Червень 2026
Інформаційно-просвітницька лекція для студентів на тему запобігання та протидії насильству
19 червня – Міжнародний день протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом
Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, є одним із найтяжчих порушень прав людини, яке залишає глибокі психологічні, фізичні та соціальні наслідки для постраждалих. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до проблеми, висловити підтримку постраждалим та наголосити на необхідності запобігання таким злочинам.
З цієї нагоди керівницею служби «Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» Чернівецького міського центру соціальних служб проведено інформаційно-просвітницьку лекцію для здобувачів освіти Вище професійне училище 3 міста Чернівці на тему запобігання та протидії насильству.
форми та прояви насильства;
ознаки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом;
алгоритм дій у разі виявлення або пережитого насильства;
можливості отримання психологічної, соціальної та правової допомоги;
важливість підтримки постраждалих та формування культури нульової толерантності до насильства.
Кожна людина має право на безпеку, повагу та захист своєї гідності. Ми повинні спільно створювати середовище, у якому постраждалі отримують допомогу, підтримку та можливість відновлення.
