Головна » 2019
Yearly Archives: 2019
Засідання методичної комісії професійного циклу
Методична комісія професійного циклу, яку очолює Берегій Л.О., закінчила календарний рік проведенням чергового засідання, на якому розглядалися цікавинки методичних напрацювань майстрів виробничого навчання Нікуліної В.В., Гайдук Л.М.
Навчально-демонстраційні матеріали «Обробка низу в чоловічих штанах», «Обробка прорізної кишені з двома обшивками на задніх половинах штанів» супроводжувалися слайдпрезентаціями та містили потрібну інформацію для проведення уроків виробничого навчання з даних тем.
Відкритий урок із всесвітньої історії
18.12.2019 р. відбувся відкритий урок із всесвітньої історії викладача, Бойчук Л.І.
Методична мета уроку: використання інтерактивних технологій навчання. Формування предметних компетентностей.
Викладач продемонстрував на уроці різноманітні методи та форми роботи: проблемно-пошукові, словесні, наочні, дослідницькі. Чітко організована робота у групах, складання асоціативного куща. Продуктивно використано на уроці мультемедійні засоби.
Бойчук Л.І. – чудовий оратор, який добре знає свій предмет, володіє методикою викладання, працює на результативність уроку та формування предметних компететностей.
На відкритому засіданні методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін адміністрація училища, викладачі, майстри в/н, психолог та соціальний педагог дали оцінку роботи викладача, висловили рекомендації щодо уроку та побажання творчої плідної праці.
Профорієнтація робітничих професій
Педагоги та учні ВПУ №3 міста Чернівці провели зі старшокласниками Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 профорієнтаційний тренінг з популяризації робітничих професій освітнього закладу.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана СКОРОБОГАЧ запропонувала учням переглянути відеоролик про училище, розповіла умови вступу на навчання відповідно до професій закладу.
Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК провела тренінг з підлітками “Світ професій. Ким бути?”, розкрила секрети формули професії та надала психологічні підказки у її виборі.
Викладач спецдисциплін Катерина ЯКОВЛЄВА запропонувала учням взяти участь у створенні м’якої іграшки-мишки – символу нового року.
Учні училища з професії “перукар (перукар-модельєр), манікюрник” продемонстрували майстер-клас із плетіння кіс.
На завершення було розповсюджено брошури із умовами та правила вступу до освітнього закладу.
Обласний етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу
Уривок з професійно-мистецького калейдоскопу “Пісня буде поміж нас…” представили учні ВПУ №3 міста Чернівці на урочистому відкритті обласного етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, що відбулося 14 грудня на базі ВПУР.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Найвищою цінністю будь якої держави, у тому числі й України,
є людина, її життя і здоров’я,
честь і гідність, недоторканність та безпека.
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці з 25 листопада до 10 грудня 2019 року проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яку з 1991 року підтримує міжнародна спільнота. Більш ніж 100 країн світу активізують у цей період свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір вільний від насильства.
Акція охоплювала наступні дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Відбувся лекторій «Види і форми насильства в сім’ї. Попередження домашнього насильства» за участю спеціаліста міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анастасії ЗЕЛІСКО із здобувачами освіти груп №11 та №21.
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
– Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК та соціальний педагог Інна МАКСИМЮК організували акцію “Червона стрічка – символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми”;
– члени учнівського самоврядування оформили виставку «Боротися з вірусом, а не з людьми»;
– соціальний педагог Інна МАКСИМЮК провела квест «Віл-правда та вигадки» серед учнів І-ІІІ курсів, спрямований на підвищення рівня знань молоді з питань, пов’язаним з ВІЛ/СНІДом та толерантністю до людей, які живуть із цією невиліковною хворобою.
- 2грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК із здобувачами освіти групи №11 провела гру «Галопом по Європах», з метою уникнення можливих ризиків потрапляння в рабство та наслідків необачних вчинків при виїзді за кордон для працевлаштування або подорожі.
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
Учнівське самоврядування оформило просвітницько-інформаційну виставку «Ми – є. Ми – рівні!» з метою привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя; нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера
Майстри виробничого навчання розпочали волонтерську роботу щодо пошиття швейних виробів для притулку у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації.
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
Педагоги та здобувачі освітнього закладу в цей день запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання 14 жінок-студенток, які були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками.
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
Відбулася зустріч здобувачів освіти І курсу із працівниками ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції ГУНП у Чернівецькій області Іваном МАЛИКОМ та Владиславом ПАЗЮКОМ з метою проведення лекторію «Попередження насильства та жорстокості в учнівському середовищі».
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини
Соціальний педагог Інна МАКСИМЮК і члени учнівського самоврядування провели круглий стіл з елементами тренінгу “Ми маємо право бути собою!”, на якому розглянули основні положення Конвенції ООН про права людини та їх використання у реальних життєвих ситуаціях.
Профорієнтаційний тренінг
11 грудня педагоги та учні Вищого професійного училища №3 міста Чернівці відвідали Чернівецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 та провели з учнями 10-11 класів профорієнтаційний тренінг з метою популяризації робітничих професій освітнього закладу.
Практичний психолог Одарка СОФІЙЧУК розповіла учням “Що таке світ професій?”, розкрила секрети формули професії, ознайомила із переліком професій Вищого професійного училища №3 м. Чернівці (продемонструвала роботи здобувачів освіти училища, а саме колекції, види зачісок, манікюру) та надала психологічні підказки у виборі професії.
Майстер виробничого навчання Яна КУШНІР разом із здобувачами освіти групи №19 продемонстрували майстер-клас із плетіння кіс, а викладач спецдисциплін Катерина ЯКОВЛЕВА запропонувала учням взяти участь у створенні ляльки-мотанки.
День прав людини (Human Rights Day)
10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Cаме у цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.
Соціальний педагог ВПУ №3 м.Чернівці Інна Максимюк і члени учнівського самоврядування провели круглий стіл з елементами тренінгу “Ми маємо право бути собою!”, на якому розглянули основні положеннями Конвенції ООН про права людини та як їх можна використати у реальних життєвих ситуаціях.
09.12.2019
З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини 9 грудня майстер виробничого навчання Сніжана Гакман з учнями 11 групи провела виховний захід “Я маю право!”.
Декади природничо-математичних дисциплін
У рамках декади природничо-математичних дисциплін, що проходила в училищі з 25.11.2019 по 06.12.2019 р. були проведені уроки з елементами ділової гри, засідання гуртків, вікторини, квести. Здобувачі освіти за допомогою викладачів опрацювали й презентували багато цікавих проектів: “Жінки в науці, які змінили хід історії”, “Жінки-математики, фізики, інформатики, хіміки”, “Математика в професії кравців і перукарів”, “Математика і географія”, “Бюджет України на 2020 рік”, “Засновники фірми Apple”, “Юні таланти в науці, які вибороли золоту медаль в Сінгапурі” та багато інших.
Всі учасники отримали нагороди у вигляді лекал, магнітиків та збірників задач від “Кенгуру”.
25 листопада відбулося відкриття декади викладачем хімії, біології, викладачем-методистом Данелюком Д.К., який підготував та провів з учнями 18 групи виховний захід на тему: “Дивовижний світ української природи” спільно із співробітниками ботанічного саду ЧНУ та викладачем живопису Зайцевою Л.А.. Гостем даного заходу була методист екології ІППО ЧО Лазарева С.В.
Викладач інформатики Назарчук С.І. провела цікаву вікторину «Чи знаєш ти комп’ютер» зі здобувачами освіти 1 та 5 груп.
3 грудня 2019 року викладачем фізики та астрономії, викладачем-методистом Савчук-Баловсяк Г.Д. у рамках декади було проведено навчальний квест – ескейпрум «Дивовижна фізика навколо нас».
Протягом декади була організована дослідна проектна діяльність здобувачів освіти у процесі вивчення географії під назвою «Географічний калейдоскоп»: «Схеми руху транспорту м. Чернівці»; «Географія легкої промисловості»; «Географія перукарського мистецтва»; «Географія взуття відомих брендів та торгових марок»; «Топ-12 брендів одягу».