37 РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Сьогодні 37 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.

І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років.

Сьогодні, 26.04.2023р. в бібліотеці училища бібліотекар Беспала Л.Д. провела інформаційну подорож ілюстративно – книжковою виставкою  «Чорнобиль – скорбота  людської пам’яті».

 

Викладач історії Бевцик В.Г.провів інформаційну годину до дня вшанування Чорнобильської трагедії в бібліотеці закладу для здобувачів освіти групи №10.


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архіви

Категорії