В умовах війни діти та підлітки переживають травматичний досвід, що може призводити до посилення конфліктів та проявів цькування. Завдання дорослих — вислухати кожну зі сторін, допомогти розібратися та запобігти таким ситуаціям у майбутньому, адже причини булінгу значно глибші, аніж можуть здаватися.
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці, соціальним працівником Анастасією Домюк та психологом Оксаною Колесник МФОЗНС “Регіон Карпат” NEEKA за підтримки ЮНІСЕФ, проведено інформаційну сесію, основна мета – захист прав і свобод кожного, формування у здобувачів освіти ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки. Аналізували основні аспекти цього напрямку:
• Що таке булінг і його види?
• Як діяти в ситуації булінгу?
• Куди звертатися за допомогою?
Формування безпечного освітнього середовища – основне завдання сьогодення.
Проєкт впроваджується в межах Комплексної програми співпраці з територіальними громадами Львівської області щодо гуманітарного реагування та раннього відновлення МФОЗНС “Регіон Карпат” NEEKA за підтримки ЮНІСЕФ.
На базі гуртожитка освітнього закладу організовано зустріч-гру «Party Alias» для підлітків та діток ВПО за участі психологів Анджели Долженко та Андрія Томко, італійської гуманітарної організації MEDU — Лікарі за права людини.
Цей настільний суперхіт сприяє розвантаженню, згуртованості та роботі в команді, адже основне завдання гри не тільки
пояснити слова, а й виконати різноманітні завдання.
Важливою особливістю подібних розваг є відчуття не тільки ігрового процесу, а й нові емоції. Настільні ігри для компанії підлітків зміцнять дружні зв’язки між ними та дозволять спілкуватися як у віртуальному, так і в реальному світі. Настільні ігри не лише розважають, але і розвивають розум, стратегічне мислення та комунікативні навички підлітків. У світі гаджетів та віртуальної реальності настільні ігри для підлітків відіграють важливу роль у формуванні активного та інтелектуального способу життя.
В період з 10 до 12 лютого 2025 року, в межах Тижня Безпечного Інтернету, здобувачі освіти разом з педагогами взяли участь у:
онлайн-вебінарах з платіжної безпеки за участі спікерів Національного банку України, представників Кіберполіції та компанії ESET в Україні (провідного постачальника рішень із кібербезпеки), з тем: “Кібербезпека та актуальні схеми шахрайства” та “Платіжне шахрайство: досліджуємо разом із Кіберполіцією”;
інформаційних хвилинках, де обговорювали загрози кіберпростору та шляхи їх уникнення.
Дізналися більше про кібербезпеку, сучасні методи захисту в Інтернеті, актуальні шахрайські схеми та професійні перспективи у сфері кібербезпеки.
Памʼятаймо, що безпека Інтернету більшою мірою залежить особисто від кожного з нас.
«Сьогодні в кожного з нас темп життя такий, що розслабитися неможливо, адже переживаємо складні часи, які відбуваються в нашій країні. Але життя не стоїть на місці, необхідно іти тільки вперед і жити життя. Наше ментальне здоров’я — це пріоритет, турбота про себе — необхідність, адже даруючи радість іншим людям, ви отримуєте більше радості у відповідь” — так вважає психологиня закладу Одарка Софійчук.З метою підтримки позитивної психологічної атмосфери, у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці, в гуртожитку, відбувся вечір під назвою «Чай з психологом» — улюблений формат розмови учнів.Психологиня закладу спільно з учнями готували налисники з різними видами начинок, панкейки, смакували чай з домашніх карпатських трав та ділилися своїми думками:як турбуватися про себе під час війни?
про що мріє молодь?
які цінності в житті підлітків?
Адже підлітки відчувають потребу в розумінні та підтримці, вони постійно стикаються зі складнощами у взаєминах з однолітками, навчанні, розбудові власної ідентичності та вирішенні життєвих питань. Такий формат розмов відкриває інше бачення та розуміння «хто такий ПІДЛІТОК?».
Нам усім потрібна підтримка. І вона точно потрібна не за розкладом
Психологічна підтримка стає необхідним інструментом для здорового розвитку та щасливого майбутнього.
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулися педагогічні читання, а це свого роду методичний майданчик, що дозволяє просувати інноваційні ідеї в педагогіці, обговорювати актуальні проблеми професійної освіти, сприяє розвитку професіоналізму педагогів.
Творчими напрацюваннями поділилися педагоги з тем:
семінар-практикум «Застосування норм і правил нової редакції Українського правопису в усіх сферах суспільного життя» – методист Вікторія Максимюк;
практичний семінар «Саморозвиток та самооцінка для успішності педагога» – викладач, Леся Гончарюк ;
семінар-практикум «Підтримка особистого ресурсу педагога під час війни: попередження професійного вигорання» – практичний психолог Одарка Софійчук ;
методична доповідь «Сучасний урок – спільна творчість надавача та здобувача освіти» – викладач, Галина Савчук-Баловсяк.
Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів
Вітаємо нашого практичного психолога Одарка Софійчук та практичного психолога Світлану Харівську Чернівецького професійного ліцею сфери послуг (авторський колектив) за здобутеІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми», за авторську розвивальну програму для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти «Soft skills. Розвиваємо навички для успішного професійного старту молоді».
Щиро вітаємо та бажаємо професійного розвитку, самовдосконалення!!!
СОС Дитячі Містечка Чернівці організував двічі кулінарний майстерклас для здобувачів освіти Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.
У світі, де гаджети та віртуальна реальність взяли верх, дивовижно спостерігати за бурхливим зростанням інтересу підлітків до чогось іншого, такого, наприклад, як кулінарія. Здобувачі освіти разом з практичним психологом Одарка Софійчук Вищого професійного училища №3 м. Чернівці відвідали Кафе з історією “Ultra Бабуся” та приготували страву «Печеня по Буковинськи», під керівництвом досвідченого кухаря, яка працювала головним технологом в «Ультра Family» – одному з кращих кафе м. Словʼянська, Ірини Михайлівни.У Чернівцях майстриню називають бабуся Ірина.
Пані Ірина познайомила підлітків з автентичною українською кухнею та запропонувала доторкнутися до світу смаків, власноруч приготувати страву на кухні під її керівництвом.
Щиро дякуємо Благодійному фонду СОС Дитячі Містечка м. Чернівці ( а саме Анні Глібці) за підтримку внутрішньо переміщених осіб, учнів, батьки яких є або були учасниками бойових дій, осіб з інвалідністю та малозабезпечених сімей.
З метою проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо дотримання правил безпечної поведінки на дорозі, працівниками Патрульної поліції м. Чернівці Анною Хареною, старшим інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернівецькій області, капітаном поліції та Віталієм Чорним, інспектором відділу зв’язків з громадськістю, старшим лейтенантом поліції , 10.09.2024 проведено профілактичну зустріч з учнями І курсу Вищого професійного училища №3 м. Чернівці.
Зустріч відбулася у рамках місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».
Працівники патрульної поліції розповіли про особливості роботи патрульної поліції, стосовно законодавства та безпеки дорожнього руху.
На останок запропонували учням приміряти “Drunk Busters Goggles” — це окуляри, які імітують вплив алкоголю на поведінку людини, щоб усі могли усвідомити ризики керування в нетверезому стані та зрозуміти небезпечний вплив алкоголю на водія. Одягнувши їх, спробували виконати певні вправи, які наочно показували, що п’яний водій за кермом — це вбивця!
Завдяки теплій та дружній атмосфері, зустріч була цікавою, результативною та пізнавальною.
Вітаємо нашого практичного психолога, Одарка Софійчук та Світлану Харівську, практичного психолога ЧПЛСП, авторський колектив з перемогами (два перших місця) у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів «Нові технології у новій українській школі» у номінаціях «Корекційно-розвиткові програми» (2024), «Профілактичні програми» (2023)». Одарка Василівна та Світлана Василівна презентували власну авторську корекційно-розвивальну програму «Мʼякі навички (soft skills) як необхідна складова якісної професійної підготовки».
Вітаємо із досягненням на професійній ниві! Нових звершень!
Реалії життя кожного українця спонукають цінувати кожну хвилину життя, свою сім’ю та рідних. Ці обставини мотивують розвивати у здобувачів освіти внутрішній компас та ресурси, які допоможуть долати кризові ситуації. Саме тому, з 05 до 16 лютого 2024 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя – найвища цінність», у рамках якої практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк, залучили учнів І-ІІІ курсів до: