Російсько – українська війна (24 лютого 2022р.)
Не забуваймо про те, що війна і досі продовжується. Читайте книги з віршами чи розповідями від бійців, які є частиною нашої історії України, щоб дізнатися про долі українських військових.
Пропонуємо читачам прочитати одну з книг про сучасну російсько – українську війну:
- Валерія Бурлакова «Життя Р.S.», 2016р.
- Василь Шкляр «Чорне сонце», 2018р.
- Позивний «Вирій» «»Жадання фронту», 2019р.
- Борис Гошко «Тил», 2019р.
- Роман Зіненко «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії
в 2-х томах», 2019р.
- Дмитро Вербич «Точка неповернення», 2020р.
- Роман Коваль «Донбас. Радість і біль» 2020р.
- Наталка Позняк -Хоменко «Волонтери: сила небайдужих», 2020р.
- Максим Бутко «Записки з війни», 2020р.
- Артем Шевченко «Слов’янськ. Початок війни», 2020р.
- «Точка неповернення», Дмитро Вербич, 2020 рік
Раніше один із них був мандрівником, інший — тренером з фрі-файту, третій продавав солярку в Нігерії. В один момент для кожного настала точка неповернення. Розпочалася війна, і життя вже не могло стати таким, як було. Дмитро Вербич, доброволець, описує події 2014-2015 років. Про сепаратистів, російський спецназ, постійний холод і виживання. Іноді просто з ножем проти кулемета, українські добровольці і тоді були незламними.
- «Життя P.S.», Валерія Бурлакова, 2016 рік
Це книга-щоденник журналістки та воїна Валерії, в якої під час виконання бойового завдання загинув наречений, боєць 93-ої ОмБР Анатолій Гаркавенко, позивний «Морячок». Сама дівчина потрапила на фронт як журналістка, але залишилася воювати простим піхотинцем.
Книга — це листи, які вона просто на передовій писала нареченому 40 днів після його смерті. Це описи подій на шахті «Бутовка», роздуми про війну та спогади й емоції про те, що робив «Морячок». Зараз по книзі існує вистава з однойменною назвою, щоб можливо було ще більше перейнятися історією.
- «Донбас. Радість і біль», Роман Коваль, 2020 рік
Книга сучасного дослідника історії України Романа Коваля показує сучасну війну через спогади її учасників, нариси волонтерок і журналісток. Радість і біль кожного воїна — це емоції, які виникають у них при розповідях про участь в бойових діях 2014-2020 років. Тут є спогади командирів та піхотинців, добровольців різного віку та з різних підрозділів.
- «Жадання фронту», Позивний «Вирій», 2019 рік
Збірник історій українського добровольця про фронт і тил. Розповіді цікаві, печальні, буденні, пасіонарні і часом неймовірні. Тільки від наших воїнів можна дізнатися про побут, умови, а головне — людей та події 2014 року.
- «Тил», Борис Гошко, 2019 рік
Автор книги служив у 128 гірськопіхотній бригаді, брав участь в боях за Дебальцеве. У своєму воєнному романі простими словами передає атмосферу, емоції та переживання людей, які в умовах війни продовжують жити. В сюжеті показаний не тільки фронт, а й мирні міста, які й утворюють тил.
- «Волонтери: сила небайдужих», Наталка Позняк-Хоменко, 2020 рік
Не всі захисники України — військові, волонтери стали тими, хто часто рятував не тільки армію, а й країну. В цій книзі від Українського інституту національної пам’яті 28 історій волонтерів, які від першої особи покажуть, як відбувалася підтримка армії, допомога пораненим та населенню. З 2014 року кожен п’ятий українець вже став волонтером або жертвував кошти на волонтерство і досі триває підтримка тих, хто на фронті. І підтримка зараз потрібна не менше.
- «Чорне сонце», Василь Шкляр, 2018 рік
Книгу автор присвятив бійцям «Азову». Головним героєм став реальний воїн з позивним Художник. Роман показує переживання, роздуми хлопця. Чому гинуть найкращі люди? Яке майбутнє чекає країну? Без наказів, але за покликом серця хлопець їхав на війну, щоб стати добровольцем.
- «Записки з війни», Максим Бутко, 2020 рік
Книга від волонтера та добровольця, який був бійцем у складі Добровольчого Українського Корпусу. В невеликій збірці — короткі оповідання про побратимів, події, побут. Без прикрас, вигадок чи перекручувань, максимально точно від учасника подій
- 9. «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії в 2-х томах», Роман Зіненко, 2019 рік
Автор був колишнім піхотинцем і у 2014 році став добровольцем батальйону «Дніпро-1», у серпні опинився у пекельному Іловайську та одним із перших написав про війну на Сході. Це була книга «Іловайський щоденник» — спогади про ті події та дослідження, засноване на розповідях близько сотні бійців та офіцерів, журналістське дослідження на основі сотень публікацій, відео та фотографій, що стосуються боїв під Іловайськом.
- «Слов’янськ. Початок війни», Артем Шевченко, 2020 рік
Захоплення Слов’янська загоном Гіркіна-«Стрєлкова» у квітні 2014 року стало початком гібридної війни з Росією на Донбасі. У книзі документальне дослідження та опис найважливіших епізодів битви за Слов’янськ з фото й записами інтерв’ю, спогадами героїв, що брали участь у боях.
Розкажіть дітям чи меншим братам, сестрам про сміливих, відданих бійців та волонтерів.
Сподіваємося, підбірка книг стане вам у пригоді!
За матеріалами Інтернет