Головна » Бібліотека
Category Archives: Бібліотека
6 грудня – День Збройних Сил України
ЗСУ — це меч і щит нашої країни.
Воїни ЗСУ — це символ незламності і мужності. Вони стоять на захисті нашої Батьківщини, оберігаючи наше життя, і кожен день, не зважаючи на труднощі, наближають перемогу для всієї України. Їхня сила — це сила всього народу, їхня відданість — запорука нашої свободи.
Зараз до складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. До структури Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.
Доблесть і честь солдатів і офіцерів – у цьому справжня сила будь-якої армії. Українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.
Військові Збройних Сил України — справжні герої сучасності, які показали не лише Україні, а й світові небачену мужність та звитягу.
За матеріалами Інтернет (фото вільного достіпу)
До Дня Збройних Сил України в бібліотеці закладу розгорнуто інформаційні матеріали (книжково – ілюстративні) «Збройні Сили України – Історія становлення», які висвітлюють історію розвитку українського війська від древньої середньовічної староукраїнської Київської держави, Гетьманщини, Армії УНР до сучасних ЗСУ.
Історія українського війська – це розповіді про історію військових формувань на теренах України від давніх часів до сьогодення.
Інформаційні матеріали та твори українських письменників дають змогу зазирнути в минуле та подивитися і почитати , якими була зброя та однострої українських воїнів у різні історичні епохи.
До уваги користувачів бібліотеки!
Нова література в бібліотеці, подарована громадською організацією Центр професійної освіти та особистісного розвитку «Ментор».
Еліягу Голдратт і Джефф Кокс «Мета. Процес безперервного вдосконалення»
Анотація. Уявіть, що у вас є рівно три місяці, щоб вивести бізнес із кризи, або ж ви втратите все. Що ви робитимете? Ця книжка покаже, як вийти зі складної ситуації. Бізнес – роман Еліягу Голдратт і Джеффа Кокса став класикою та допоміг трансформуватися сотням компаній по всьому світу. Книжка допоможе зрозуміти глобальні принципи, що застосовуються у виробництві, визначити «пляшкові горлечка» потоку та позбутися їх і навіть перенести нові підходи в особисте життя. Автори не пропонують готових бізнес – порад, а подають захопливу історію про людей, які намагаються зрозуміти, що рухає їхнім світом і як покращити цей процес.
Джозеф Хігні « Основи управління проєктами» П’яте видання.
Анотація. Як планувати проєкт? Як управляти зацікавленими сторонами? Як розробити цілі та задачі проєкту і створити план управління ризиками та комунікацією? Як використати ієрархічну структуру робіт і створити графік проєкту? Як контролювати й оцінювати проєкт? І взагалі, яку роль відіграє менеджер проєкту?
Відповіді на ці та багато інших запитань ви отримаєте з цієї книжки. П’яте видання «Основ управління проєктами» – це чудовий інструмент , щоб закласти власне підгрунтя для управління проєктами та отримати статус досвідченого професіонала.
Оле Квіст-Сьоренсен і Лоа Баструп «Візуальна колаборація» (Набір ефективних інструментів для поліпшення зборів, проєктів і процесів)
Анотація.Чи ви колись відчували, що застрягли в методах, інструментах і навичках, що не відповідають зрослій складності, частиною якої ви є? Чи хотіли б ви працювати по – новому, щоби поліпшити мислення, спілкування та співпрацю? Ваша організація повинна бути гнучкою, швидкою та стійкою? Коли команда малює свої цілі, бажання та завдання, вона стає розумнішою та більш цілеспрямованою. Коли люди малюють разом, вони навчаються разом, а в нашому мінливому світі здатність вчитися разом є необхідністю для постійного успіху.
Книжка «Візуальна колаборація» представляє новий та інноваційний спосіб роботи й співпраці, який допоможе вам успішно керувати складністю для себе, своєї команди та всієї організації. Вона пояснює, як будь –яка команда може створити візуальну мову для поліпшення спілкування та співпраці над своїми найважливішими цілями.
Ця книжка дозволить вам розробляти візуальні мови, щоби відповідати будь – якому сценарію, створювати привабливі й потужні запитання, щоби допомогти візуальному дизайну процесу й перетворити біле полотно на шаблон, який може поліпшити будь-яку зустріч, проєкт або процес. Щоби подолати опір членів команди, які стверджують, що «не вміють малювати», автори розробили простий у застосуванні метод, який допомагає будь-кому малювати майже все.
У книжці показано як прискорити командний діалог, а також залучити учасників за допомогою простих прийомів і прикладів. Візуальна колаборація потужно працює в широкому діапазоні налаштувань, зокрема під час зустрічей, стратегічних сесій, планування проєктів, інновацій і бізнес планування. Ядро книжки – практичні й прості в застосуванні П’ЯТЬ БУДІВЕЛЬНИХ БЛОКІВ, найвірогідніше стануть вашим улюбленим способом роботи.
Александер Остервальдер, Ів Піньє, Грег Бернарда, Алан Сміт «Розробляємо ціннісні пропозиції». Як створити продукти та послуги, яких хочуть клієнти.»
Анотація. Щоб зробити бізнес успішним, варто знайти клієнтський сегмент і задовольнити його потреби – звучить майже як аксіома. Та як дізнатися, що саме потрібно споживачеві? І як не помилитися? Відповісти на ці питання допоможе ця книжка.
Це своєрідна шпаргалка для вибагливого бізнесмена – практика. Автори пояснюють як розробляти ціннісні пропозиції й тестувати їх, не витрачаючи зайвих грошей і часу, як ставити себе на місце користувача, переводити команду з режиму «проспати нудну нараду» на «працювати злагоджено й ефективно». Щоб не гаяти читацький час, автори подають інформацію доступно й структуровано, без «води» й зайвих сторінок. Запропоновані інструменти й історії успішних компаній, ідеально доповнюють бізнес – комікси.
Андрій Лупашко «Більше ніж сервіс» (20 прикладів українського wow – сервісу.)
Анотація. Більше ніж сервіс – це книга, яка переверне уявлення про сервіс і допоможе подивитися на нього під іншим кутом, точніше пі 20 – ма різними кутами. Сьогодні слово «сервіс» із ніг до голови обросло різними упередженнями та стереотипами, як та стара тумба з оголошеннями, де кожне нове приклеюється до зірваного старого, тому маємо «сервіс – це дорого», «не на часі» або «наш персонал уже посміхається, невже потрібно щось іще?». Але насправді Україна як одна з найгостинніших націй показує, що за сервісом завжди стоїть дещо більше. І це дещо – турбота. Щира людська турбота та думка про інших.
Артур Лупашко – автор книги й генеральний диерктор Ribas Hotels Group – зібрав 20 історій видатних українських бізнесменів і керівників бізнесу й розпитав, як будували сервіс вони. Ця книга стане натхненням і мотивацією для тих, хто хоче створити потужний клієнто орієнтований бізнес або покращити той, що вже існує.
Зміст книги:
- Вступне слово
- Михайло Федоров
- Дмитро Дубровецький
- Володимир Поперешнюк
- Дмитро Кримський
- Алекс Купер
- Дмитро Деркач
- Слава Балбек
- Дмитро Борисов
- Євген Клопотенко
- Анастасія Владичинська
- Гіоргі Іукурідзе
- Тетяна Бурда
- Володимир Непийвода
- Савва Лібкін
- Вардкес Арзуманян
- Олексій Волошин
- Олексій Дмитрієв
- Андрій Маренчук
- Максим Лагунов
- Тарас Тустанівський
1951 р. 30 листопада – народився Назарій Яремчук, співак
Назарій Яремчук народився 30 листопада 1951 року в карпатському селі Рівня, зараз це околиця Вижниці. Сам він називав цю місцину “гірськими воротами”: “Це місто, як ворота в гори: звідси гора, звідти гора – і Черемош – бистрая вода…
Назарій Яремчук прожив до прикрого мало (30.11.1951 – 30.06.1995), але встиг стати легендою вітчизняної естради. З ним облетіли світ наші українські пісні – “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Стожари”, “Гай, зелений гай”, “Родина”, “Я піду в далекі гори”, “Пісня буде поміж нас”, “Писанка”, “Гей ви, козаченьки”, “Я ще не все тобі сказав”…
“Він так співав, що мав у горлі мозолі. Він так співав, що крилами йому став голос”, – написав поет Андрій Демиденко.
. В одному з останніх своїх інтерв’ю Яремчук сказав:
“Кожний з нас повинен постійно бути в польоті – крізь долю, над суєтою. І при цьому, однак, не відриватися від землі. Пам’ятати священні речі – навіщо живеш, звідки ти родом, до чого прагнеш, що скажеш людям, з якого колодязя п’єш живу воду.»
До прочитання та ознайомлення книга Михайла Маслія :
Анотація
Юнак, до якого прийшла слава у неповні 20 років.
Виконавець, з яким працювали багато композиторів і поетів України.
Красень, в якого була закохана мало не вся жіноча аудиторія.
Співак, голос якого зачаровував,зцілював, будив у душах і серцях найкращі почуття.
Патріот, який до останнього дня не зрадив рідну землю – кохану Буковину.
Багато щеможна розповісти про Назарія Яремчука. Він передчасно пішов увічний світ, залишивши незагоєну рану в серцях шанувальників його таланту. Голос, який тепер співає у небесному хорі…
Ця книга – про Назарія. Про людину-легенду з надзвичайно скромною, щирою і відданою вдачею. Людину, наділену Талантом.
Для залюблених в українську пісню, музику, слово…
Видавництво: Bukrek
Автор: Маслій Михайло
Мова видання: Українська мова
Рік видання: 2021
Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 400
За матеріалами Інтернет (фото вільного доступу)
День Гідності та Свободи
Листопад. Революція Гідності. Події на Майдані стали переломними для новітньої історії України: тоді українці на весь світ заявили про свою готовність захищати європейські цінності, свободи та принципи демократії. Сучасна молодь повинна мати цілісне уявлення про ті події, адже нині Україна продовжує боротися за свою незалежність та свободу.
Ніщо не зможе передати дух Революції Гідності так, як кінострічка та книги.
Повстання українського народу проти проросійського режиму залишилось у документальних стрічках, що були зняті під час Майдану. Серед добірки є повнометражні фільми, а також короткі відеоматеріали, які радимо переглянути .
Фільми
«Євромайдан SOS»
Кінооператор Олександр Кришталович передав перебіг подій Революції Гідності у своєму короткометражному фільмі. Упродовж 20 хвилин глядачі стають свідками діяльності громадської ініціативи «Євромайдан SOS», що виникла y відповідь на брутальне побиття студентів у Києві в ніч на 30 листопада 2013 року. Ініціатива стала прикладом рішучості та самоорганізованості українців під час Майдану.
Радимо переглянути короткометражний фільм Олександра Кришталовича «Євромайдан SOS», де українська лавреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук розповідає історію громадської ініціативи, що допомагала десяткам учасників Майдану.
Зима у вогні: Боротьба України за свободу
Документальний фільм, знятий разом: Україна, США та Великої Британія. Стрічка Євгена Афінеєвського на початку була відома під назвою «Молитва за Україну», однак в усьому світі вона більше відома як «Зима в огні». Це найбільш відомий документальний фільм про зиму 2013–2014 років.
МАЙДАН. Шість літер нашої свободи
Це спогади п’яти різних людей про події на Майдані. Це історії мам загиблих на Майдані Романа Гурика, кореспондента «Радіо Свобода» Андрія Дубчака, художника Олексія Сая, правозахисниці Олександри Матвійчук, Андрія Преподобного.
Вогнехреща
Документальний фільм, створений Українським інститутом національної пам’яті, про події кінця січня 2014 року на вулиці Грушевського, які змінили хід Революції Гідності. Стрічка створена на основі усно історичних спогадів учасників та свідків, які були записані в 2014 та 2015 роках у межах проєкту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія».
Книги
Для читачів — поціновувачів книг низка істориків та письменників відтворили події Революції Гідності у своїх творах.
Брати Капранови «Таємні файли»
Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування — не тільки ті, хто стояв на сцені, а й ті, хто ховався за лаштунками, їздив до Януковича і сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.
Андрій Кокотюха «Вогняна зима»
Український письменник Андрій Кокотюха пропонує читачеві власний погляд на зимові події 2013–2014 років, у результаті яких життя кожного пересічного українця стало інакшим, новим, перетворилося на ходіння по лезу: успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану, продавчиня з косметичного магазину Алла тепер волонтерка, студент на прізвисько Птаха виходить з віртуального світу і робить «коктейлі Молотова», а тітушка Сірий не має переконань, аби платили.
Андрій Курков «Щоденник Майдану та Війни»
Це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя в Києві та країні до листопада 2014 року, доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, а також про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас.
Ганна Дудка «Небесна Сотня»
Авторка створила цикл поезій у пам’ять про кожного із загиблих Героїв Небесної Сотні. Досліджуючи їхні життя, спогади про них, переглядаючи відео, поетеса переконувалася в надзвичайних рисах характеру, талановитості та людяності кожного з них. «Усе, що я можу зробити для них — написати. Про кожного. Емоційно. Щоб кожен, хто прочитає, зберіг ці емоції і проніс через життя», — каже Ганна Дудка.
За матеріалами Інтернет (фото вільного доступу)
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК БІБЛІОТЕК
«Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність»
«Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе»
(В Сухомлинський)
В межах Міжнародного місячника бібліотек з 01жовтня 2024р. по 31 жовтня 2024р. проводився Всеукраїнський місячник бібліотек ( Наказ МОН України від 12.08.2014р. №931).
У 2024 році десятий ювілейний місячник відбувся під гаслом «Читаюча родина ЗП(ПТ)О – стратегічне завдання бібліотеки.
Для формування звички та потреби в читанні як обов’язкового компонента життєвої стратегії, поліпшення читацької грамотності й сприяння розвитку людського потенціалу в березні 2023р. Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку читання на період до 2032р. «Читання як життєва стратегія».
Бібліотека, педагогічний колектив, здобувачі освіти , батьки та інші користувачі бібліотеки ВПУ №3 долучилися до ювілейного Всеукраїнського місячника бібліотек під гаслом «Читаюча родина ВПУ №3 – стратегічне завдання бібліотеки».
Відповідно проведені такі заходи:
- година спілкування з оглядом літератури в бібліотеці освітнього закладу зі здобувачами освіти групи №1 « Читання як життєва стратегія. Відкривай світ української літератури»;
- бесіда зі здобувачами освіти групи №11 «Розвивай себе: читай»;
- інформаційна година для здобувачів освіти І курсу «Книга – ключ до знань»
- перегляд буктрейлерів на українські книги сучасності зі здобувачами освіти групи №6;
- інформаційні повідомлення, афоризми про бібліотеку, читання, підготовлені здобувачами освіти групи №5;
- сімейне читання з батьками «Читають наші діти»
- тематична книжкова викладка, її огляд, вивчення фразеологізмів та діалектизмів «Він плакав і сміявся з народом…»Творчий спадок Юрія Федьковича
- інформаційна виставка – огляд до дня Української писемності та мови «Мов джерельна вода – рідна мова моя»
Цьогорічний місячник сприяє формуванню у здобувачів освіти звички й потреби в читанні та поступового повернення до книжок і бібліотек.
«Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення»
(В.Сухомлинський)
ВІН ПЛАКАВ І СМІЯВСЯ З НАРОДОМ…
Творчий спадок Юрія Федьковича
«Я наш нарід цілим серцем люблю, і душа моя віщує, що його велика доля жде…»
Згадуємо ці слова нашого славного земляка Юрія Федьковича і думаємо: це ж яку треба мати в душі і серці любов до нашого славного краю, до його народу, щоб промовити на весь світ таке пророцтво! Справді, він – наш співець, наш –Кобзар, Буковинський Соловій наш.
Співець, бо оспівав красу Буковинських Карпат, душевну чистоту і благородство, тонке відчуття прекрасного і талановитість гуцулів, їхнє прагнення до волі.
Кобзар, бо був пристрасним виразником дум і сподівань на торжество правди, взаєморозуміння між людьми.
Соловій, бо був співаком втіхи і любові, найглибших потаємних почувань людини.
Путильщина… Неповторний, чарівний край синіх гір, суворих вершин, струнких смерічок і дзюркотливих потічків, пахучих полонин, бурхливого Черемоша, край шовкової косиці. Цей край дав світові Юрія Федьковича.
Це вони, наші прадіди , вчили Юрія Федьковича співати і творити. Вони були не грамотні, бідні, але створили архітектуру, пісню, вишивку, писанку. Створили культуру, на якій виріс великий поет , який і донині дивує всіх своїм самобутнім талантом, своєю пророчою видючістю на багато – багато десятиліть вперед.
Юрій Федькович навчає нас любити наш народ, свою землю, бути порядними і благородними, тому залишається і нині нашим сучасником.
У бібліотеці освітнього закладу організована і діє тематична книжкова виставка творчого спадку Юрія Федьковича, де здобувачі освіти мають можливість ознайомитися, читати і перечитати його твори, а також досліджують джерела його творчого таланту, черпають з них наснагу.
Деякі здобувачі освіти зацікавились історією імен і прізвищ героїв творів Юрія Федьковича, фразеологізмами творчості письменника та діалектизмами.
РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2024
В п’ятницю, 25 жовтня, відбудеться Радіодиктант національної єдності, який вже 25-й рік поспіль проводиться на честь Дня української писемності та мови, який святкують 27 жовтня.
Цього року авторкою тексту Радіодиктантку стала письменниця Оксана Забужко, він отримав назву «Магія голосу».
Читатиме його поет і військовослужбовець Павло Вишебаба.
РАДИМО ПРОЧИТАТИ
Російсько-українська війна — очима бійця полку «Азов»
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
До видання ввійшли твори: «Чорне Сонце», «Танець під чортову дудку», «Крук — птаха не тутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії».
Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена, щоб убити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.
УКРАЇНСЬКА МОВА – ДЕРЖАВНА МОВА
Українська мова. Це наш дух, наша душа, наша пісня, наш народ. Це основа нашої безмежно багатої культури. В мові рідній мудрість віків, пам’ять тисячоліть, неосяжна душа народу – його щирість, праця, радість, печаль, безсмертя. Вслухайся в рідну українську мову, в її незбагненну душу. Їй так потрібен вогонь любові, духовна міць.
Українська мова. Упродовж багатьох століть українська мова була поставлена в такі умови, що можна тільки дивуватися, як вона вижила і збереглася. Накладене ще в другій половині ХVІІ століття табу великим тягарем лежало на ній майже до ХХ століття. Безжально витіснялась рідна мова з державних установ, навчальних закладів. Та мова наша вистояла. І ось, нарешті, набула українська мова статусу державної. У десятій статті Конституції України записано, що «державною мовою в Україні є українська мова». Отже, «держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». І це неабияка перемога. Адже гине мова – гине народ. Без мови народ ніколи не зможе стати свідомою і повноцінною нацією.
Мова – це духовне зростання, це сила культури, сила нації. І ми повинні жити з вірою в те, що наша національна мова як головний носій нашого народного духу не може загинути, бо хіба може вмерти українська пісня, Шевченкове слово, Франкова думка, Лесина сила?
Тож пронесімо цю глибоку любов до рідної мови через віки. Пам’ятаймо, що любов до рідної мови – це любов до здорової духовності, до знання, світла, благородності, справедливості. Це найприродніше і найглибинніше духовне начало людського життя. Його потрібно збагачувати, розвивати, воно повинно мати простір для свого росту.
Чим далі людина заглиблюється в рідну мову, тим глибше пускає корінь у національний грунт. Вивчення рідної мови – це відчуття єдності з державою, відчуття єдності із землею, на якій живемо, з народом – творцем і носієм української мови, почуття комфортності від того, що ми спадкоємці і носії історичної пам’яті однієї з найкращих народних культур, вік якої окреслюється 7 тисячоліттями.
Хіба заради цього не варто вивчати таку чарівну мову, душею сприймати й відчувати рідне слово, його інтонаційні відтінки, всю його багатобарвність, розмаїття, красу, часом глибоко приховану, вивчати так, щоб володіння нею стало мистецтвом українського слова?!
«Не забувай своєї рідної мови – це тисячі ниток , які пов’язють мільйони людей в єдине ціле – в народ»
« Той, хто не знає рідної материнської мови або цурається її, засуджує себе на злиденність душі…»
(В.Сухомлинський)