18 травня – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Щорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки.

Це поки неофіційне свято, а історія його появи абсолютно випадкова.

День вишиванки в Україні – історія свята.

Всесвітній день вишиванки – молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.

Ідею провести свято у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. За її словами, сталося це випадково:

«На перерві в університеті я зустріла свого друга Ігоря, який прийшов у вишиванці на пару, і я робила це час від часу, і мої друзі робили, але ми разом ніколи не збиралися. І я запропонувала нам одночасно одягнутися у вишиванки і запросити наших найближчих друзів».

Так з’явився Всесвітній день вишиванки. Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім.

Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.

У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.

Презентація «Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа”

https://www.canva.com/design/DAFim8ChTdk/V1lEdzl0OPhUOmjE9Ue1Og/edit?utm_content=DAFim8ChTdk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

ukrayinashevchenkova-kvitne-bo-vyshyvana-u-neyidusha-1

                                                                                                                  За матеріалами Інтернет


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архіви

Категорії