “Найпопулярніші автори” та “Книжки, що отримали найбільше оцінок”.

Електронна бібліотека “Українська література”

http://ukrclassic.com.ua

Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.

Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.

Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.

Окремо відзначимо підрозділ “ЗНО”, в якому зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури  Учні зможуть знайти там аналізи книжок, характеристики, скорочені варіанти творів, теорію літератури.

Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”

http://lib.shiftcms.net/

Метою діяльності цією електронної бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Особлива увага приділяється книжкам нерадянського періоду, що видавались українською діаспорою, а також виданням останніх років. Пріоритетним завданням бібліотеки є надання читачам електронних книг в повному обсязі та забезпечення школярів і студентів україномовним матеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів.

Всі книги бібліотеки згруповані за наступними жанрами: Гумор, Детективи і Трилери, Дитяча література, Довідкова література, Документальна література, Домоведення (Дім і сім’я), Комп’ютери та Інтернет, Любовні романи, Наука, Освіта, Поезія, Драматургія, Пригоди, Проза, Релігія і духовність, Старовинна література, Фантастика.

На думку творців ресурсу компактність, зручність та унівесальність електронних текстів яскраво доводять, що в електронної книги велике майбутнє і українці просто зобов’язані йти в ногу з часом. Саме тому вони намагаються забезпечити зручне користування і доступ до вмісту своєї електронної бібліотеки усіма можливими способами.

Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей

http://www.chl.kiev.ua/elibrary/

У фонді Національної бібліотеки України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури періоду другої половини XIX – першої половини XX століття, є й малотиражні цікаві наукові дослідження, які можуть стати у нагоді сучасним вченим.

Доступ до цих книжок мають лише окремі дослідники: книгознавці, мистецтвознавці, літературознавці, художники та видавці. Тому основною метою проекту “Електронна бібліотека НБУ для дітей” є ознайомлення широкого загалу із кращими зразками зібрання бібліотеки в межах існуючого законодавства з авторського права. В планах проекту включення у електронну бібліотеку сучасних книжок, що стане можливим після досягнення відповідних домовленостей з авторами та видавництвами.

Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”

http://chytanka.com.ua/

Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка” спеціалізується на україномовних ілюстрованих книжках. Автори проекту сканують старі дитячі книжки з малюнками для того, щоб поділитися ними з сучасними дітьми.

Щоб знайти потрібну книжку варто скористатися авторським, алфавітним або систематичним каталогом. В перших двох розділах книжки розташовані за автором чи найменуванням, а в другому вони згруповані по наступних розділах: “Зарубіжні”, “Українські”, “Дитячі”, “Пізнавальні”, “Повість”, “Оповідання”, “Казки”, “П`єси”, “Віршовані твори”, “Гумор”, “Журнали”, “Підручники” і т.д.

Всі книжки в “Читанці” можна завантажити в єдиному форматі DJVU, тому їх можливо читати тільки на планшетах чи рідерах, які підтримують цей стандарт електронних книжок.

Художня література українською мовою “E-bookua.org.ua”

http://e-bookua.org.ua/

В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільшого художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовні романи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщо ви віддаєте перевагу не читанню, а прослуховуванню книжок, то для вас на сайті присутній розділ “Аудіокниги”.

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури “УКРЛІТ.ORG”

http://ukrlit.org/

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.ORG розпочала свою роботу ще в 2005 році зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовувалась і наповнювалась новими книжками. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.

Магазин електронних книг Bookland

http://www.bookland.com/

Як зрозуміло з назви, магазин електронних книг Bookland в першу чергу намагається продати читачу книжки, аудіокнижки, словники та периодичні видання. Але за рахунок монетизації цей ресурс має в своєму репертуарі такі видання, які ви не знайдете на сторінках безкоштовних електронних бібліотек. Ціна на книги та журнали цілком прийнятна, до того ж в Bookland присутній і розділ з безкоштовними книжками.

555

За матеріалами Інтернет

Як захиститися від коронавірусу та зупинити його поширення

 

Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками, а потім негайно викидайте їх у смітник

Коронавірус створив нову реальність, змінивши наше життя і весь світ.

Щодня ми отримуємо безліч інформації, яку потрібно миттєво “переварити”.

Ось кілька порад, які допоможуть у боротьбі з коронавірусом

Як захистити себе?

Лікарі радять ретельно мити руки

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), головне в профілактиці зараження коронавірусом – гігієна.

  • Часто і ретельно мийте руки водою з милом або розчином на спиртовій основі. Це знищує віруси, які можуть бути  на руках.
  • Не торкайтеся очей, носа та рота. Руки торкаються багатьох поверхонь, і на них може потрапити вірус, а звідти – у організм людини

Як зупинити поширення?

  • Прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем або одноразовою серветкою.
  • Використані серветки негайно викидайте у смітник, щоб вірусні частки не заражали інших людей.
  • З тієї ж причини необхідно триматися на відстані не менше двох метрів один від одного – це приблизно на відстані двох витягнутих рук.
  • Людей також просять залишатись вдома і виходити лише у разі крайньої потреби, щоб зменшити контакт з тими, хто кашляє та чхає.
  • Експерти ВООЗ також радять уникати рукостискань під час зустрічі. Привітатись можна кивком голови, помахом руки або поклоном.

Чи допомагають маски та рукавички?

Маски і рукавички повністю не захищають від інфікування і не можуть замінити основні правила гігієни

Прості маски, подібні до тих, які є  у супермаркеті, не захистять від зараження. Вони надто вільно фіксуються на обличчі, не закривають очі, їх також не можна носити протягом тривалого часу.

Але вони знижують ризик зараження вірусом через чхання або кашель та захищають від інфекції, що передається через брудні руки до рота.

Часто в інфікованих людей симптоми можуть взагалі не проявлятися, тому маски в громадських місцях не зашкодять.

Щодо рукавичок, ВООЗ говорить, що часте миття рук ефективніше захищає від COVID 19, ніж гумові рукавички.

Збудник може забруднити рукавички. Торкаючись після цього обличчя, ви переносите вірус з поверхні рукавичок на обличчя і ризикуєте заразитися.

Як дізнатися, чи є в організмі вірус Covid-19?

 Дивитись за посиланням:  https://youtu.be/00Ikdh8pP4w

Основні симптоми коронавірусу: підвищення температури тіла і сухий кашель – це те, на що варто звернути увагу.

У деяких випадках виникають біль в горлі, головний біль та діарея. Однак все частіше лікарі говорять про нові симптоми: втрату смаку та нюху.

Що робити, якщо є симптоми?

ВООЗ радить залишатися вдома до повного одужання навіть з легкими симптомами захворювання, такими як головний біль і легкий нежить.

80% випадків Covid-19 перебігають у легкій формі, тому дуже важливо уникати контакту з іншими.

Якщо є лихоманка, кашель і утруднене дихання, треба звернутися до лікаря, адже це може бути пов’язано з респіраторною інфекцією або іншими серйозними захворюваннями.

Зателефонуйте заздалегідь і поговоріть з сімейним лікарем – так він зможе швидко направити  до потрібної медичної установи.

Наскільки небезпечний Covid-19?

Під час пандемії рівень захворюваності визначити доволі складно

Летальність від Covid-19 – 0,66%. Таку оцінку дає дослідження, опубліковане в науковому журналі The Lancet Infectious Diseases.

Це набагато вище, ніж від сезонного грипу, коли зазвичай 0,1%, але значно нижче за попередні оцінки.

Щоб точно визначити рівень летальності від Covid-19, необхідно мати дані про всі випадки захворювання.

А визначити цей показник під час пандемії – взагалі доволі складно, оскільки для точного розрахунку необхідно врахувати часовий проміжок між інфікуванням і смертю від хвороби.

За даними Імперського коледжу Лондона, найбільше померлих від коронавірусу – серед літніх людей старше 80 років. Рівень у цій віковій групі майже у 10 разів вищий, ніж серед хворих до 40 років.

Вчені також встановили, що ризик стати жертвою коронавірусу різко збільшують і хронічні хвороби: серцево-судинні захворювання, діабет, захворювання дихальних шляхів і високий тиск.

Чи будуть ліки, вакцини?

 

Над розробкою потенційної вакцини працюють науковці у всьому світі

Ліків і вакцин від Covid-19 поки що не існує, антибіотики також не працюють (вони борються з бактеріями, а не з вірусами).

Схеми лікування є, але більшість людей одужують самі.

Вчені всього світу працюють над розробкою вакцини. Але до її масового застосування в глобальних масштабах ще далеко, попереджають фахівці.

Адже потенційна вакцина має пройти через клінічні тестування та затвердження відповідними органами.

Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії?

Коронавірус занурив світ у невизначеність

Те, що наразі відбувається, виглядає дивно і оптимізму не додає.

Це, звичайно, викликає негативні емоції – занепокоєння, стрес, смуток, нудьгу, самотність і розчарування.

Британська національна служба охорони здоров’я запропонувала 10 порад, які допоможуть покращити психічне здоров’я:

  • підтримуйте зв’язок з друзями та родиною через телефонні дзвінки, відеодзвінки чи соціальні мережі;
  • поговоріть про речі, які  хвилюють;
  • спробуйте зрозуміти проблеми інших людей;
  • розробіть режим дня у нових умовах: купівля продуктів, робота з дому, тощо;
  • стежте за своїм тілом: регулярно займайтеся спортом, їжте добре збалансовану їжу і пийте достатньо води. Уникайте куріння і вживання алкоголю;
  • читайте менше новин про пандемію і ретельно вибирайте джерела;
  • не уникайте складних почуттів: є речі, які можна контролювати. Спробуйте зосередитись на тому, що можна змінити, – наприклад, на своїй поведінці;
  • робіть те, що  подобається.;
  • зосередьтеся на сьогоденні і пам’ятайте, що ця ситуація – тимчасова;
  • дотримуйтесь режиму сну. Відмовтеся від кофеїну та уникайте світла від екранів комп’ютерів, телевізорів і мобільних гаджетів перед сном.

«Гарний вчитель може подарувати надію, розпалити уяву та вселити любов до навчання»

                                                    Бред Генрі, політик

2

 

Традиційно, в першу неділю жовтня, українці святкують день учителя, згідно з Указом Президента України від 11 вересня 1994 року, за рекомендацією ЮНЕСКО, це професійне свято працівників освіти отримало статус міжнародного .На сьогоднішній день свято вчителів відзначають майже у 100 країнах по всьому світу. Крім того, Всесвітній день вчителів входить до системи всесвітніх і міжнародних днів

Професія педагога одна з найбільш складних і відповідальних, але разом з цим, і вдячних. Учитель вкладає всю душу в учнів і є провідником у світ нових знань. Нелегка праця викладача гідна великої поваги.

 

Вчитель – одна з найдавніших професій

Історики вважають, що перші вчителі з’явилися ще тоді, коли люди почали полювати на диких звірів. Саме в ті часи старше покоління почало навчати молодь цій справі. При цьому людина, якій довіряли навчання дітей та підлітків, користувалася у племені великою повагою та мали певні привілеї.

Перші ж школи з’явилися у IV–V тисячолітті до нашої ери на території Давнього Сходу (Китай, Індія, Асірія, Вавілон). На території Русі навчальні заклади почали відкривати ще пізніше: приблизно у 988 році, одразу після прийняття християнства. Та й тоді навчатися могли, за наказом князя Володимира, лише «діти кращих людей».

Какулятурус аріфметікус

А от вчителям арифметики пощастило трохи більше – їх у Давній Греції поважали та називали калькуляторами. Саме так! Вся справа в тому, що з латини слово «calculus» перекладається як «камінець», і саме камінці в той час використовували для рахування.

Перші школи – при церквах

Перші школи у Київській Русі відкривалися при церквах, і це не дивно, адже найбільш освіченими людьми того часу були саме священнослужителі. Спонсорами таких шкіл були світські особи, а вчитися могли діти не лише бояр, а ще й купців, лихварів та навіть заможних ремісників. Щоправда, можливим це стало лише після приходу до влади князя Ярослава Мудрого.

Шана та повага

У 2013 році було проведене глобальне дослідження Global Teacher Status Index, яке показало, що найбільшою повагою вчителі користуються у… Китаї. Дослідники кажуть, що це пов’язано з культурними особливостями країн Азії, де старших людей, які до того ж є дуже освіченими, надзвичайно поважають. США та Велика Британія опинилися лише у середині списку, а Ізраїль взагалі на останньому місці. Українці, на жаль, участі в опитуванні не брали.

ЦІКАВІ ФАКТИ

У понад 40 країнах світу навчальний рік розпочинається 1 січня, в 16 країнах – у березні. А ось переважна більшість країн, понад 120, починають вчитися 1 вересня.

У Чехії найвищою шкільної оцінкою вважається “1”, а найнижчою – “5”. У Франції взагалі 20- бальна система оцінок. А в США для оцінювання учнів використовуються літери.

За матеріалами Інтернет ( Журнал «На Урок»)

Думки про вчителя   (Із книги “Сам собі думаю”)

  1. Професія від Бога одна – Учитель. Всі інші – від учителя.
  2. Учитель не професія – це доля.
  1. Останнім у суспільстві втрачає сором учитель. Після цього воно вже як цивілізоване не існує.
  1. Найсамотніша людина у класі – учитель.
  1. Навіть у найпохмуріші часи учитель має залишатися оптимістом.

6. Найвища мета вчителя – врятувати мрію учня.

  1. Школа тримається не на трьох китах, а на одному верблюді.
  2. Учитель нічого не виробляє, крім майбутнього.
  1. Найважче для вчителя – обрати собі нове життя після останнього для нього дзвоника.
  1. Що б не вигадали у Міністерстві – у клас заходить учитель.
  1. Жодні технології не змінять головного: учитель повинен заходити до класу з посмішкою і кожен урок починати по-новому.
  1. Якщо ми хочемо, щоб учитель любив учня, необхідно, щоб хтось любив учителя!
  1. Людину, яка все життя виконує домашні завдання, називають учителем.
  1. Бути сучасним учителем означає вміти формулювати нові запитання.
  1. Справжній учитель той, хто, знаючи старе, навчає новому.
  1. Учитель має стати другом учневі. Клас – це вже не стіл і парти, це місце, де має народжуватися Думка, де один одного поважають і люблять. Жодні технології, прилади та методи не замінять теплого слова, співчутливого погляду і дружнього потиску руки.
  1. Кожен випускний клас для вчителя – ще одне прожите життя. І так важко починати нове.
  2. Учитель – “той, хто зберігає тепло”…
  1. Учитель, здатний посміхатися, і є професіоналом.
  1. Не йдіть до школи, якщо не маєте потреби любити дітей.
  1. У вчителя одна надія – учні.

   За матеріалами Інтернет (Джерело: УНН)

Тим, хто пізнати добро допоміг,

Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,       
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,

Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші святкові і щирі вітання!

 

За матеріалами Інтернет (https://maximum.fm/novini)

«Там де процвітають бібліотеки , там мир і благодать…» М. Реріх

Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички, на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь.

У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Соф

ії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотека при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Звичайно ж іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші – це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Книга – Рейнське Євангеліє, на якій приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції, колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, це одна з тих небагатьох збережених книг знаменитої Софіївської бібліотеки.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня. За даними проекту DilovaMova.com, ще з ХІІІ століття, в момент створення Галицько-волинського князівства на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Звичайно поява друкарства в середині XV століття справило грандіозні зміни по всьому світу, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті. У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшло в моду у заможних і шляхетських родів, козацьких старшин, будинків єпископів, при монастирях і різноманітних школах.

До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків, під назвою «Просвіта». До 1914-го року Просвіта налічувала близько 78 філій і 2944 читальних заклади по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го року цей показник виріс до 85%.

За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

Цікава інформація

1.Найбільша кількість бібліотек у Європі (78%), найменше їх в Африці (0,21%).

2.У всіх бібліотеках світу зберігається 20 мільярдів книг, 1,5 мільярди мікрофільмів і 10 мільярдів одиниць періодичних видань. Найбільше зберігається в Європі (53%).

3.Бібліотеки відвідують 2,5 мільярда людей, тобто практично кожний третій житель планети.

4.За рік усі бібліотеки миру видають 1,5 трильйонів книг і CD-дисків. 61% таких операцій проводиться в Європі, 3% — у Південній Америці.

  1. Найбільше книг на душу населення зберігається в Грузії – 16 355 книг на 1 тисячу людей.

6.Один з найвідоміших американських письменників-фантастів Рей Бредбери, говорив, що свою освіту він отримав у бібліотеці зовсім безкоштовно, тому що грошей на вищу освіту в його родини не було.

                                                         Бібліотека… Серце завмира

                                                                      Коли пірнаю в тишу таємничу,

                                                            Святилище  пізнання і добра,

                                                            Що в майбуття через минуле кличе

За  матеріалами  Інтернет ( DILOVA MOVA. COM)

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного.

                                                                     Бібліотекар! Це слово – повне сонячного змісту,

                                                                     За ним стоїть безмежний, мудрий світ…

                                                                     Бібліотекар! Скільки в слові змісту!

                                                                     Його тепло – навік в моїй душі.

За матеріалами  Інтернет (CALEN DAY)

День партизанської слави

«Партизани, – наша слава, наша гордість. Партизани – це ті сини України,

перед якими скинуть шапки цілі століття, якими пишатимуться цілі покоління і складатимуть

про них думи і пісні. Це невмирущий символ безсмертя нашого доброго і чесного народу».

                                                                      (Олександр Довженко) 

1

 Свято партизанської слави встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам’яті…».

 Про це сказано в Указі Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року N1020/2001.

Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

 Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами під керівництвом Миколи Попудренка  та Сидора Ковпака. 6,2 тис. партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних ударів гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань радянської армії на захід.

Книги,  рекомендовані для читання:

 

  

Використані матеріали Інтернет

   «Мир не можна утримати силою.

     Його можна досягнути лише через порозуміння.»

(Альберт Ейнштейн)

21 вересня у всьому світі відзначають

Міжнародний день миру

У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже  нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…

Саме тому  існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace).

З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.

ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.

«Коли сила любові перевершить любов до сили,

настане мир на Землі.»

                                                                                                   (Джимі Хендрікс)

Радимо прочитати:

3

Про що книга  «Війни і мир»:
Образ козака-провидця Мусія Вернигори вперше з’являється в українській народній творчості в першій половині ХУІП ст. За народними переказами, козак-провісник переконував українців у тому, що після багатьох років нещасть обов’язково настануть кращі часи в Україні. Із середини XVIII ст. побутує польська версія образу Вернигори, авторство якої приписують сполонізованим українським шляхтичам. Її появу дослідники пов’язують із настроями тривожного очікування, що запанували в Речі Посполитій напередодні жахливих внутрішніх і зовнішніх змін. У польській версії Вернигора передбачає як жорстокі украї-но-польські кровопролиття (що таки сталися в часи Коліївщини 1768 р.), так і воскресіння Польщі. Врешті козак-віщун став одним із найулюбленіших польських літературних героїв. На картині Яна Матейка «Вернигора» динамічна й натхненна постать Вернигори розділяє дві групи персонажівполяків та українців. Утім, на передньому плані Матейко зобразив дитя в білому — символ обов’язкового єднання обох народів у щасливому майбутньому.

Джерело: https://nashformat.ua/products/vijny-i-myr-6275

4

Про що книга «Мир у війні»
Мир, як пише Міґель де Унамуно-і-Хуґо (1864–1936), проростає з боротьби за життя, а війну можна зрозуміти й виправдати в осерді істинного та глибокого миру. Значення ці парадоксальні, на перший погляд, слова набувають власне у цьому романі, першому (1897) у творчості відомого іспанського письменника-філософа. Подіями, що лягли в основу сюжету, була остання карлістська війна, а також, зокрема, облога Більбао, яку пережив і запам’ятав, ще бувши дитиною, сам автор. Звідси й точність опису життя простих біскайців, їхньої самобутності і світогляду. Але конфлікт роману розгортається не тільки між карлістами і лібералами, а й між містом і селом, між землеробами і торговцями, між релігійно-суспільними правилами і поривами плоті. А понад усім цим — пошук миру, і насамперед — із самим собою.

51

Про що книга «Війна и мир(комплект із 2книг)               

Роман Льва Миколайовича Толстого «Війна і мир» – книга на всі часи. Здається, що вона існувала завжди, настільки знайомим здається текст, щойно ми відкриваємо перші сторінки роману, настільки пам’ятні чимало його епізодів: полювання і святки, перший бал Наташі Ростової, місячна ніч у Відрадному, князь Андрій в битві під Аустерліцем… Сцени «мирного», сімейного життя змінюються картинами, що мають значення для перебігу всієї світової історії, але для Толстого вони рівноцінні, пов’язані в єдиному потоці часу. Кожен епізод важливий не тільки для розвитку сюжету, але і як один з численних проявів життя, яке насичене в кожному своєму моменті і яке вчить любити Толстой

 

Джерело: https://www.yakaboo.ua/ua/vojna-i-mir-komplekt-iz-2-knig.html#tab-description
Використані матеріали Інтернет

15 вересня – Міжнародний день демократії

«Свобода не втратила своєї привабливості. Але завдання встановлення і підтримки демократичних інститутів для її захисту важке й потребує чимало часу. Поступ рідко буває дорогою в одному напрямку. Авторитарне правління може закінчитися раптово, а  встановлення демократичних інститутів – ні.»

                                                                         Кондоліза Райс

Міжнародний день демократії встановлений Генеральною асамблеєю ООН

8 листопада 2007 року на її 46-му пленарному засіданні, що було виражено у відповідній резолюції № 62/7.

Вперше відзначався 15 вересня 2008 року. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій. ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям взяти нове свято, як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

Слово «демократія» походить від двох старогрецьких слів, що означають «народ» і «влада», і традиційно переводиться як «влада народу». Під цим терміном мається на увазі політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його істотні стадії.

Механізми демократії засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і її моделі. Що примітно, — на даний момент не існує єдиної моделі демократії, оскільки теорія і практика далеко не завжди співпадають, проте прогресивне міжнародне співтовариство активно виступає на підтримку зусиль держав і урядів щодо заохочення та зміцнення всіх демократичних процесів.

Основні проблеми демократії — влада, її технології, мирне делегування, зміна і її легітимність в очах народу, а також забезпечення рівноправності, але вони мінімізовані і, як правило, знаходяться в площині широкої суспільної дискусії та саморегуляції, на відміну від інших політичних режимів, однак також впираються в питання моральності, духовності і деякі історико-культорологічні цінності, властиві для  тих чи інших етногеографічних просторів.

Зараз демократію відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Вона є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй.

Влада народу: 6 книг, щоб зрозуміти демократію

Книга: «Глобальне відродження демократії»2004рік

Упорядник: Євгеній Виноградов

Про що: До збірки входять статті Семюела Гантінґтона, Ларрі Даймонда, Філіппа Шміттера, Френсіса Фукуями, Хуана Лінца, Аренда Лейпхарта, Роберта Д. Патнема й багатьох інших дослідників. Усі вони намагаються розв’язати комплекс політичних, соціальних, економічних та освітніх проблем, а як результат – віднайти стратегію успішного демократичного управління.

Книга: «Про сутність і цінність демократії» 2004рік

Автор: Ганс Кельзен

Про що: В одному з класичних творів 20-го століття автор описує особливості практичного застосування демократії. Робота складається з 10 глав, які присвячені певним питанням: свобода, народ, парламент, реформа парламентаризму, професійне представництво, мажоритарний принцип, управління, вибір керівника, формальна та соціальна демократія, демократія та світогляд. У книзі автор говорить про ідеальну й реальну демократію.

Книга: «Демократія: Антологія», 2005 рік

Упорядник: Олег Проценко

Про що: Матеріали антології освітлюють історію західного політичного мислення від античності до наших днів. Збірник складається з 5 частин, що відображають послідовність розвитку демократії: «Концептуалізація: що таке демократія?», «Типологізація: моделі та теорії демократії», «Трансформація: становлення та переходи до демократії», «Консолідація: демократичний процес, громадянське суспільство і політична культура», «Перспектива: демократія, глобалізація і міжнародний порядок».Книга містить праці основних мислителів різних епох: від Арістотеля і Цицерона, Жан-Жака Руссо і Монтеск’є до Роберта Даля, Семюела Гантінґтона та багатьох інших.

Книга: «Democracy and International Law», 2004 рік

Упорядники: Ян Ваутерс, Барт де Местер, Седрік Рінґарт

Про що: Роботу написано у форматі аналітичного звіту групи LIRGIAD (представники Левенського католицького університету, що досліджують політологію, право, соціальні науки). У ній розглядається практичний аспект демократії, її роль у суверенітеті окремих країн та міжнародних організаціях (наприклад, НАТО, ЄС), специфіка її розвитку за різних обставин (наприклад, за часів «Холодної війни»).

Книга: «Невичерпність демократії», 1994 рік

Упорядники: Олександр Терех, Яків Оксюта

Про що: У книзі простежено шлях думок людства про народовладдя. Речники демократичних ідей у різні часи, за різних обставин, із застереженням і сумнівами все-таки доходять висновку, що демократія нам необхідна. Завдяки роздумам вдало зображено не лише політичний, а й моральний аспект демократії.

Книга:   «Демократія»

Автор: Кондоліза Райс

Про що: Чого можуть навчити минулі події, чим вони були і є корисні для розвитку демократії? Чи дійсно індивідуальна свобода відступає нині на другий план? Що зобов’язана давати демократія? Одна з найсильніших, найавторитетніших політиків сучасності ділиться спогадами та порадами, як рухатися до справжньої демократії. Книжка містить аналіз ситуації у світі, думки щодо вибору шляху країн, які розвиваються, пояснення політичних процесів недалекого минулого та їхнього впливу на наше майбутнє. Кондоліза Райс висуває ідеї, що ґрунтуються на її досвіді як політика, науковця та громадянки. Це уроки демократії для всіх країн світу, що її потребують, — від Росії, Польщі та України до Кенії, Колумбії та Близького Сходу.

1Про авторку:
Кондоліза Райс — американський політик та дипломат, лідер Республіканської партії, Державний секретар США (2005—2009), Радник Президента США Джорджа Буша з національної безпеки, одна з найвідоміших політиків сучасності.

 

 

 

 

 

 

 

Акція «Читай вголос»

«Читання – це один з витоків

 мислення і розумового розвитку»

                                                                                                                                                                                                                                                              В.А.Сухомлинський

Уже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн.

У ВПУ 3 м.Чернівці учні та педагогічний колектив  приєдналися до акції «Читай вголос». У бібліотеці училища діє інформаційна  книжкова виставка  нових надходжень літератури, де учні  та педагоги мають можливість прочитати фрагмент з вибраного твору разом.

Все це спонукає молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорити зміст твору, поділитися враженнями та думками щодо прочитаного, надихає учнів просто більше читати і спілкуватися між собою. До того ж, таке заняття сприяє поповненню словникового запасу.

Інтерв’ю “Чи любити Ви читати”

До уваги користувачів бібліотеки!

Нові надходження літератури:

  1. Технології дистанційного професійного навчання. Методичний посібник / [   О.В.Базелюк, О.М.Спірін, Л.М. Петренко, А.А. Каленський, Л.А.Майборода]. – Житомир: «Полісся», 2018. – 160с.; іл.
  2. Проєктна діяльність учнів професійно – технічних навчальних закладів: тренінг- курс: навчальний посібник / [ В.М. Аніщенко, М.В.Артюшина, Т.М.Герлянд, Н.В.Кулалаєва, М.М.Шимановський та ін.]; за заг. ред. Н.В.Кулалаєвої. – Житомир: «Полісся», 2018. – 180с.
  3. Сучасні моделі професійної освіти і навчання в країнах Європейського Союзу: порівняльний досвід : монографія / [ В.О.Радкевич, Л.П.Пуховська, О.В. Бородієнко, О.П.Радкевич, Н.В.Базелюк та ін.]; за заг.ред.В.О.Радкевич.- Житомир:»Полісся», 2018. – 208с.
  1. Кравець.Технологія виготовлення одягу: підручник для здобувачів професійної ( професійно – технічної) освіти /Н.В.Батраченко, І.В.Заряжко. – Київ: Літера ЛТД,2019. – 288с.
  2. Технологія виготовлення столової, постільної білизни, штор, ламбрекенів та аксесуарів: навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно – технічної) освіти / Є.С. Царьова. – Київ: Літера ЛТД, 2019. – 160с.
  3. Навчально – методичний посібник: Методика реалізації Українського правопису в новій редакції у закладах загальної середньої освіти /В.М.Терещенко, А.О. Панченков. – Харків: Соняшник, 2019. – 256с.

 

 

21 лютого – День рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства.

Співпраця  бібліотеки ВПУ № 3 з  обласною книгозбірнею ім. М.Івасюка

Першокурсники  ВПУ № 3 відвідали  обласну бібліотеку ім. М.Івасюка з метою ознайомлення з її історією та сьогоденням, її бібліотечними ресурсами: книгами, періодичними виданнями (друкованими та на електронних носіях), інформаційними технологіями та спектром різноманітних послуг.

 З 15 вересня по 26 жовтня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук бібліотеки проходив «Місячник знань», в рамках якого відбулися екскурсії обласною книгозбірнею, проведені огляди літератури, періодичних видань: «Абетка першокурсника», «Журнали – джерело інтелектуальної свободи».

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня  2019р. у Вищому професійному училищі №3 м.Чернівці з відзначення пам’ ятної  дати Всесвітнього дня бібліотек відбулись наступні заходи:

  1. Фотовиставка (крилаті вислови про книгу, бібліотеку та читання)
  2. Сучасний читач. Який він? Якою я бачу сучасну бібліотеку?(Відповіді здобувачів освіти та педколективу)
  3. Бліц- опитування викладачів та здобувачів освіти про книгу в моєму житті
  4. Презентації «Найбільші бібліотеки світу», «Сучасні незвичайні бібліотеки»
  5. Флешмоб здобувачів освіти з гаслом «ЧИТАТИ», своїм прикладом показуючи, що читати модно та цікаво.

 

Презентація бібліографічного покажчика

«Буковинському вічу – 100 років (1918-2018)»

31 жовтня 2018 року  учні Вищого професійного училища №3 м.Чернівці групи № 15 разом з бібліотекарем Беспалою Л.Д. відвідали Чернівецьку обласну універсальну наукову   бібліотеку ім. М. Івасюка, де з нагоди відзначення 100-літнього ювілею визначної історичної дати відбулася  презентація бібліографічного покажчика  «Буковинському вічу – 100 років», виданого у видавництві «Букрек» за сприяння обласної державної адміністрації в рамках  «Регіональної програми забезпечення інформаційних потреб населення області…».

Презентувала видання співавтор-укладач, завідувач відділу наукової інформації та бібліографії обласної книгозбірні Олександра Гаврилюк, яка зазначила, що матеріали посібника відображають історичні та архівні документи, монографії, публікації з книг, періодичних видань про листопадові події на Буковині 1918 року. Хронологічні рамки покажчика  –1918-2018 рр., вміщує 628 бібліографічних записів, згрупованих за окремими розділами.  При підготовці використано наукову, довідкову та художню літературу, бібліографічні покажчики і періодичні видання з фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка, а також світлини з приватної фотоколекції дослідника історичних подій 1918-1921 років на Буковині Володимира Старика.

Учні мали нагоду переглянути відеофрагмент з фільму “Бранці Центральної Європи” науково-пізнавальної програми «Невідома Україна”. Нариси нашої історії» про події на Буковині восени 1918 року.

Метою заходу є виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, усвідомлення єдності українських земель, пам’яті та поваги до учасників державотворчих процесів в Україні.

Архіви

Категорії