Головна » Соціально-психологічна служба

Category Archives: Соціально-психологічна служба

13.11.2022
Всесвітній день доброти

Сьогодні, 13 листопада, Всесвітній день доброти! Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Адже, щоб змінити світ на краще, потрібно робити маленькі кроки, які приведуть до великих цілей. Здавалось, незначні речі, але всі вони зроблять ваш день та оточуючих добрішими. Ділимося з вами Добрими Справами наших здобувачів освіти та педагогів.
Автор челенджу – практичний психолог Одарка Софійчук.

Декада “Ми та наше здоров’я”
У Вищому професійному училищі 3 м.Чернівці практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк провели Декаду “Ми та наше здоров’я”.
Війна — важкий період для України, але потрібно тримати стрій, бо ми є тил нашої оборони!
Для підтримки ментального здоров’я учнівське самоврядування закладу пропонує рекомендації як стабілізувати свій психоемоційний стан у кризовий період за допомогою багатовимірної моделі подолання стресу та пошуку внутрішньої стабільності, розробленої професором Мулі Лаадом «BASIC Ph».
Учні Вищого професійного училища №3 м. Чернівці зараз є активними учасниками волонтерської роботи для спільної перемоги.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою формування вільного соціального простору без насильства у сім’ї щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, протидії корупції та торгівлі людьми, з 25.11 по 10.12 у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася щорічна Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства». Шістнадцятиденний період акції охоплював наступні важливі дати:

 • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
 • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 •  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
 • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

(більше…)

Лекційно-просвітницькі заходи щодо попередження та недопущення булінгу (цькування)

 «Не допускай проявів булінгу над собою. Імпульс Добра»

Основним завданням сучасної освіти є створення безпечного освітнього простору, а також  забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найкращою основою, щоб запобігти булінгу (цькуванню) в закладі освіти. З цією метою практичним психологом Одаркою Софійчук та соціальним педагогом Інною Максимюк із здобувачами освіти І курсу проведено лекційно-просвітницькі заходи щодо попередження та недопущення булінгу (цькування) «Не допускай проявів булінгу над собою. Імпульс Добра». Під час заходів основна увага приділялася з питань законодавчі акти України щодо протидії булінгу (цькуванню), відповідальність за цькування, як впоратися з ситуацією самостійно та ознайомлення із дитячими «гарячі» лінії.

Адже від того, в якій атмосфері перебувають здобувачі освіти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання вчитися,

приходити до закладу освіти.

Соціально-психологічний тижневик  «Родина, освіта, добробут»

У Вищому професійному училищі №3 пройшов тиждень «Родина, освіта, добробут», задля розвитку усвідомленості у молодих людей цінності сім’ї як основи добробуту людства. Адже з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

У рамках тижня проведено:

 • фото-челендж «П’ять мов любові»

«Скажи слова любові та подяки»

«Проведи час з рідними так, щоб вони відчули твою любов»

«Зроби приємний сюрприз, подарунок»

«Обійми рідних»

«Допоможи рідним»

 • Інформаційно-просвітницька виставка «День сім’ї»
 • Інформаційна кампанія «Моя родина унікальна»
 • Розвивальна робота за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція.», заняття №9 «Як будувати стосунки з іншими», №10 «Сім’я і довіра».

Участь у XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі

 шкільних малюнків «Мої права»

Цікаві конкурси це те, де ми можемо себе реалізувати та проявити, тому учні Вищого професійного училища №3 м. Чернівці подали свої творчі роботи на Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Мої права» у номінації “Старша група. Індивідуальна робота (малюнки)”, який проходитиме у місті Києві.

Бажаємо успіху!!!

13.11.2019 р.

Позаурочний захід до Всесвітнього дня Доброти

“Доброта – краса людської душі”

У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці 13.11.2019 практичним психологом Одаркою СОФІЙЧУК було проведено відкритий позаурочний захід до Всесвітнього дня Доброти “Доброта – краса людської душі”. Ведучі заходу закликали всіх присутніх озирнутися навколо себе, усвідомити, що ми є частиною суспільства, яке повинно вірити в добро, постійно його творити і примножувати. Під час заходу здобувачі освіти групи №7 згадували відомі прислів’я, легенди, пісні про доброту. Родзинкою свята стало відео про добрі справи учнів і педагогів нашого училища. На завершення яскравими барвами учасники заходу разом із директором училища Олесею НІКІШИНОЮ створили символ Доброти. Олеся Валентинівна звернулася до всіх учасників та гостів заходу із словами про те, що основою будь-яких добрих справ є любов.
Хай Любов завжди буде у вашому серці, любіть і творіть добро!

20.09.2019

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

         У Вищому професійному училищі №3 міста Чернівці відбулися просвітницькі заходи з 16 до 20 вересня в рамках Всеукраїнського тиждня з протидії булінгу.

Мета – навчити здобувачів освіти розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.

Практичний психолог Софійчук О.В. та соціальний педагог Максимюк І.М. розповсюдили серед здобувачів освіти рекомендації «Як протидіяти домашньому насильству?», провели тренінгове заняття «Стоп-булінг!» серед груп ТУ №20,21 та запропонували переглянути відео що таке булінг, яка за нього передбачена відповідальність, чим відрізняється звичайний конфлікт від булінгу та як захистити себе та оточуючих від цькування.

Учасники запам’ятали 3 важливі кроки:

STOP (зупиніть кривдника),

TALK (скажіть агресору, що в разі неприпинення, ви будете змушені повідомити педагогам, батькам, поліції)

WALK (зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть), які дозволяють протидіяти булерам.

 

Булити не круто – саме тому такі заходи

спрямовані на формування твердої

правової позиції наших здобувачів освіти.

 

 

Архіви

Категорії