Головна » Соціально-психологічна служба

Category Archives: Соціально-психологічна служба

🏆Вітаємо нашого практичного психолога, Одарка Софійчук та Світлану Харівську, практичного психолога ЧПЛСП, авторський колектив з перемогами (два перших місця) у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів «Нові технології у новій українській школі» у номінаціях «Корекційно-розвиткові програми» (2024), «Профілактичні програми» (2023)». Одарка Василівна та Світлана Василівна презентували власну авторську корекційно-розвивальну програму «Мʼякі навички (soft skills) як необхідна складова якісної професійної підготовки».
Вітаємо із досягненням на професійній ниві! Нових звершень!
січень-лютий 2024
Декада «Життя – найвища цінність»
Реалії життя кожного українця спонукають цінувати кожну хвилину життя, свою сім’ю та рідних. Ці обставини мотивують розвивати у здобувачів освіти внутрішній компас та ресурси, які допоможуть долати кризові ситуації. Саме тому, з 05 до 16 лютого 2024 року у Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці пройшла декада «Життя – найвища цінність», у рамках якої практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк, залучили учнів І-ІІІ курсів до:
• Ігрофікованого онлайн-квесту «Живи без ілюзій»;
• Етичної бесіди «Ми – творці власного життя»;
• Інтерактивного заняття «Безпека онлайн»;
• Тренінгового заняття «Власний простір».
Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» 
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася зустріч здобувачів освіти з ведучими інформаційних сесій Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Зубатюк Маріяною та Антонюк Іванною, з програми дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR). Дана програма впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance).
Мета зустрічі – привернути увагу підлітків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та освітньому середовищі, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми та гендерному насильству.
☝️Запрошені гості нагадали здобувачам освіти, що такі заходи повинні спонукати їх до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, сприяти вихованню в них людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків.
✅ВБО «Конвіктус Україна»
є партнерською організацією Глобал Ком’юнітіз та реалізує проєкт «Розбудова системи кейс-менеджменту випадків ГЗН, підтримки та інформування у місцях компактного проживання ВПО у Чернівецькій громаді» у межах програми CLEAR на території Чернівецької громади.
Дякуємо за співпрацю представникам Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» в м. Чернівці.
1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це день, коли світова громадськість висловлює підтримку людям в усьому світі, що живуть з ВІЛ/СНІД. Його мета – підвищити рівень обізнаності населення про епідемію СНІДу, привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з найглобальніших проблем людства. Так, практичним психологом Одарка Софійчук, проведено квест «Молодь проти СНІДу» із здобувачами освіти. Учні об’єдналися в команди та відвідували різні локації для проходження квесту. Підлітки закріпили знання, про те, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику інфікування.
До Міжнародного дня протидії булінгу (День боротьби з цькуванням) соціальним педагогом Інна Максимюк, практичним психологом Одарка Софійчук проведено тренінг “Булінг: причини і наслідки” із учнями І курсу.
Захист прав і свобод, формування у здобувачів освіти ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки – це основна мета заходу.
Участь у майстер-класі «Техніки та практика психолого-педагогічного консультування» 
Практичний психолог Одарка Софійчук та соціальний педагог Інна Максимюк ВПУ№3 взяли участь у майстер-класі «Техніки та практика психолого-педагогічного консультування» для фахівців психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти області та виступили спікерами з теми «Консультативний супровід учасників освітнього процесу у системі професійної (професійно-технічної) освіти (з досвіду роботи)»
Соціально-психологічна декада “Ми та наше здоров’я”
У рамках соціально-психологічної декади “Ми та наше здоров’я” соціальним педагогом Інна Максимюк та практичним психологом Одарка Софійчук серед учнівської молоді організовано соціальний проєкт «Кейс здорового способу життя»
Здорова людина – найдорогоцінніший здобуток природи. (Т. Карлейль)
Просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти
У Вищому професійному училищі №3 м. Чернівці відбулася просвітницько-профілактична зустріч здобувачів освіти з інспектором СЮП ВП Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, лейтенантом поліції Василем ОНОШКА. Мета зустрічі – превентивна роз’яснювальна робота та попередження насильницьких зіткнень у молодіжному середовищі.

«Якщо в тебе нема жодного конфлікту, перевір, чи є в тебе пульс»

8 березня соціальний педагог, Інна Максимюк, у рамках декади суспільно-гуманітарних дисциплін провела із учнями І курсу групи №4 лекцію-обговорення «Конфлікти, їх подолання». Під час обговорення розглянули функції і принципи конфлікту як явища, що відіграє не тільки деструктивну, а й стабілізаційну роль: він робить чіткішими певні базові цінності суспільства, дозволяє різним суспільним групам краще пізнавати одне одного, і такий спосіб сприяє їх зближенню; конфлікт із зовнішнім ворогом допомагає підтримувати згуртованість суспільства загалом, що є дуже актуальним в умовах сучасності.

13.11.2022
Всесвітній день доброти

Сьогодні, 13 листопада, Всесвітній день доброти! Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Адже, щоб змінити світ на краще, потрібно робити маленькі кроки, які приведуть до великих цілей. Здавалось, незначні речі, але всі вони зроблять ваш день та оточуючих добрішими. Ділимося з вами Добрими Справами наших здобувачів освіти та педагогів.
Автор челенджу – практичний психолог Одарка Софійчук.

Архіви

Категорії