Грудень 2024

Школа молодого педагога

Має значення тільки те знання, яке використовується на практиці.
Гордон Драйден
 02.12.2024 року у рамках проведення Фестивалю методичних ідей було проведено засідання Школи молодого педагога.
 Методист училища, Максимюк В.П., донесла думку до молодих педагогів освітнього закладу, що найважливіший етап становлення особистості молодого спеціаліста є освіта, так як найважливішим завданням освіти на сучасному етапі є підвищення якості виховання та навчання молоді, підготовка її до життя. Реалізація цього завдання значною мірою залежить від професійної кваліфікації викладача та майстра в/н.
Звернула увагу на вимоги до проведення уроку виробничого навчання та зосередилася на рекомендаціях майстру в/н у процесі виправлення помилок та недоліків у роботі із здобувачами освіти.
 Ваврінчук С.Т., майстер в/н, спеціаліст І категорії, поділилася своїм досвідом у методичній доповіді «Використання сучасних засобів навчання для розвитку пізнавальних та творчих здібностей здобувачів освіти на уроках в/н». Вона наголосила, що одним із основних завдань освітнього процесу є розвиток пізнавальних і творчих здібностей здобувачів освіти. Особливо важливе це завдання для уроків виробничого навчання, які готують своїх вихованців до реальних умов праці. Тому використання сучасних засобів навчання дозволяє зробити процес пізнання ефективнішим і цікавим, сприяє розвитку креативності та професійних компетентностей.
Зазначила, що педагогу необхідно змінювати форми і методи роботи на уроці, намагатися залучати його до творчої розумової діяльності.
На прикладі застосування методів «Дискусія», «Мозковий штурм» та «Проблемне навчання» у своїй практиці, довела, що найважливіше завдання майстра в/н полягає в тому, щоб не тільки навчити здобувачів освіти навичкам якісного виготовлення виробу чи надання певних послуг, а й розвивати почуття форми, втілення своєї фантазії у виріб, уміння створювати й оцінювати поєднання кольору, композиції, гармонії, симетрії.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архіви

Категорії